Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
A+
A-

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Pek çok belediye gibi ekonomik açıdan yetersizlik içerisinde olan hanelere gıda, alışveriş malzemesi veya direkt nakit olarak destekte bulunan Kırşehir Belediyesi yardımları ile pek çok ailenin yüzünü güldürmektedir.

Eğitimden sağlığa pek çok konuda süregelen Kırşehir Belediyesi sosyal yardımları sayesinde muhtaç durumda olanların temel geçim standartlarına kavuşması sağlanmaktadır. Siz de Kırşehir Belediyesi yardımları hakkında hazırladığımız rehberimizle başvurunuzu gerçekleştirebilir, tüm sorularınızın yanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Her sene belirlenen bütçe dahilinde yardıma muhtaç durumdaki engellilere, yaşlılara, yoksullara veya öğrencilere ulaşan Kırşehir Belediyesi sosyal yardımlar ile bu muhtaç durumdaki kişilere geçim sıkıntılarını çözmede destek olmaktadır. Yardımlar tek veya çok seferlik olabileceği gibi kişinin durumunun iyileşmesi halinde sonlandırılmaktadır.

Belediyenin yardım ettiği grupların başında gelen yoksul vatandaşlara her hane 4 kişilik olarak düşünülerek aylık gıda yardımı yapılmakta, bu amaçla Kırşehir Belediyesi gıda kolisi gönderilmektedir. Hayırsever vatandaşların bağışladığı ev eşyası, mobilya veya giyim ürünleri de başvuru süreci olumlu geçenlere adil şekilde dağıtılmaktadır. Kış aylarında yapılan yakacak yardımlarıyla haneler ısınırken, eğitim döneminde ise yardıma muhtaç ailelerin okumakta olan çocukları için kırtasiye malzemesi veya öğrenci bursu temin edilmektedir.

Kırşehir Belediyesi yardımları içerisinde popüler olan bir diğer seçenek de askıda fatura olmakta, geçim sıkıntısı nedeniyle su faturasını ödeyemeyen vatandaşların askıya fatura bırakmaları halinde bu ödemelerini askıda ödeme yapan hayırsever vatandaşlar üstlenmektedir.

Kırşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Gerekli belgelerle birlikte yoksulluk çektiğini ve yardıma muhtaç durumda olduğunu belirten herkesin Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu yapması mümkündür. İşsizlik veya gelir yetersizliği nedeniyle yoksul durumda olanların yanı sıra engelliler, kronik hastalıkları bulunanlar, yaşlılar, dul kadınlar, kimsesizler, hanesinin geçiminden sorumlu kişi cezaevinde veya askerde olanlar ile maddi güçlük çekmekte olup yeni doğum yapanlar da yardımlara dahil edilmektedir.

Normal şartlarda başvuru adaylarında Kırşehir il sınırlarında ikamet etme şartı arayan Belediye, doğal afet gibi toplumsal durumlarda yardımlarını il dışına da ulaştırmaktadır. Yalnızca maddi yardımlar yapılmamakta, kronik hastalar, yaşlı veya engelliler için evde bakım hizmetleri de sağlanabilmektedir.

Kişilerin muhtaçlık durumunu ispat ederek Kırşehir Belediyesi yardımları başvuru işlemini gerçekleştirmesi için muhtarlıktan yoksulluk belgesi, SGK’dan ise işsizlik belgesi veya sigorta dökümü gibi belgeler alması gerekecektir. Öğrencilik burcu içinse öğrenci belgesi, dul olup yardım talebinde bulunan kadınlar içinse eşinin ölüm veya boşanma ilamı gerekecektir. Buradan da anlaşılacağı üzere muhtaçlık durumunun nedenine bağlı olarak farklı kriterler söz konusu olmakta, istenen belgeler konusunda yetkililerden bilgi alınması gerekmektedir.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taleplerini iletmek ve böylece kendi ihtiyaçları doğrultusunda Belediye’nin imkanlarından yararlanmak isteyen muhtaç durumdaki vatandaşlar, farklı Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu kanallarından faydalanabilmektedir. Bunlardan ilki e-devlet kapısı olmakta, tüm nakdi veya ayni yardımlar için kendi TC kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yaparak Belediye hizmetlerini seçmeniz ve talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Başvuruları e-devlet üzerinden yapan veya takip edenler bu amaçla https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671linkini kullanabilir.

Elbette bir diğer yaygın Kırşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu seçeneği de şahsen Belediye yetkilileri ile görüşerek durumu iletmek olurken, bunun için talepte bulunacak kişilerin Belediye binasına gitmesi gerekmektedir. Belediye’ye giderek form dolduracak olanların yanında kimlik kartını bulundurması istenir.

Belediyeye herhangi bir konuda talepte bulunmak isteyenler ek olarak Belediye’nin çağrı merkezini arayabilmekte veya sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçebilmektedir. Tüm sosyal medya hesap linklerine ve adres bilgilerine ulaşmak için https://www.kirsehir.bel.tr/ adresine tıklamanız yeterlidir. Ek olarak askıda fatura bırakmak veya askıdan fatura almak için de yine Belediye’ye ait olan https://askidafatura.kirsehir.bel.tr/ linkine tıklanmalıdır.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tüm belediyeler başvuru sahiplerinin durumunu değerlendirmek için form doldurulmasından faydalanmakta, bu sayede işlemler hız kazanabilmektedir. E- devlet üzerinden veya şahsen Belediye binasına giderek yetkililerle görüşenler için Kırşehir Belediyesi yardım başvuru formu temin edilmekte, telefon yoluyla ulaşanlar içinse beyan edilen bilgiler form üzerinden kaydedilmektedir. Elbette şahsen yazılan veya sözel olarak belirtilen tüm bilgiler sonradan resmi kayıtlar ve adreste inceleme ile kontrol edileceğin doğru bilgilerin verilmesi zorunlu tutulmaktadır.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuruyu gerçekleştirdiğiniz kanal üzerinden yine Kırşehir Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemini de gerçekleştirebilir, yine çağrı merkezi üzerinden, e-devlet kapısından veya Belediye’ye giderek de sürecin güncel durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırşehir Belediyesi yetkililerine ulaşarak herhangi bir konuda talepte veya ihbarda bulunmak istemeniz halinde Alo 153 no’lu çağrı hattını aramanız yeterli olmaktadır. Ek olarak Belediye’nin online işlemleriyle ilgilenen 0 386 213 10 23 numaralı telefonu tuşlayarak sistem hakkında bilgi almanız mümkündür.

Kırşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Ekonomik yetersizliklerden dolayı temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bu doğrultuda yeterli beslenme şartlarına sahip olmayan haneler için Kırşehir Belediyesi gıda kolisi dağıtımı yapılmaktadır. Pek çok belediyenin sürdürdüğü bu uygulamalara ek olarak yardıma muhtaç durumda olduğu tespit edilenlere ek olarak gıda alışverişi için nakit desteği sağlanabilmekte, ayrıca senenin belirli dönemlerinde kurulan aşevi çadırlarıyla da ücretsiz yemeğe erişim sağlanabilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Maddi Yardım

Tüm belediyeler gibi Kırşehir Belediyesi de geçimini sağlayamayan, kira gibi yaşam giderlerini karşılayamayan veya temel ihtiyaçlarını alamayan aileler için bütçesi dahilinde nakit yardımında bulunabilmektedir. Tek seferlik veya düzenli olarak yapılan Kırşehir Belediyesi para yardımı için başvuru yapan yardım adayları değerlendirmeye alınmakta ve ihtiyaçlarının ne kadar olduğu belirlenerek yardım gerçekleştirilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.