Yardım Kartı Başvurusu

Alışveriş Kartı Veren Belediyeler

Alışveriş Kartı Veren Belediyeler 2024; Bir çok belediye dar gelirli muhtaç ailelere gıda kolisi ve erzak yardımı dağıtımını durdurarak bunun yerine alışveriş kartı ve alışveriş çeki vermeye başlamıştır. Muhtaç ailelerin hem rencide olmasını önlemek hem de dilediği gibi mutfak alış verişini yapmasını sağlayan alış verişkartı anlaşmalı tüm bakkal ve marketlerde geçerlidir.

Belediye alış veriş kartı  ŞOK A101, BİM dahil bir çok yerde geçmektedir. Beleidyelerin sosyal yardımlaşma birimi tarafından verilen alışveriş kartı limitleri hanede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik göstermesine karşın ortalama olarak 1500 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir.

Sizlere bu yazımzıda alışveriş kartı veren belediyeler ve başvurusu hakkında bilgi vermeye çaalışacağım. Alışveriş yardım kartı kimlere verilir? Yardım kartı nasıl alınır sorunun cevabı detaylı olarak yazımzıda.

Belediye Alışveriş Kartı Nedir?

Belediye alışveriş kartı maddi zorluk içerisinde olan geçikmekte zorlanan ailelelere verilen sosyal yardım kartıdır. Beleidye alışveriş kartı belediyelere ait sosyal maerketlerde geçerli olduğu gibi anlaşmalı market ve bakkallarda kullanılabilir. Belediye alışveriş kartı ailelerin mutfak harcamalarınıda kullanılması için verilmektedir.

Belediye alışveriş kartı, ihtiyaç sahibi ailelere belediyeler tarafından sağlanan bir ön ödemeli karttır. Bu kart, belirli alışveriş noktalarında gıda ve temel ihtiyaç maddeleri satın almak için kullanılabilir. Kartı içerisine yüklenen bakiye hanede yaşayan kişi sayısı ve gelirinize göre değişiklik göstermektedir.

Alışveriş Kartı Kimlere Verilir?

Alışveriş kartı belediyeler tarafından daha önce yardım alan ailelere öncelikli olarak verilmektedir. Beleidye alışveriş kartı hane halkı geliri düşük olan kişiler başta olmak üzere aşağıdaki şartları taşıyan kişilere verilmektedir.

 • Asgari ücretin netinden az geliri olan aileler
 • Sosyal güvencesi olmayan aileler
 • Yetimlere ve öksüzlere
 • Engellilere
 • Kronik hastalığı olanlara
 • Yaşlılara
 • Doğal afetlerden etkilenen ailelere
 • Terör mağdurlarına

Belediye Alışveriş Kartı Nerelerde Geçerli?

Belediye alışveriş kartı alan kişilere kartın nerelerde geçerli olduğunu merak etmeketedir. Belediye tarafından verilen alışveriş yardım kartı A101, BİM, ŞOK ve büyük marketlerde geçeerlidir. Ayrıca anlaşmalı market ve bakkalarda size verilen yardım kartını kullanabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir belediyessi tarafındna verilen İzmir Kart tüm POS cihazlarından geçerlidir. İstanbulkart ve Başkent kart aynı şekilde her hangi dilediğiniz tüm market ve bakkalarda kullanıma uygundur.

Belediye sosyal yardım kartı amak için Belediye Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 linkine tıklayabilirsiniz.

Belediye Alışveriş Kartı Başvurusu

Belediye alışveriş kartı başvurusu yapmak için ilk olarak yaşadığınız bölgedeki belediyenin mutlaka alışveriş yardım kartı verdiğin emin olmalısınız. Bir çok belediye alışveriş kartı vermeye başlamasına karşın halen bazı belediyeler alışveriş kartı yerine gıda kolisi dağıtımına devam etmektedir.

Hangi belediyenin alışveriş kartı verdiğini öğrenmek için Sosyal Yardım Kartı Veren Belediyeler 2024 linkine tıklayabilirsiniz.

Belediye alışveriş kartı başvurusu yapmak için ilk olarak sosyal yardım başvurusu yapmanız gereklidir. Belediye yardım başvurusu sonrası başvurunuz onaylanması halinde sizlere alışveriş yardım kartı teslim edilecek ve her ay içerisine belediye tarafından bakiye yüklenecektir. Ayrıca alışveriş yardım kartı başvurusu için ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

Alışveriş kartı veren belediyeler ise;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Başvurusu

Başkent Kart Başvurusu ve Başvuru Formu

Bursu Kart 16 Başvurusu ve Başvurusu Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Şehir Kart Başvurusu ve Başvuru Formu

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Kütahya Hilal Kart Başvurusu ve Başvuru Formu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Kahramanmaraş Sosyal Yardım Karı Başvurusu ve Başvuru Formu

Ordu Belediyesi Kart 52 Başvurusu

Belediye Alışveriş Kartı Başvuru Formu

Belediye alışveriş yardım kartı yapmak için alışveriş yardım kartı başvuru formunun doldurulası gereklidir. Başvuru formunda sizden adres bilgileri, kişisel bilgiler ve hane halkı hakkında bilgiler talep edilmektedir. Ayrıca gelir durumun istenmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli inceleme yapılarak uygun görülmesi halinde size yardım kartı teslim edilecektir.

Alışveriş Kartı Veren Belediyeler

Alışveriş kartı veren belediyeler nelerdir sorusuna cevap vermek gerekise bir çok belediye alışveriş kartı vermeye başlamıştır. Özellikle Ramazna ayının gelmesi ile beraber alışveriş yardım kartı ve Alışveriş çeki veren belediyeler ise;

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi
 • Konya Büyükşehir Belediyesi
 • Adana Büyükşehir Belediyesi
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
 • Mersin Büyükşehir Belediyesi

Ayrıc bunun haricinde bir çok beldiyenin yanınd ailçe bedliyesi yardım akrtı ve halk kart vermektedir.

Yardım Kartı Veren Dernekler ve Vakıflar

Belediyeler gibi bir çok dernek vakıd ve kurum alışveriş yardım kartı dağıtımı yapmaktadır. Özellikle Kızılay Esen kartı vererek ailelere destek olmaktadır. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü ise gda yardımı yaparak ailelerin mutfak giderlerine yardımıcı olmaktadır.

İşte alışveriş yardım kartı veren yerler;

Kızılay Esen Kart Başvurusu

BİM Yardım Kartı Başvurusu

A101 Kartı Başvurusu

ŞOK Yardım Kartı

Migros Yardım Kartı

VGM tarafından verilen kuru gıda yardımına başvuru yapmak için Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 yazısını okuyabilirsiniz.

Market Kartı Yardımı Ne Kadar

Belediye yardım kartı limitleri kişiye göre değişiklik göstermektedir. Hane haklı geliri ve hanede yaşayan kisi sayısı market yardım kartı limitinizi belirlemektedir. Ortalama olarak 1 -2 kişilik ailelere 1500 TL 3-5 kişilik ailelere 2500 TL verilirken 5 kişi ve üstü olan ailelere 3500 TL ile 4000 TL yardım kartı verilmektedir.

Market Kartı Yardımı Tek Seferklik Mi

Market kartı yardımı tek seferlik olabileeceği gibi sosyal marketten alış veriş yapmak için düzenli olarak verilmektedir. Bazı ailelere sadece Ramazan ayında ve Kurban Bayramında verilen bu yardım sosyal durumunuz göre aylık düzenli olarak verikebilmektedir.

Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Belediye sosyal yardım kartları genelde ön ödemeli banka kartı özelliği taşımaktadır. Kartın içerisine yüklenen bakiye olup olmadığını öğrenmek yada bakiye sorgulamak için kartı  limitini ATM’ler sorgulşayabilir yada POS cihazından öğrenebilirsiniz. Ayrıca bakiye öğrenmek için ALO 153 numarasını aarayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu