Güncel Konular

İzmirim Kart Bakiye Yükleme ve Bakiye Sorgulama (Kent Kart)

İzmirim Kart Bakiye Yükleme ve İzmirim Kart Bakiye Sorgulama 2023; İzmir’de yaşayan ve toplu taşıma araçlarını yaygın olarak kullanan vatandaşlar İzmirim Kart bakiyesine nasıl yükleme yapılacağını merak etmektedir.

İzmirim Kart TL yüklemesi online olarak veya kart dolum bayilerinden yapılabilmektedir. Aşağıdaki yazımında İzmirim Kart bakiye yüklemesi ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

İzmirim Karta TL Yüklemesi Nasıl Yapılır?

“İzmirim Kart TL yüklemesi nasıl yapılır?” sorusunun cevabı İzmir’de yaşayan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İzmirim Kart’a TL yüklemesi yapmak isteyen vatandaşlar belirlenen özel dolum bayilerinden bakiye yüklemesi yapabilmektedir.

Bayilerden bakiye yüklemesi yapmak isteyen vatandaşlar belirlenen dolum noktalarına bizzat giderek bakiye yüklemelidir. Gitme fırsatı olmayan veya gitmek istemeyen vatandaşlar ise, İzmirim Kart’ına online olarak bakiye yükleyebilmektedir.

Online olarak bakiye yüklemesi yapmak isteyen kişiler https://online.izmirimkart.com.tr/giris#TL_Yukle  linkine tıklayarak kart numarası, güvenlik kodu, ödeme bilgilerini girerek bakiye yüklemesi yapabilmektedir. İnternetten yükleme yapılabilmesi kart kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır.

İzmirim Kart TL yüklemesi yapılırken bilinmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

İzmirim Kart’a online olarak yüklenen bakiyeler bir saat sonra aktif hale gelecektir.

Online olarak yükleme yapıldığında en az 1 TL, en fazla 300 TL bakiye yüklemesi yapılabilmektedir.

İzmirim Kart TL yüklemesi yalnızca 3D Secure özelliği aktif olduğu olan kredi kartları ile işlem yapılmaktadır.

Kent Kart Bakiye Yükleme

İzmirim kart bakiye yüklemek için ilk olarak https://online.izmirimkart.com.tr/giris#TL_Yukle linkine tıklamanız ve aşağıdaki adımları takip etmeniz gereklidir.

  • İzmirim kart bakiye dolumu için https://online.izmirimkart.com.tr/giris linkine tıklayın ve üyelik girişi yapınız.
  • İzmirim kart üye girişi sonrası “Kart Ekle” linkine tıklayın İzmirim kartını kaydet dedikten sonra “Talimat Ekle” linkine tıklayın.
  • Kredi kartı yada banka kartını kaydet ve kayıtlı kartını tanımla bankadan gelen sms doğrulama kodunu giriniz.
  • Dilerseniz otomatik ödeme talimatı girerek kartınız bitmeden otomatik olarak yükleme yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kent Kart Online TL Yükleme

İzmirim kart internetten online olarak bakiye yükleme imkanınız bulunmaktadır. Cep telefonunuzdan internetin olduğu her yerden online olarak bakiye yüklemek için https://online.izmirimkart.com.tr/giris linkine tıklayarak hemen bakiye yükleyebilirsiniz.

İzmirim Kart TL Bakiye Yükleme Noktaları

Yaygın dolum ağı ile İzmir il sınırları içerisinde bir çok noktadan ve metro istasyonlarından İzmirin kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. İzmirin kart dolum merkezlerine ulaşmak için https://www.izmirimkart.com.tr/tr/DolumBayileri linke tıklayarak size en yakın dolum merkezine görebilirsiniz.

İzmirim Kart TL Yükleme Sorunu

Genelde kredi kartı ile yapılan yüklemelerde çok yaşayan sorunlardan biride kredi kartından ödemeyi almasına rağmen bakiyenin kart hesabına yansımamasıdır. İnternetten ve kredi kartınız ile yükleme yaptığınızda ücret kartınıza yansımadığında hemen 0(850) 209 35 35 ve 0(232) 444 40 35 numaralarını arayarak yaşadığınız sorusunu dile getirebilirsiniz.

İzmiri kartınıza internetten kredi kartı ile yükleme yaptığınızda ortalama 1 saat içerisinde bakiye kartınıza yansız. İzmirim kart bakiye yükleme işlem başarısız uyarısı alırsanız mutlaka çağrı merkezini aramalısınız.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme Saatleri

İzmirim kart bakiye yükleme sonrası genelde bakiye kartınıza 1 saat sonra yansımaktadır. Son dakika sürprizi yaşamak istemiyorsanız mutlaka otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. İzmirim kart bakiye yükleme işlemi 7/24 dilediğiniz zaman yükleme yapabilirsiniz. Ancak bakiyenin kartınıza 1 saat sonra yansıyacağını unutmayın.

  • Konak Kart Başvuru Merkezi – Adres: Cumhuriyet Bulvarı No:36/B Zemin Kat Kapani İş Hanı Konak / İZMİR
  • Üçyol Kart Başvuru Merkezi (Metro Betonyol Çıkışı) – Adres: Üçyol Metro İstasyonu Betonyol Çıkışı Bahçelievler Mahallesi, İnönü Caddesi, No:167/1 adresli P/2 Nolu dükkan
  • Fahrettin Altay Kart Başvuru Merkezi (Fahrettin Altay Aktarma Merkezi) – Adres: Üçkuyular İstinye Hareket Merkezi Bahçelerarası mah. Deniz Feneri Sk. No:2 Balçova/İzmir
  • Bornova Kart Başvuru Merkezi (Bornova Metro Aktarma) – Adres: Bornova Aktarma Merkezi Kazım Dirik Mahallesi Üniversite Cad.  4A No:2 Bornova/İzmir
  • Bostanlı Kart Başvuru Merkezi (Bostanlı -İzdeniz Aktarma İstasyonu) – Adres: Bostanlı Otobüs Hareket Merkezi Hasan Ali Yücel Bulvarı Bostanlı Mahallesi No:41 Karşıyaka/İzmir

Başvuru Merkezleri Çalışma saatleri Pazartesi-Cuma 08:00-12:00 ve 13:00-17:45

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmirim Kart bakiyesinde ne kadar kaldığı sorusu toplu taşıma kullanan kişiler tarafından merak edilmektedir. İzmirim Kart bakiye sorgulaması online olarak yapılabilmektedir.

İzmirim Kart bakiye sorgulaması yapmak isteyen kişiler https://online.izmirimkart.com.tr/giris#Bakiye_Sorgula linkine tıklayarak “İzmirim Kart Bakiye Sorgulama” seçeneğinden kart numarası girilerek yapılabilmektedir.

Ya da eğer sisteme üyeliğiniz varsa cep telefonu numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Ardından sisteme daha önceden kayıtlı olan kart numarasından bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Bakiye sorgulaması yapmanın diğer yöntemi ise, belirli noktalarda bulunan dolum bayilerinden yapılmaktadır. Dolum bayilerinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar bizzat bayilere giderek sorgulama yapabilmektedir.

İzmirim Kart Tükenmez Kart Nedir?

Birçok kişi zaman zaman kartına bakiye yüklemeyi unutmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada yen bir döneme geçmiştir. Bu sayede toplu taşıma kullanan kişiler “Yetersiz Bakiye”  durumu ile karşı karşıya gelmeyecektir.

İlk olarak bunu yapmak isteyen kişilerin sisteme üye olması gerekmektedir. Sisteme üye olup giriş yaptıktan sonra “Kart ekle” menüsüne tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra İzmirim Kart’ınızı sisteme kaydetmelisiniz. Kartı kaydettikten sonra “Talimat ekle” seçeneğine tıklamalısınız. Ardından kredi kartı bilgilerinizi kaydetmelisiniz.  Bankadan gelen SMS doğrulama kodunu onayladıktan sonra otomatik yükleme talimatınız gerçekleşecektir. İzmirim Kart bakiyeniz bitmeden yükleme yapılacaktır.

İzmirim Kart İnternetten Yüklenebilecek TL Limiti Ne Kadar?

İzmirim Kart’ta maksimum ve minimum ne kadar yükleme yapılacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İzmirim Kart’a internet üzerinden en az 5 TL, en fazla 500 TL bakiye yüklemesi yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu