Ramazan Ayı Yardımları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı 2024; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bolluk, bereket ve dayanışma ayı olan ramazan ayında maddi sıkıntı çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlara her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan yardımı yapmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından kimler faydalanabilir? , Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır?“ gibi merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından Şanlıurfa ili sınırlarında ikamet eden, engelli, çalışmayacak durumda olanlar, herhangi bir geliri olmayanlar, şehit ve gazi aileleri gibi ihtiyaç sahibi olan kişiler faydalanabilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye farklı yöntemler kullanarak başvuru yapabilir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği ramazan yardımında faydalanmak isteyen vatandaşlar, belediye binasına veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına giderek, belediyeyi arayarak veya online olarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/13  linkine tıklaması gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra sisteme üye olunmalıdır. Sisteme üye olan kişiler, “E-Hizmetler” başlığı altında yer alan “İstek/Şikayet” alanından başvuru formunu doldurmalıdır.

Arayarak ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye ait olan 0 (414) 318 51 00 numaralı iletişim hattını arayarak ilgili kişilere ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi iletebilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımından ve diğer yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, aylık gelir gider durumu, hanede yaşayan kişi sayısı gibi doldurulması gereken bilgiler yer almaktadır.

Formda yer alan bilgilerin eksiksiz, güncel ve doğru doldurulması başvuruların değerlendirme aşamasında önemlidir. Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Yanlış veya eksik bilgi tespit edilen vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı sorgulaması isteyen vatandaşlar başvuru sonuçlarını farklı platformlardan öğrenebilir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, belediye binasına giderek, belediyeyi arayarak ve online kanallardan başvuru sonucu hakkında bilgi sahibi olabilecektir.

Belediyeye ait 0 (414) 318 51 00 numarasını arayarak veya ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden ramazan yardımı başvurusu sorgulanabilir. Başvuru sonucunu sorgulama isteyen vatandaşlar, https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/13 linkine tıklamalıdır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan ramazan yardımı başvuru sonuçları ortalama 2 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızı sorgularken değerlendirme süresini göz önünde bulundurmalısınız.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilmek için belediye tarafından belirlenen bazı şartları karşılanması gerekmektedir. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Ramazan kolisinden Şanlıurfa ilinde ikamet etmek
  • C. vatandaşı olmak
  • İhtiyaç sahibi olmak
  • 18 yaş ve üstü olmak
  • Engelli olanlar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar gerekli belgeleri belediyeye teslim etmelidir. Belediyeye teslim edilmesi gereken belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuru formu
  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • İkametgah belgesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, belediyeye müracaat etmelidir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımları ulaştırılmaya devam edecektir.

BAKINIZ  >>>> Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Hangi Ürünler Bulunur?

Belediye tarafından dağıtılan ramazan kolisinde ihtiyaç sahibi vatandaşların ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Bunlar; köftelik ve pilavlık bulgur, pirinç, sıvı yağ, çay, toz şeker, makarna, kuru fasulye, nohut, un, şehriye ve eriştedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Bu yardım sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların beslenme ihtiyacı bir nebze de olsa karşılanabilecektir.

Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen kişiler belediyeye veya ikamet ettiği bölgedeki mahalle muhtarlığına başvuru yapmalıdır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İletişim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlara başvuru yapmak isteyen, başvurular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye ait 0 (414) 318 51 00 veya ALO 153 Beyaz Masa iletişim hattını aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu