Burs Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS Yardımı Ücreti Nasıl Alınır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS Yardımı Ücreti Nasıl Alınır? 14 Eylül 2024 ve 14 Eylül 2024 tarihleri arasında yapılacak olan KPSS başvuru ücretlerini ödeme hususunda bazı vatandaşların maddi durumu yetersizdir. Bu durumda sınava girecek olan öğrencilerin sınav ücretini nasıl karşılayabileceğini düşündürmektedir. Ankara’da ikamet eden ve maddi durumu yetersiz olan öğrencilere müjdeli haber yine Mansur Yavaş’tan geldi.

Öğrencilere yapılan yardımlarıyla bilinen Mansur Yavaş KPSS sınavına girecek fakat maddi yetersizliklerden dolayı durumdaki kişilere KPSS sınav desteği vereceğini duyurmuştur. Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından KPSS sınavına girecek öğrencilere “Zorlu ekonomik koşullar hiç bir gencimizi mağdur etmesin. Daima yanınızdayım.” diyerek KPSS sınanavına girecek öğrencilere seslenmiştir.

KPSS yardımının verilmesinin amacı eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve maddi yetersizliklerin eğitime engel olmasını ortadan kaldırmaktır.

Aşağıdaki Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan KPSS yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

2024 KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar?

KPSS sınav ücreti oturum sayısına göre değişilmektedir.

2024 yılında genel kültür, genel yetenek oturumları ve eğitim bilimleri oturum sınav ücreti 195 TL’dir.

KPSS alan bilgisi sınavına girecek olan öğrencilerin ise, her bir oturum için 195 TL ödemesi gerekmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2024 KPSS Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından zor durumda olan, daha önce sosyal yardımlardan faydalanan vatandaşlara KPSS sınav ücreti verilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen, KPSS sınav ücreti yardımı almak isteyen vatandaşların Ankara ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

KPSS yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların 35 yaş sınırını geçmemesi gerekmektedir. 35 yaş üstü olan vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen KPSS yardım ücretinden faydalanamamaktadır.

KPSS yardımının amacı maddi açıdan sıkıntı çeken ve sınav ücretini ödeyemeyen kişilerin mağdur olmaması ve hayallerine bir an önce kavuşmasını sağlamaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2024 KPSS Yardım Ücreti Başvurusu Ne Zaman?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne KPSS sınav ücreti için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar en geç 1 Eylül 2024 tarihinde saat 17:00’a kadar başvuru yapmalıdır. KPSS sınavına girecek öğrenciler https://forms.ankara.bel.tr/kpss2024  linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalı ve sınav giriş belgelerini belirtilen zaman aralığında sisteme yüklemelidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS Yardım Ücreti Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yılda maddi sıkıntı çeken öğrencilere KPSS ücreti yardımında bulunmuştur. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar online olarak  başvurularını yapabilecektir.

2024 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne KPSS yardımı için başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://forms.ankara.bel.tr/kpss2024 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Başvuru formunu doldurduktan sonra, ÖSYM tarafında onaylanan sınav giriş belgesinin 1 Eylül 2024 tarihine, saat 17:00’a kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Sınav giriş belgesini sisteme yüklemeyen öğrencilerin başvuruları değerlendirilmeyecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS Yardım Ücreti Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, ad ve soy ad gibi bilgiler yer almaktadır. Yalnızca bu bilgilerinizi girerek KPSS sınav ücreti yardımından faydalanıp faydalanamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli belgeleri eksiksiz sisteme yüklemelisiniz. Gerekli incelemeler belediye ekipleri tarafında yapılmaktadır. Belgeleri yüklemeyen veya başvuru formunda eksik, yanlış bilgi giren vatandaşlar yardım ücretinden faydalanamamaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS yardımı başvuru formuna https://forms.ankara.bel.tr/kpss2024  linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2024 KPSS Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru sonucu olumlu olan vatandaşların sınav ücreti 1 Eylül2024 tarihinde T.C. kimlik numaraları ile hesaplarına yatırılacaktır. Başvuru sonucunun olumlu olup olmadığı hakkında tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu