Ramazan Ayı Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Adana Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapan sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen belediyeler arasında yer almaktadır. Belediye tarafından verilen ramazan yardımı paketleri ekipler tarafından titizlikle hazırlanarak vatandaşlara ulaştırılmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylar yer almaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Adana Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan paketi dağıtmaktadır. Verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, online, belediyeye giderek veya belediyeyi arayarak ramazan yardımı başvurusunda bulunabilir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Adana Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı kimlere verilir?, sorusunun cevabı ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Belediye tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlileri Adana ili sınırlarında yaşamak, çalışamayacak bir engeli olmak, hane içersideki gelir durumunun asgari ücretin 1/3’ü olması, emekli maaşı alamayan yaşlılar ve ihtiyaç sahibi olmaktır.

Adana Büyükşehir Belediye Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Adana Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımından faydalanmak isteyen kişiler farklı yöntemler ile başvuru yapabilmektedir. Yardım başvurusu yapacak olan kişiler Adana ili sınırlarında bulunan belediyelere bizzat giderek ramazan yardımı başvurusunda bulunabilir.

Yardım başvurusunda bulunmanın diğer yöntemi ise belediyenin resmi web sitesinden başvuru yapmaktır. Web sitesinden başvuru yapacak olan vatandaşların, https://ebelediye.adana.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlusturlinkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

e-Devlet siteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıkladıktan sonra T.C. Kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı için başvuru yapan vatandaşlar, telefon ile arayarak başvuru talebini ilgili birimlere iletebilir. Telefon ile arayarak ramazan yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, ALO 153 çağrı merkezini veya 0322 445 35 00 hattını aramalıdır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşın adı, soyadı, iletişim bilgileri ve adres bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Formda yer alan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenecektir. Eksik veya yanlış bilgi tespit edilirse ramazan yardımı başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar nasıl sorgulama yapacağını merak etmektedir. Ramazan yardımı başvurusu farklı yöntemler kullanılarak sorgulanabilir.

Belediyenin web sitesinden ramazan yardımı sorgulaması yapmak isteyen kişiler, https://ebelediye.adana.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriSorgula/linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru yapan kişinin T.C. kimlik numarası ve güvenlik kodunu girerek yardım sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

e-Devlet sisteminde de ramazan yardımı başvuru sonuçları öğrenilebilir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Belediyeyi arayarak ramazan yardımı başvurusu sorgulama yapılabilmektedir. Arayarak sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, ALO 153 çağrı merkezini veya 0322 445 35 00 hattını arayabilir.

BAKINIZ >> Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Adana Büyükşehir Belediyesi geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Fakat bu yardımdan faydalanmak için bazı şartlar vardır. Aşağıda ramazan yardımından faydalanmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken şartlar yer almaktadır.

 • Adana ili sınırlarında ikamet etmesi
 • %40 ve üzeri engeli olan bireyler
 • Emeklilik maaşı almayan yaşlılar
 • Hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3’ü olması
 • Çalışmasına engel durumu olması

Adana Büyükşehir Belediyesi Erzak ve Gıda Kolisi Başvurusu

Adana’da yaşayan ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gıda ve erzak yardımı yapılmaktadır. Gıda ve erzak kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, belediyeyi arayarak veya online olarak yardım başvurusunda bulunabilir. Belediye başvuru yapacak vatandaşlardan bazı evraklar talep etmektedir. Bu evrakları belediyeye teslim etmelisiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Kolisi İçin Gerekli Belgeler

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, belediye tarafından istenilen belgeleri teslim etmelidir. İstenilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • Muhtardan alınacak ihtiyaç belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Engelli ise engelli olduğunu gösteren belge

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Kolisi Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye bizzat giderek, belediyeyi arayarak veya online olarak başvuru yapabilir. Ramazan kolisi başvurusu yapacak olan vatandaşlar, başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir. Başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Gerçekten ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan kolisinden faydalanabilir.

BAKINIZ >>> Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde ihtiyaç sahibi vatandaşların bir ay boyunca ihtiyacını karşılayabilecek temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Belediye tarafından verilen ramazan kolisinde; domates salçası, un,  şeker, bulgur, pirinç, makarna, çay, peynir, konserve bezelye, kırmızı mercimek, yeşil mercimek gibi gıda ürünleri bulunmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Adana’da yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan kişiler Adana Büyükşehir Belediyesi’ne farklı yollardan ulaşabilir. Bu yollardan biri de belediyeyi aramaktır. Adana Büyükşehir Belediyesini arayarak yardım talebinde bulunmak isteyen kişiler ALO 153 çağrı merkezini veya 0322 445 35 00 hattını arayabilir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan yardımının ne zaman dağıtılacağı ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak konusudur. Belediye tarafından verilen ramazan yardımı başvuru sırasına göre ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye ekibi tarafından teslim edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu