Yardım Kartı Başvurusu

Migros Yardım Kartı Başvurusu ve Hediye Çeki Bakiye Sorgulama

Migros Yardım Kartı Başvurusu ve Hediye Çeki Bakiye Sorgulama 2024; Migros sevdiklerinize veya ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım edebilmek için yardım kart kampanyasını başlatmıştır.  Çevresinde yardıma ihtiyacı olan kişiler varsa Bireysel yardım ürünlerini tercih ederek ihtiyaç sahibi kişilere yardım edebilir. Ayrıca Migros yardım kartından faydalanmak isteyen kişiler en yakın belediyeye veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına giderek de yardım kart için başvuru yapabilir.

Bu yazımızda “Migros yardım kartı kimlere verilir?, Migros yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Gibi merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Migros Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Migros’un vermiş olduğu yardım kartına nasıl başvuru yapılacağı ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak konusudur. Yardım kartına başvuru yapmak isteyen kişiler, ikamet ettiği bölgedeki mahalle muhtarlığına veya belediyelere giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

Ayrıca yardım sever kişiler Migros kartlarından alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara alışveriş yapabilmesi için bu kartlardan hediye edebilir.

Migros Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Migros yardım kartı ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilir. Kart yardımından ihtiyaç sahibi temel ihtiyacını karşılamayacak olan kişiler faydalanabilir.

Belediyelere veya muhtarlıklara yardım kartı başvurusu yapan kişilerin ihtiyaç sahibi olup olmadığı yetkililer tarafından incelenir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler bu kartlardan faydalanabilir.

Migros Yardım Kartı Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

Migros yardım kartı almak isteyen ihtiyaç sahibi kişiler başvuruların ne zaman yapılacağını araştırmaktadır. Migros yardım kartı başvurularının ne zaman yapılacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Bilgi edinmek isteyen kişiler, Migros’un web sitesinden duyuları takip ederek veya ikamet ettiği belediyelere ya da mahalle muhtarlıklarına giderek başvuruların ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgi sahibi olabilir.

Migros Yardım Kartı Bakiyesi Ne Kadardır?

Migros yardım kartı bakiyesi 600 TL’dir. Bu bakiye ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar alkol ve tütün ürünleri dışında ihtiyacı olan ürünleri satın alabilir.

Migros Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

Migros yardım kartı yalnızca Migros marketlerinde geçerlidir. Bu kart ile Migros Sanal Market uygulamalarından online olarak alışveriş yapılamaz. Kartı kullanmak için fiziki olarak Migros marketlerine gitmeniz gerekir.

Migros Yardım Kartı Tek Seferlik Mi?

Migros yardım kartı tek seferlik verilen bir yardımdır. Bu karttan her aile yalnızca bir defa faydalanabilir. Karttan faydalanmaya hak kazanan kişiler ise içerisinde yer alan bakiyeyi tek seferde kullanmalıdır.

Migros Yardım Kartları

Migros yardım kartlarını hayırsever kişiler alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara verebilir. Bu kartların neler olduğu bilgisi aşağıda yer almaktadır.

HediyeM Kart

HediyeM kart Migros mağazalarından alınabilen ön ödemeli bir karttır. Bu kart sayesinde sevdikleriniz kendi istediği hediyeyi alabilir. Ayrıca HediyeM Kart özel kart tasarımları sayesinde sevdikleriniz için özel olan şeyleri kart üzerinde görmelerini sağlayabilirsiniz.

Bu kartlara kasalardan dilediğiniz kadar yükleme yapabilirsiniz. Yükleme sonrasında fiş alabilir veya fatura bilgilerini yetkililere bırakarak sonradan tarafınıza iletilmesini talep edebilirsiniz.

HediyeM Kart Sanal Market ve Migros Hemen platformlarında geçerli değildir.

Bu kart ile altın, alkol ve tütün ürünleri gibi şeyler alamazsınız.

Bu kartları ayda 5 TL – 1250 TL yükleme yaparak kullanabilirsiniz.

İyilik Kart

Migros mağazalarından İyilik Kart satın alarak Kızılay aracılığı ile bağış yapabilirsiniz. 50 liralık İyilik Kart satın aldığınızda Migros da %5 oranında katkıda bulunulmaktadır.

Bu kartı minimum 50 TL maksimum 500 TL alışveriş satın alarak çevrenize iyilikte bulunabilirsiniz. İyilik kart satın alacak olan kişiler 50 TL ve katları halinde satın alma işlemi yapabilir.

İyilik Kart içerisindeki bakiyeler tek kullanımlıktır. Bölünerek kullanmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu kart ile alkol ve türün ürünleri satın alınamaz.

Dijital Alışveriş Kodu

Dijital alışveriş kodu 16 haneli numerik bir koddur. Bu kod tek kullanımlıktır. Bu kodu mağazalarda yapılan alışverişlerde birden fazla, sanal market uygulamasında ise, bir tanesini kullanabilirsiniz.

Kodlar içerisinde 25 TL, 50 TL ve 100 TL bulunmaktadır.

Migros Hediye Kartı Limiti

Migros Hediye Kartı Limiti maddi durumunuz ve gelirinize bağlı olarak değişmektedir. Migros hediye kartı limitleri 300-500-800-1000-1500-2000 TL arasında değişen tutarlarda dağırılmaktadır. Migros hediye çeki limiti yardım kartına tanımlanır.

Migros Hediye Kartı Limit Sorgulama

Migros Hediye Kartı Limiti sorgulama işlemi yapmak için size verilen yardım kartını her hangi bir migros mağazasında görevliye vererek anında öğrenebilirsiniz. Size verilen Migros hediye yardım kartı limit sorgulama yada kalan bakiye öğrenmek için migros görevlesi pos cihazından sorulayarak size söyleyecektir.

Migros Hediye Kartı Kullanım Süresi

Migros hediye kartı kullanım süresi tüm kartlarda 1 yıl olarak belirlenmiştir. Kartınız size teslim edildikten sonra 1 yıl içerisinde kart içerisindeki bakiyeyi kullanmanız gereklidir.

Bir Yorum

  1. Kiraciyim iki cucoğum var ikiside öğrenci engeli bir oğlum var madi durumum hic yok kiram 5500 tl karyardımı istiyom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu