Maddi Yardım

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Programı Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Nedir? Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?, Ulusal Hane Ziyareti Yardım Ne Demek? Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Şartları Nelerdir? Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Kimlere Verilir? Ulusal Hane Ziyareti Kimlere Yapılır? detaylar yazımızda.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Programı Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini ziyaret ederek Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı kapsamında ailelerin ihtiyaçlarını yerinde belirlemektedir.

Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı yetkilikleri Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı ile ev ev gezerek hanelerinde görülen ihtiyaçları eksikleri tespit ederek sizlere yardım yapmaktadır. Bu proje ile ailelere yerinde daha hızlı sosyal yardımlara ulaşması hedeflenmektedir.

Sizlere bu yazımızda Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Nedir? Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Başvuru Nasıl Yapılır? sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Nedir

Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse maddi zorluk çeken ihtiyaç sahibi hanelere daha hızlı ve yerinde sosyal yardım hizmeti sunmak için devreye alınan Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı hem düzenli olarak sosyal yardım alan hem de sosyal yardım alamayan kişilerin tespiti için devreye alınan bir projedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri tarafından ailelere uygun sosyal yardımı ulaştırmak için hane ziyaretlerini Bakanlığın logosunun yer aldığı kurum kimliği ve yaka kartlarını yanlarında bulundururken; logonun yer aldığı, uygun renk ve standartlarda mont veya yelek giymektedirler.

 • Ulusal hane ziyareti yardım programı ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelerin belirlenmesi ve sosyal yardım hizmetlerinden yararlanması hedeflenmektedir.
 • Ulusal hane ziyareti yardım programı kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alan kişilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yetkileri tarafından ev ziyaretleri gerçekleştirilir.
 • Hane ziyaretlerinden yüz yüze görüşme ortalama 30 dakika kadar sürmektedir
 • Görüşmede aldığınız yardımlar hakkında bilgi veriliyor. Almanız gereken diğer yardımlar tespit ediliyor
 • Almanız gereken diğer yardımlar için kimlik bilginiz talep edilerek sisteme kayıt ediliyor

Sorulan sorular okuyan çocuk sayısı, eviniz kiramı, hane geliri, maddi durumunuz yaşlı ve engelli birey hakkındadır.

Ulusal Hane Ziyareti Ne Demek

Ulusal hane ziyareti programı Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen yetki kişilerin haneleri bizzat ziyaret etmesidir. Bakanlıkça belirlenen yetki kişi evleri ziyaret ederek çocuk sayısı, kira durumu ve maddi durumunuza göre yerinde inceleme yaparak size uygun sosyal yardımları almanızı sağlar.

Ulusal Hane Ziyaretleri, SHM’lerde görevli meslek personeli, Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personelleri aracılığı ile yapılıyor. Evinize gelen yetkili kimlik bilgisini size göstererek bilgi verir.

Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Başvuru Nasıl Yapılır

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen ulusal hane ziyareti yardım programına başvuru ne yazık ki kabul edilmiyor. Başvurur yapılamamasının sebebi sosyal yardım alan kişileri ziyaret etmek ve hanelerde yaşayan kişilerin maddi durumuna göre diğer yardımlardan yararlanması sağlanmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına tarafından verilen tüm sosyal yardımları alan kişilerin ev ziyaretlerine aldığı sosyal yardım hakkında bilgi veriliyor ve alması gereken diğer yardımlar için başvuru işlemi gerçekleştiriliyor.

Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Başvurusu yapılmadığı için sadece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alan kişiler ziyaret edilmektedir.

Ulusal hane ziyareti yardım programı görüşmesi yaklaşık 30 dakika sürüyor. Görüşmede, hanelerin sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçlarını tespit etmeyi amaçlayan sorular soruluyor. Sorular, sosyal yardım ihtiyaçları, aile danışmanlık veya eğitim ihtiyaçları, engelli veya yaşlı bireylere yönelik ihtiyaçlar, çocuk, kadın, şehit yakını, gazi hizmetlerine yönelik ihtiyaçlar gibi başlıklarda toplanıyor. Bu sorular vesilesiyle hanenin tüm ihtiyaçları tespit ediliyor, herhangi bir ihtiyacı yoksa ihtiyaç halinde destek alabileceği kamu kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi veriliyor.

Yapılan görüşmede kişiyi bilişim sistemine eşleştirmek, aldığı hizmetleri ve yapılan yönlendirmeleri takip etmek, Bakanlığın sunduğu hizmetler arasında yararlanabileceği tüm hizmetleri görebilmek ve Aile Bilgi Sistemine dahil etmek için kimlik bilgisi soruluyor. Bakanlığın hizmetlerine yönelik ihtiyaçlar var ise hanede gerekli başvuru alınıyor. İstenilen bu bilgiler sürecin tüm aşamasında gizli tutuluyor. Ayrıca, vatandaşlar soruları cevaplamaya zorunlu tutulmuyor.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Programı E-Devlet

Ulusal hane ziyareti yardı programı başvuru yapmak ve devlet tarafından sağlanan sosyal yardımlardan yararlanmak için e-devlet üzerinden başvuru yapmanız mümükün. Hane ziyareti yarım programı kapsamında hane yapılacak ziyaret ve diğer sosyal yardımlardan yararlanmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linke tıklayarak ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Programı Başvuru Linki

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı programı kapsamında devletten düzenli olarak yardım alan ve yardıma muhta kişileri yerinden tesbit etmek için yapılmkatadır. Ulusal Hane Ziyareti Yardımı başvurusu linki bulunmamaktadır. Ancak maddi yardım almak isteyen kişiler ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak başvuruda bulunabilir yada ikametgah adreslerine yakın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmna Vakfına giderek başvuru yapabilirler.

Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı Görevli Hangi Soruları Soruyor

Ulusal hane ziyareti kapsamında hangi sorular soruluyor bir çok kişinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Ulusal hane ziyareti yardım programı için haneye gelen görevler ortalama 30 dakika boyunca size sorular sormaktadır. Sorulan sorular aldığınız sosyal yardımlar hakkında bilgilendirme sorularıdır.

Görüşme sosyal yardım durumunun tespit edilmesi amaçlanmaktadır. Sorulan sorular ise;

 • Sosyal yardım ihtiyaçları
 • Aile danışmanlık
 • Evinizin kira olup olmadı
 • Okuyan çocuk sayısı
 • Aldığınız yardımlar
 • Eğitim ihtiyaçları
 • Engelli veya yaşlı bireylere yönelik ihtiyaçlar,
 • Çocuk, kadın, şehit yakını, gazi hizmetlerine

Ulusal Hane Ziyareti Yardım Şartları 

Ulusal hane yardımı şartları ulusal hane ziyareti şartları bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Ulusal hane ziyaretleri yardım programı kapsamında bu sosyal yardımlardan yararlanmak için aranan şartlardan biride Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile sosyal yardım alıyor olmanız gereklidir.

Ulusal hane ziyareti yardım şartları sadece düzenli olarak sosyal yardım alan kişiler için geçerlidir.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Ne Kadar?

Ulusal hane ziyareti yardımı ne kadar sorusuna cevap vermek gerekirse Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaçlık durumunuza göre değişen tutarda ödeme yapaılmaktadır. Ulusal hane ziyareti yardımı kapsamında gelir durumunuz ve çocuk sayısına bağlı olarak aylık 1500 TL ile 8000 TL arasında para yardımı yapılmaktadır.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Programı Tek Seferlik Mi

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Programı Tek Seferlik Mi yada düzenli sosyal yardım mı sorusuna cevap vermek gerekirse haneye gelecek ekip tarafından yapılacak incelemeye bağlı olarak değişmektedir. Hane halkı maddi durumu, yaşayan yaşayan kişi sayısı ve okuyan öğrenci ile engelli kişi varsa ulusal hane ziyareti yardım programı kapsamında düzenli olarak yardım alabilirsiniz.

ulusal hane ziyareti programı
Ulusal Hane Ziyareti Programı Nedir?

Ulusal Hane Ziyareti Kimlere Yapılır 

Ulusal hane ziyaretleri dar gelirli vatandaşlar ile her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ailelere yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan ulusal hane ziyareti yardım programı kapsamında dar gelirli ailelere ziyaret yapılmaktadır. Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfında kaydı bulunan ve belirlenen hanelere gidilmektedir.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Nereye Yatıyor

Ulusal hane ziyareti yardımı parası Vakıfbank, Ziraat Banksı yada PTT hesaplarına yatmaktadır. Ulusal hane ziyareti yardımı parası almak için kimliğiniz ile Bnaka yada PTT şubelerine giiderek ödemelerini çekebilirler.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Tamamlandı Ne Demek

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Tamamlandı Ne Demek uyarısı e-devlet üzerinden sorguladığınızda karşınıza çıkıyorsa ödemenizin onaylandığı parasınızı Bankaya gönderildiği ve çekilebilir durumda olduğu anlamına gelmektedir.

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı Kaç Ayda Bir Verilir

Ulusal Hane Ziyareti Yardımı gelir durumunuz, sosyal güvenceniz ve çocuk sayısına bağlı olarak tek seferlik verilebileceği gibi düzenli olarak her ay alabileceğiniz para yardımlardından biridir. Ulusal Hane Ziyareti Yardımı kapsamında yapılacak değerlendirmeye bağlı olarak her ay düzenli paraa yardımı alabilirsiniz.

16 Yorum

 1. Hic bir gelirim yok bana yardımcı olun kiradayım aylık bin tl kira ödüyorum işsizim

 2. ben kiradayim kirami veremiyorum iki tane cucugum var bez alamıyorum desteğe çok ihtiyaçm var

 3. Maddi durumum yok kiracıyım gelirim yok hipotiz bezi hastasıyım lütfen yardım istiyorum

 4. Benim durumum yok yardım edin lütfen kiramı veremöm çocukların okula gidiyor durumu yok yardım edin lütfen

 5. Maddi durumum yok yardım istiyorum 3 çocuğum var

 6. Maddi durumumuz yok depremden dolayı başka şehre geldik hiç birseyimizi almadık kimi kimsemiz yok ihtiyacımız var

 7. Maddi durumum iyi değil 4 tane çocuğum var hepsi okuyor yardım ve desteklerinizi bekliyoruz saygılar

 8. allah razı olsun ,zor zamanımda hep yanımda oldular

 9. İhtiyacımız olduğunda her daim yanımızda oldular çok teşekkür ediyorum Allah devletimizden razı olsun.

 10. Ben kiradayım kiramı veremiyorum çok zor durumdayım birde engellimiz var yardıma Cook ihtiyacım var banada yardım edin nolur

 11. Bayram yaklaştı çocuklarıma elbise alamıyorum Sizden ricam Bizede yardım edin çocuklarıma bir şey alamıyorum Bayram harçlığım yok Lütfen siz bize yardımcı olun 5 çocuğum var Eşim çalışmıyor madi durumum yok

 12. Maddı desteğe ihtiyacım var yardım edermısınız

 13. 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla ortada kalmışım perişan haldeyim lütfen yardım edin lütfen Allah rızası için yardım edin bana gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum lütfen yardımınıza ihtiyacım var ne yapacağımı bilmiyorum eşim destek olmuyo bana çocuklarımın okul masrafı çok oluyo onların meslenmelerine koyacak birsey bulamiyorum bakkala borcum çok birikti lütfen sesimi duyun artık ne diye bilirim ki yemin ederim durumum iyi degil ben yapamıyorum artık lütfen yardım edin ben nasıl anlatayım artık derdimi ne diye bilirim pisikoloik olarak ta durumum iyi degil cocuklarimin beslenme ihtiyacını
  alamiyorum elimde yok yemin ederim durumum iyi degil onların hiç bir ihtiyacini alamiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu