Yardım Kartı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Başvuru Formu

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Sorgulama 2024; Yoksulluk sebebi ile temel ihtiyaçlarını karşılamada güçlük çekmekte olan ve bu sebeple de yaşamını asgari standartlar çerçevesinde devam ettirmekte zorlanmakta olan ihtiyaç sahiplerine Adana Belediyesi yardımları sayesinde ayni ve maddi yardım yapılması bilinmektedir.

Adana Belediyesi düzenli ayni ve maddi yardımları kapsamında, Halk Kart aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırması söz konusudur. Sosyal yardım kartı almak isteyen ihtiyaç sahibi muhtaç vatandaşların, Adana Halk Kart Başvuru yapması şartı bulunmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana il sınırları içerisinde yaşamakta olan ve yardıma ihtiyacı bulunan yoksul kişiler Adana büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılmaktadır?  sorusu hakkında araştırma yapmak suretiyle yazımıza kadar ulaşmaktadırlar. Bu sebeple yardıma ihtiyacı olan kişilerin bazı şartlara sahip olması gerektiğini belirtmek isteriz.

Adana’da ikamet etmekte olan muhtaç kişiler, Adana Belediyesinin sosyal yardımları ile ilgili olarak, Halk Kart projesine yoğun ilgi göstermesi söz konusudur.

Adana Büyükşehir Belediye binası, bağlı olduğunuz ilçe belediyesini ziyaret edebilir veya belediye ya ait resmi web sayfasından Adana Halk Kart başvurusu yapabilirsiniz.

Yeterli şartlara sahip bulunan ve gerekli evraklar ile beraberi Halk Kart müracaatı yapmakta olan vatandaşların başvuruları yetkili birimler vasıtasıyla incelemeye alınması mümkündür. Başvuruları sonuca bağlamak amacı ile görevli ekipler tarafından evinizde inceleme yapmak üzere ziyarette bulunmaları söz konusudur. Evinizde yapılacak olan inceleme neticesi ve başvuru formları bir bütün olarak kabul edilip, başvurunuzun kabul edilip edilmeyeceği netleşme aşamasına gelecektir.

Adana Belediyesi’ bin bir süredir Halk Kart Başvurusu alması söz konusu değildir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız için belediye ye ait telefon numaralarını aramak suretiyle yetkili kişilerden detaylı bilgi alabilmeleri mümkündür.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Sorgulaması

Adana Belediyesi yardım kartı başvurusunda bulunmak üzere ihtiyaç sahipleri, kişiler başvuru seçenekleri arasından hangi yolu seçmiş olurlarsa, aynı yöntem ile Adana Halk Kart sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler.

Başvuruların sonuca bağlanması durumu, ortalama olarak 1 ay sürmesi söz konusudur. Bu süre boyunca başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Formu

Adana Belediyesi Halk Kart başvurusu yapacak olan ihtiyaç sahibi vatandaşlardan bazı evraklar istenmesi söz konusudur. Başvuru seçenekleri arasından ise tercih edeceğiniz seçenek hangisi olursa olsun Halk Kart Başvuru Formu doldurması istenmesi durumu mevcuttur.

Başvuru formunda yer alan kimlik bilgisi, iletişim bilgisi, maddi durum bilgilerinize ait olarak, bazı sorular bulunması mümkündür. Formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması oldukça önemli bir detaydır. Başvuru formları yetkili birimler tarafından incelemeye alınarak hareket edilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Ön ödemeli sosyal kart sayesinde küçük esnafı kalkındırmayı amaçlamakta olan Adana Büyükşehir Belediyesi, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelere destek vermesi ile bilinmektedir. İhtiyaç sahiplerinin ödemeleri kartlarına yüklenmesinin ardından, vatandaşlar anlaşmalı oldukları çeşitli marketler üzerinden kimseye mahcup olmadan ihtiyaçlarını karşılayabilme özgürlüğüne sahiptir.

Adana Halk Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Adana Belediyesi tarafından yapılmakta olan yardımlara başvuru yapmak üzere, bazı evrakları tamamlamanız gerekmesi söz konusudur. Halk Kart başvurusu yapması söz konusu olan vatandaşlar için gerekli evraklar :

 • Başvuru formu
 • Fakirlik belgesi
 • Kimlik kartı fotokopisi

Başvuru üzerine, gerekli görülen belgelerin başında gelmesi söz konusudur. Halk Kart başvurusu ile ilgili olarak, gerekli evrakların tamamını öğrenmek üzere belediye binasını ziyaret ederek, belediye ya ait telefon numaralarını aramak suretiyle yetkililer aracılığıyla iletişime geçebilmeniz mümkündür.

Bazı vatandaşlardan söz konusu olan durumlarına göre ek belgeler talep edilmesi de olası bir durumdur.

 • Öğrencilerden öğrenci belgesi talep edilebilmektedir.
 • Engelli bireylerden engelli raporu talep edilebilmektedir.
 • Hane halkından cezaevinde olan varsa infaz kurumlarından alınan müddetname talep edilebilmektedir.
 • Kira sözleşmesi talep edilebilmektedir.
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden hastalıklara talep edilebilmektedir.
 • ilişkin sağlık kurulu raporu talep edilebilmektedir.
 • Ailesini geçindiren kişi askerde ise askerlik belgesi talep edilebilmektedir.

Eşinden boşanmış olan ve eşinin belgelendirilmiş olarak, evi terk ettiğini beyan etmekte olan dul kadınlar, çocuğunun bakıma muhtaç olması sebebi ile başvuruda bulunanlar adına, boşanma ilamı ve çocuklar üzerine velayet hakkı belgesi talep edilebilmektedir.

Doğal afette maruz kalanlar adına ise afetzede raporu talep edilebilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Kimlere Verilmektedir ?

Adana il sınırları içerisinde yaşamakta olan sosyal güvencesi bulunmayan, düşük gelirli olarak sayılan,  yaşlı, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine de öncelikli olarak Halk Kart verilmesi durumu söz konusudur. Yaşamını asgari standartlar çerçevesinde olarak sürdürmekte zorlanmakta olan ve bütün ihtiyaç sahipleri olarak Adana Belediyesi yardımları ve Halk Kart projesinden faydalanabilmeleri mümkündür.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Şartları

İhtiyaç sahibi bulunan ve fakirlik belgesi ile durumlarını ispatlamış, başvuru adına gerekli evrakları tamamlamış durumdaki ihtiyaç sahipleri Halk Kart başvuru şartlarını yerine getirmiş olarak sayılacaklardır.

Gerekli şartlara sahip olarak bulunan vatandaşlar yukarıda belirtmiş olduğumuz üzere, başvuru seçeneklerinden birini kullanmak şartı ile Halk Kart başvurusu yapabilmektedirler. 

İncelemeler sonucunda değerlendirme kurulu Halk Kart başvurunuzu kabul edilmesi halinde , müracaatçılara 12 ay süresince, anlaşmalı marketlerden alışveriş yapmak suretiyle Halk Kart verilmesi mümkündür.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadardır?

Adana Belediyesi Halk Kart limiti ne kadardır sorusu kart başvurusu kabul edilmekte olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilmesi söz konusudur.

Adana Halk Kart limiti doğrultusunda, ailede yaşamakta olan kişi sayısı, ailenin muhtaçlık seviyesi ve belediyenin bütçesi dahilinde değişiklik göstermesi söz konusudur. Düzenli sosyal yardım almaya hak kazanmakta olan ailelere verilmesi ile bilinen, Halk Kart ile yardıma muhtaç ailelere destek verilmesi söz konusudur.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nerelerde Kullanılmaktadır?

Adana Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara verilmekte olan Halk Kart, pekçok alanda kullanılması mümkündür.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nerede Geçerlidir?

 • Anlaşmalı olan tüm market ve iş yerlerinden alışveriş yapılabilmektedirler.
 • E-cüzdan aracılığı ile kullanım imkânı sağlamakta olan, kart mobil ödeme limiti oluşturabilmektedir.
 • 150 TL’ye kadar telefon faturası üzerinden kredi-mobil ödeme limiti oluşturabilmesi söz konusudur.
 • Belediye vergi ödemelerinde otomatik talimat verilebilmesi söz konusudur.
 • Yurtdışında okuyan öğrenciler adına, ucuz para transferi yapılabilmektedir.
 • Tüm Mastercard logolu ile birlikte, POS’larda kullanılabilmektedir.
 • Karttan karta PTT Şube ve ATM’lerinden, Vakıfbank ATM’lerinden, belediye kiosklarından vasıtasıyla yükleme yapabilmesi söz konusudur.

Halk Kart kullanıcıları dönemsel kampanyalardan SMS ya da mail ile her an haberdar olabilmeleri mümkündür. Gençlere ve çocukların kullanıma verilmekte olan ek kart ile harcama takibi yapabilmesi söz konusudur.

Adana Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Adana halk kart hangi marketlerde geçerli sorusuna cevap vermek gerekirse Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşlara verilen halk kart Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerde geçerlidir. Ayrıca Adana halk kart geçerli olan marketler arasında A101, ŞOK ve BİM dahil büyük marketlerde gıda alışverişi için kullanılabilir.

Adana Halk Kart Telefon Numarası

Adana halk kart hakkında merak ettiğiniz tüm soruları Adana halk kart iletişim numarası olan (0322) 455 35 00 arayarak ulaşabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Bakiye Sorgulama

Adana Halk Kart kullanıcıları adına alışveriş yapmak için gitmiş oldukları, iş yeri ve marketlerdeki kasa görevlilerinden ricada bulunmak suretiyle Halk Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini yapabilmektedir.

BAKINIZ >>> Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Verilmektedir ?

Adana Halk Kart başvurusunda bulunmakta olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar kartlarının ne zaman verileceğine dair merak içerisindeler. Halk kart ne zaman verilecek ile ilgili olan soruların cevabına gelecek olursak, Halk Kart müracaatları olumlu sonuçlanmakta olan vatandaşların kartları kendilerine en yakın süreçte teslim edilmesi söz konusudur. Bu doğruluda başvurular ortalama 1 ay içerisinde sonuç vermektedir.

4 Yorum

 1. Arkadaşlar ben sizden erzak kömür yardımı verirseniz sevinirim kardeşlerim ihtiyacım var eșimden ayrıyim 4 cocugum var evim kira maddi yardima ihtiyacim erzak yardımı maddi yardima ihtiyacim var

 2. Benim omiriligimde platin var çalışamıyorum ayaklarımda uyuşmalar var batın bölgesinde uyuşmalar var evim kira gelirim yok zor durumdayız bize de yardım edin Saygılarımı sunuyorum

 3. Sayın başkanım madi durumum yok hiç bir gelirim yoktur bir istiyorum

 4. Evim kira iki cocugum okula gidiyor maddi durumum yok cok zordurumdayiz halk kart yardım talep ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu