Belediye Yardımları

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Aksaray Belediyesi tüm illerde geçerli olduğu gibi maddi veya sağlık problemleri nedeniyle muhtaç durumda olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak için Aksaray Belediyesi sosyal yardım paketleri hazırlamaktadır. Farklı kategorilerde yapılan bu yardımlar için öncelikle vatandaşların Aksaray Belediyesi yardım başvurusu yapması gerekmekte, bu süreç ise kendi içinde bazı kuralları gerektirmektedir.

Sizler için Aksaray Belediyesinin yardımlarını ve bunların nasıl alınabileceğini detaylandırmaktayız. Aksaray Belediyesi gıda yardımı, Aksaray Belediyesi maddi yardımı ve Aksaray  Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Aksaray Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Vatandaşlara farklı kategorilerde yardımlarda bulunan Aksaray Belediyesi özellikle erzak ve gıda yardımlarıyla akla gelmektedir. Maddi zorluklar nedeniyle market alışverişi yaparak beslenme ihtiyaçlarını karşılamada güçlük çekenler için bu gıda kolileri ve içerilerinde yer alan aylık mutfak erzakları oldukça kurtarıcıdır. Kişilerin hastalık, yaşlılık gibi nedenlerden dolayı aldığı kolide bulunan erzakları pişiremeyecek durumda olması halindeyse vatandaşlara günlük olarak sıcak yemek dağıtımı yapılabilmektedir.

Aksaray Belediyesi gıda yardımı bebekli ve çocuklu ailelere özel olarak çeşitlendirilmekte, maddi zorluklar içerisinde bebek sahibi olan ailelere ilk haftalarında destek olmak için bebek karşılama paketleri verilirken, çocuklu ailelerin aylık 8 litre süt alması sağlanmaktadır.

Tüm bunlara ek farklı ihtiyaçlar da olabileceğini gözeten Aksaray Belediyesi yardım kartı uygulamasından faydalanan belediyelerden biri olmaktadır. Muhtaç kimselerin direkt olarak nakit alması harcamaların yönetilmesini güçleştirebilir veya yardımların dağıtılmasında sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Ancak otomatik olarak içerisine alışverişte geçerli olacak bakiyeler yüklenen kartlarla muhtaç durumda olanların market alışverişlerine destek olunmaktadır. Yardım kartı almaya hak kazanan ailelere ulaşım konusunda da indirimler uygulanabilmektedir.

Aksaray Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Başvurular aracılığıyla öncelikle muhtaç durumdaki ailelere ulaşmayı hedefleyen Aksaray Belediyesi sosyal yardımları kimsesizlere, ileri yaşlılara, kronik hastalıkları olanlara, engellilere, yeni doğum yapanlara, maddi güçlükler içinde eğitim görenlere ve şehit ile gazi ailelerine destek olmaktadır.

Yardıma başvuruda bulunmak için herhangi bir kriter yoktur ve Belediye’nin verilen iletişim kanallarından yetkililere talepte bulunmak mümkündür. Ancak taleplerin değerlendirilmesi sırasında hem resmi kayıtlara hem de formda verilen bilgilere bakılmakta, gerekli görülürse kişiler adresinde ziyaret edilmekte ve Aksaray Belediyesi yardım imkanlarına gereksinim duyulup duyulmadığına emin olunmaktadır.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimine ve ilçelerdeki bu birime ait başvuru merkezlerine giderek Aksaray Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmanız mümkündür. Burada yetkililere sorununuzu ifade ederek form doldurabilir ve istenen evrakları verebilirsiniz. Ancak Çözüm Hattının ve online sistemlerin 7 gün 24 saat açık olması ve ev konforundan erişilebilir olmaları, bu elektronik sistemlerin avantajlarla öne çıkmasını sağlar.

Vatandaşlarının ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermek ve sorunlarını daha hızlı çözüme ulaştırmak isteyen Aksaray Belediyesi, bu doğrultuda e- belediye bilgi sistemi aracılığıyla sosyal yardım taleplerini kabul etmektedir. Aksaray Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır diye soranların sadece e-devlet üzerinden sisteme giriş yapması yeterlidir. Bu E-Belediye Bilgi Sistemi sayfasına TC kimlik numarası ve şifreyle giriş yapılmakta, elektronik sistemle hem başvuru hem sorgulama yapmak mümkün olmaktadır.

Aksaray Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenlerin evlerinden ayrılmadan veya ulaşım sorunu olmadan yetkililere ulaşmasını ve istediği yardım kategorisini belirtmesi için bir diğer opsiyon ise çözüm merkezi hattını aramaktır. Görüşlerini ve isteklerini mail yoluyla da iletebilen Aksaraylılar, bu amaçla [email protected] şeklindeki adrese mesajlarını gönderebilirler.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Elektronik sistemlerden faydalanarak başvuru işlemlerinin bir hayli hızlanmasını sağlayan Belediye, https://www.aksaray.bel.tr/kultur-ve-sosyal-hizmetler/sosyal-yardim200128 şeklindeki link üzerinden başvuru formunu yayınlamakta, ayrıca bu ekrandan bilgi almak mümkün olmaktadır. Formda başvuru yapan vatandaşlara istediği yardım türü ve maddi durumu dahil pek çok soru yöneltilmekte, burada yer alan bilgiler doğrultusunda geri dönüş yapılacağından formdaki bilgilerin doğru olmasına son derece dikkat edilmelidir.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardımlar için ön başvuruda bulunmak, bilgi almak veya form doldurmak için kullanılan https://www.aksaray.bel.tr/kultur-ve-sosyal-hizmetler/sosyal-yardim200128  şeklinde Belediye’ye ait link ile aynı zamanda Aksaray Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemleri de yürütülebilir. Ayrıca Çözüm Hattını arayarak ve kimlik bilgilerinizi paylaşarak yaptığını başvurunun ne aşamada olduğu da sorgulanabilir. Çözüm Hattını aramadan veya ekrandan sorgulama yapmaya gereksinim duymadan önce yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ortalama 15 gün sürdüğü unutulmamalıdır.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Aksaray Belediyesi’ne herhangi bir konuda istekte bulunmak ve sosyal yardımlar hakkında bilgi almak için Çözüm Hattını arayabilirsiniz. 444 55 68 numarasını çevirerek bu hatta ulaşmak mümkün olmakta, ayrıca (0382) 213 54 92 şeklindeki telefonla Belediye’nin santraline bağlanmak mümkün olmaktadır.

Aksaray Belediyesi Gıda Yardımı

Erzak kolileri veya günlük sıcak yemek dağıtımı şeklinde gerçekleştirilen Aksaray Belediyesi gıda yardımı ailelerin durumuna göre değişken aralıklarla dağıtılmaktadır. Başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan kişilere hem kolileri hem de günlük yemekleri adres ziyaretleriyle verilmektedir.

Aksaray Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Aksaray Belediyesi gıda yardımı başvurusu için başvuru doldurulması gerekmektedir. Aksaray Belediyesi gıda yardımı başvuru formu belediyeni resmi sitesinde bulunan başvuru formunu mutlaka indirip doldurulmanız ve belediye teslim etmeniz gereklidir.

Aksaray Belediyesi gıda yardımı başvuru için https://www.aksaray.bel.tr/kultur-ve-sosyal-hizmetler/sosyal-yardim200128 linkine tıklayıp başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gereklidir. Gıda yardımı formu eksiksiz tam olarak doldurmanız gıda yardımını almanızı sağlar. Ayrıca gıda yardımı başvurusu için 444 55 68 numarasını arayabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Yardım Kolisi

Aksaray Belediyesi yardım kolisi  almak için maddi durumunuzun yetersiz olması ve her hangi bir sosyal güvencenizin bulunmaması gerekmektedir. Belediye tarafından düzenli olarak yardımı kolisi ayrıca Ramazan ayında ve Kurban bayramında daha fazla kişiye ulaştırılmaktadır.

Aksaray Belediyesi yardım kolisi içerisinde temel gıda maddeleri bulunmaktadır. Belediye tarafından hazırlanan bu koliler yardım başvurusunda bulunan kişilere ve muhtarlıkça belirlenen ailelere ulaştırılmaktadır.

Aksaray Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Aksaray Belediyesi düzenli olarak yardımı ihtiyacı olan kişilere yardım kolisi vermek yerine temel gıda ihtiyaçlarını kendileri alabilesiler diye Aksaray Belediyesi yardım kartı vermektedir. Yardım kartı ile dilediğiniz marketten gıda tüketim malzemeleri alabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi yardım kartı bakiyeleri maddi durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Aksaray Belediyesi Süt Yardımı 

Aksaray Belediyesi süt yardımı 0-6 yaş aralığında çocukların gelişimini desteklemek için yapılmaktadır. Aksaray Belediyesi süt yardımı hem çocukların gelişimini desteklemek hem de süt üreticisini desteklemek için yapılanmaktadır.

Aksaray Belediyesi süt yardımı başvurusu için 444 55 68 numarasını arayarak sizde hem süt yardımı başvurusunu yapabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Aksaray Belediyesi, yeni doğan bebeklere ve ailelerine destek olmak amacıyla “Hoş Geldin Bebek” projesini yürütmektedir. Bu proje kapsamında, Aksaray il sınırları içinde doğan tüm bebeklere ve ailelerine içinde bebek bakımına dair temel malzemelerin bulunduğu bir set hediye edilmektedir.

Başvuru Şartları

 • Başvuru sahibinin Aksaray ilinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Hoş Geldin Bebek Seti İçeriği

 • 2 adet bebek bezi
 • 2 adet bebek battaniyesi
 • 2 adet bebek tulumu
 • 2 adet bebek kıyafeti
 • 1 adet bebek eldiveni
 • 1 adet bebek patiği
 • 1 adet bebek şapkası
 • 1 adet bebek tırnak makası
 • 1 adet bebek tarağı
 • 1 adet bebek sabunu
 • 1 adet bebek şampuanı

Aksaray Belediyesi’nin “Hoş Geldin Bebek” projesi, yeni doğan bebeklere ve ailelerine önemli bir destek sağlamaktadır. Bu proje sayesinde, yeni doğan bebeklerin temel ihtiyaçları karşılanarak, ailelerin maddi yükünün bir kısmı azaltılmaktadır.

Aksaray Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Aksaray Belediyesi Ramazan ayında binlerce haneye gıda yardımı vermektedir. Ramazan ayında ailelere destek olmak amacı ile verilen yardım kolileri beleye tarafından ve hayırsever kişiler tarafından yapılan bağışlar ile yapılamadadır. Aksaray Belediyesi ramazan kolisi belediyesi yardımlarını alan ve yardım başvurusunda bulunan kişilere yapılanmaktadır. Belediye yetkilileri tarafından dağıtılan Ramazan kolisini almak için 444 55 68 numarasını arayabilir yada muhtarlıklar ile iletişime geçebilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Aksaray il sınırları içerisinde yaşayan maddi durumu yetersiz ve her hangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilere sosyal belediyecilik anlayışı ile yardım eden belediye kömür yardımı, yakacak ve yardımı kolisi dağıtımı yapmaktadır.

Başvuruda bulunan yada belediye tarafından belirlenen kişilere yapılan yardımlar belediyenin sosyal hizmetler müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Aksaray Belediyesi evde bakım hizmeti ile hasta ve yaşlı kişilerin evde bakım hizmetini sağlamaktadır.

Belediye ayrıca öğrencilere burs ve kırtasiye yardımı yaparak başarılı öğrencilerin daha iyi eğitim almalarını sağlamaktadır.

Aksaray Belediyesi sosyal yardımlar için belediye başvuruda bulunabilir yada Aksaray Belediyesi iletişim numarasını arayabilirisniz.

Aksaray Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardımların daha kolay ve gizli şekilde yapılabilmesi için sosyal kart uygulamasından faydalanan Aksaray Belediyesi para yardımı desteklerini bu şekilde sunmaktadır. Ailelerin incelemeler neticesinde gereksinimlerine karar verilmekte ve kartlarına bu doğrultuda farklı miktarda nakit yüklenmektedir. Nakitler ATM’den çekilememekte, yalnızca alışveriş sırasında kullanılmaktadır.

2 Yorum

 1. Gıdaya ihtiyacım var 4 çocuk okuduyorum çok zorlanıyorum amalelik yapıyorum bı isim yok gıda ihtiyacım acil lazım

 2. Benim adım cenk gıda yardıma ihtiyaçım var çok mağdur güç durumdayım bana ne olur yardım eli uzatın efendim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu