Ramazan Ayı Yardımları

Kütahya Belediyesi Ramazan Kolisi ve Erzak Yardımı Başvurusu

Kütahya Belediyesi Ramazan Kolisi ve Erzak Yardımı Başvurusu 2024; Kütahya Belediyesi yardıma muhtaç, dar gelirli vatandaşlara ramazan ayı boyunca ve yılın diğer dönemlerinde yardım yapmaktadır. Bu yardımlar sayesine ihtiyaç sahibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Kütahya Belediyesi ramazan yardımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilir.

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kütahya Belediyesi ramazan yardımından, Kütahya ili sınırlarında ikamet eden, geliri asgari ücretin altında olan, engelliler, bakıma muhtaç kişiler, eşinden ayrılan kadınlar, gazi ve şehit aileleri faydalanabilmektedir.

Yardımlardan faydalanmak isteyen kişiler talep edilen belgeleri belediyeye teslim etmelidir. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler, bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki belediye binasına bizzat gitmektir.

Gitme imkanı olmayan vatandaşlar, ikamet ettiği bölgedeki mahalle muhtarlığına da ramazan yardımından faydalanmak için başvuru yapabilir.

e-Devlet sisteminden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak yardım başvurusu yapabilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldururken ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı ve diğer yardımlar için başvuru yapılmaktadır. Başvuru yapacak olan vatandaşların https://ebelediye.kutahya.bel.tr/webportal/index.php linkine tıklaması gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmalısınız.

Kütahya Belediyesi’ni arayarak ramazan yardımına başvuru yapabilmek mümkündür. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 0850 283 43 43 numaralı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü arayabilir.

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kütahya Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formu hangi platformdan başvuru yapılırsa yapılsın doldurulması gerekmektedir.

Başvuru formunda, başvuru yapan vatandaşın doldurması gereken, hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgileri gibi kişisel bilgiler yer almaktadır. Formda yer alan bilgileri doldururken eksiksiz ve doğru doldurmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir.

Başvuru formunda eksik ve yalan bilgi veren vatandaşların yardım başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, sorgulama yapmadan önce aradan 15 gün gibi bir süre geçmesini beklemelidir.

Belediyen web sitesinden ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapılabilir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.kutahya.bel.tr/webportal/?wwsayfa=47 linkine tıklamalıdır.

e-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, sisteminden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıklayıp T.C. kimlik numaranız ve şifre ile sisteme giriş yaparak başvuru sonucu öğrenebilirsiniz.

Kütahya Belediyesi’nden ramazan desteği başvurusu yapan kişiler arayarak sorgulama yapabilir. Arayarak başvuru sorgulaması yapmak isteyen kişiler, 0850 283 43 43 numaralı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü arayabilir.

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kütahya Belediyesine ramazan yardımı için başvuru yapacak vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir. Aşağıda yardım başvurusu için gerekli şartlar yer almaktadır.

 • Gelir durumunun yetersiz olması
 • İşsiz olmak
 • Şehit ve gazi yakını olup maddi sıkıntı çekmek
 • Eşinden ayrılan ve ihtiyaç sahibi kadınlar

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kütahya Belediye ramazan yardımı ve diğer yardımlarda faydalanmak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kimlik fotokopisi ve aslı

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kütahya Belediyesi ramazan yardımı almak isteyen vatandaşları Kütahya ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Yardım almak isteyen vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalıdır.  İlgili birimler tarafından yapılan başvurular incelemektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara ilgili birimler tarafından ramazan yardımı ulaştırılacaktır.

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıracakları ramazan yardımı paketlerini titizlikle hazırlamaktadır. Kütahya Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin ikamet adreslerine ulaştırılacaktır.

Kütahya Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Kütahya Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde, 4 kişilik ailenin ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Belediye tarafından verilen ramazan kolisinde bulunan gıda ürünleri aşağıdaki gibidir.

 • Mercimek
 • Sıvı yağ
 • Makarna
 • Yeşil mercimek
 • Kırmızı mercimek
 • Erişte
 • Zeytin
 • Çay

Kütahya Belediyesi Ramazan Kolisi, Gıda ve Erzak Yardımı

Kütahya Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır.  Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların gelir durumu asgari ücretin altında olmalıdır.

Gıda ve erzak yardımı başvurusu yapan vatandaşlar belediyeye başvuru yaparak form doldurmalıdır.  Tespit edilen vatandaşlar, belediye tarafından verilen günlük sıcak yemek yardımından ve erzak paketinden faydalanabilecektir.

BAKINIZ>>> Kütahya Belediyesi Gıda, Erzak ve Para Yardımı Başvurusu

Kütahya Belediyesi Ramazan Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardım başvurusu yapmak ve yardım başvuruları ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 0850 283 43 43 numaralı iletişim hattını arayarak detaylı bilgi edinebilir.

Kütahya Sosyal Yardım kartı Hilal Kart hakkında detaylı bilgi için Kütahya Belediyesi Hilal Kart Başvurusu yazısını okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu