Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Erzak Yardımı)

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Bayburt tarımcılığın yanı sıra esnaflığın ve ticaretin de yaygın geçim kaynakları olduğu illerden biridir. Bu doğrultuda halk yer yer maddi güçlüklerle ve ekonomik problemlerle karşılaşabilmekte, gelirin yetersiz olduğu durumlarda ise Bayburt Belediyesi yardımları devreye girmektedir. İş kaybının altında yatan nedenler sağlık, ileri yaş gibi farklı nedenler olabilir, her durumda Bayburt Belediyesi sosyal yardımları ile halkın yanında olmaktadır.

Hangi durumlarda Bayburt Belediyesi yardım başvurusu yapılabileceği veya hangi yardımların alınabileceği ise sizler için rehberimizde açıklanmaktadır. Bayburt Belediyesi gıda yardımı, Bayburt Belediyesi maddi yardımı ve Bayburt Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında tüm sorular yazımızda.

Bayburt Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Farklı kategorilerde verilen Bayburt Belediyesi yardımları ayni ve maddi yardımlar olarak ayrılabilmekte, Belediye nakit desteğine ihtiyaç duyanlar için sosyal kart ve bu karta yüklenen bakiyeler ile yardımcı olmaktadır. Kartlar ulaşım veya market alışverişi için kullanılabilir ve ne kadar bakiye verileceği değerlendirmeyle netleştirilir. Bayburt Belediyesi para yardımı haricinde eşyalar ve gıdalarla da halka yardım eli uzatmakta, bu doğrultuda yakacak, kırtasiye malzemeleri, ev eşyaları, kıyafetler, kuru gıda kolileri dağıtılabilmektedir.

Bayburt Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardıma muhtaç olanların öncelikli olduğu Bayburt Belediyesi yardım başvurusu süreciyle yoksul, yetersiz gelir nedeniyle geçimini sağlayamayan, engelli veya yaşlı olup toplumsal hayata katılamayan, kimsesizler veya maddi güçlük içindeki öğrenciler destek alabilir. Belediye’nin bu konuda özel bir şartı bulunmamakla birlikte temelde kişinin yaşamını sürdürmekte güçlük çekmesi, fiziksel veya maddi nedenlerden asgari yaşam standartlarını yakalayamıyor olması kriter kabul edilmektedir.

Bu çerçevede şehit aileleri, gaziler ile aileleri, dul kadınlar, hanenin geçiminden sorumlu kişinin askerlik görevi yaptığı aileler de yardımlara dahil edilebilmektedir.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm Bayburt Belediyesi yardım başvurusu süreçleri Bayburt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülmekte, bu nedenle başvurular için bu kuruma ulaşılması gerekmektedir. Kuruma telefon numaralarında veya kuruma ait resmi web sitesi sayfalarından ulaşmak mümkündür. Böylece yetkililere ihtiyaçlarınızı detaylandırarak aktarabilir ve değerlendirmeye tabi olabilirsiniz.

Başvuru yapmak veya başvuruyu sorgulamak için tıklayabileceğiniz bu link https://online.bayburt.bel.tr/ebelediye/ şeklindedir. Ayrıca genel olarak tüm istekleri ve görüşleri mesaj olarak iletebileceğiniz bir diğer iletişim sayfası linki de https://www.bayburt.bel.tr/istekoneri şeklindedir.

Bayburt Belediyesi Askıda Fatura Yardımı Başvurusu

Bayburt Belediyesi Askıda Fatura ile ihtiyaç sahibi ailelerin faturalarını ödemede destek olmaktadır. Maddi durumu kötü olan kişilere yardım amacı ile kurulan askıda fatura bir çok ailenin faturalarını ödeme konusunda destek olmaktadır.

Bayburt Belediyesi askıda fatura kampanyasına katılıp yardım almak için https://online.bayburt.bel.tr/ebelediye/askida/menu.xhtml linkine tıklayabilirsiniz. Askıya bırakılan faturalar belli bir sıralamaya göre ödenmektedir.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye’nin yardımdan sorumlu birimlerine şahsen ulaşan veya online sayfalar üzerinden istek / görüş iletmek isteyenler eğitim, gelir, sigorta, iletişim gibi konulardaki bilgilerini paylaştığı bir form doldurmakla yükümlüdür. Bu bilgiler değerlendirilerek başvuru sahibine geri dönüş yapılmakta, farklı evraklar istenebilmekte veya yerinde inceleme için ev ziyareti yapılabilmektedir. Bayburt Belediyesi yardım başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin istenen şekilde ve tamamen doğru olarak doldurulması zorunludur.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardımların değerlendirilmesi dönemsel yoğunluk doğrultusunda değişmekte, 1 aya kadar uzayabilmekte, ancak bu süre zarfının aşılması durumunda online sistemlerden Bayburt Belediyesi başvuru sorgulama işlemi yapılabilmektedir. İnternet erişimi olmayanlar ise ilgili telefon numaralarını arayarak yetkililerden mesai saatleri dahilinde bilgi alabilir.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ulaşarak bilgi almak veya Bayburt Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için 458 211 46 01 numaralı hattı tuşlayabilirsiniz. Hattın hafta içi günlerinde ve 08.00 -17.00 arası hizmet verdiği unutulmamalıdır.

Bayburt Belediyesi Gıda Yardımı

Gıda yardımı kapsamında düzenli aralıklarla kuru gıda paketleri dağıtan Bayburt Belediyesi koli dağıtarak pek çok ailenin aylık mutfak giderlerine büyük ölçüde destek olmaktadır. Koliler içerisinde bakliyat, şeker, yağ, salça ve makarna gibi ürünlerin yanı sıra temizliğe ve hijyene yönelik ürünler de yer alabilir. Ailelerin durumuna göre bu koliler farklı sıklıklarda veya tek seferlik verilebilmektedir.

Bayburt Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Bayburt Belediyesi Gıda Yardımı almak için belediyenin sosyal hizmetleri birimini yada  0458 211 67 57  telefon numarasını arayabilirsiniz. Bayburt Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardım dağıtımı maddi durumu kötü olan ve her hangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilere yapılmaktadır.

Bayburt Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bayburt Belediyesi yardım kolisi dağıtımı her sene Ramazan ayında ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Belediye sosyal hizmetler birimi yada muhtarlıklar aracılığı verilen Ramazan kolisi yardımı belirlenen ailelerin evlerine ulaştırılmaktadır.

Bayburt Belediyesi erzak kolisi dağıtımı Ramazan Ayına girmeden önce dağıtılmaktadır. Temel ihtiyaç maddeleri bulunan Ramazan kolisi almak için sizlerde başvuruda bulunabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Maddi Yardım

Para yardımlarını sosyal kart uygulamasından faydalanarak yapan Bayburt Belediyesi para yardımı ile pek çok ailenin market alışverişlerine destek olur. Bu sayede haneler kendi ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabilir ve yapılan yardımlar gizli kalabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu