Belediye Yardımları

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Zonguldak Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Karadeniz Bölgemizin doğal güzellikleri ile popüler şehirlerinden biri olan Zonguldak’ta görevde olan belediye; pandemi sürecinde artan işsizlik ve ekonomik sorunlar yüzünden maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşlarına ayni ve nakdi yardımlar yapmaya devam ediyor.

Zonguldak il sınırlarında ikamet eden yoksul vatandaşlar, pandemi yüzünden işsiz kalanlar, işleri yavaşlayan ya da duran esnaflar, kimsesizler, muhtaçlar, dul kadınlar; Zonguldak Belediyesi sosyal yardımları sayesinde en temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Vatandaşlarına gıda yardımı, para yardımı, giysi yardımı gibi birçok yardım yapan belediye, afetzedelere ve mültecilere de yardımcı olmayı unutmuyor.

Bu yazımızda kısaca Zonguldak Belediyesi yardımlarına dair merak edilenleri aydınlatmaya, Zonguldak Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Zonguldak Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Zonguldak Belediyesi tarafından yapılan ayni ve nakdi sosyal yardım çalışmalarını kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Para yardımı
 • Giysi yardımı
 • Mobilya ve eşya yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Kira desteği
 • Yaşlılar için yapılan yardımlar
 • Engelliler için yapılan yardımlar
 • Kronik hastalar için yapılan yardımlar
 • Mülteciler ve sığınmacılar için yapılan yardımlar
 • Sağlık yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Afetzedeler için yapılan yardımlar
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Kırtasiye yardımı

Korona virüs nedeniyle maddi sıkıntıya düşen esnaflara ya da işten süreli ya da süresiz olarak çıkarılan vatandaşlarına da yardımcı olan Zonguldak Belediyesi; fakir mahallerde yaşayan ya da belediye gıda ve erzak yardımına başvuran kişilere düzenli olarak gıda ve erzak yardımı yapıyor.

Zonguldak’ta yaşayan kimsesizler, engelliler, kronik hastalar için her gün günlük sıcak ev yemeği dağıtan ve ihtiyaç sahiplerinin sağlıklı besinlerle beslenebilmelerini sağlayan Zonguldak Belediyesi; yoksul ailelerin çocuklarına ise kırtasiye ve eğitim desteği sunuyor.

Kırtasiye ve eğitim yardımı kapsamında giyecek giysisi ve ayakkabısı olmayan, yoksul ve muhtaç ailelerin çocuklarına mont, kaban, elbise, ayakkabı vb. giysi yardımı yapan belediye; bu çocukların okul ve kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılamaktan geri kalmıyor. İlköğretim ya da lise öğrencilerine kalem, kitap, defter vb. temel eğitim malzemelerini satın alabilmeleri adına bir miktar para yardımı yapıyor.

Kronik hastaların ve engelli vatandaşların yaşamlarına daha rahat ve konforlu bir şekilde devam edebilmeleri adına onlara da ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye, baston vb. tıbbi ve medikal malzeme yardımında bulunuyor.

Üstelik dışarı çıkamayacak kadar yaşlı olan kişilerin ve hastaların evlerine yolladığı sağlık personelleri sayesinde periyodik sağlık kontrollerini yaptırıyor.

Yaşlılar ve hastalar için evde kişisel bakım ve temizlik hizmeti vermekten de geri kalmayan Zonguldak Belediyesi; bu kişilerin saç kesim, sakal ve bıyık traş vb. kişisel bakım hizmetlerini de görevlendirdiği kuaförlere ücretsiz bir şekilde yaptırıyor.

Belediyenin görevlendirdiği temizlik görevlileri ise yaşlıların ve hareket kabiliyeti olmayan engellilerin evlerini derinlemesine temizliyor.

Zonguldak Belediyesi, pandemi sürecinde dışarı çıkamayan yaşlıların ve engellilerin evine her gün sıcak ev yemeklerini de teslim ediyor.

Afetzedeleri unutmayarak onlara da gıda yardımı, para yardımı, barınma ve eşya yardımı gibi birçok yardım yapan belediye, ev eşyaları ya da giysileri yangın ya da deprem sonrası tamamen zarar görmüş kişi ve ailelere de yardımcı oluyor.

Kimsesi olmayan ve yaşam mücadelesi veren sığınmacılara ve mültecilere de tıpkı yoksul vatandaşlarına olduğu gibi para yardımı ve gıda yardımı gibi yardımlar yapıyor.

Yakacak yardımı dahilinde yoksul ve fakir ailelere kış aylarında ısınabilmeleri adına kömür ve odun gibi yakacak malzemeler dağıtan Zonguldak Belediyesi; evinde kömür sobası olmayan kişilerin de soba ihtiyaçlarını karşılıyor.

Evinin boya, badana, tadilat ihtiyacı olan ancak bütçesi yeterli olmayan muhtaç ve dar gelirliler için ücretsiz ev tadilat ve onarım hizmeti vererek, bu kişilerin daha sağlıklı ve bakımlı evlerde yaşayabilmelerine öncülük ediyor.

Kimsesiz, eşi vefat etmiş ya da cezaevine girmiş ya da eşinden boşanmış kadınlara da ayni ve nakdi yardımlar yapan belediye, bu kadınların velayetlerindeki çocuklarına da sahip çıkıyor.

Kısacası Zonguldak Belediyesi’nin sosyal yardımlarından fakirler, dar gelirliler, genç ya da yetişkin işsizler, yani asgari temel ihtiyaçlarını karşılayamayan herkes başvurabiliyor.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi ayni ya da nakdi sosyal yardımlarına e-devlet üzerinden başvurabilirsiniz.

Dilerseniz, bağlı olduğunuz ilçe belediyesine giderek ve burada sosyal yardım başvuru formunu doldurarak da dilediğiniz yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

E-devlet üzerinden belediye yardım başvurunuzu gerçekleştirmek adına hemen https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Zonguldak Belediyesi’ne ayni ya da nakdi yardım başvurusunda bulunan kişiler; başvurularının son durumunu belediyeye ait telefon numarasını arayıp, belediye yetkililerinden hızlıca öğrenebiliyorlar.

Başvuru sonuçları ve başvurunun sonuçlanıp sonuçlanmadığı e-devlet üzerinden de kolaylıkla sorgulanabiliyorlar.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız link üzerinden aynı zamanda başvuru sonucunu da öğrenebiliyorsunuz.

Ayni ya da nakdi yardım başvurularınızı gerçekleştirdiğiniz belediyeye giderek de başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Ancak yardım başvurularının ortalama 3-4 hafta içerisinde sonuçlandığını, bazen de duruma göre yani yoğunluk durumuna bağlı olarak başvuruların sonuçlanmasının bir aydan daha uzun süreceğini de hatırlatmak istiyoruz.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Zonguldak Belediyesi’ni arayıp, güncel sosyal yardımları yani faydalanabileceğiniz ve başvurabileceğiniz yardımları öğrenmek, yardım için gerekli şartlara ve belgelere dair bilgi edinmek adına belediyeye ait olan telefon numarasını arayabilirsiniz.

444 06 67 telefon numarası üzerinden belediye yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Ülkemizde belediye ya da büyükşehir belediyesi yardımlarına başvuran herkesin doldurması gereken başvuru formunda başvuru sahipleri yararlanabilecekleri tüm yardım türlerini listeli bir şekilde görebiliyorlar.

Gıda yardımı, para yardımı, giysi yardımı, eşya yardımı gibi yardımlar arasından ihtiyaç duydukları yardımları işaretlemek suretiyle bu yardımlara başvurabiliyorlar.

Başvuru formunda başvuru sahiplerinin mesleklerine, aylık kazançlarına, gelir ve giderlerine dair soruları da mutlaka yanıtlamaları gerekiyor.

Böylelikle Zonguldak Belediyesi; bu soruların yanıtlarına bakarak, başvuru sahibinin maddi gücüne ve muhtaçlık durumuna dair bilgi ediniyor.

Binlerce başvuru formunu inceledikten sonra da en fakir kişi ve haneleri tespit ederek, bu kişilere yardımcı oluyor.

Bu yüzden de belediyeyi yanıltmamak ve belediyenin en muhtaç kişileri tespit edebilmesini sağlamak adına yardımlara başvuran tüm ihtiyaç sahiplerinin başvuru formunda doğru bilgiler paylaşmaları gerekiyor.

Yanlış bilgiler paylaşan örneğin, aylık geliri yüksek olmasına rağmen kendisini dar gelirli gösteren kişiler, daha sonra aldıkları tüm yardımları faizleriyle Zonguldak Belediyesi’ne geri ödemekle yükümlü oluyorlar.

Belediyeyi kandırdığı tespit edilen ve buna rağmen borcunu ödememekte direten kişilere ise belediye, dava açıyor. Böylelikle de borcunu tahsil ediyor.

Borcu aldıktan sonra da bu parayı, diğer ihtiyaç sahiplerine yardım etmek adına kullanıyor.

Zonguldak Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda ve erzak yardımı kapsamında belediyeler; yoksul ailelere ortalama 4 kişilik bir ailenin aylık gıda ihtiyaçlarını karşılayan yardım kolileri dağıtıyor.

Yardım kolilerinin içerisinde makarna, pirinç, bulgur gibi yemeklik malzemeler ile zeytin, peynir, reçel gibi kahvaltılık malzemeler bulunuyor.

Zonguldak Belediyesi’nin erzak ve gıda yardımlarına hızlı bir şekilde e-devlet üzerinden başvurabiliyorsunuz.

E-devlet başvuruları, ön başvuru olarak kabul ediliyor. Ön başvurusu kabul edilen kişilerin daha sonra gerekli belgelerle birlikte bizzat bağlı oldukları belediyeye gitmeleri gerekiyor.

İhtiyaç sahipleri, direk bağlı oldukları ilçe belediyesinde başvuru formunu doldurarak da yardımlara başvurabiliyorlar.

Zonguldak Belediyesi gıda ve erzak yardımından faydalanmak istiyorsanız; başvuru formunda yer alan ‘Gıda ve Erzak Yardımı’ seçeneğini mutlaka işaretlemelisiniz.

Başvurunuz kabul edildiği takdirde belediye görevlilerinden belirli aralıklarla yardım kolilerini ev adresinizde teslim alabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Gıda Yardımı 2024

Zonguldak Belediyesi gıda yardımı ve Zonguldak Belediyesi  erzak yardımı her sene Ramazan ayında ve Kurban bayramında belediye tarafından maddi durumu belirlenen ailelere verilmektedir. Zonguldak Belediyesi erzak yardımı almak için belediyenin sosyal yardımlar birine gidebilir yada 444 06 67 Beyaz Masayı arayarak yardım kolisi talebinde bulunabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Pandemi sürecinde gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler için Zonguldak Belediyesi gıda yardımı gerçekleştirmektedir. Gıda yardımına ihtiyaç duyuyorsanız Zonguldak Belediyesi gıda yardımı başvurusu gerçekleştirerek verilen yardımlardan yararlanabilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirmeniz ve başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanması sonrasında gıda desteğiniz kısa süre içerisinde sizlere ulaştırılacaktır.

Zonguldak Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Zonguldak Belediyesi tarafından yardıma muhtaç kişilere sunulan yardım kolisi desteği oldukça önemli destek paketlerinden biridir. Pandemi sürecinde yaşanan zorlukları engellemek ve ortadan kaldırmak için Zonguldak Belediyesi yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. S

izler de Zonguldak Belediyesi yardım kolisi başvurusu gerçekleştirerek sunulan yardımdan yararlanabilirsiniz. Zonguldak Belediyesi yardım kolisi başvurusu gerçekleştirmek için ilk aşamada Zonguldak Belediyesi resmi internet sitesine giriş yapmak gerekmektedir.

Zonguldak Belediyesi yardım kolisi başvurusu sistemine giriş gerçekleştirdikten sonra yardım kolisi kısmına girmeniz gerekmektedir. Bu aşamada sizlerden talep edilen başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlamış oldukça önemlidir. Pandemi sürecinde işini kaybeden, maddi imkansızlıklar yaşayan ve geçimini sağlayamayan kişiler yardım kolisi desteğinden yararlanabilmektedir.

Zonguldak Belediyesi yardım kolisi yardımı desteğinden en fazla iki kez yararlanılabilmektedir. Ancak yardım kolisi başvurusu gerçekleştiren ve bir kez olumsuz olarak değerlendirilen kişiler maddi durumlarının değişmesi üzerine tekrar başvuru gerçekleştirebilmektedir. Zonguldak Belediyesi yardım kolisi desteğinden yararlanamayacak olan kişiler ise belediye tarafından belirtilmiştir.

 • İşsizlik maaşı alan kişiler,
 • SGK gelirine sahip olan kişiler,
 • Emeklilik durumu bulunanlar,
 • İŞKUR tarafından verilen kısa çalışma ödeneğine sahip olan kişiler,
 • Memurlar,
 • Sigortalı işçiler,

Zonguldak Belediyesi tarafından sağlanan yardım kolisi desteğine başvuru gerçekleştirememektedir.

Zonguldak Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Pandemi sürecinde yaşanan maddi zorluklar kimi vatandaşların erzak yardımına ihtiyaç duymasına neden olmuştur. Bu zorlukların giderilebilmesi adına Zonguldak Belediyesi erzak yardımı gerçekleştirmektedir. Sizler de zorluk yaşıyor ve erzak yardımı almak istiyorsanız Zonguldak Belediyesi erzak yardımı başvurusu yaparak belediyenin sunduğu yardımlardan yararlanabilirsiniz. Zonguldak Belediyesi, başvurunuzu yapmanızdan kısa süre sonra gerekli incelemeleri yaparak maddi durumu yeterli olmayan kişilere yardımcı olmaktadır. Aşağıdaki listede yer alan kişiler Zonguldak Belediyesi erzak yardımı başvurusu gerçekleştirerek erzak yardımından yararlanabilir.

 • Muhtaçlık durumu olanlar,
 • Aylık geliri muhtaçlık sınırının altında olan kişiler,
 • Engellilik durumu olanlar,
 • Kronik rahatsızlıkları olan kişiler,
 • Afet bölgesinde olanlar ve afetzedeler,
 • Maddi geliri olmayan kişiler,
 • Yetimler,
 • Öksüzler,
 • 65 yaş üstü kişiler,

Zonguldak Belediyesi erzak yardımı başvurusunu yapabilmektedir. Erzak yardımı başvurunuzu gerçekleştirmeniz sonrasında belediye çalışanları kısa süre içerisinde sizlere olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş sağlayacaktır. İletişim adresleri üzerinden başvuru durumunuzu öğrenebilir ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Zonguldak Belediyesi sürecin hızlı ilerlemesi adına gerekli incelemeleri oldukça profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Zonguldak Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Zonguldak Belediyesi tarafından sunulan bir diğer sosyal yardım ise yardım kartıdır. Süt, erzak ve maddi yardımlar gibi yardım kartı da oldukça fazla talep gören yardımlardan biridir.  Maddi desteğe ihtiyacı olan ve market harcamalarına benzer harcamalar için yardım kartı desteği almak isteyenler Zonguldak Belediyesi yardım kartı başvurusu gerçekleştirebilir. Zonguldak Belediyesi kısa süre içerisinde yardım kartınızı tarafınıza ulaştıracaktır.

Zonguldak Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Zonguldak Belediyesi maddi yardım başvurusu için belediyenin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yukarıda yer alan bilgilerdeki gibi maddi yardım başvurusu da oldukça kısa süre içerisinde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Maddi yardım başvurusunu gerçekleştirmenizin ardından kısa süre içerisinde gerekli incelemeler gerçekleştirilecektir.

Zonguldak Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Zonguldak Belediyesi tarafından vatandaşlara sağlanan sosyal desteklerden yararlanmak istiyorsanız kişisel bilgilerinizle belediyenize başvurabilirsiniz. Oldukça kısa süre içerisinde kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz başvurunuzun ardından yardım almaya hak kazanabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi, bebeği olan ancak maddi gücü yetersiz olan kişiler için süt yardımı gerçekleştirmektedir. Zonguldak Belediyesi süt yardımı başvurusu ile sizler de vatandaşa sağlanan süt yardımlarından yararlanabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Yeni doğan bebeği olan ancak pandemi sebebiyle maddi gücü bebek bakmaya yetersiz olan kişiler için Zonguldak Belediyesi bebek yardımı bulunmaktadır. Küçük bebeği olan kişiler Zonguldak Belediyesi bebek yardımı başvurusu gerçekleştirerek sunulan yardımlardan yararlanabilirler. Bebeklerin daha kaliteli bir yaşam sürebilmesi adına verilen bebek yardımı oldukça önemli ve değerli yardımlardan birdir.

Zonguldak Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden yada bizzat belediye hizmet binasına gidilerek yapılmaktadır.

Zonguldak Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvuru Formu

Zonguldak Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvuru Formu belediyenni resmi istesi üzerinden doldurulan bebek paketi talep formudur. Doğum yapan anne adayları doğumdan sonraki 3 ay içerisinde Zonguldak Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvuru Formu doldurarak bebek paketi alabilirler.

Zonguldak Belediyesi Maddi Yardımı

Zonguldak Belediyesi maddi yardımı ve para yardımı maddi durumu kötü olan ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere yapılmaktadır. Zonguldak Belediyesi maddi yardım başvurusu yaptıktan sonra gerekli inceleme sonrası belirlenen kişilere ödeme yapılmaktadır. Her hangi bir sosyal güvencesi bulunan ve sigortası olan kişiler bu ödemeyi alamaz.

Zonguldak Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Zonguldak Belediyesi ayni ya da nakdi yardımlarına il sınırlarında ikametgahı bulunan ihtiyaç sahipleri başvurabiliyorlar.

İşsiz gençler ya da yetişkinler yani muhtaçların yanı sıra dar gelirliler yani hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar, yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Zonguldak Belediyesi; başvuru formlarını ve başvuru için istenilen belgeleri inceledikten sonra yardım edeceği kişi ve hanelere karar veriyor.

Başvuru sahiplerinden özel durumlarına göre engelli belgesi, fakirlik belgesi, SGK maaş bordrosu vb. birçok belge talep ediyor.

Başvurusunu olumlu yanıtlamaya karar verdiği kişilerin ikametgah adresine ise yerinde inceleme yapmak üzere bir komisyon gönderiyor.

Komisyon tarafından teslim edilen raporu da belediye değerlendirme kurulu üyeleri ile birlikte inceledikten sonra yardım edeceği hanelere dair son kararını veriyor ve bu kişilere dair bir liste hazırlıyor.

Daha sonra da listede ismi yer alan kişilere yardım etmeye başlıyor.

Zonguldak Belediyesi; yardım başvurusunda bulunan muhtaç ve dar gelirlilerin yanı sıra muhtaçlığı kendisine zabıta ya da diğer kurumlar ya da kişiler tarafından bildirilen kişilere de ayni ya da nakdi yardımlar yapıyor.

Tüm yardım çalışmalarını büyük bir gizlilik içerisinde insanları kırmadan yani insan onuruna yakışır şekilde gerçekleştiriyor.

Zonguldak Belediyesi Sosyal Yardım 

Zonguldak Vefa Sosyal Destek Grubu, Yaşlılara ve Hastalara Sahip Çıkıyor! Zonguldak il sınırlarında ikamet eden ve korona virüs kapma riski yüksek olan 65 yaş üstü yaşlılara ve kronik hastalara -yardımcı olan Zonguldak Vefa Sosyal Destek grubu, 112, 155 ya da 156 sosyal destek hatlarından birini arayan vatandaşlarına yardım eli uzatıyor.

Markete, eczaneye, pazara ve diğer yerlere gönderecek kimsesi olmayan engelliler, kronik hastalar ve yaşlılar için alışveriş yapan gönüllüler, talep üzerine yaşlı ve hasta kişilerin bankadan paralarını ya da maaşlarını çekerek, onlara ev adreslerinde teslim ediyor.

Yardım isteyen Zonguldaklı vatandaşların ise alışveriş ücretini evlerinde teslimat sırasında ödemeleri gerekiyor.

Kimi zaman da gönüllüler, muhtaç kişilerden ücret talep etmeyebiliyor.

Zonguldak Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Zonguldak Sosyal yardım başvuru ve bilgisi için Zonguldak Belediyesi Beyaz Masa çağrı numarası 444 06 67 numaralı hattan yada Whatsapp iletişim hattı numarası 0552 897 67 67 numarası olarak mesaj atarak sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Beyaz Masa İletişim Bilgileri

Zonguldak Belediyesi Beyaz Masa’yı arayarak da her türlü talep, soru, öneri ve görüşlerinizi belediye yetkililerine iletebilirsiniz.

Yardımlarla ilgili bilgi almak adına 444 06 67 Beyaz Masa çağrı merkezini arayabilirsiniz.

0552 897 67 67 Whatsapp ihbar hattı üzerinden de yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Zonguldak Belediyesi sosyal yardımlarına dair merak edilenleri aydınlatmaya çalıştık.

Sizler de Zonguldak Belediyesi yardımlarına dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

 1. Para yardımı istiyorum üç tane çocuğum var evim sobalı kiradayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu