Ahbap Derneği Yardım Başvurusu

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu
A+
A-

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu 2021; Sevginin ve Gerçeğin Peşindeyiz, sloganı ile kurulduğu ilk günden bu yana muhtaçlara, güçsüzlere, kimsesizlere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sahip çıkan Ahbap Derneği; ayni ve nakdi yardımlar yapmaya devam ediyor.

Yardımseverliği ile Türk halkının gönlünde taht kurmayı başarmış olan ünlü sanatçı Haluk Levent tarafından 31 Temmuz 2017 tarihinde kurulan dernek, ülkemizin en değerli dernekleri arasında yer alıyor.

Toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın artmasına yönelik olan sosyal yardımları ile diğer derneklere de örnek teşkil eden Ahbap Derneği; ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra hayvanlara da birçok yardımlar yapıyor.

Afet anlarında afetzedelerin gıda, barınma ve sağlık vb. ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışmalar yürüten dernek, öğrencilere sunduğu burs imkanı ile yoksul ailelerin çocuklarının eğitimlerine devam edebilmelerine, meslek sahibi olabilmelerine öncülük ediyor.

Muhtaç ailelere düzenli olarak gıda ve erzak yardımı yapan dernek; herhangi bir dil, din, ırk, cinsiyet ya da siyasi görüş ayrımı yapmaksızın yardımlarını tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Bu yazımızda Ahbap Derneği yardım başvurusu nasıl yapılır? Ahbap Derneği tarafından yapılan yardımlar nelerdir? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Ahbap Derneği Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Ahbap Derneği; deprem, yangın, sel vb. doğal afetlere maruz kalan mağdur vatandaşlara mümkün olan en kısa süre içerisinde ulaşmanın ve afetzedelerin giyim, barınma, sağlık, gıda vb. ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmanın yanı sıra ihtiyaç sahiplerine de yardımlar sunuyor.

Üniversite öğrencileri başta olmak üzere maddi yetersizlikler yüzünden eğitim hayatına ara vermek ya da eğitimini aksatmak zorunda kalan tüm öğrencilere yardım eli uzatan ve başarılı öğrencilere burs bağlayan dernek; sağlık giderlerini karşılamakta maddi zorluklar yaşayan hastalara ve hasta yakınlarına da sahip çıkıyor.

Şiddet mağduru kadınlar, yetim ve öksüz çocuklar, engelliler ve kimsesiz yaşlılar için yardımlar yapmaktan geri kalmayan dernek; barınma ihtiyaçlarını karşılayamayan kişilerin daha güvenilir bir ortamda yaşamalarına katkıda bulunuyor.

Ahbap derneği tarafından yapılan en önemli yardımları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Ahbap Derneği  Gıda ve Erzak Yardımı

Kendisinin ya da ailesinin beslenme giderlerini karşılayamayan vatandaşlar, gıda ve erzak yardımı almak adına Ahbap Derneği’ne başvurabiliyorlar.

Başvurusu kabul edilenlere dernek tarafından düzenli erzak yardımı yapılabiliyor.

Yardım dahilinde ihtiyaç sahiplerine gıda ve erzak içeren koliler dağıtılıyor.

Bu kolilerde makarna, bulgur, mercimek, pirinç, zeytin, peynir gibi gıdalar yer alıyor.

Dernek; böylelikle muhtaç vatandaşların daha iyi bir şekilde beslenebilmelerine yardımcı oluyor.

Ahbap Derneği  Giyecek yardımı

İhtiyaç sahipleri, derneğe giyecek yardımı almak için de başvurabiliyorlar. Dernek tarafından muhtaç ailelere hırka, mont, kaban, ayakkabı, bot gibi kıyafetler dağıtılıyor.

Yetim ve öksüz çocuklar konusunda oldukça duyarlı olan dernek; yoksul aile çocuklarına okul hayatlarında kullanmaları için önlük, çanta, ayakkabı, kaban vb. malzemeler hediye ediyor.

Ahbap Derneği  Yakacak yardımı

Kömür ve odun yardımı ile muhtaç ailelerin kış aylarında ısınmalarına aracılık eden dernek; sobası olmayan kişilere ise soba dağıtabiliyor.

Diğer temel ihtiyaç malzemeleri yardımı

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler; giysi, yakacak ve gıda dışında diğer ihtiyaçları için de dernekten yardım alabiliyorlar.

Örneğin; yoksul aileler okula giden çocukları için derneğe başvurarak, kırtasiye ve eğitim yardımı alabiliyorlar.

Yeni doğum yapmış anneler ise derneğe mama ve bez yardımı almak için başvurabiliyorlar.

Evinde oturacak eşyası olmayanlar ise mobilya ve eşya yardımı talep edebiliyorlar.

Ahbap Derneği  Sağlık yardımı

Ciddi ve ölümcül rahatsızlığa sahip olan kişilere sağlık yardımı yapan Ahbap Derneği; hastalara tıbbi destek sağlamak adına da çalışmalar yürütüyor.

Bu bağlamda dernek ihtiyaç sahipleri ile onlara tıbbi destek sunabilecek olan hayırseverleri bir araya getiriyor.

Ahbap Derneği  Burs desteği

Ahbap Derneği; üniversite ya da üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine de burs vererek, öğrencilerin geleceğe daha umutla bakabilmelerini sağlıyor.

Ahbap Derneği  Hayvanlar için Yapılan Yardımlar

Büyük bir hayvan sever olan Haluk Levent; hayvan severlerin yardım taleplerine de yanıt vermek için büyük bir çaba gösteriyor.

Hayvan severler, gerek kendi evcil hayvanları gerekse sokak hayvanları için Ahbap Derneği ile iletişime geçebiliyorlar.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar; dernek yardımlarına derneğe ait olan resmi internet sitesi üzerinden başvurabiliyorlar.

Ana sayfanın hemen sağ üst köşesinde yer alan ‘Yardım Talep Et’ butonuna tıklanarak, yardım başvurusu oluşturulabiliyor.

Vatandaşların yardımlara başvurabilmeleri için öncelikle siteye üye olmaları gerekiyor.

Siteye üye olmak içinse sayfanın sağ üst kısmındaki Üyelik butonuna tıklamak ve Kayıt işlemini gerçekleştirmek gerekiyor.

Hayırsever vatandaşlar, site üzerinden muhtaç vatandaşlara bağış yapabiliyor, ihtiyaç sahibi öğrencilere ise burs verebiliyorlar.

Ahbap derneği yardımlarına başvurmak, yardımlarla ilgili detaylı bilgi almak adına https://ahbap.org/ linkini tıklayabilirsiniz.

Ahbap Derneği Yardım Sorgulama

Derneğin yardımlarına başvuran kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra başvurusu kabul edilen kişilere dernek tarafından mail ve sms gönderiliyor.

Bu yüzden de kişilerin başvuru formunda güncel iletişim bilgilerini paylaşmaları gerekiyor.

Başvuru sahipleri, başvurularının son durumunu başvuru sayfası üzerinden de takip edebiliyorlar.

Ahbap Derneği Kimlere Yardım Ediyor?

Ahbap Derneği; ülkemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerine birçok yardımlar sunuyor. Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar yani hane halkı kişi başı aylık ortalama kazançları, asgari ücretin 1/3’ünü aşmayanlar, öncelikli olarak yardım alabiliyorlar. Bu kişilere dernek tarafından gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, giysi yardımı, mobilya ve eşya yardımı gibi yardımlar yapılıyor.

Söz konusu sağlık yardımları olduğunda muhtaçlık sınırının üstünde kazancı olanlar da sağlık yardımı alabiliyorlar.

Örneğin, en kısa sürede ameliyat olması gereken ve ameliyat parasını denkleştiremeyen ya da iyileşmeleri ciddi anlamda pahalı bir ilaca bağlı olanlar; muhtaçlık sınırının altında olmasalar bile derneğe başvurabiliyorlar.

Pandemi dolayısıyla işten çıkarılan kişiler ya da işleri tamamen duran esnaflar da yardım almak için derneğe başvurabiliyorlar.

Dernek, pandemi mağdurlarına da yardımcı olmaya devam ediyor.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler

Dernek, ülkemizdeki diğer dernekler gibi önceliğini gerçek ihtiyaç sahiplerine veriyor. Bu noktada da kişilerden muhtaç olduklarını kanıtlamaları için bazı belgeler talep ediyor.

Dernek tarafından talep edilen belgeler; başvurulan yardım türüne göre de değişebiliyor.

Kişilerin bu belgeleri, site üzerinden sisteme yüklemeleri gerekiyor.

Bu belgeleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • TC kimlik kartı fotoğrafı
  • İkametgah belgesi
  • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
  • SGK hizmet dökümü
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Tescilli araç belgesi
  • Opsiyonel belge*

*Kişiler, durumlarını belirtmek adına opsiyonel belgeler de yükleyebiliyorlar. Örneğin yardıma ihtiyacı olan engelli bireyler, engelli raporunu sisteme yükleyebiliyorlar.

Dernek tarafından talep edilen belgeleri görüntülemek adına https://ahbap.org/yardim-basvuru-belgeleri-alma-ve-yukleme linkini tıklayabilirsiniz.

Ahbap Derneği Yarım Alma Şartları

Ahbap Derneği yardımların yararlanmak ve yardım almak isteyenler için hagi şartları taşıması gerektiği dernekten yardım almak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Maddi durumu yetersiz olan çalışmayan ve sağlık sorunu olan kişilere yardımda bulunan bir dernektir.

Ahbap Derneği yardım almak istiyorum diyorsanız aşağıdaki çocuklarını varsa ve gelir durumunuz kötüyse Ahbap Derneği yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ahbap Yardım Kolisi İçinde Ne Var?

Derneğe gıda ve erzak yardımı almak için başvuranlar, yardım kolisinde hangi malzemelerin bulunduğunu da merak ediyor.

Gıda ve erzak yardım kolisi; makarna, bulgur, pirinç, hazır çorba, salça, şeker, tuz gibi yemeklik malzemeler ile peynir, zeytin, reçel gibi kahvaltılık malzemelerden oluşuyor. 

Ahbap Derneği Yardım Almak İstiyorum

Binlerce insana yardım eden Ahbap Derneği yardım almak istiyorum diyorsanız Ahbap Derneği resmi sitesinden yardım formu doldurabilir yada Ahbap Derneği telefon numarasını arayabilirsiniz. Her yardım talebini değerlendiren dernek mümkün oldukça fazla kişiye yardım yapmaktadır.

Dernek ayrıca  yoksul ve muhtaç ailelerin ilköğretim ve lise eğitimi gören öğrencilerine giyecek ve kırtasiye yardımı yapmaktadır.

Ahbap Derneği İletişim

Her türlü soru, görüş, talep ve önerileriniz için dernekle iletişime geçebilirsiniz.

Dernekle iletişime geçmek için hemen https://ahbap.org/iletisim linkini tıklayabilirsiniz.

Ahbap Yardım Whatsapp Numarası

Ahbap derneği yardımlarına başvurmak isteyenler, Whatsapp üzerinden yardımlara başvurup başvuramayacaklarını da öğrenmek istiyorlar.

Şu an için Whatsapp üzerinden yardımlara başvurulamıyor.

Ancak vatandaşlar, dernek tarafından yapılan yardımları derneğe ait olan Twitter, Instagram ve Facebook adresleri üzerinden takip edebiliyorlar.

Derneğe ait olan bir Youtube kanalı da bulunuyor.

Ahbap derneği Instagram hesabına https://www.instagram.com/ahbap/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Ahbap yardım almak istiyorum, ne yapabilirim? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de daha önce Ahbap derneğinden yardım aldıysanız, konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.