Belediye Yardımları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım hakkında detaylar yazımızda.

Kayseri Büyükşehir Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Ekonomik düzensizlik ve yetersizlik nedeniyle pek çok kişi muhtaç ve mağdur olabilmekte, bu durumda belediyeler kendi sınırlarında ikamet eden vatandaşlar için farklı yardımlarda bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Kayseri Belediyesi sosyal yardımları ile halka yardım eli uzatmakta, sosyal ya da ekonomik nedenlerden dolayı yetersizlik yaşayan hanelere destek olunmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için hazırladığımız bu rehberle siz de sürecin detaylarını bulabilir, kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bir büyükşehir belediyesi olarak aktif şekilde devam ettirdiği yardım ve dayanışma projeleri oldukça fazla olan Kayseri Belediyesi, hem gıda hem nakit yardımlarıyla muhtaç durumdakilerin yanında olmaktadır. Bu projelerden biri olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Büfesi il genelinde 52 mahallede ve 22 farklı noktada ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere günlük ekmek yardımı yapmaktadır. Büfeden ücretsiz ekmek almak isteyenlerin öncelikle Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapması ve bu yardıma hak kazanması gerekmektedir.

Yardımlarının oldukça çeşitli olduğundan bahsettiğimiz Kayseri Belediyesi para yardımı için halka Sosyal Destek Kartı ile alışveriş imkanı da tanımaktadır. Maddi zorluk çeken kişilere içerisinde 150 TL nakit para yüklenmiş şekilde verilen bu kartlar ile anlaşmalı market zincirlerinden kişiler istediği ihtiyaçlarını satın alabilmektedir. Her sene binlerce aileye destek kartıyla katkıda bulunan aile, aynı zamanda yine ekonomik açıdan muhtaç durumda olup Kayseri Büyükşehir Belediyesi kart başvurusu olumlu sonuçlanan çölyak hastaları için de Glutensiz Sosyal Destek Kartı yardımı yapmaktadır. Bu kart sayesinde hastalar kendi beslenme şekillerine uygun gıdalara ulaşabilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı için 11 farklı aşeviyle hizmet veren bir kurum olmakta, muhtaç durumda olan aileler bu aşevlerinden sıcak ve günlük çıkan yemekleri ücretsiz alabilmektedir. Yine Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları arasında yer alan kömür gibi yakacakların dağıtılması, çocuk sahibi ailelere bebek bezi dağıtımı veya ihtiyacı olan ailelere ev eşyası verilmesi gibi yardımlar da önemli destek kollarını oluşturmaktadır.

Kayseri il sınırlarında yaşayan, hem maddi hem psikolojik olarak desteğe ihtiyacı olan ve iş ya da sosyal hayatta yer alamayan engelli vatandaşlar, Belediye’nin aktif olarak yardım ettiği diğer kişilerdendir. Engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye, baston veya hasta yatağı gibi medikal cihazlar temin edilmektedir. Ek olarak maddi açıdan önemli bir destek oluşturan KASKİ indirimleri de yine engelli vatandaşları kapsamakta, %40 veya daha yüksek oran engeli bulunanlara KASKİ tarafından su faturalarında %50 indirim uygulanmaktadır.

Ayni ve maddi yardımların haricinde evde sosyal destek hizmeti de bulunan Belediye, kendi bünyesindeki meslek uzmanları ile engelli veya yaşlı olup kendi bakımını sağlayamayan kişilere kişisel hijyenden psikolojik danışmanlığa kadar pek çok alanda yardımcı olmaktadır. Ekipler evde bakım kapsamında kişilerin rutin temizlik ya da saç –sakal kesimiyle ilgilenmenin yanında evdeki temel eksikleri giderme ve küçük onarma işlemlerini yapma gibi konularda da desteğini sunmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardımlar çeşitli olduğu gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardımları alabilecek kişiler ve bu kişilerin karşılaması istenen kriterler de bir hayli çeşitlidir. Kayseri Belediyesi Sosyal Destek Kartı alabilecek ve böylece 150 TL alışveriş yapma hakkı kazanacak olan kişiler ekonomik özgürlüğü olmayan dul kadınlar, bakıma muhtaç öksüz ve yetimler, engelli bireyler, eşi askerde veya cezaevinde olan ya da eşinden ayrılmış olan kadınlar şeklinde listelenebilir. Yakacak gibi barınmaya ve ısınmaya ilişkin temel yardımların ise özellikle mültecilere ve sığınmacılara yönelik olduğunu eklemek gerekmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım konusunda öncelikli gördüğü gruplardan bir diğeri olarak bakıma muhtaç ve 65 yaş üstü yaşlıları açıklamaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen psikolojik danışman ve sosyal hizmet uzmanın bulunduğu ekiplerle bu yaşlı vatandaşların haneleri ziyaret edilmekte, yine bu hanelere de ayni ve nakdi yardım ulaştırılmaktadır.

Tüm engelli vatandaşlara ihtiyaç duyduğu danışmanlık, kişisel bakım, eve ilişkin tadilat veya temizleme ya da maddiyat gibi konularda yardım eli uzatan Belediye, ek olarak su faturasında %50 indirim için engelli vatandaşlarda en az %40 oranında engellilik şartı aramakta, bu durumun heyet raporuyla tasdik edilmesini talep etmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Destek Kartına yapılacak olan başvuruları Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla kabul eden yetkililer, bu amaçla başvuracak adayların ilgili birime bizzat gelmesini uygun görür. Ancak bilgi sorgulamak veya erişim imkanı olmaksızın talepte bulunmak için bu birime ait telefon numaralarıyla da yetkililerle görüşülebilir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için pek çok vatandaşımız kendileri şahsen yetkililerle görüşmeye gitmekte ve buradan kendilerinden istenen belgeleri teslim edip, form doldurmaktadır. Ancak tüm bu işlemler için sağlığı yeterli olmayan ya da maddi nedenlerden erişim sağlayamayan vatandaşlar zabıta, muhtarlık, şahit olan komşu gibi diğer kişiler aracılığıyla telefon üzerinden de yetkili ekiplerin adresine gelmesini talep edebilir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tüm belediyelerde olduğu gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için form doldurulmasını talep etmekte, formu doldurmak için Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na müracaat edilmesi yeterli olmakta veya sağlık gibi nedenlerden formu dolduramayacak durumda olanların telefonla yetkililere durumu bildirmesi gerekmektedir. Formu hem kişilerin sistemlerdeki kayıtlarından hem de adreslerini inceleyerek kontrol eden yetkililer bu bilgilere göre yardıma karar vereceğinden formun hem eksiksiz hem hatasız doldurulması zorunludur.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu formu doldurulurken sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gereklidir. Belediyenin yaptığı yardımlardan yararlanmak için başvurusu formuna bu https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkten ulaşabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusunda bulunan ve başvurusunun hangi aşamada olduğunu merak edenlerin orijinalinde bir başvuru kanalı olan ALO 153 numaralı hatta araması veya e-devlet sistemine giriş yaparak sorgulama ekranını açması yeterli olmaktadır.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa-sorgulama linkine tıklayarak başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal Destek Kartı dahil olmak üzere pek çok yardım kategorisinde direkt görüşülmesi gerekli olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına ait telefon numarası ALO 183’dür. Sosyal Kart başvurusu için aranabilecek bir diğer yer olan santral numarası ise 0(352) 222 89 ve Çağrı Merkezi numarası ise 153’tür.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitim masraflarını karşılamakta zorlanan öğrencilere yönelik bir eğitim yardımı programı başlatmıştır. Bu program kapsamında, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere, eğitim yılı boyunca aylık 300 TL burs verilecektir. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:

  • Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet etmek.
  • Örgün eğitim veren bir okulda kayıtlı olmak (ilköğretim, ortaöğretim veya yükseköğretim).
  • Aile gelirinin asgari ücretin altında olması veya sosyal yardım alan bir aileye mensup olması.
  • Önceki eğitim yılında başarı ortalamasının en az 70 olması.
  • Disiplin cezası almamış olması.

Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, 15 Kasım tarihine kadar Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden online olarak başvuru formunu doldurmaları ve gerekli belgeleri yüklemeleri gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, hak kazanan öğrencilere SMS veya e-posta yoluyla bilgi verilecektir. Eğitim yardımı, öğrencilerin banka hesaplarına yatırılacaktır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitim hakkına destek olmak amacıyla bu programı hayata geçirmiş olup, tüm öğrencilere başarılar diler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gıda yardımlarını farklı alternatifler aracılığıyla ve çeşitli şekillerde yapan Belediye, aşevlerinden sıcak yemek dağıtımı, sosyal kart aracılığıyla gıda alışverişinin yapılması, sosyal büfeler aracılığıyla ekmek dağıtımı veya çölyak hastalarına özel alışveriş kartları aracılığıyla besin alımı gibi çeşitli imkanlar sunmaktadır. Kişilerin Kayseri Belediyesi gıda yardımı başvurusunda bulunması halinde hangi yardımı, ne süreyle alabileceği hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara düzenli olarak gıda yardımı ve erzak yardımı yapmaktadır. Belediye yada muhtarlık aracılığı belirlenen kişilere verilen gıda kolisi için ayrıca başvuru formu doldurarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı alabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru için Kayseri Büyükşehir Belediyesi beyaz masa ile iletişime geçebilir yada başvuru formu için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkine tıklayabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediye çocukların süt içme alışkanlığı kazanmaları ve sağlıklı olarak yetişmeleri için 3-6 yaş aralığında çocuklara süt yardımı yapmaktadır. Süt yardımından yararlanmak için bizzat belediyeye başvuruda bulunabileceğiniz gibi https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa başvuru formu doldurarak süt yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebekler için ailelere 1000 TL değerinde yardım paketi sunuyor. Bu paket, bebeğin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Paketin içinde bebek bezi, ıslak mendil, biberon, emzik, battaniye, zıbın, çorap, şapka, eldiven ve oyuncak gibi temel ihtiyaçlar bulunmaktadır.

Hoş Geldin Bebek Yardımı’ndan yararlanmak isteyen aileler, bebeğin doğum belgesi ve aile cüzdanının fotokopisi ile birlikte Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe hizmet birimlerine başvurabilirler. Başvuru süresi, bebeğin doğum tarihinden itibaren 3 aydır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebekleri ve ailelerini sevgiyle karşılamakta ve desteklemektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı ile dar gelirli vatandaşlara gıda kolisi ve erzak kolisi yardımı yapmak yerine bu kartları vererek diledikleri marketten diledikleri gibi gıda alış verişini imkan tanımaktadır.

Düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere verilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı dar gelirli her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilmektedir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı içerisine yüklenen bakiyeler maddi durumunuzu göre değişiklik göstermektedir.

Kayseri Büyükşehir yardım kartı dul, yetim, öksüz, engelli, eşi cezaevinde olan, eşi askerde olan ve eşinden boşanmış olan kişilere öncelikli olarak verilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu için bizzat belediyeye başvuruda bulunabileceğiniz gibi Kayseri Büyükşehir beyaz masa üzerinden ve https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

Başvuru sonrası hane incelemesi için yetkililer tarafından ademsinize gelinerek yerinde tespit yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Kayseri Belediyesi’nin nakit ihtiyaçlarını karşılamada süreci hem daha gizli şekilde hem onur zedelemeden hem de daha pratik şekilde tamamlamak için Sosyal Destek Kartı projesini hayata geçirdiği görülür. Bu kartların limiti 150 TL olmakla birlikte hanenin veya vatandaşın muhtaçlık durumuna göre tek veya çok seferlik olarak verilmesi mümkündür. Kayseri Belediyesi Sosyal Destek Kartı başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla kartları teslim edilecektir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile Kayseri il sınırları içerisinde yaşayan kişilere gıda yardımı, erzak yardımı, kömür yardımı, giyecek, kırtasiye ve ekmek yardımı yapmaktadır. Düzenli olarak yardıma ihtiyaç duyulan ailelere yemek ve sıcak yer sağlayan belediye yardımların çocuğunu sosyal yardım kartı aracılığı ile yapmaktadır.

Kış aylarından binlerce ton kömür dağıtımı desteği sağlayan Kayseri Büyükşehir hasta ve yaşlı kişilere bir çok eşya ve gıda maddesi desteği sağlamaktadır.

Dar gelirli olan ve muhtarlıkça belirlenen ailelere sosyal yardım büfesi aracılığı ile ücretsiz ekmek vermektedir. Sosyal yardım büfesi aracılığı ile binlerce aileye ücretsiz dağıtımı halen devam etmektedir.

Başarılı öğrencileri destekleyen belediyesi kırtasiye yardımı ve burs desteği her sene kulların açılması ile beraber yapılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı hakkında bilgi vermeye çalıştım.

2 Yorum

  1. 3 çocuğum var 12 9 ve 1.5 yasında ve 6 aylıkta hamileyim eşim icralı olduğundan dolayı maaşının belli bi kısmı bankalar tarafından kesiliyor çocuklarımın bazı ihtiyaçlarını karsilayamiyoruz Bez ve süte özellikle para yetiremedigimiz zamanlar oluyo destek versenizde vermesinizde teşekürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu