Yardım Kartı Başvurusu

Kızılay Esen Kart Nedir? Başvurusu ve Başvuru Formu

Kızılay Esen Kart Nedir? Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Kızılay 6 Şubat depreminden etkilenen vatandaşlara temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Kızılay Esen Kart ile destek sağlamaktadır. Bu karttan yapılan tespitler, sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen afetzedeler faydalanabilir.

İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara 3000 TL değerinde Kızılay Esen Kart verilir. Bu kart ile temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bu yazımızda başvuru yapacak olan vatandaşların merak ettiği bilgiler yer almaktadır.

Kızılay Esen Kart Nedir?

Kızılay Esen Kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartıdır. Bu kartın amacı, temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan kişilere katkı sağlamaktır. Kızılay Esen Kart sayesinde kart sahipleri; gıda, ilaç, giyim, kırtasiye, beyaz eşya, market gibi birçok alanda ihtiyacını karşılayabilir.

Ayrıca bu kart ile afet bölgesindeki esnaflardan alışveriş yapılması sağlanarak yerel esnaflara destek sağlanması da amaçlanmaktadır.

Kızılay Esen Kart Kimlere Verilir?

Kızılay’ın vermiş olduğu Esen Kart’ın kimlere verileceği ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak konusudur. Kızılay Esen Kart 6 Şubat depreminden etkilenen afetzedelere verilmektedir.

Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve deprem bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar yardımdan faydalanabilir.

Kızılay Esen Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

Kızılay Esen Kart başvurusu farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen kişiler, Kızılay şubelerine giderek veya belirli başvuru noktalarından Esen Kart başvurusu yapabilir. Giderek başvuru yapacak olan kişiler, başvuru yapacakları merkezin çalışma saatlerini öğrenmelidir. Ayrıca bizzat giderek başvuru yapan vatandaşlar başvuru formunu ve gerekli başvuru belgelerini yanında bulundurmalıdır.

Bizzat giderek başvuru yapma imkanı olmayan vatandaşlar ise, Kızılay’ın resmi web sitesinden başvuru işlemini gerçekleştirebilir. Kızılay’ın web sitesinden başvuru yapacak olan kişiler, https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkine tıklamalıdır. Ardından başvuru formunu doldurmalıdır.

Kızılay para, erzak ve gıda yardımı başvurusu için Kızılay Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Nereden Alınır?

Kızılay Esen Kart deprem bölgesinde yaşayan maddi zorluk çeken ailelere verilen sosyal yardım kartlarından biridir. Kızılay tarafından belirlenen kişilere verilecek kart için Kızılay tarafından sizi arayacaklarıdır. Daha önce belirlenne kişilere verilen Kızılay kart için listesi ismi olmayan ama Kızılay Esen Kart almak isteyen kişiler Kızılay merkezlerine bizzat gidebilir yada ALO 168 numarasını arayabilrler.

Kızılay Esen Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay’ın web sitesinden online olarak, Kızılay Esen Kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, online başvurunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Online olarak başvuru adımları aşağıda yer almaktadır.

 • İlk olarak https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkine tıklamalısınız.
 • Linke tıkladıktan sonra başvuru formunda yer alan adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve iletişim bilgileriniz gibi bilgileri doldurmalı ve istenilen belgeleri sisteme yüklemelisiniz.

Kızılay başvuru merkezlerine giderek başvuru yapacak olan vatandaşların yapması gereken ise, başvuru formu ve istenilen belgeleri yetkililere teslim etmektir.

Kızılay Esen Kart Başvuru Formu

Kızılay Esen Kart başvuru formu yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların doldurması gereken formdur. Bu formun amacı başvuru yapan vatandaşların ihtiyaç durumunu analiz etmektir. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşlara ait adı, soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır.

Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması önemlidir. Çünkü formda yer alan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenir. Yalan beyanda bulunan vatandaşlar hakkında yasal işlem başlatılır ve Kızılay tarafından verilen hiçbir yardımdan faydalanamaz.

BAKINIZ >>> Kızılay Para Yardımı Başvurusu Yap

Kızılay Esen Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kızılay Esen Kart başvurusu yapacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgelerin talep edilmesinin amacı başvuru yapan vatandaşların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığının tespit edilmesidir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 3 aya ait maaş bodrosu veya gelir beyanı
 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi

*** Başvuru için talep edilen belgeler değişiklik gösterebilir. Bu nedenle istenilen  belgeleri Kızılay’ı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kızılay Esen Kart yardımından faydalanmaya hak kazanan kişiler başvuru sonucunu nasıl öğreneceğini araştırmaktadır. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan aileler, mesaj gönderilerek bilgilendirilecektir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, Kızılay’a ait ALO 168 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Kızılay Esen Kart Nereden Alınır?

Kızılay Esen Kart’ı almaya hak kazanan ailelere kartı nereden teslim alacağı ve ne zaman alacağı mesaj ile bildirilir. Kartı teslim almak için mesaj yoluyla bildirilen zamanda, belirlenen noktaya gitmelisiniz.

Kızılay Esen Kart Limiti Ne Kadar?

Kızılay Esen Kart afetzedelerin ihtiyacının karşılanması için verilen sosyal yardım kartıdır. Kart limiti faydalanmaya hak kazana vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Kızılay Esen Kart bakiyesi 1500 TL’dir.

Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

Kızılay Esen Kart sahipleri kartlarında kaç TL kaldığını nasıl öğrenebileceğini araştırmaktadır. Kart bakiyesini öğrenmek isteyen kişiler, en yakın bankamatiğe giderek kart şifresini girmelidir. Bu işlemi yaptıktan sonra kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Kart bakiyesini öğrenmek için bir diğer yöntem ise, ALO 168 numaralı iletişim hattını aramaktır. Bu numarayı arayan kişiler, ilgililere gerekli bilgileri vererek bakiye sorgulaması yapabilir.

Kızılay Esen Kart Nerelerde Geçerlidir?

Kızılay Esen Kart eczane, market, kıyafet, kırtasiye gibi afet bölgesinde bulunan esnaflarda geçerlidir. Alışveriş yaptığı yerde geçerli olmayan kişiler, nakit çekerek de diledikleri ürünü alabilir.

Kızılay Esen Kart Her Ay Mı Ödeniyor

Kızılay Esen Kart her ay ödenen yardım kartlarından biri değildir. Kızılay Esen Kart tek seferlik olarak verilen yardım kartırıdır. Kızılaydan düzenli olarak yardım alan kişilere Kızılay Kart verilmektedir. Kızılay kart başvuru için Kızılay Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Hangi ATM’lerden Çekilir?

Kızılay Esen Kart, VakıfBank tarafından üretilen ve ortak ATM özelliğine sahip bir karttır. Bu nedenle, VakıfBank ATM’lerinin yanı sıra, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankalara ait ortak ATM’lerden de çekilebilir.

İzmir’de Kızılay Esen Kart’ı çekebileceğiniz ATM’ler şunlardır:

 • VakıfBank ATM’leri
 • Ziraat Bankası ATM’leri
 • Halkbank ATM’leri
 • Garanti BBVA ATM’leri
 • Denizbank ATM’leri
 • QNB Finansbank ATM’leri
 • Akbank ATM’leri
 • İş Bankası ATM’leri

Kızılay Esen Kart’ı çekmek için, kartınızı ATM’ye taktıktan sonra, kart şifrenizi girmeniz ve “Para Çekme” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Kartınızda yeterli bakiye olması koşuluyla, dilediğiniz miktarda para çekebilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Şifre Değiştirme

Kızılay Esen Kart şifresini değiştirmek için iki yöntem vardır:

1. ATM’den Şifre Değiştirme

 • Kartınızı ATM’ye takın.
 • “Kart İşlemleri” menüsünden “Şifre Değiştirme” seçeneğini seçin.
 • Mevcut şifrenizi girin.
 • Yeni şifrenizi girin.
 • Yeni şifrenizi tekrar girin.
 • “Onayla” tuşuna basın.

Kızılay Esen Kart şifresi Vakıfbank ATM’lerinden değiştirilmektedir.

2. 168 Çağrı Merkezinden Şifre Değiştirme

 • 168 numaralı Kızılay Çağrı Merkezini arayın.
 • “Kızılay Esen Kart Şifresi Değiştirme” seçeneğini seçin.
 • Kart numaranızı girin.
 • Mevcut şifrenizi girin.
 • Yeni şifrenizi girin.
 • Yeni şifrenizi tekrar girin.
 • “Onayla” tuşuna basın.

Şifrenizi değiştirirken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Şifreniz en az 6 karakter uzunluğunda olmalıdır.
 • Şifrenizde en az bir büyük harf, bir küçük harf ve bir sayı veya özel karakter bulunmalıdır.
 • Şifreyi kolay tahmin edilemeyecek şekilde seçmeniz önemlidir.

Kızılay Esen Kart şifrenizi unutursanız, 168 numaralı Kızılay Çağrı Merkezini arayarak yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Hangi Marketlerde Geçerli

Kızılay Esen Kart, Türkiye’deki tüm marketlerde geçerlidir. Bu, Migros, CarrefourSA, Şok, A101, BİM, Metro, Real, Kipa, Happy Center, Onur Market, Bizim Toptan, Özdilek, Migros Jet, Macrocenter, Tansaş, Kipaş, Hakmar, Şok Market, Bim Express, Migros Jet, 5M Migros, Migros Gurme, Macrocenter, Beğendik, Seç Market, A101 Express, Happy Market, Bizim Toptan Süper gibi zincir marketlerin yanı sıra, yerel marketlerde de geçerlidir.

Kızılay Esen Kart, marketlerde alışveriş yapmak dışında, nakit olarak da kullanılabilmektedir.

Kızılay Esen Kart İletişim Numarası

Kızılay Esen Kart ile ilgili tüm soru ve talepleriniz için 168 numaralı Kızılay Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

Kızılay Esen Kart İletişim Numarası: 168

Kızılay Esen kart ile alakalı aklınıza takılan tüm soruları bu linke TIKLAYARAK öğrenebilirsiniz.

17 Yorum

 1. depremzedeyim hatay antakyadan yazıyorum evim yıkılmış ayağım yaralı çok yardıma muhacim şimdiden tesekkurler

 2. Durumu m iyi değil iki çocuk engelli iki çocuk lan ortada kaldım eşim bizi bırakıp gitti bana da yardım edin alah ızasi için el uzatın

 3. Bizimde kirada oturuyorduk evimiz ağir hasarlı olduğu için Malatya’da şuanda konteynirde yasiyuruz tekno parkta çocukların okul masrafına yetisemiyorum sizden esen kart istiyorum

 4. Hatay Kırıkhan da ikamet ediyorum Kızılay biz kampanyasından faydalandım ama Kızılay esen kart tan bizlere verilmedi konteyner de kalanlara dagıtılmış sadece konteynerdekiler zaten her türlü yardımdan faydalanıyor bizim gibi takımlarının yanında idare etmek zorunda kalan insanlar neden faydalanıyor sonuçta bizler daha magduruz lütfen dikkate alınmasının talep ediyorum

  1. Bizde konteynirda 5cocugum varbiri yatalak hicbisey görmedik güya engelliler için öncelik var diyolar

 5. Eşim çalışmıyor işsiz 3 çocuk annesiyim kiracıyım bu yardıma ihtiyacım var bir çocuğumu engelleyeyim çocuklarımızı ihtiyacını karşılayamıyoruz yardımcı olursan çok sevinirim

 6. Üçtane cocugum var kirada oturum deprem zedeyimçok zor durumdayım Allah için yardım edin

 7. Merhaba ben 53 yaşında Hatay İskenderun yaşıyorum 84 yaşında bakıma muhtaç aneme bakıyorum % 97 engeli raporu var hasta bezi ve iç giyim dış giyime ihtiyacımız var annem 95 kilo ve alzaymir yürüme problemi var desteksiz kalkamıyor pijama ve iç giyim dış giyim ve hasta beze ihtiyacımız var yardım için teşekkür ederim

 8. Eşim trafik kazasi geçirdi yatalak şuan çalışamıyor 3tane cocgum var okula gidiyorlar iki çocuğum diğeri 3yasinda evim kira kiramı ödeyemiyorum lütfen yardım edin

 9. Hatay’da defneden yazıyorum depremde evimiz yıkıldı kızımda çadırda kalıyorum yatağa bağımlı yım sizden ricam yardımcı olurmusunuz

 10. Evimiz yıkıldı eşimimde vefat etti 4 çocuklarımla Orta kaldım bana yardımcı olursanız sevinirim Malatya depremzedeyim

 11. Hatayda yaşıyorum deprem zedeyiz hiçbiryerden yardım alamıyoruz

 12. Yardıma ihtiyacım var kirada oturuyom ihtiyaçlarımı alamıyorum yardım dan yararlanmak istiyorum

 13. İşim çalışmıyor geçinemiyoruz 3 çocuğum var yetisremiyorum durum çok kötü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu