Güncel Konular

E-Devlet PTT Kargo Takip – PTT Kargom Nerede E-Devlet Sorgulama

E-Devlet PTT Kargo Takip 2023; Dünya üzerinde Posta idareleri tarafını denetleyen ve bu çalışmalarla birlikte en hızlı şekilde hayata tutunulan durumlar arasında yer alan PTT Kargo hizmetleri güvenli ve tam zamanında bir hizmet sunarak Dünya üzerinde de bilinmektedir. Bünyesine belli zaman aralıklarıyla almış olduğu kişiler ile iyi hizmet kalitesini benimseyen PTT Kargo yapmış olduğu sürekli olarak işlemlerle günümüz teknolojisini de barındırarak oldukça önemli işlemler kazandırmaktadır.

Kargo ulaşımı açısından PTT’yi seçen vatandaşlar, kurumların sunduğu PTT barkod sorgulama ve PTT kargo takip sayfaları üzerinden de kolayca kargo durumlarını öğrenebilmektedirler. Hem hızlı ulaşım hem de gönderilerinin nerede nasıl şekilde ortaya çıktığı konusunda oldukça olumlu olarak kullanılan durumlar birçok kişinin PTT kullanımı konusunda iten güç olarak bilinmektedir.

En Hızlı ve En Ekonomik Kargo Şirketi

Türkiye’nin hemen hemen her noktası içerisinde hızlı ve ekonomik bir şekilde dağıtım yapabilen PTT kargo geniş ulaşım ağı sayesinde de özellikle yurt dışı gönderileri için en çok tercih edilen kargo şirketleri arasında yer almaktadır. Kargo şirketi yalnızca bireysel olarak yapılan gönderimler de değil kurumsal ve resmi evraklar konusunda da oldukça hızlı ve ekonomik bir şekilde gönderim sağlamaktadır.

Bu özelliklerle birlikte Türkiye’nin kargo taşıma ve dağıtım hizmetleri arasında en deneyimli kuruluşlarından biri olan PTT, getirmiş olduğu yeniliklerle de kargo gönderilerinin durumunu vatandaşlarla kolay bir şekilde paylaşabiliyor.

E-Devlet Üzerinden Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Genel Müdürlüğü tarafından e-Devlet kapısına entegre edilen sistem ile birlikte tüm kargo işlemlerinizi ve gönderilerinizi görebilir, inceleyebilir ve olası durumları takip edebilirsiniz. PTT Kayıtlı Gönderi Takibi sayfası üzerinden kayıtlı yurt içi ve yurt dışı gönderilerinizin durumunu takip edebilmek için sizlere ayrılan bir sayfa mevcut.

E-Devlet sistemi üzerine entegre edilen bu serviste kargo, APS Kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf, yurtiçi/yurt dışı kayıtlı mektup postası gibi gönderileri de takip edebilirsiniz. Koli, APG v TURPEX gönderileri alıcısına teslimine kadar geçilen her noktadan sevk noktasına kadar kayıt altına alınarak e-Devlet kapısına yüklenmektedir.

PTT Kargo takip e-devlet üzerinden PTT gönderi takip sayfasından yapılmaktadır. PTT gönderi takip e-devlet https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip linkine tıklayarak açılan sayfada Barkod Numarası yazarak gönderinizi takip edebilirsiniz.

PTT gönderi takibi sorgulamasını kullanıcıların doğru ve güvenilir yollardan yapabilmesi için ilk adım e-Devlet tarafında istenen güvenlik adımlarının doğru bir şekilde geçilmesidir. Güvenlik sisteminin içerisinde e-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızın eklenmesi şarttır.

Eğer e-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız; en yakın PTT şubesinden şifrenizi edinebilir aynı zamanda mobil imza T.C kimlik kartı, e imza gibi girişlerle de e-Devlet kapısına girebilirsiniz. Girişiniz yaptıktan sonra ana sayfada yer alan arama çubuğuna kargo sorgulama yazdıktan sonra ekrandan barkod numaranız ile gönderinizi sorgulayabilirsiniz. Sorgulama ekranı üzerinde tüm detayları görebileceğiniz gibi işlemlerinizin saatini ve hangi gün gerçekleştiğini de ayrı kutucuklarda görebileceksiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden tüm işlemleri yapabilmek için sadece güvenli giriş yapmanız sizler için faydalı olacaktır.

PTT Kargom Nerede E-Devlet Sorgulama

PTT kargo takip ve PTT gönderi takip sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. PTT gönderinizin nerede olduğunu sorgulamak ve hangi şubede olduğunu öğrenmek için e-devlet üzerinden PTT Kayıtlı Gönderi Takibi sayfasına giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

PTT Kayıtlı Gönderi Takibi e-devlet üzerinden yapmak için PTT kargo numarasını bilmeniz gereklidir. PTT Gönderi takibi yapmak için PTT Kargom Nerede? PTT Kargo Sorgulama yazısını okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu