Kars Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)
A+
A-

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Sosyal belediyecilik ilkesine uygun çalışmalarla yardıma muhtaç durumdaki vatandaşlara yardım eli uzatan Kars Belediyesi işini kaybeden, iş bulamadığı için geliri olmayan veya farklı nedenlerden çalışma imkanı olmayan kişilere önemli destekler sunmaktadır. Kars Belediyesi yardım başvurusu yapanların değerlendirme neticesinde ihtiyaçlarına karar verilmekte, buna bağlı farklı malzeme destekleri yapılabilmektedir.

Sizin için Kars Belediyesi sosyal yardımları hakkında merak edilenleri aydınlatıyor, bu süreci en iyi şekilde tamamlayarak yardımlara ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kars Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kars Belediyesi yaptığı yardımları ihtiyaç malzemesi ve nakit para yerine geçen kartlar ile yapmakta, gıda veya temizlik malzemeleri için gıda kolileri veya yardım paketleri hazırlanıp ulaştırılmaktadır. Maddi yardıma ihtiyacı olduğunu belirten başvuru adayları içinse akıllı kart sistemine sahip olan yardım kartları verilmekte Belediye’nin veya kişinin bütçesine göre bu kartın limiti de değişmektedir.

Yardım kartı veya paketleri haricinde küçük çocuğu veya bebeği olan aileler için sunulan bir diğer Kars Belediyesi sosyal yardımları türü de süt yardımı ve bebek yardımı olmaktadır. Kars ilinde ikamet eden ailelerin bebekleri veya küçük çocuklarına bakmakta güçlük çekmesi ve muhtaç olması halinde bu ailelere düzenli olarak taze süt ya da mama, bez, kıyafet gibi ürünlerin bulunduğu paketler ulaştırılmaktadır.

Kars Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardıma başvurabilmenin yanında başvurudan olumlu sonuç almak için de kişilerin muhtaçlık düzeyini ve muhtaçlığın nedenlerini resmi şekilde ifade etmesi gerekir. Kars Belediyesi sosyal yardım başvurusu için öncelikle kişilerin sağlık, beslenme, eğitim, ulaşım gibi temel haklarından mahrum kalacak düzeyde ekonomik yetersizlik içerisinde olması şartına bakılır. İş kaybı, düzensiz veya yetersiz gelir sahibi olmak, bakımından sorumlu olunan kişiler arasında öğrenci, yaşlı, kronik hasta, gazi veya engelli vatandaşın bulunması gibi nedenlerden, kişi muhtaç olarak kabul edilebilir.

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kars Belediyesi tüm maddi veya ayni yardımlarını Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya Kars Çözüm Masası birimleri aracılığıyla yapmakta, bu nedenle başvurular da yine bu birimlerin yetkililerine yapılmaktadır. Kars Belediyesi yardım başvurusu için bu birimlere ait telefon numaralarından görevlileri arayıp bilgi almanız mümkün olmakta, bizzat Belediye binasına erişim sağlayabilecek fiziksel, zihinsel veya maddi yeterliliğiniz olmaması halinde görevliler yerinde inceleme ve destek için ekipleri yönlendirmektedir. Diğer kişiler içinse başvuru formu doldurmaları üzere Belediye’nin bünyesinde hizmet veren bu birimleri şahsen ziyaret ederek form doldurmaları zorunlu tutulur.

Kars Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kars Belediyesi de diğer tüm belediyelerde olduğu gibi Kars Belediyesi yardım başvuru sürecinde adayların bilgilerini almak için öncelikle form doldurulmasını talep eder. Formda hem adayın hem ailesinin bilgileri yer alır ve böylece başvuru sürecine hız kazandırılır. Ancak bilgilerin eksik ya da yanlış olması halinde hem başvuruyu olumsuz etkileyeceğinden hem de kişinin cezaya çarptırılmasına neden olacağından, başvuru adaylarının bu konuda dürüst ve titiz davranması önerilmektedir.

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusunda bulunup sonucun olumlu veya olumsuz olup olmadığını öğrenmek isteyenler sonucun çıkması için sosyal hizmet ekiplerinin inceleme yapmasını beklemek durumundadır. Kars Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için ortalama 15 ila 30 gün beklenmesi önerilmekte, bu süreçte hiçbir geri dönüş almamanız halinde Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek sorgulama işlemi talep etmeniz mümkün olmaktadır. Yardım başvurusunu Kars Çözüm Masası destek birimi aracılığıyla gerçekleştirdiyseniz bu durumda Çözüm Masası’na ait numarayı aramanız gerekir.

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Muhtaç olduğunu beyan ederek yardım istemek veya yapılan başvurunun hangi aşamada olduğu hakkında bilgi almak için pek çok kişi Kars Çözüm Masası’nı aramaktadır. Bu birime ulaşmak için 444 71 13 numaralı çağrı merkezi aranabilmekte veya 0537 713 10 66 şeklindeki numarayla WhatsApp ihbar hattına mesaj göndermek mümkün olmaktadır. Bir diğer ilgili birim olan Kars Sosyal Hizmetler Müdürlüğün’ne ait telefon numarası ise 0474 212 69 10 şeklindedir.

Kars Belediyesi Gıda Yardımı

Valilik ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar dahilinde halkın hem hijyenik şartlara hem de sağlıklı beslenme imkanlarına sahip olabilmesini amaçlayan Kars Belediyesi, bu ortaklık çerçevesinde gıda ve temizlik paketi yardımları yapmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere içerisinde hem aylık beslenme planı oluşturmaya yardımcı temel gıdaların hem de önemli temizlik malzemelerin yer aldığı kapsamlı koliler ulaştırılmaktadır.

Şimdiye kadar yüzlerce aileye ulaştırılan Kars Belediyesi yardım kolisi dileyenler tarafından adreslerinde veya Belediye binasında teslim alınmaktadır.

Kars Belediyesi Maddi Yardım

Kendisine ekonomik yetersizlikler, maddi güçlükler ve buna bağlı olarak temel haklara erişim sağlayamama gibi beyanlarla başvuruda bulunanları değerlendirmeye alan Kars Belediyesi, bu doğrultuda farklı miktarlarda maddi yardımda bulunmaktadır. İstisna durumlar haricinde direkt olarak Kars Belediyesi nakit yardımı yapmak yerine alışverişte kullanılan yardım kartları veren görevliler, bu yardımı tek seferlik veya düzenli şekilde yapabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.