Yardım Kartı Başvurusu

Kızılay Esen Kart Nedir? Başvurusu ve Başvuru Formu

Kızılay Esen Kart Nedir? Başvurusu ve Başvuru Formu 2023; Kızılay 6 Şubat depreminden etkilenen vatandaşlara temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Kızılay Esen Kart ile destek sağlamaktadır. Bu karttan yapılan tespitler, sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen afetzedeler faydalanabilir.

İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara 1500 TL değerinde Kızılay Esen Kart verilir. Bu kart ile temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bu yazımızda başvuru yapacak olan vatandaşların merak ettiği bilgiler yer almaktadır.

Kızılay Esen Kart Nedir?

Kızılay Esen Kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartıdır. Bu kartın amacı, temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan kişilere katkı sağlamaktır. Kızılay Esen Kart sayesinde kart sahipleri; gıda, ilaç, giyim, kırtasiye, beyaz eşya, market gibi birçok alanda ihtiyacını karşılayabilir.

Ayrıca bu kart ile afet bölgesindeki esnaflardan alışveriş yapılması sağlanarak yerel esnaflara destek sağlanması da amaçlanmaktadır.

Kızılay Esen Kart Kimlere Verilir?

Kızılay’ın vermiş olduğu Esen Kart’ın kimlere verileceği ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak konusudur. Kızılay Esen Kart 6 Şubat depreminden etkilenen afetzedelere verilmektedir.

Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve deprem bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar yardımdan faydalanabilir.

Kızılay Esen Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

Kızılay Esen Kart başvurusu farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen kişiler, Kızılay şubelerine giderek veya belirli başvuru noktalarından Esen Kart başvurusu yapabilir. Giderek başvuru yapacak olan kişiler, başvuru yapacakları merkezin çalışma saatlerini öğrenmelidir. Ayrıca bizzat giderek başvuru yapan vatandaşlar başvuru formunu ve gerekli başvuru belgelerini yanında bulundurmalıdır.

Bizzat giderek başvuru yapma imkanı olmayan vatandaşlar ise, Kızılay’ın resmi web sitesinden başvuru işlemini gerçekleştirebilir. Kızılay’ın web sitesinden başvuru yapacak olan kişiler, https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkine tıklamalıdır. Ardından başvuru formunu doldurmalıdır.

Kızılay para, erzak ve gıda yardımı başvurusu için Kızılay Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2023 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Nereden Alınır?

Kızılay Esen Kart deprem bölgesinde yaşayan maddi zorluk çeken ailelere verilen sosyal yardım kartlarından biridir. Kızılay tarafından belirlenen kişilere verilecek kart için Kızılay tarafından sizi arayacaklarıdır. Daha önce belirlenne kişilere verilen Kızılay kart için listesi ismi olmayan ama Kızılay Esen Kart almak isteyen kişiler Kızılay merkezlerine bizzat gidebilir yada ALO 168 numarasını arayabilrler.

Kızılay Esen Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay’ın web sitesinden online olarak, Kızılay Esen Kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, online başvurunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Online olarak başvuru adımları aşağıda yer almaktadır.

 • İlk olarak https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkine tıklamalısınız.
 • Linke tıkladıktan sonra başvuru formunda yer alan adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve iletişim bilgileriniz gibi bilgileri doldurmalı ve istenilen belgeleri sisteme yüklemelisiniz.

Kızılay başvuru merkezlerine giderek başvuru yapacak olan vatandaşların yapması gereken ise, başvuru formu ve istenilen belgeleri yetkililere teslim etmektir.

Kızılay Esen Kart Başvuru Formu

Kızılay Esen Kart başvuru formu yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların doldurması gereken formdur. Bu formun amacı başvuru yapan vatandaşların ihtiyaç durumunu analiz etmektir. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşlara ait adı, soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır.

Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması önemlidir. Çünkü formda yer alan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenir. Yalan beyanda bulunan vatandaşlar hakkında yasal işlem başlatılır ve Kızılay tarafından verilen hiçbir yardımdan faydalanamaz.

BAKINIZ >>> Kızılay Para Yardımı Başvurusu Yap

Kızılay Esen Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kızılay Esen Kart başvurusu yapacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgelerin talep edilmesinin amacı başvuru yapan vatandaşların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığının tespit edilmesidir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 3 aya ait maaş bodrosu veya gelir beyanı
 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi

*** Başvuru için talep edilen belgeler değişiklik gösterebilir. Bu nedenle istenilen  belgeleri Kızılay’ı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kızılay Esen Kart yardımından faydalanmaya hak kazanan kişiler başvuru sonucunu nasıl öğreneceğini araştırmaktadır. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan aileler, mesaj gönderilerek bilgilendirilecektir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, Kızılay’a ait ALO 168 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Kızılay Esen Kart Nereden Alınır?

Kızılay Esen Kart’ı almaya hak kazanan ailelere kartı nereden teslim alacağı ve ne zaman alacağı mesaj ile bildirilir. Kartı teslim almak için mesaj yoluyla bildirilen zamanda, belirlenen noktaya gitmelisiniz.

Kızılay Esen Kart Limiti Ne Kadar?

Kızılay Esen Kart afetzedelerin ihtiyacının karşılanması için verilen sosyal yardım kartıdır. Kart limiti faydalanmaya hak kazana vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Kızılay Esen Kart bakiyesi 1500 TL’dir.

Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

Kızılay Esen Kart sahipleri kartlarında kaç TL kaldığını nasıl öğrenebileceğini araştırmaktadır. Kart bakiyesini öğrenmek isteyen kişiler, en yakın bankamatiğe giderek kart şifresini girmelidir. Bu işlemi yaptıktan sonra kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Kart bakiyesini öğrenmek için bir diğer yöntem ise, ALO 168 numaralı iletişim hattını aramaktır. Bu numarayı arayan kişiler, ilgililere gerekli bilgileri vererek bakiye sorgulaması yapabilir.

Kızılay Esen Kart Nerelerde Geçerlidir?

Kızılay Esen Kart eczane, market, kıyafet, kırtasiye gibi afet bölgesinde bulunan esnaflarda geçerlidir. Alışveriş yaptığı yerde geçerli olmayan kişiler, nakit çekerek de diledikleri ürünü alabilir.

Kızılay Esen Kart Her Ay Mı Ödeniyor

Kızılay Esen Kart her ay ödenen yardım kartlarından biri değildir. Kızılay Esen Kart tek seferlik olarak verilen yardım kartırıdır. Kızılaydan düzenli olarak yardım alan kişilere Kızılay Kart verilmektedir. Kızılay kart başvuru için Kızılay Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. depremzedeyim hatay antakyadan yazıyorum evim yıkılmış ayağım yaralı çok yardıma muhacim şimdiden tesekkurler

 2. Durumu m iyi değil iki çocuk engelli iki çocuk lan ortada kaldım eşim bizi bırakıp gitti bana da yardım edin alah ızasi için el uzatın

 3. Bizimde kirada oturuyorduk evimiz ağir hasarlı olduğu için Malatya’da şuanda konteynirde yasiyuruz tekno parkta çocukların okul masrafına yetisemiyorum sizden esen kart istiyorum

 4. Hatay Kırıkhan da ikamet ediyorum Kızılay biz kampanyasından faydalandım ama Kızılay esen kart tan bizlere verilmedi konteyner de kalanlara dagıtılmış sadece konteynerdekiler zaten her türlü yardımdan faydalanıyor bizim gibi takımlarının yanında idare etmek zorunda kalan insanlar neden faydalanıyor sonuçta bizler daha magduruz lütfen dikkate alınmasının talep ediyorum

 5. Eşim çalışmıyor işsiz 3 çocuk annesiyim kiracıyım bu yardıma ihtiyacım var bir çocuğumu engelleyeyim çocuklarımızı ihtiyacını karşılayamıyoruz yardımcı olursan çok sevinirim

 6. Üçtane cocugum var kirada oturum deprem zedeyimçok zor durumdayım Allah için yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu