Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)
A+
A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisine girerek muhtaç durumda olan vatandaşlara farklı alanlarda destek eli uzatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, binlerce aileye gıda, eşya veya nakit ulaştırmaktadır. Gaziantep sosyal yardım başvurusu hakkında hazırladığımız bu detaylı rehber pek çok hane ve aile için sürece ilişkin merak edilenleri aydınlatmakta, Gaziantep gıda yardımı gibi son derece kurtarıcı bilgiler sizler için açıklanmaktadır.

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yardıma muhtaç ve dar gelirli aileler için yaptığı yardımlar ile ülke geneline örnek teşkil etmeye devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile ihtiyaç sahibi vatandaşların pek çok temel ihtiyacını karşılamasına destek olmaktadır. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin geçtiğimiz dönemlerde ilk etabında 100 bin aileye ulaşan ve hala daha binlerce aileye ulaşmayı hedefleyen sosyal yardımları kendi sosyal medya hesabından duyurarak müjdeyi vermiş bulunmaktadır.

Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapanların tek tek, kapı kapı gezilmesiyle ulaştırılan yardımlar dar gelirli ailelerin yalnızca nakit veya gıda değil, aynı zamanda ilaç, giyim eşyası ve ev eşyası gibi yardım hizmetlerini de almasını sağlar. Büyükşehir Belediyesi yalnızca ayni ve nakdi yardımlarla değil, dezavantajlı gruplara imkanlar sağlayarak da yardım eli uzatmak ve bu bağlamda engelli vatandaşlara eğitim, sosyal uyumluluk ve iş imkanları sunmaktadır.

Gaziantep Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Özgün yardım projelerinden biri olarak dikkat çeken ve Belediye yetkilileri tarafından güncel olarak uygulanmaya devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı, sosyal yardım kategorilerinin tamamından yoksun olmasına karşın yardım almayı gerektiren haneler için geliştirilmiştir. 3294 kanun gereğince uygulanan proje, Gaziantep sosyal yardımlaşma başvurusu yapan, dar gelirli ve resmi nikahlı eşini herhangi bir nedenden kaybeden ev kadınlarına yönelik gerçekleştirilmektedir. Ek olarak bu yardımlar annesi, babası veya her ikisini de kaybetmiş olan çocuklar için sağlanmakta, hane yardımı nakit olarak gerçekleştirilmektedir.

Proje kapsamında yardım alan dul ve gelir sahibi olmayan kadınlar ile kimsesiz çocuklar haricinde yine yoksulluk durumunu belgelendirmiş olanlara, engelli veya kendi bakımını yapamayacak denli ileri yaşta olanlara, sağlık durumu nedeniyle yine öz bakımını üstlenemeyenlere de farklı kategorilerde yardım ulaştırılmaktadır.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi için Gaziantep yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu önemli bir konu olurken, Büyükşehir Belediyesi bu konuda farklı alternatifler sunarak kişilerin kendisine en uygun kanaldan başvuru yapmasını sağlamaktadır. Yaygın şekilde en çok tercih edilen başvuru kanallarından biri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi binasına gitmek ve doğrudan talepte bulunmaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret edemeyecek olanların ilgili birimleri telefon numaralarından arayarak bilgi edinmesi, görüş bildirmesi ya da yardım istemesi mümkündür. Telefon numarası ile ulaşmak ancak arama yapmak istemeyenler için mesai saatleri dahilinde talep iletilebilecek olan WhatsApp hattı da aktif olarak kullanılan iletişim kanallarından biri olmaktadır.

İşlemlerini e-devlet sistemi üzerinden yapmak isteyenlerin https://www.turkiye.gov.tr/gaziantep-buyuksehir-belediyesi linkine tıklaması ve ilgili formu doldurması bir diğer seçenek olmakta, yalnızca gıda yardımı talep edecek olup yine online sistemlerin kolaylığından faydalanmak isteyenlerin ise https://gidapaketi.gaziantep.bel.tr/ linkine tıklamaları yeterli olmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İster Belediye binasını ziyaret ederek ister online platformlar üzerinden Gaziantep sosyal yardımlaşma talebinde bulunun, her durumda başvurularınızın incelenmesi için temel bilgilerinizi detaylandırdığınız bir form doldurmanız istenecektir. Formda gelire, eğitime, iş ve sigorta siciline, sağlık ya da hane halkı durumuna dair bilgiler sorgulanmakta, bu bilgiler hem devlet kayıtları hem de adreste inceleme aracılığıyla teyit edilmektedir. Haliyle Gaziantep Belediyesi yardım başvuru formu içerisindeki tüm bilgilerin doğrulukla doldurulduğundan emin olunması son derece önemlidir.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım almak için başvuru yaparken tercih ettiğiniz tüm kanalların başvuru sorgulamasında da kullanımı sağlanmaktadır. Yetkililer yardımların kesinleşmesiyle birlikte neticeyi, yardımın şeklini ve miktarını formda yer alan iletişim bilgilerinden iletmekte, ancak sürece dair merakları olanlar için Gaziantep Belediyesi yardım başvuru hattı olarak belirtilen numaraları aramanız mümkündür.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Hem yardımlar hakkında sorularınızı yöneltmek hem başvuruyu gerçekleştirmek hem de başvuru durumunu sorgulamak için arayabileceğiniz Gaziantep Belediyesi yardım telefon hattı 0850 207 27 27 şeklindedir. Aramak yerine mesaj ileterek aynı işlemleri gerçekleştirmek isteyenler 0342 153 00 00 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi WhatsApp ihbar numarasını tuşlayabilir.  Sabit yardım hattı olan ALO 153 ise yine taleplerin doğrudan kabul edildiği bir diğer birim olmakta, bu kanalla hane yardımı gibi gıda kolisi de talep etmeniz sağlanmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Yardıma ihtiyacı olanların başvuru sürecinden olumlu yanıt alması halinde Gaziantep gıda yardımı alma hakkı doğmakta, içeriğinde çay, yağ, şeker, pirinç, nohut gibi gıdalar bulunan bu koliler yetkililer tarafından adresinize teslim edilmektedir. İçeriğindeki temel gıda seçenekleriyle pek çok ailenin aylık beslenme ihtiyacını karşılamada önemli rol oynayan bu koliler, özellikle Ramazan ayı, salgın artışı gibi dönemlerde daha da yaygınlaştırılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurulabileceği gibi ALO 153 yardım hattı aranarak gıda ve erzak başvurusu yapılabilir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonrası belirlenen ailelere gıda yardımı ve erzak yardımı verilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi belediye tarafından her sene Ramazan Bayramında ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi içeriği temel ihtiyaç gıdaları içermektedir.

Belediye tarafından her sene ortalama 100 bin hane verilen yardım kolisi içerisinde kuru gıda, çay, şeker, pirinç ve temel gıdalar bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi para yardımı çok az kişiye verilmektedir. Hane geliri olmayan, maddi durumu kötü olan ve sigortalı çalışanı olmayan ailelere para yardımı belediye tarafından yapılan detaylı inceleme sonrası verilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Nakit yardımları için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı projesinden faydalanmak mümkün olurken, muhtaç durumda olanlar için bu proje aracılığıyla bütçe belirlemesi yapılmakta ve yoksulluk durumuna göre adaletli bir dağıtım sağlanmaktadır. Bahsedilen Gaziantep Belediyesi yardım başvurusu kanallarından herhangi birini tercih ederek form doldurmanız, otomatik olarak bu proje kapsamında değerlendirmeye alındığınız anlamına gelir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.