Güncel Konular

Kurban Bağışı Fiyatları ve Bedeli (Güncel Fiyat Listesi)

Kurban Bağışı Fiyatları ve Bedeli 2024; Müslümanlar için manevi önemi olan Kurban Bayramı’nın önemli konuları arasında yer almaktadır. Yardım sağlayan kuruluşlar da bayramdan 2-3 ay öncesinde bayram bağışı fiyatlarını, bağış yapmak isteyen vatandaşlar ile paylaşmaktadır.

Kurban eti bağışı yapmak istiyorsanız kurban bağışı fiyatları ve bedeli karşılığında bazı aileler için yardım yapabilirsiniz. Komşusu açken tok yatan bizden değildir hadisini konu alan Kurban Bayramı, Müslümanların yardımlaşması amacıyla kutlanan bir bayramdır. Bayramda birçok evde lezzetli yemekler yapılmaktadır. Bütün Müslüman aleminin de aynı şekilde geçirmesi için bazı kurumlar yardım konusunda insanlara yardım etmektedir.

Kurulan yardım kuruluşları, ihtiyaç sahibi haneleri belirleyerek listeye alır. Yapılan yardım miktarına ve ihtiyaç durumuna göre hanelere yardım yapılmaya başlanır. Yapılan bu yardım genellikle bayramın ilk haftasında bütün hanelere ulaştırılmaktadır.

Kurban Bağışı Nereye Yapılır?

Ülkemizde resmi olarak kurban bağışı yapabileceğiniz bir çok resmi kurum ve vakıf bulunmaktadır. Kurban bağığı yapmak isteyenler aşağıdaki kurum ve vakıfları tercih edebilir.

 • Diyanet Vakfı
 • Kızılay
 • Lösev Vakfı
 • Mehmetcik Vakfı
 • İHH
 • Vuslat Derneği
 • Bereket Derneği

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Bağış yapmak için bazı kurumların belirttiği tutarlarda yardımları kurumlara iletebilirsiniz.

Kurban bağışı nasıl yapılır?

 • Yapılan kurban bağışı birçok farklı yere yapılabilmektedir. Ülkemizde Kurban bağışı yapmak için kurulan birçok kurum mevcuttur. Kurumlar öncelikle ihtiyacı olan insanları bulmayı amaçlamaktadır.
 • Vakıfların yaptığı açıklamalara göre yapılan bağışlar internet sitelerinden ve telefonlardan yapılmaktadır.
 • Bağış yapmak istediğiniz kurumu seçerek kurumun internet sitesinden veya telefon numarasından bağış yapabilirsiniz.
 • Bağış yaparken sizlere verilen bağış formunu da eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Eğer istenilen bilgilerin görülmesini istemiyorsanız de endişe etmeniz gerek yoktur. Yapılan bağışlar isimsiz olarak ihtiyaç sahiplerine gönderilmektedir.
 • Her kurumun bayram bağışı için belirlediği miktar farklı olabilir. Fakat devlet tarafından denetlenen miktar aralıklarında olması zorunludur. Ayrıca devlet tarafından gönderilen bağışlar özenle kontrol edilmektedir.

Kurban bağışı için Diyanet ve diğer vakıfları tercih edebilirsiniz. Yazımızın devamına güvenilri birkaç kurumu ve açıklamalarını da sizlere ileteceğiz.

Kurban Bağışı Fiyatları 2024

Kurban bağışı fiyatları 2024 yılında güncel olarak vakıflar tarafından açıklanmıştır. Artan kurban fiyatları ile birlikte bağış fiyatlarında da değişiklikler olmaktadır.

Kurban bağışı fiyatları 2024 ne kadar oldu? Kurban bağışı; yurtiçi ve yurtdışı bağışlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kurumların yaptığı bu yardımlar kendi ülkemiz öncelikli olmak koşuluyla 3 kıta ve toplam 23 ülkeye iletilmektedir. 2024 yılında yapılan Kurban Bayramı bağış fiyatları Resmi Gazete’de verilen bilgilere göre 5500 TL – 7500 TL aralığında olabilmektedir. Fiyat aralıkları seçmek istediğiniz kurumun belirlediği miktara göre değişiklik göstermektedir.

Kurban Bağışı Fiyatları Diyanet

Kurban bağışı fiyatları Diyanet ne kadar? Vakıf tarafından yapılan açıklamalarda 2024 yılı için kurban bağışı fiyatları belli oldu.

Kurban bağışı fiyatları Diyanet ne kadar? Yapılan bağışlar internet sitesinden ve telefondan SMS göndererek yapılabilmektedir. İkisinde de kurban bağış fiyatı aynıdır. Diyanet İşleri Başkanı tarafından yapılan açıklamada yardım tutarı 2024 yılı için 6500 TL olarak açıklandı. Yapacağınız bağışları Diyanet internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tam 1 yardım yapmak yerine (6500 TL bağış yapamıyorsanız) vakfın bağış hesap numaralarına para yardımı yapabilirsiniz. Bunun için vakfın yardım sayfasına giriş yapmalı ve iban numarasına havale yaparken açıklamayı girmelisiniz. Ayrıca tam bağış yapıyor gibi başvuru bilgilerini eksiksiz şekilde doğrulamanız gerekmektedir.

Kurban Bağışı Fiyatları Lösev

Kurban bağışı fiyatları Lösev ne kadar? Vakıf tarafından yapılan açıklamalarda 2024 yılı için kurban bağışı fiyatları belli oldu.

Kurban bağışı fiyatları Lösev ne kadar? Bağış yapmak isteyenler Lösev internet sitesi üzerinden bağış yapabilirler. Vakıf tarafından yapılan açıklamada yardım tutarı 2024 yılı için 5500 TL ile 7000 TL olarak açıklandı. Yapacağınız bağışları Lösev internet sitesi üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kurban Bağışı Fiyatları Kızılay

Kurban bağışı fiyatları Kızılay ne kadar? Kızılay tarafından açıklanan paylaşımda Kurban Bayramı için kurban bağış fiyatları belli oldu.

Kurban bağışı fiyatları Kızılay ne kadar? Kızılay tarafından yapılan açıklamada 2024 yılı Kurban Bayramı, kurban bağışı fiyatı 6800 TL olarak belirlenmiştir. Bağış yapmak isteyen kişiler Kızılay şubelerine veya internet sitesine yardım yapabilirler. Yaptığınız yardımlar ile birlikte formu eksiksiz doldurmayı unutmayınız!

Kızılay tarafından yapılan paylaşımda tam bağış yapamıyor fakat bağış yapmak istiyorsanız başkaları ile ortak sisteme girebilirsiniz. Bundan dolayı internet sitesine giriş yapabilir ve daha düşük tutarlarda da bağış yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Fiyatları Mehmetçik Vakfı

Kurban bağışı fiyatları Mehmetçik Vakfı ne kadar? Mehmetçik Vakfı tarafından açıklanan paylaşımda Kurban Bayramı için kurban bağış fiyatları belli oldu.

Kurban bağışı fiyatları Mehmetçik Vakfı ne kadar? Mehmetçik Vakfı tarafından yapılan açıklamada 2024 yılı Kurban Bayramı, kurban bağışı fiyatı 6.500 TL olarak belirlenmiştir. Bağış yapmak isteyen kişiler internet sitesine giriş yaparak yardım yapabilirler. Yaptığınız yardımlar ile birlikte form doldurmayı ihmal etmeyiniz.

Mehmetçik Vakfı tarafından yapılan paylaşımda tam bağış yapmıyor fakat bağış yapmak istiyorsanız başkaları ile ortak bağış yapabilirsiniz. İnternet sitesine giriş yapabilir ve daha düşük tutarlarda da bağış yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Fiyatları İçin En Güvenilir Kurum Hangisi?

Kurban bağışı fiyatları için en güvenilir kurum hangisi? Bağış yapmak isteyen kişiler yaptıkları bağışların, gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını isterler.

Kurban bağışı fiyatları için en güvenilir kurum hangisi? Doğal olarak yaptığımız bağışın işe yaramasını isteriz. Bundan dolayı da bağış yaptığımız kurumun güvenilir olması gerekmektedir. İnternet sitemizde bahsettiğimiz 4 kurum, yıllardır en güvenilir kurumlar arasında yer almaktadır. Ülkemizde oldukça fazla bilinen bu kurumlar aynı zamanda devlet tarafından denetlenmektedir. Üstelik yaptığınız yardımın ulaştığına dair bilgilendirme mesajı da vakıflar tarafından gönderilmektedir.

Bağış yapabileceğiniz yukarıda yer alan kurumlar bağış yaparken sizden form istemektedir. Bu sayede yaptığınız bağışlar resmi bir şekilde kayıt altına alınmaktadır. Yani yazımızda bahsettiğimiz kurumlara güvenle bağış yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Fiyatları Neden Farklı?

Kurban bağışı fiyatları neden farklı? Bağış yaptığınız kurum tarafından belirlenen kurban bağışı fiyatları farklılık gösterebilir. Bunun sebebi kurumların hizmet verdiği alanlar olarak geçmektedir.

Kurumların yaptıkları bağış organizasyonu büyüklük olarak ayrılık göstermektedir. Örnek olarak Kızılay toplamda 3 farklı kıtada ve 23 farklı ülkede kurban bağışı gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı fiyatlandırması diğer vakıflara oranla daha farklıdır. Aynı zamanda alınan kurban hayvanlarının fiyatlarında da değişiklikler görülmektedir. Bu değişiklikler hesap edildiği zaman fiyat farkının neden olduğu anlaşılmaktadır.

Kurban bağışı sırasında fiyatları farklı olması kurumun faaliyet alanına bağlıdır. Fakat her ne kadar farklılık gösterse de devletin belirli bir bağış oranı belirlediğini belirtmemiz gerekmektedir. Bağış için belirtilen tutarlar, devlet tarafından onaylanmadan vatandaşlara sunulmaz.

Kurban Bağışı Yapmak Caiz Mi?

Kurban bağışı yapmak caiz mi? Tüm Müslümanlar tarafından elinden geldiğince yapılan yardımlar bayramlarda daha önemli bir hal almaktadır.

Kurban bağışı yapmak caiz mi? Diyanet fetvasına göre kurban bağışı yapmakta herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca kurban bağışı, bağış yapmak isteyen hayırseverin isteğine bağlı bir durumdur. Eğer kişi bağış yapmak isterse yapacağından dolayı bir sorun bulunmamaktadır.

Bayramda ve normal zamanda paylaşmak ve yardımlaşmak Müslümanlığın temelleri arasında yer almaktadır. Zaten Kurban Bayramı’nın temel ilkelerinden bir tanesi de “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” sözü ile uyuşmaktadır.

Kurban Bayramı’nda amaçlanan et yemek değildir. Bayramın asıl amacı herkesin yardımlaşması ve paylaşmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu