Belediye Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisine girerek muhtaç durumda olan vatandaşlara farklı alanlarda destek eli uzatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, binlerce aileye gıda, eşya veya nakit ulaştırmaktadır. Gaziantep sosyal yardım başvurusu hakkında hazırladığımız bu detaylı rehber pek çok hane ve aile için sürece ilişkin merak edilenleri aydınlatmakta, Gaziantep gıda yardımı gibi son derece kurtarıcı bilgiler sizler için açıklanmaktadır.

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yardıma muhtaç ve dar gelirli aileler için yaptığı yardımlar ile ülke geneline örnek teşkil etmeye devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile ihtiyaç sahibi vatandaşların pek çok temel ihtiyacını karşılamasına destek olmaktadır. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin geçtiğimiz dönemlerde ilk etabında 100 bin aileye ulaşan ve hala daha binlerce aileye ulaşmayı hedefleyen sosyal yardımları kendi sosyal medya hesabından duyurarak müjdeyi vermiş bulunmaktadır.

Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapanların tek tek, kapı kapı gezilmesiyle ulaştırılan yardımlar dar gelirli ailelerin yalnızca nakit veya gıda değil, aynı zamanda ilaç, giyim eşyası ve ev eşyası gibi yardım hizmetlerini de almasını sağlar. Büyükşehir Belediyesi yalnızca ayni ve nakdi yardımlarla değil, dezavantajlı gruplara imkanlar sağlayarak da yardım eli uzatmak ve bu bağlamda engelli vatandaşlara eğitim, sosyal uyumluluk ve iş imkanları sunmaktadır.

Gaziantep Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Özgün yardım projelerinden biri olarak dikkat çeken ve Belediye yetkilileri tarafından güncel olarak uygulanmaya devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı, sosyal yardım kategorilerinin tamamından yoksun olmasına karşın yardım almayı gerektiren haneler için geliştirilmiştir. 3294 kanun gereğince uygulanan proje, Gaziantep sosyal yardımlaşma başvurusu yapan, dar gelirli ve resmi nikahlı eşini herhangi bir nedenden kaybeden ev kadınlarına yönelik gerçekleştirilmektedir. Ek olarak bu yardımlar annesi, babası veya her ikisini de kaybetmiş olan çocuklar için sağlanmakta, hane yardımı nakit olarak gerçekleştirilmektedir.

Proje kapsamında yardım alan dul ve gelir sahibi olmayan kadınlar ile kimsesiz çocuklar haricinde yine yoksulluk durumunu belgelendirmiş olanlara, engelli veya kendi bakımını yapamayacak denli ileri yaşta olanlara, sağlık durumu nedeniyle yine öz bakımını üstlenemeyenlere de farklı kategorilerde yardım ulaştırılmaktadır.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi için Gaziantep yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu önemli bir konu olurken, Büyükşehir Belediyesi bu konuda farklı alternatifler sunarak kişilerin kendisine en uygun kanaldan başvuru yapmasını sağlamaktadır. Yaygın şekilde en çok tercih edilen başvuru kanallarından biri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi binasına gitmek ve doğrudan talepte bulunmaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret edemeyecek olanların ilgili birimleri telefon numaralarından arayarak bilgi edinmesi, görüş bildirmesi ya da yardım istemesi mümkündür. Telefon numarası ile ulaşmak ancak arama yapmak istemeyenler için mesai saatleri dahilinde talep iletilebilecek olan WhatsApp hattı da aktif olarak kullanılan iletişim kanallarından biri olmaktadır.

İşlemlerini e-devlet sistemi üzerinden yapmak isteyenlerin https://www.turkiye.gov.tr/gaziantep-buyuksehir-belediyesi linkine tıklaması ve ilgili formu doldurması bir diğer seçenek olmakta, yalnızca gıda yardımı talep edecek olup yine online sistemlerin kolaylığından faydalanmak isteyenlerin ise https://gidapaketi.gaziantep.bel.tr/ linkine tıklamaları yeterli olmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İster Belediye binasını ziyaret ederek ister online platformlar üzerinden Gaziantep sosyal yardımlaşma talebinde bulunun, her durumda başvurularınızın incelenmesi için temel bilgilerinizi detaylandırdığınız bir form doldurmanız istenecektir. Formda gelire, eğitime, iş ve sigorta siciline, sağlık ya da hane halkı durumuna dair bilgiler sorgulanmakta, bu bilgiler hem devlet kayıtları hem de adreste inceleme aracılığıyla teyit edilmektedir. Haliyle Gaziantep Belediyesi yardım başvuru formu içerisindeki tüm bilgilerin doğrulukla doldurulduğundan emin olunması son derece önemlidir.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım almak için başvuru yaparken tercih ettiğiniz tüm kanalların başvuru sorgulamasında da kullanımı sağlanmaktadır. Yetkililer yardımların kesinleşmesiyle birlikte neticeyi, yardımın şeklini ve miktarını formda yer alan iletişim bilgilerinden iletmekte, ancak sürece dair merakları olanlar için Gaziantep Belediyesi yardım başvuru hattı olarak belirtilen numaraları aramanız mümkündür.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Hem yardımlar hakkında sorularınızı yöneltmek hem başvuruyu gerçekleştirmek hem de başvuru durumunu sorgulamak için arayabileceğiniz Gaziantep Belediyesi yardım telefon hattı 0850 207 27 27 şeklindedir. Aramak yerine mesaj ileterek aynı işlemleri gerçekleştirmek isteyenler 0342 153 00 00 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi WhatsApp ihbar numarasını tuşlayabilir.  Sabit yardım hattı olan ALO 153 ise yine taleplerin doğrudan kabul edildiği bir diğer birim olmakta, bu kanalla hane yardımı gibi gıda kolisi de talep etmeniz sağlanmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Yardıma ihtiyacı olanların başvuru sürecinden olumlu yanıt alması halinde Gaziantep gıda yardımı alma hakkı doğmakta, içeriğinde çay, yağ, şeker, pirinç, nohut gibi gıdalar bulunan bu koliler yetkililer tarafından adresinize teslim edilmektedir. İçeriğindeki temel gıda seçenekleriyle pek çok ailenin aylık beslenme ihtiyacını karşılamada önemli rol oynayan bu koliler, özellikle Ramazan ayı, salgın artışı gibi dönemlerde daha da yaygınlaştırılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurulabileceği gibi ALO 153 yardım hattı aranarak gıda ve erzak başvurusu yapılabilir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonrası belirlenen ailelere gıda yardımı ve erzak yardımı verilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu için belediyenin resmi sitesi üzerinden veya ALO 153 yardım hattını aracılığı ile gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Gıda ve erzak yardımı başvuruları Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme sonrası gıda ve erzak yardımı alacak ailelere karar verilmektedir.

Gıda yardımı almaya hak kazanan ailelerin yardımları adreslerine teslim edilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı almak için mutlaka başvuru formunun doldurulması gereklidir. Ayrıca ALO 153 Numarasını arayabilir yada internetten online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Maddi zorluk çeken ailelere destek olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı, erzak yardımı ve para yardımı almak istiyorsanız 0342 153 00 00 iletişim whatsapp hattını arayabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvuru sorgulama işlemi ALO 153 hattı yada 0850 207 2727 numarasını arayarak detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu sorgulama ayrıca whatsapp destek hattı numarası olan 0342 153 00 00 ile öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi belediye tarafından her sene Ramazan Bayramında ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi içeriği temel ihtiyaç gıdaları içermektedir.

Belediye tarafından her sene ortalama 100 bin hane verilen yardım kolisi içerisinde kuru gıda, çay, şeker, pirinç ve temel gıdalar bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi para yardımı çok az kişiye verilmektedir. Hane geliri olmayan, maddi durumu kötü olan ve sigortalı çalışanı olmayan ailelere para yardımı belediye tarafından yapılan detaylı inceleme sonrası verilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi süt yardımı 2 yıl önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından “Anneye Süt Bebeğe Can” projesi kapsamında başlatılmıştır.

Çocukların sağlıklı büyümesi ve gelişimi için verilen Gaziantep belediyesi süt yardımı Hamilikle dönemi ile beraber Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan ailelere dağıtılmaya başlanmıştır.

45 Günde 1 defa 12 litre süt dağıtımı yapan belediye Hamileler ve 6 yaşından küçük çocuğu olan ailelere bu desteği sağlamaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Anneye Süt Bebeğe Can Projesi başvuru yapmak için 0850 207 2727 numarası yada Alo 153 sosyal yardım numarasını aramanız yeterlidir. Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için belediyenin whatsapp destek hattını numarası olan 0342 153 00 00 numarasına mesaj atabilirsiniz.

Gaziantep süt yardımı hakkında detaylı bilgi ve başvuru hakkında bilgi almak için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, eğitime verdiği önem doğrultusunda öğrencilere burs imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda, Gaziantep ilinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilere burs verilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öğrenci bursuna başvurabilmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:

 • Gaziantep ilinde ikamet etmek
 • Lise veya üniversite öğrencisi olmak
 • Ailenin maddi durumunun yetersiz olması

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öğrenci bursuna başvurmak için aşağıdaki belgelerle birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na başvuru yapılması gerekmektedir:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Öğrenci belgesi
 • Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (örneğin, gelir belgesi, faturalar)

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öğrenci bursu başvuruları, başvuru sahibinin ikamet ettiği ilçedeki Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından değerlendirilmektedir. Başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda, burslar ilgili öğrencilere her ay düzenli olarak ödenmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı

2024 eğitim ve öğretim yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen öğrenci bursları aşağıdaki gibidir:

 • Lise öğrencileri için aylık 1000 TL
 • Üniversite öğrencileri için aylık 2500 TL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öğrenci bursu ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep belediyesi öğrenci bursu başvurusu;  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sosyal hizmetler daire başkanlığına giderek yada telefon ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni doğum yapan annelere ve bebeklerine destek olmak amacıyla “Hoş Geldin Bebek” projesini yürütmektedir. Bu proje kapsamında, yeni doğum yapan annelere ve bebeklerine ihtiyaç duyabilecekleri temel malzemelerden oluşan bir hediye paketi verilmektedir.

Hoş Geldin Bebek hediye paketinde şunlar yer almaktadır:

 • Zıbın takımı
 • Battaniye
 • Çocuk bezi
 • Çanta
 • Termometre
 • Bebek sabunu
 • Bebek şampuanı
 • Bebek kremi
 • Bebek yağı
 • Bebek saç fırçası
 • Bebek diş fırçası
 • Bebek diş macunu
 • Bebek tırnak makası
 • Bebek ıslak mendil
 • Bebek maması
 • Bebek maması kaşığı

Hoş Geldin Bebek yardımına başvurabilmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:

 • Annenin Gaziantep ilinde ikamet etmesi
 • Bebeğin Gaziantep ilinde doğmuş olması
 • Ailenin maddi durumunun yetersiz olması

Hoş Geldin Bebek yardımına başvurmak için aşağıdaki belgelerle birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na başvuru yapılması gerekmektedir.

Hoş Geldin Bebek yardımı başvuruları, başvuru sahibinin ikamet ettiği ilçedeki Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından değerlendirilmektedir. Başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda, hediye paketleri ilgili ailelere teslim edilmektedir.

Hoş Geldin Bebek yardımı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının bir yansımasıdır. Bu proje ile yeni doğum yapan annelere ve bebeklerine maddi ve manevi destek sağlanarak, onların yaşam standartlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı belediyeden düzenli olarak yardım alan kişilere gıda ayrdım kolisi vermek yerine mutfak ihtiyaçlarını gidermeleri için yardım kartı vermektedir. Gaziantep Belediyesi yardım kartı alan kişiler bu yardım kartını diledikleri marketten harcama imkanı bulmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu muhtarlık yada belediyeye bizzat yapılabileceği gibi Alo 153 hattını aranarak yapılabilir.

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardım Kartı; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu için bağlı olduğunuz muhtarlık yada belediyeye başvuru yapılabileceğiniz gibi Alo 153 yardım hattını arayarak da sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Gaziantep Belediyesi maddi yardım başvurusu yapan kişilerin yardımları sosyal yardım kartlarına yatırılmaktadır.

Aylık olarak verilen gıda yardımları da sosyal yardım kartlarına nakit olarak yüklenebilmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahiplerinin kendi ihtiyaçlarını kendileri alma imkanına sahip olmaktadır. Gaziantep Belediyesi sosyal yardım kartı ile muhtaç kişiler kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabileceklerdir.

Gaziantep sosyal yardım kartı ile pos cihazının olduğu market ve iş yerlerinden rahatlıkla alışveriş yapabilir, kasa görevlilerinden kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu

Ramazan ayının gelmesi ile beraber bir çok belediyede olduğu gibi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hazırladığı ramazan paketleri başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı ve erzak yadımı başvurusu ALO 153 üzerinden 08:00-17:00 saatleri arasında Yapılmaktadır. Ayrıntılı olarak ramazan yardımı hakkında bilgi almak için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Nakit yardımları için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı projesinden faydalanmak mümkün olurken, muhtaç durumda olanlar için bu proje aracılığıyla bütçe belirlemesi yapılmakta ve yoksulluk durumuna göre adaletli bir dağıtım sağlanmaktadır. Bahsedilen Gaziantep Belediyesi yardım başvurusu kanallarından herhangi birini tercih ederek form doldurmanız, otomatik olarak bu proje kapsamında değerlendirmeye alındığınız anlamına gelir.

35 Yorum

 1. Çok zor durumdayım kiraciyim 5cocugum var lütfen yardim edin evde televizyonumuzda yok eşim seyyar satıcı hiçbişey kazanamıyor maddi yardim istiyorum Allah rızası için

 2. Evim kira asgari ücretle çalışan bir işçi gelirim başka da hiçbir yerden gelirim yoktur

 3. Eşim ayağın platin var çalışmak zorlanıyor devletimizin yardım.istiyorum

 4. Eşime tuzak kurup işten çıkardılar şuan eşim işsiz ikitane kızım var birtanesi okula ğidiyor ihtiyaçlarını karşılayamadık çünkü hiç biryerden yardım felan almıyorum rezilim ek gelirimde yok yardımınıza ihtiyacım var

 5. Şuan çalışıyorum ameliyat oldu Va
  Eşim hamile devlet yardımı istiyoru

 6. 8 aydır işsizim 3 kızım var ikisi okuyor lütfen maddi manevi yardım.

 7. Gercek ten taktir edilecek ve herkese örnek olacak bir başarı bugün bir gariban yoksul atlete el uzatmakkadar güzel birşey yok sn başkanım ve çalışanlarına çok tesekur ederim iyiki varsınız 👍👍💥

 8. Keş ke imkanımız olsada devletimize milletimize el uzatan olsaydık sağolsunlar yine büyükşehir belediyemiz sn başkanımız ve beraber çalışan belediye görevli kardeşlerimiz imkan oldukça el uzatmayı ihmal etmiyorlar rabbim yaryardımcıları olsun amin

 9. Slm aleyküm yetkililere sesleniyorum Akyolda kadıoglu cıkmazında no ⁷ de bir teyze var soğukta oturuyor sobası yok ben haberlere çekip atacağım açık kapıya gidip müracaat yapmış henüz bir yardım olmamış bu soğukta napsın bu kadın koah ve Rahim kanseri daha çok sayamadığım hastalıkla uğraşmakta ilginize arz ederim

 10. Oglum zeka özürlü askerlik rabor/65 /70 buna maş. Alabilimiyiz askerlige elverişli degildir

 11. Çalışmıyorum evim kira bakmakla yükümlü oldugu gum iki çougum var ikiside okuyor saglık sorunlarından dolayı çalışamıyorum

 12. 4 tane çocuğum var ikisi ortaokula gidiyor ikizim var süt ve bezinin alamıyorum eşim işsiz çok zor durumdayım lütfen yardım edin

 13. Durumumuzda yok gelirimizde yok eşim 2 senedir çalışmıyor 3 cocugum var 2 kisi okuyo ve yeterince durumumuzda olmadigi icin ltfn yrdm edin

 14. Eşim cezaevinde 3 tane çocuğum var kayin babanla oturuyorum onu yaşlı aylığıyla geçim sağlıyoruz sizden yardım istiyorum

 15. Fabrika işçisiyim çocuklarım okuyor 5 kişilik aileyiz ihtiyaçlara yaietişemiyorum gıda ve nakdi yardım talep ediyorum saygılarımla

 16. Evim kira 2 çocuğum var birisi 3 yaşında diğeri 9 yaşında maddi durumum çok kötü eşim iş bulamadığından dolayı çalışamıyor nere gitse almıyorlar 4 aylık ev kiram geçiyor maddi yardımlarınızdan faydalanmak istiyorum lütfen sayın milletvekilleri

 17. İyi günler benim kızım üç çocuğuyla birlikte benimle yaşıyor kocası başka ilde ve bakmıyor çocuklarına bende yoksulluk maaşı alıyorum gelirim yeterli olmuyor geçinmemiz için çok zor durumdayız üç torunum öğrenci lütfen yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum

 18. iyi günler benim eşim asgeri ücretle çalışıyor ihtiyacım var geçinemiyoruz 4çocuk var 3okula gidiyor Allah rızası için yardım yaparmı sınız

 19. Asgari ücret ile çalışanıyım evim kira tek gelir maaşın ramazan kolisinden yararlanmak istiyorum

 20. Mesleğim lokantacı pandemiden dolayı işten çıkarıldım yaklaşık iki yıldır düzenli çalışamıyorum şuanda çalışmıyorum iş arıyorum evim kira kiramı ödeyemiyorum 4 tane çocuğum var hiç bir gelirim yoktur geçim sıkıntısı çekiyoruz çok zor durumdayız lütfen maddi yardım edin.

 21. Slm bende yardım istiyorum ben çalışmıyorum iki kiz çocuğum birde erkek oğlum var matdi yardım istiyorum gıda yardım istiyorum

 22. Dört çocuk babası asgari ücret ile çalışan üniversite öğrencisi var bebek var on birinci sınıfa giden öğrencim var bire giden öğrencim var ev kira zorluyor ben astım hastası eğitim desteği gıda desteği gibi gibi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 23. Eşim beni çocuğunu bırakıp gitti boşandık nolur yardım edin elektrik faturası geliyor su faturası geliyor ödeyemiyorum çocuğum okuyor ihtiyaçlarını karşılayamıyorum yardım edin bize ulaşın

 24. Keşke biri kızıma bı tane pamuk şeker alsa veya bir çorap alsa ben ömür boyu aç kalmaya razıyım

 25. Merhabalar ben 32 yaşındayım 1yil önce babama kendi böbreğimi verdim ( babama nakil oldum)babam haliyle çalışamıyor bende ara sıra olan ağrılar nedeniyle çalışamıyorum.3 erkek kardeşiz . Evin giderlerine yetişemiyoruz. Lütfen bı yardımcı olma imkanınız varmı . sizlerden ricamız vizede destek olabilirmisiniz

 26. Sayın yetkilim depremden dolayi cok zor gunler yaşıyoruz üç çocuğum var eve giremiyoruz herhangi bir gelirimiz yok eşim işsiz herhangi bir maaşı yok rica etsem nakdi yardim ve gıda yardımı yaparmisiniz saygiyla

 27. Gazinatepte oturuyorum lutfen bize yardim cikarin cok maduruz esim belfidigindan dolayi calismiyor 4 cocugum var

 28. Sayın yetkilim evimiz ağır hasarlı olarak görünüyor ve yıkım kararı var ve herhangi bir gelirimiz yok issizim üç çocuğum okuyor ve masraflarını karsilayamiyoruz mümkünse nakdi yardımı istiyoruz ve gıda yardımı yaparmisiniz saygılar allah devletimizden razı olsun

 29. Allah rızası icin bana da koli yarıdmı verin kiracıyım ihtiyacım var

 30. Meraba ben yardım istiyorum eşim kalp hastası evim kira ihtiyaçlarımı karsilayamiyorum nakit destek istiyorum kartta olur bir göz odada oturuyorum yedi kişiyiz eşimin raporu var yüzde yetmiş nolur yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu