Sosyal Yardımlar

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı ve Başvuru Formu; Gıda Bankası’nın kapatılmasıyla birlikte yardıma muhtaç vatandaşlara daha kolay ve daha ekonomik şekilde ulaşabilmek için Sosyal Destek Kartı uygulamasını başlatmış olan Çorum Belediyesi, böylece pek çok belediyeye de örnek olmaktadır. Vatandaşların tekel ürünleri haricindeki tüm ihtiyaç ve isteklerini almalarına imkan tanıyan Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı ile pek çok hanenin giderleri önemli ölçüde hafiflemektedir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı başvurusu yapmak isteyenlerin takip etmesi ve bilmesi gereken bazı adımlar bulunmakta, tüm detaylar sizler için rehberimizde yer almaktadır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Nedir?

Çorum Belediyesi’nin yardım dağıtımından sorumlu birimi olan Gıda Bankası’nı kapatarak yerine atadığı bir yardım çalışması kategorisi olan Sosyal Destek Kartı, halkın herhangi bir fiziksel alanın gideri ve burada çalışanların ücretleri gibi giderler olmaksızın yardımlarına kavuşmasını sağlamaktadır. Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı başvurusu yapan ve olumlu geri dönüş alan yardıma muhtaç vatandaşlar dilediği yerden ihtiyaç ürünlerini alma hakkına sahip olmaktadır. Bu yardımlar sayesinde yoksul hanelerin mutfak, temizlik, eğitim gibi giderlerine destek olunmakta, kart ile tekel ürünlerinin satın alınması ise mümkün olmamaktadır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir?

Belediye’ye kayıtlı olan 8 bin kadar aileye Çorum Sosyal Destek Kartı dağıtılmakta, kurum yetkilileri bu doğrultuda günde 150 kadar yardım talebi aldıklarını ifade etmektedir. Telefonla arama yoluyla başvuru kabulü sayesinde sosyal mesafe kuralı korunabilmekte, ayrıca muhtaç vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Belediye’nin bu yardıma kimlerin başvuracağı konusunda kesin hükümleri yoktur.

Yoksulluk çeken, geçimini sağlamakta zorlanan, ekonomik sıkıntılardan dolayı asgari yaşam standartlarını karşılayamayıp yardıma gereksinim duyan herkesin başvuruda bulunması mümkün olmaktadır. Ek olarak engelli, ileri yaşlı, kimsesiz, şehir yakını, gazi veya dul kadınlar gibi kişilerin öncelikli yardım grupları arasında yer aldığı bilinmelidir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gönül Belediyeciliği anlayışı ile uygulanan Çorum Sosyal Destek Kartı için Belediye’ye telefon ederek ulaşmak veya bizzat belediye binasını ziyaret etmek gerekir. Burada taleplerinizi aktardığınız görevliler sizi ilgili birime aktarmakta, form doldurmanız ve yardıma ihtiyacınız olduğunu değerlendirme kullanılacak bilgileri aktarmanız istenir. Bilgileri inceleme altına alan kurul kartın verilme gerekliliğine veya ne kadar bakiyeye sahip olacağına karar vermektedir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Tüm yardım kategorilerinde hem başvuru kabulü hem de dilekçelerin iletilmesinden sorumlu olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün telefon numarası 0364 225 08 10 şeklindedir. bu telefon numarasından kart talebinde bulunmak mümkün olmakla birlikte Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri ile görüşme sağlamak için belediye binasını ziyaret etmek de bir diğer opsiyon olacaktır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Formu

Çorum Belediyesi’ne ulaşarak kart yardımı almak istediğinizi belirtmeniz halinde hem başvuru adayı olarak kendinizin hem geçiminden sorumlu olduğunuz tüm aile üyelerinin hem de aynı haneyi paylaştığınız diğer vatandaşların bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler geçim durumunu, sağlık ve eğitim durumlarını sorgulamak, kimlik ile iletişim bilgileri kaydetmek üzeredir.

Formda yer alan bilgilerle dağıtılan Çorum Sosyal Destek Kartı için hak kazanmak isteyenlerin tüm formu doğrulukla doldurması gerekmektedir. Aksi halde hem sonuç olumsuz etkilenmekte hem de yanlış bilgi beyanı suç kapsamına girmektedir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Limit Ne Kadar?

Yardıma ihtiyacı olduğuna karar verilen vatandaşlara Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Vakıfbank şubeleri aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Gıda, kırtasiye, manav, şarküteri, temizlik gibi pek çok ürün gamında kullanılabilen bu kartlar ile ne kadar harcama yapılabileceği kişilerin yardıma duyduğu ihtiyaca göre değerlendirilerek belirlenmektedir.

BENZER KONULAR >>> Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerli

Çorum Belediyesi sosyal destek kartı Vakıfbank pos cihazı olan tüm yerel marketlerde alış veriş yapma imkanı tanımaktadır. Çorum Belediyesi sosyal yardım kartı özellikle hem yerel esnafı desteklemek hem de ekonomiyi canlandırmak için yerel işletmelerinden alış veriş yapmalarını sağlamaktadır. Ayrıca Çorum Belediyesi sosyal yardım kartı A101, BİM ve ŞOK dahil tüm marketlerde geçerlidir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Şifre Alma

Çorum Belediyesi sosyal destek kartı şifresini unutursanız yada hatırlamıyorsanız Tel: 0364 225 08 10
Tel: 0364 333 0 333 numaralarını arayabilirsiniz.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Gerekli Belgeler

Belediye’ye yapılan tüm yardım başvurularında sabit olarak kimlik fotokopisi, yoksulluk belgesi, fotoğraf ve dilekçe gibi standart evraklar istenir. Ancak Çorum Belediyesi Sosyal Kart başvurusu hangi nedene dayanıyorsa, bu durumu ispatlamak için farklı evraklar sunmanız gerekebilir. Örnek olarak dul kadınların eşinin vefatına ya da boşanmaya dair ilamı, afetzedelerin ev ve iş yerlerinin hasar raporunu, engellilerin sağlık kurulu raporunu veya yaşlıların belediyeden aylık aldığını gösterir evrakları sunması istenebilir. Bu konuda kendi özelinizde gereken belgeleri başvuru sırasında yetkililer size detaylandıracaktır.

Siz de edindiğiniz bilgilerle artık ekonomik olarak rahat bir nefes almak ve ihtiyaçlarınızı karşılarken daha rahat olmak için Çorum Belediyesi Sosyal Kart başvurusunda bulunabilir, tüm detaylar için bahsedilen iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Çorum Sosyal Destek Kartı Sorgulama

Çorum Sosyal Destek Kartı Sorgulama, Çorum Belediyesi tarafından yürütülen bir sosyal yardım programıdır. Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşlara belirli bir bütçe ayrılarak, alışveriş yapabilecekleri bir kart verilmektedir. Bu kartın bakiyesini ve kullanım detaylarını sorgulamak için Vakıfbank ATM kullanabilir yada alış veriş yapmadan önce market görevlisine söyleyerek POS cihazından sorgulayabilirsiniz.

Çorum Sosyal yardım kartı bakiye sorgulamak için ve yarım parasının yatıp yatmadığını öğrenmek için Vakıfbank ATM’lerini kullanmak için kart şifresini bilmeniz gereklidir.

4 Yorum

  1. Epilepsi hastasiyim çalışa mıyorum destek almak istiyorum

  2. Eşim bırakıp gitti 2 cocugum la yaşıyorum hiçbiryerden gelirim yok kızımın okulu oğlumun bezi maması zor karşılıyorum yardım taleplerinizden yararlanmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu