Maddi Yardım

Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu 2023; Doğum yapan anne adaylarına Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen hoş geldin bebek çantası doğum yaptıktan sonra başvuru halinde ev adresine kargo ile teslim edilmektedir.

Hoş geldin bebek yardımı ile yeni doğum yapan annelere verilen bebek çantasının yanında bir çok sosyal yardımda yapılmaktadır. Bir çok il ve ilçe belediyesi tarafından verilen hoş geldin bebek hediyesi bebeğin ihtiyaç duyduğu temek ihtiyaç malzemelerinden oluşmaktadır.

Devler tarafından bebekler için sağlanan yardımların yanında bebeklere belediyeler tarafından bir çok sosyal yardım yapılmaktadır. Hoş geldin bebek yardım özellikle dar gelirli muhtaç ailelere verilen paketlerden biridir. İşte Hoş Geldin Bebek yardımı başvurusu ve Hoş Geldin Bebek başvuru formu detayları yazımızda.

Hoş Geldin Bebek Yardımı Nedir?

Hoş geldin bebek yardımı doğum yapan annelere başvurmaları halinde verilen bebek paketidir. Hoş geldin bebek paketi belediyeler tarafından annelere ücretsiz olarak verilen sosyal yardım paketidir.

Hoş geldin bebek paketi yardımı başvurusu canlı doğum yapan annelere bebeğin temel ihtiyaç malzemelerini karşılamak için verilmektedir.

Hoş Geldin Bebek Hediye Kimlere Verileri?

Hoş geldin bebek başvuru yapılması halinde herkese verilen bebek paketlerinden biridir. Hoş geldin bebek yardım paketini almak için internetten online olarak başvuru yapmanız yeterlidir. Hoş geldin bebek yardım paketi almak için bebeğin canlı olarak doğması ve kimliğinin bulunması gereklidir.

Bebek kimliği çıktığında ve sistem kayıtlarında görüldüğünde başvuru halinde ev adresinize PTT kargo aracılığı ile gönderilmektedir.

İzmir’de hoş geldin bebek paketi verilirken İstanbul’da Anne Bebek Destek Paketi olarak verilen bu bebek paketi Ankara’da ise Hoş Geldin Bebek Paketi kapsamında bebeğin 3 aylık bez ihtiyacı karşılanmaktadır.

Hoş Geldin Bebek Hediyesi Başvuru Şartları

Hoş geldin bebek hediyesi başvuru şartları hakkında bilgi vermek gerekirse hoş geldin bebek hediye paketi almak için belediyenin resmi sitesinden başvuruda bulunmanız gereklidir. Hoş geldin bebek hediyesi almak için gereken şartları ise;

 • Bebek 0-3 aylık olmalıdır
 • Bebek kimliği çıkmış olmalıdır
 • Başvurular sadece internetten yapılmaktadır
 • Başvuru formu mutlaka adres bilgisinin girilmesi gereklidir

Hoş Geldin Bebek Hediyesi Veren Belediyeler

Hoş geldin bebek hediye seti veren bir çok belediye bulunmaktadır. Özellikle Büyükşehir Belediyeleri canlı doğum yapan ailelere mama ve bez yardımının yanında yeni doğum yapmış bebek malzemeleri vermektedir. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa ve Antalya başta olmak üzere her belediye hoş geldin bebek paketini hediye olarak göndermektedir.

Hoş geldin bebek hediyesi veren belediyeler başvuru halinde başvuru formunda bildirilen adrese anne adına hediye paketini kargo ile göndermektedirler.

Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Hoş geldin bebek yardımı başvurusu yapmak için bağlı bulunduğunuz belediyenin resmi sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Hoş geldin bebek yardımı başvuru İzmir de yaşayan kişiler https://www.izmir.bel.tr/tr/HosgeldinBebek/4063 linkine tıklayarak başvuru yapabilirler.

İzmir Hoş geldin bebek yardımı başvuru yaparken mutlaka bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi gereklidir.

İstanbul, Ankara ve Başka şehirde yaşayan kişiler başvurular için Anne Bebek Destek Paketi yazını okuyabilirler.

Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvuru Formu

Hoş geldin bebek başvuru formu doldururken mutlaka doğum yapan kişinin tek mi çoğul mu doğum yaptığını işaretledikten sonra formu doldurmaları gerekledir. Hoş geldin bebek başvuru formu bebeğin kimlik bilgileri girilmesi gereklidir. Kimliği çıkmayan ve T.C. kimlik numarası olmayan bebekler için başvuru yapamazsınız.

Hoş geldin bebek yardımı başvuru formu, Bebek Bilgisi, Anne Bilgileri ve Baba Bilgileri eksiksiz olarak girilmelidir. Son olarak adres bilgilerini doğru girerek başvuru formunu onaylamanız yeterlidir. İnceleme sonrası verdiğiniz bilgiler doğru ise hediyeniz size gönderilecektir.

Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvuru Sorgulama

Hoş geldin bebek yardımı başvuru sonrası başvuru durumunuzu sorgulamak için https://www.izmir.bel.tr/tr/HosgeldinBebekDurumSorgula/4064 linke tıklayarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Hoş Geldin Bebek Çantasında Neler Var?

Hoş geldin bebek çantasından havlu, zıbın ve emzirme örtüsü bulunmaktadır. Ayrıca kullanışlı bir çanta içerisinde gelen bebek paketi ile beraber adına 1 adet fidan dikilmektedir.

Hoş Geldin Bebek Paketi Kaç Günde Gelir

Hoş geldin bebek başvuru sonrası verdiğiniz bilgiler incelenecek ve uygun görülmesi halinde PTT kargo ile bildirdiğiniz adrese gönderilecektir. Hoş geldin bebek başvurusu sonrası paketiniz 15 ile 20 gün içerisinde gelir.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. iki tane cocuğum var hamileyim kiraciyim yardim istiyorum

 2. İki çocuğum var 8aylik hamileyim yardım istiyorum hoşgeldin bebek kampanyasindan yararlanmak istiyorum

 3. Yeni doğum yaptım bebgime bez süt mama alamıyorum saygılarımla arz ederim

 4. Yeni evliyim kirada oturuyorum hamileyim bebeğime esya alamıyorum lutfen yardım edin

 5. İnşallah doğrudur bizim durumumuz kötü o yüzden hoşgeldin bebek başvurusuna inanıyorum

 6. 3 çocuğum var kiraciyim bebeyime bez mama kullanıyorum ama maddi yönden yetiştiriyorum iki buçuk aylık oğlum var hoşgeldin bebek paketi almak istiyorum

 7. Bende gebeyim bebek çantasından faydalanmak istiyorum yeni evliyiz borcumuz var eşim inşaat işi yapıyor devamlı iş olmuyor kiradayiz zor geçiniyoruz

 8. Bende bu yardımdan faydalanmak istiyorum iki çocuğum var yedi aylık hamileyim

 9. Ben 8 aylık hamileyim yardımdan faydalanmak istiyorum herşeyi dört dörtlük alacak gücüm yok çantam dahi hazır değil daha

 10. İki tane çocuğum var yeni doğum yaptım ikisine bez alacak durumun yok birine süt diyerine mama alamıyorum yardımınızı bekliyorum

 11. 7 aylık hamile kirada oturuyorum ve bir oğlum var lösemi hastası hoşgeldin bebeğim çantası kampanyasından yararlanmak istiyorum

 12. Yeni doğum yaptım ve eşim tek çalışıyor ve yardıma ihtiyacım var bebeğime istediğim herşeyi alamıyorum bebeğimin bu çantaya ihtiyacı var lütfen yardım edin

 13. Merhaba Mardin İlinşn ilçesinde oturuyorum 7 aylık hamileyim bebek için gerekli olan yardım paketi için destek rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu