Devlet Yardımları

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu (Eğitim, Burs ve Gıda)

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Formu 2024; Devlet tarafından dar gelirli ailelere gıda, para, erzak, burs ve maaş yardımı yapılmaktadır. Verilen bu yardımdan yararlanmak isteyen kişiler Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım başvuru formu doldurmaları gereklidir.

VGM tarafından verilen bu sosyal yardımlar düzenli olarak her ay verilmektedir. Kuru gıda yardımı, eğitim yardımı, burs ve muhtaç aylığı almak isteyen kişiler internetten online olarak e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurabilir yada her ilde bulunan VGM temsilciliklerine gidebilir.

Sizlere bu yazımızda vakıflar genel müdürlüğü yardım başvuru formu 2024 akıflar genel müdürlüğü eğitim yardımı başvuru formu 2024 ve vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı başvuru formu hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardımlarına online olarak e-devlet üzerinden başvurulabilir yada Tüm illerde bulunan bölge temsilciliklerine giderek başvurabilirsiniz. Yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişiler yardım talep ettiklerinde kendilerine verilen formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları gerekmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım başvurusu e-devlet üzerinden yapmak ve başvuru formunu doldurmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/vakiflar-genel-mudurlugu linke tıklayarak almak istediği yardım için formu doldurmaları yeterlidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardım Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımı başvuru formu eğitim yardım almak isteyen kişilerin doldurması gereken formlardan biridir. Eğitim yardımı Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs aylarında başvuru formunu dolduran öğrencilere verilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular her sene Genel Müdürlük tarafından belirlenen tarihler arasında Genel Müdürlüğün web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden duyurulmakta ve yine  www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınmaktadır.

VGM Eğitim yardımı başvuru formları gerekli inceleme yapıldıktan sonra uygun görülen kişilere verilecektir.

BAKINIZ >>> Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda, Eğitim ve Kira Yardımı Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımı ve erzak yardımı almak isteyen kişiler kuru gıda yardımı başvuru formunu indirerek doldurduktan sonra Bölge Müdürlüklerine giderek yada posta ile göndermeleri gereklidir.

Hane halkı geliri asgari ücretten düşük olan kişilere öncelikli olarak verilmektedir. Hande yaşayan kişi sayısı ve maddi durumunuza göre 3 farklı kuru gıda paketi verilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımı başvuru formu için  https://cdn.vgm.gov.tr/genelicerik/genelicerik_224_260519/3-kuru-gida-basvuru-formu.pdf linkine tıklayarak bilgisayarınıza indirerek doldurmanız ve teslim etmeniz gereklidir.

Kuru gıda yardımı başvuru formunun çıktısını alarak doldurmanız gereklidir. Doldurduğunuz yardım başvuru formunu elden yada posta ile teslim edilmesi gereklidir.

BAKINIZ >>>Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru formu Lise ve Üniversitede okuyan yoksul öğrencilere verilmektedir. Başarılı öğrencileri desteklemek için karşılıksız olarak verilen Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu 9 ay boyunca aylık olarak ödenmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs yardım başvuru formunu dolduran başvurusu onaylanan öğrencilere ödemeler Vakıf Katılım Bankası aracılığı ile ödenir.

2024-2025 ğitim Yılı

Eğitim Yardımı / Burs Başvuru Tarihleri

BaşlangıçBitiş
Ortaöğrenim Eğitim Yardımı07 Kasım 202420 Kasım 2025
Yükseköğrenim Bursu21 Kasım 202430 Kasım 2025
Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu21 Kasım 202430 Kasım 2025

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs yardımı belirtilen tarihte https://www.vgm.gov.tr/sayfalar/2024-2025-egitim-yili-burs-basvurulari bu linke tıklayarak başvuru formu doldurularak yapılmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Para Yardımı Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü para yardımı başvuru formu muhtaç, engelli, yetim ve öksüz çocuklara karşılıksız olarak verilen yardımlardan biridir. Başvuru yapacak kişilerin Muhtaç aylığı başvuru formu ve  Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu bulunması gereklidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü para yardımı başvuru formu için https://www.vgm.gov.tr/faaliyetler/hayir-hizmetleri/muhtac-ayligi linke tıklayarak bilgisayara indirip çıktısını alarak doldurmanız ve elde yada posta ile teslim etmeniz gereklidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü para yardımı başvuru formu doldururken sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gereklidir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Muhtaç Aylığı Başvuru Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan muhtaç aylığı, ihtiyaç sahibi bireylerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla verilen bir yardımdır. Başvuru şartları arasında sosyal güvencesinin olmaması, herhangi bir gelir veya aylığın bulunmaması ve mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması gibi kriterler yer almaktadır.

Başvuru için gerekli belgeler arasında muhtaç aylığı başvuru formu ve engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu bulunmaktadır. Başvurular, ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla yapılabilmektedir. 2024 yılı itibarıyla, muhtaç engelliler ile yetim çocuklara aylık olarak 4.763,63 TL ödenmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü muhtaç aylığı başvuru formu doldurmak için https://www.vgm.gov.tr/faaliyetler/hayir-hizmetleri/muhtac-ayligi linke tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip dolurabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler VGM bölge temsilciliğini arayabilir yada e-devlet üzerinden sorgulamaları mümkün. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru sorgulamak için
+90 312 415 50 00 numarası arayabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü başvuru sonucu sorgulamak için e-devlet uygulaması üzerinden yapmak isteyen kişiler aşağıdaki adımları takip edebilir.

 • T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileri ile e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Kullanıcı girişi yaptıktan sonra arma kısmına ‘’Vakıflar Genel Müdürlüğü’’ yazarak aratın.
 • Dilerseniz bu linke tıklayabilirsiniz https://www.turkiye.gov.tr/vakiflar-kisi-yardim-bilgisi-sorgulama
 • Karşınıza çıkan ekrandan ‘’Kişi Yardım Bilgisi’’ sekmesine gitmelisiniz.

Yukarıdaki adımları tamamlayarak yaptığınız başvurunun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Vakfılar genel müdürlüğü tarafından dar gelirli muhtaç ailelere bir çok sosyal yardım yapılmaktadır. Devlet destekli sosyal yardım projelerini yürüten VGM tarafından yapılan yardımlar ise;

 • Muhtaç Aylığı
 • Öksüz ve Yetim Aylığı
 • Aşevi Hizmeti
 • Eğitim Yardımı
 • Burs Hizmetleri
 • Yurt İçi Kuru Gıda Yardımları
 • Yurt Dışı Kuru Gıda Yardımları
 • Engelli ve Özürlü Yardımları

Yukarıdaki yardımların yanında bir çok sosyal yardımda bulunan VGM tüm başvuruları titizlikle değerlendirmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvurusu Şartları 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvurusu Şartları yardım almak isteyen bir çok kişinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. VGM tarafından yapılan yardım başvuru şartları ise;

 • T.C Vatandaşı Olmak
 • Her hangi bir sosyal güvencenin bulunmaması
 • Maddi zorluk çekiyor olması
 • Üzerine kayıtlı taşınmak olmaması
 • Her hangi bir geliri bulunmamalı
 • Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması
 • Özürlü ve engelli kişilerin raporu olmalı

5 Yorum

 1. Eşim epleks hastası sağ elini donduralacak çalışamıyor aile ihtiyacımız var. 2 kızım var. Birisi ilkokul öğrenci 3 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız çocuğu babek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiç bir bakkalyok sizden gıda ve temizlik yardım. Kış günü kömür soba ve odun kömür bataniye ihtiyacımız var. Çocuklara kışlık giyecek ayakkabı ihtiyacımız var.

 2. Ordu altın orduda ikamet ediyorum dört oğlum var ikisi yanımda ikisi kurumda hafta sonları geliyorlar her hangi bir gelirim yok muhtacım yardıma ihtiyacım var sizden gıda yardımı talep ediyorum

 3. Sayın Yetkililerim evimiz ağır hasarlı görünüyor çok kötü durumdayız yardiminiza ihtiyacımız var herhangi bir gelirimiz yok işsiz kaldım rica ediyoruz Nakdi ve gıda yardımı yaparmisiniz saygiyla allah devletimizden razı olsun

 4. İki evlilik yaptım ilk eşimden 3 tane oğlum var eşim vefat etti ikinci evlilik yaptım birtane oğlum var ayrıldım 10 yıldır ayriyim 4tane oğlum var en büyük oğlum cezaevinde çok zor durumdayım çocuklarım için yardım istiyorum kalacak evimiz bile yok tanidiklarda kalıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu