Güncel Konular

ALO 144 Nedir? Nerenin Numarası? Çalışma Saatleri

ALO 144 Nedir? Nerenin Numarası? Çalışma Saatleri;  Aile ve Sosyal Hizmetleri’ne ulaşamayan kişiler, bakanlığın sayfasında yayınladığı ALO 144 numarasının ne işe yaradığını merak etmektedir. ALO 144 numarası Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne ait bir numaradır. Bu numara 27.10.2009 tarihinde vatandaşların hizmetine açılmıştır.

Bu yazımızda ALO 144 Sosyal Yardım hattına dair merak edilen bilgiler yer almaktadır.

ALO 144 Nedir?

ALO 144 gıda yardımı, barınma yardımı, nakit para yardımı, engelli maaşı, şartlı eğitim yardımı, ısınma yardımı ve daha bunun gibi yardımlara başvuru yapmak isteyen kişilerin ulaşabileceği bir hattır. Bu hattı arayarak yardımlar hakkında bilgi alabilir ve yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Alo 144 Sosyal Yardım Hattı yurt içerisinden sabir ve cep telefonlarından ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Mesai saatleri dışında hafta sonu ve tatil günceleri hariç hafta için 08.00-19:00 arasında arayarak destek alabilirsiniz.

ALO 144 Ne Yardımı Yapıyor?

ALO 144 sosyal yardım hattı; gıda yardımı, kömür yardımı, sağlık yardımı, eğitim yardımı, doğum yardımı, kadınlara yönelik şiddet ve eşi vefat eden kadınlara yönelik çeşitli yardımlarla zor durumda olan insanlara destek sağlamaktadır.

ALO 144 Sosyal Yardım Hattı Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı sosyal destek hattı ALO 144 sosyal yardım başvurusu ve başvuru ile alakalı arayabileceğiniz detak hattıdır.

ALO 144 Çalışma Saatleri

ALO 144 Sosyal Yardım Hattı’na belirli saat aralıklarında ulaşabilirsiniz. Hafta sonu ve tatiller hariç olmak üzere hafta içi 08:00 ve 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu hatta yapılan aramalar ücretsizdir.

ALO 144 Hangi Saatlerde Açık

ALO 144 hangi saatlerde açık? ALO 144 hangi saatler arasında hizmet veriyoru sorusuna cevap vermek gerekirse ALO 144 hattı hata içi 08.00-20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

ALO 144 Hafta Sonu Açık Mı?

ALO 144 hattı hafta sonu açık mı sorusuna cevap vermek gerekirse Alo 144 Sosyal Yardım Hattı hafta sonu, resmi tatil ve idari tatil günleri açık değildir. ALO 144 hattı sadece hafta için hizmet vermektedir.

ALO 144 Neden Cevap Vermiyor?

ALO 144 iletişim hattını arayan kişiler, hattını sürekli meşgul olmasından ve hatta ulaşamamaktan şikayet etmektedir. Bu sorunun nedeni hatların yoğun olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle sabahın erken saatlerinde arayarak ilgililerle iletişime geçebilirsiniz.

ALO 144 Hangi Durumlarda Aranır?

ALO 144 sosyal yardım hattını yardıma ihtiyacı olan kişiler arayabilir. Bu hattı arayarak kömür yardımı, sağlık yardımı, barınma yardımı, doğum yardımı, eşi vefat eden kadınlara yönelik yardımlar, eşinden şiddet gören kadınlara yönelik yardımlar ve eğitim yardımı gibi durumlarda ihtiyacı olan kişiler bu hattı arayabilir. Bu konu hakkında ilgililer tarafından bilgilendirme yapılmaktadır.

ALO 144 Neden Meşgul?

Son zamanlarda en çok şikayet edilen konulardan birisi de ALO 144’ün neden meşgul olduğudur. Bu konu ile ilgili bakanlıktan henüz bir açıklama gelmemiştir. Ancak teknik arızadan veya yoğunluktan dolayı zaman zaman meşgul çalmaktadır. Bakanlık bu durum ile ilgili gerekli incelemeleri başlatmıştır.

ALO 144 Ücretsiz Mi?

ALO 144 hattını yurt içinden aramak isteyen kişiler, dakikasından gitmeden ücretsiz olarak ilgililer iletebilir.

ALO 144 Hattına Mesaj Gönderilebilir Mi?

ALO 144 sosyal yardım hattını arama imkanı olmayan veya arayarak iletişime geçmek istemeyen kişiler, bu hatta mesaj göndererek de ilgililerle iletişime geçebilir. Mesaj göndererek iletişime geçmek için adınız soyadınız, T.C. kimlik numaranız ve yardım talebinizi yazarak 144 numaralı hatta mesaj göndermelisiniz. Gönderilen mesajlar ilgililer tarafından değerlendirilir.

ALO 144 Hattından Hukuki ve Psikolojik Destek Alınabilir Mi?

ALO 144 hattını arayan kişiler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından psikolojik ve hukuki destek alabilir. Bu desteklerden herhangi birini almak isteyen kişiler, ilgililere durumunu iletmelidir. Başvuru yapan kişilerin durumu incelenir. Ardından hukuki ve psikolojik destek alabilir.

ALO 144 Yabancı Dil Desteği Var mı?

ALO 144 hattı Türkçe bilmeyen vatandaşlara farklı dil desteği vermektedir. Burada çalışanlar arasında Kürtçe ve Arapça bilen çağrı destek elemanları bulunmaktadır.

ALO 144 İşaret Dili Desteği

ALO 144 engeli olan kişilere işaret dili ile de destek sağlamaktadır. İşaret dili desteği ile ilgililere durumunu iletmek isteyen kişiler, 0549 381 01 83 numaralı iletişim hattını aramalıdır. Bu numarayı arayan kişiler, cumartesi günleri de 08:00 ile 24:00 ile ilgililerle iletişime geçebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu