Sosyal Yardımlar

SED Yardımı Yatan İller – SED Yardımı Hangi İllere Yattı

SED Yardımı Yatan İller 2024; SED yardımı olarak bilinen Sosyal ve Ekonomik Destek dar gelirli vatandaşların çocuklarını ekonomik olarak desteklemek amacı ile aylık olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenmektedir.

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) yardımı çocukların aileleri ile beraber sağlıklı şekilde yaşaması için devlet tarafından yapılan nakdi ve psiko-sosyal  ödemesidir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını sağlanan imkanlardan biridir.

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) başvurusu yapan ve başvurusu onaylanan bir çok kişinin merak ettiği konuların başında SED Yardımı Yatan İller ve SED yardımı hangi illere yattı sorusudur. Sizlere bu yazımızda sed yardımı yatan iller hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

İşte SED yardımı hangi illere yattı hakkında tüm detaylar…

SED Yardımından Kimler Yararlanabilir

Sed yardımından kinler yararlanabilir ve sed yardımını kimler alabilir sorusu bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir.

 • Ailede çalışan kişi bulunmasına karşın hane yaşayan kişi sayısının fazla olmasında dolayı ihtiyaçları karşılamakta zorluk çekenler
 • Ailede evi geçindiren kişinin olağanüstü bir felaket, tabii afet, hastalık veya kaza geçirerek ailesinin geçimini sağlayamaması
 • Hasta yada kalıcı bir sağlık sorunu olan aile ferdinin evin temel ihtiyacını karşılayamaması
 • Hane haklında çalışan bireyin bulunmaması
 • Ailede işten çıkarılan yada iş yerine kapanan kişilerin bulunması
 • SED yardımı ailede çocuğu olan kişilere verildiği için başvuru yapacak hanede en az 1 çocuk olması gereklidir

SED Yardımı Başvurusu için Gerekli Evraklar

SED yardımından yararlanmak için mutlaka hazırlamanız gereken bazı evrak ve belgeler bulunmaktadır. Sed yardımı başvurusu için gerekli evraklar ise;

 1. Hanede yaşan tüm aile bir bireylerinin kimlik fotokopileri
 2. Başvuruda bulunacak kişi adına düzenlenmiş ikametgah belgesi
 3. Ailede engelli kişi varsa engelli raporu
 4. Her hangi bir sağlık sorunu olan kişi varsa rapor yada belgesi
 5. Ailede çalışabilecek durumda olan ancak iş bulamayan bireyin iş aradığına dair iş-kur iş arayan kayır belgesi
 6. Çalışan kişilerin iş yeri adres ve telefon numaraları
 7. Gayrimenkul bilgileri gösteren belge
 8. Okuyan çocuk varsa okuldan alınacak öğrenci belgesi
 9. Kira sözleşmesi
 10. İş görmezlik raporu
 11. Ziraat Bankasından açılmış hesap cüzdanı

SED Yardımı Ne Kadar? 2024

SED yardımı ne kadar sed yardımı parası ödemleri aşağıdaki gibidir.

Çocuk Öğrenim DurumuDestek OranıEskiYeni
Okul Öncesi%60 2421 TL3.614 TL
İlk Öğretime Devam%753.632 TL5.421 TL
Orta Öğretime Devam%803.874 TL5.782 TL
Orta Okul Seviyesinde Olan, Okumayan%65 2421 TL3.614 TL
Yüksek Öğretime Devam%904.358 TL6.505 TL
Bakım Evinden Ayrılan İşsiz%401.937 TL –
İki Okuyan Çocuk6.178 TL

Sed Yardımı Yatan İller Hangisi

SED yardımı yatan iller ve SED yardımı hangi illere yattı mı sorusuna cevap vermek gerekirse SED yardımı her ayın 2 haftası itibari ile tüm illerde yatırılmaktadır. Ancak SED yardımı yatan iller tam olarak belli değildir. Örneğin İstanbul yada Ankara’da yatan SED yardımı İzmir ilinde yatmaya bilir.

İl il değişiklik gösteren sed yardımı yatan illeri size tam olarak söyleyemesek bile yorum kısmında hangi illere yattığını yorumlara bakarak öğrenebilirsiniz.

Güncel olarak SED yardımı yatan illeri bende belli aralıklara güncelleyip her ay sizinle paylaşamaya çalışacağım. Devlet tarafından Resmi açıklama yapılmadığı için SED yardımı yatan illeri ödeme alan kişiler paylaşım yaptıkça sizinle paylaşacağım.

SED Yardımı Hangi İllere Yattı

SED yardımı diğer adı ile Şartlı Ekonomik Destek alan bir çok kişi sed yardımı hangi illere yattı merak etmektedir. SED yardımı hangi illere yattığı tamamen kullanıcı yorumlarına bakarak size bilgi verebiliyoruz. Genelde il il yatan SED yardımı alanlar yorum kısmına yazdıklarında sizinle paylaşamaya çalışacağım.

SED Yardımı Yatan İl Var Mı?

SED yardımı alan kişiler SED yardımı yatan il var mı var m? Hangi illere yattı sorusunu sitelerde ve formularda araştırmaktadır. Ay içerisinde hangi gün yattığı belli olmayan SED ödemeleri hangi illere yattığını yorum kısmına bakarak öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ; SED Yardımı alan kişiler ödeme aldığından hangi ilden aldığınız yorum kısmına yazarsa herkes bilgi sahibi olabilir. Unutmayın yardımlaşmak güzeldir.

SED Yardımı Yattı Mı?

SED yardımı yattı mı? set yardımı neden yatmadı merak ediyorsanız mutlaka sizinle aynı ilde yaşayan başka birinden bilgi almalı yada öğrenmelisiniz. Her hangi bir ile sed yardımı yatarken sizin yaşadığınız ilde sed yardımı daha geç yatabilir.

Ekim 2024 SED Yardımı Yatan İller Hangileri
Yatış TarihiYatan İllerYorum Kısımında Yorum Yapan Kişiler
2024YalovaGüler – Erkan
2024İstanbulÖnder- Ayhan- Nazlı
Balıkesir
Tekirdağ
Adıyaman
Kocaeli
EskişehirHatice – Emine
Amasya
Aydın
Antalya
Ankara
Van
Samsun
Adana
Sivas
Muğla
Gaziantep
Isparta
Bilecik
Düzce
Diyarbakır
Mersin
Giresun
İzmir
Tokat
Çorum
Osmaniye
Denizli
Manisa
Şırnak
Batman
Kırşehir
Hatay
Ağrı
Kahramanmaraş
Ardahan
Konya (Ereğli)
Bartın
ErzurumDilek – Kevser
Uşak

SED Yardımı Yatanların Yorumları

SED yardımı yatanların yorumu sitemizde bulunan yorum kısmına yapılan yorumlardır. Bir çok kişinin merakla beklediği sed yardımı ödemesi yattı mı yorumlarını aşağıda okuyabilirsiniz. Yorum yapan herkese şimdiden tşk ederim.

SED Yardımı Neden Yatmadı

SED yardımı neden yatmadı sorusuna cevap vermek gerekirse yardım il il farklı günlerde yattığı için beklemeniz gereklidir. Eğer muhtaçlık ortadan kalkmadıysa sed yardımı mutlaka yatacaktır.

Sed Yardımı Ne Zaman Yatar

SED yardımı ne zaman yatar ve SED yardımı ne zaman ödenir sorusuna cevap vermek gerekirse ödemler her ayın ilk 2 haftası içerisinde yapılmaktadır. Bazı illere ödemeler ayın ilk haftası yapılırken bazı illere ise ödemeler ilk 2 hafta içerisinde yapılmaktadır.

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri her ayın 15’ine kadar tamamlanmaktadır. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı ayın ilk 2 haftası yani ayın 15’ine kadar hesaplara yatmaktadır.

SED yardımı hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

SED Yardımı Nedir? Kimlere Verilir? Başvuru ve Sorgulama

SED Yardımı Hangi Hallerde Kesilir

SED Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama

Sizlere bu yazımızda SED Yardımı Yatan İller, SED Yardımı Hangi İllere Yattı ve SED Yardımı yattı mı soruları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Eğer yaşadığınız ilde SED yardımı yattı ise yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

13 Yorum

 1. Evim kira 11 kisi var evimde uc benim cocum dort eltimimin cocuna bakiyom anneleri baska kocaya kacdi bn bakiyom cok zor gecim sagliyom allah icin bize yardim edin dort cocik okutmak sorundauim nolur yardim edin

 2. Efendim ben 30 ay Mardin kapalı ceza evinde yattı 22 haziran 2021 tarihinde tahliye oldum şuan Midyat açık ceza evinde hükümlü ve covid izininden yaralanıp çıktım şuan iş bulamıyorum ve çalışmıyorum ben evli 4 çoçuk babasıyım hiç bir gelirimiz yok şuan evime 1 ekmek alacak param yok çoçugum bez alamıyorum ev kiramız birikmiş elektrik faturasını ödeyemiyoruz çoçukların okul masrafını karşılayamıyorum şuan oturduğumuz evde ne bir televizyonumuz ne buzdolabımız ne fırınımız ne yıkanacak bir şohbenimiz ne örtünecek battaniyemiz ne yatacak yastıgımız var gelin bakın şuan oturduğumuz evi kontrol edin ben ve çoçuklarım.perişan haldeyiz sizin anlayacağınız ölmüşüz gömenimiz yok siz büyüklerimizden ricam beni ve ailemi bu magduriyetten kurtarmanızdır bana bir iş imkanı saglayın allah için çoçuklarımın yüzüne bakamaz oldum Allah için şu mübarek 3 aylar hürmetine bana yardımcı olun beni bu utançtan kurtarın

 3. SED yardımı istiyorum 5 yaşında kızımla yaşıyorum eşimden bosandim calismiyorum hiçbir gelirim yok çok zordurumdaym neolur yardim eli uzatin Allah askina

 4. Benim Set parayı yatırıldı diyor ama bu hesaplarda para yok

 5. Ben 3 çoçuk annesiyim eşim inşaata çalışıyor maddi durumuz iyi değil çoçukların masraflarına yetişemiyoruz eğitim alan iki kızım var hiç bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz okul ihtiyaçları çok pahalı alabilecek durumda değiliz yardımlarınızı bekliyorum lütfen

  1. Eger sed yardimi alamiyorsaniz bu sizin suçunuzdur basvuru yapin

 6. 2 çocuk annesiyim.dulum bel fitigim var çalışamıyorum.depremde herkes gibi bizimde evimiz yikildiyardim bekliyorum lütfen yardımcı olun.

 7. Eylül ayı sed yardımı yattı mı bana henüz yatmamış acaba kesilir mi

 8. Adim mehtap Zonguldak merkez yaşıyorum ve benim sed yardimim yatmadi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu