Yardım Kartı Başvurusu

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu; Herhangi bir nedenden dolayı geliri olmayan veya var olan geliri ile hane üyeleri ile kendisinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayanlar için belediyeler tarafından maddi yardım kaynakları sağlandığı bilinmektedir.

Bu maddi yardım çeşitlerinden biri olan Niğde Belediyesi sosyal yardım kartı ise yoksul vatandaşların önemli ihtiyaçlarını karşılaması konusunda önemli bir destek sağlamaktadır. NİĞKART adıyla da bilinen Niğde Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için bilmeniz gereken tüm detaylar ise rehberimizde yer almaktadır.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Niğde Belediyesi tarafından geçimini sağlamakta zorluk çeken hane halkları için geliştirilen bir tür maddi yardım çeşidi olan Niğde Belediyesi sosyal yardım kartı, görevlilerin kendilerine başvuran vatandaşların durumunu değerlendirmesi ve uygun görmesi neticesinde verilmektedir.

Kart içerisine aylık olarak yüklenen bakiyeleri diledikleri şekilde harcayabilen vatandaşlar bu sayede herhangi bir ücret ödemeden gıda, giyecek, kırtasiye, yakacak gibi hayati ihtiyaçlarını kolaylıkla alabilmektedir. Kartın kullanımı için alışveriş yapılan marketin kart ile ödemeyi kabul etmesi yeterli olmakta, ayrıca kartın belirlenen bakiyesi kadar her ay yükleme yapılmaktadır.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Niğde Belediyesi’ne başvuran yoksul vatandaşların uygun görülmesi halinde Niğde Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu kabul edilmekte, NİĞKART olarak bilinen bu yardım kanalından binlerce kişi faydalanmaktadır. Ancak kartı almaya hak kazanmak için öncelikle başvuru sahibinin geçimini sağlayamadığını ispatlaması gerekmekte, bu doğrultuda yoksulluğun ilgili birimlerce onaylanır düzeyde olması gerekmektedir.

Yardıma muhtaç sınıfına girebilmek için farklı kriterlerin karşılanması gerekmekte, genel olarak eşini kaybeden çocuklu kadınlar, engelliler, sağlığı nedeniyle çalışamayanlar, geliri olmayan yaşlılar, kimsesizler ya da çocuğunun eğitim giderlerini karşılamayan aileler bu kategoride yer almaktadır.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Niğde Belediyesi’ne erişim sağlayarak kart başvurusunda bulunmak için öncelikle Niğde Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’ne ulaşmak gerektiği bilinmelidir. Bu çerçevede 0 (388) 232 35 50 numaralı telefon hattını tuşlamak yeterli olmaktadır. Yetkililerle görüşme sağlanarak durumun anlatılması mümkün olduğu gibi bizzat Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü ziyaret etmek de mümkündür.

Bahsedilen tüm birimlere ek olarak Niğde Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu kabul eden ana birim Beyaz Masa olmakta, tüm yardım faaliyetlerinden sorumlu olan Beyaz Masa’ya ulaşmak için 0 388 232 34 10 numaralı hattı aramak yeterli olmaktadır.

Belediye yetkililerine ulaşarak başvuru gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz bir diğer pratik ve hızlı kanal ise WhatsApp iletişim hattıdır. Bu hatta 0552 501 51 51 numaralı telefondan ulaşılabilir ve yetkililere durumun bildirilmesi gerekir. Hangi kanaldan erişim sağlandığı fark etmeksizin taleplerinizi dinleyen ve kayda alan görevliler gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Başvuru için farklı iletişim seçenekleri sunan belediye yetkilileri, telefon veya WhatsApp hattı üzerinden yardım talebinde bulunanları geri çevirmez ve değerlendirmeye alır. Süreç sonucunda neticeyi öğrenmek adına yine bu kanallardan yetkililere ulaşmak mümkündür. Ancak Niğde Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusunun belediye binasını ziyaret ederek yapılması da mümkün olmakta, yardıma muhtaç kişinin sağlığının veya yaşının elvermemesi halinde muhtarlık ve zabıta gibi birimler tarafından da ihbar gerçekleştirilebilmektedir.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Formu

Niğde Belediyesi’ni şahsen ziyaret ederek NİĞKART başvurusu gerçekleştiren kişilerden kişisel bilgilerinin yanı sıra gelir ve eğitim durumu ile hane halkının detaylı bilgilerini aktardığı bir form doldurması istenir. Bu form neticesinde başvuru sahibi değerlendirme altına alınmakta, formda yer alan bilgilerin kontrolü sağlandığından mutlaka doğru ve eksiksiz doldurulması gerektiği bilinmektedir.

Ek olarak telefonla ulaşan NİĞKART başvuru sahiplerinden de benzer bir form doldurması talep edilmekte, ek bir belgenin gerekli olması halinde görevliler yönlendirme sağlamaktadır.

BENZER KONULAR >>>> Niğde Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limit Ne Kadar?

Pek çok belediye için geçerli olduğu üzere Niğde Belediyesi sosyal yardım kartı talebinde bulunan vatandaşlar için dönemsel bütçesine ve başvuru adayının yardıma muhtaçlığına göre bakiye belirlemektedir. Genellikle düzenli şekilde, her ay yenilenen bu bakiye istisna şekilde tek seferlik bir yardım olarak da ödenebilir. Hane halkının maddi geliri ve kişi sayısı ne kadar ödeme yapılacağını belirlemede temel kriterlerdir.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerli

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı, Niğde ilinde faaliyet gösteren ve belediye ile anlaşmalı olan marketlerde geçerlidir. Bu marketler arasında BİM, A101, ŞOK, Migros, CarrefourSA, Hakmar, Onur Gross, Bizim Toptan, Özdilek, Metro gibi büyük market zincirleri bulunmaktadır.

Sosyal yardım kartı, gıda, temizlik ürünleri ve diğer temel ihtiyaç maddelerinin alışverişinde kullanılabilir. Akaryakıt ve alkol alışverişlerinde kullanılamaz.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı ile alışveriş yapabilmek için, kartın üzerinde bulunan şifreyi kullanmak gerekmektedir. Kartın şifresi, kartın teslim alındığında belediye tarafından verilmektedir.

Sosyal yardım kartı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve temel ihtiyaç maddelerine erişme imkanı sağlamaktadır. Bu sayede, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, temel ihtiyaçlarını daha uygun fiyatlarla karşılayabilmektedir.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Gerekli Belgeler

Kişilerin başvurusu sırasında beyan etmesi gereken özel belgeler hakkında başvuru kanalından ulaştığı görevliden tam bilgi alması mümkün olmakla birlikte, Niğde Belediyesi yardım kartı başvuru nedenine yönelik belgeler alınması istenir. Örneğin vatandaşlara yoksulluk belgesi almaları zorunlu kılınmakta, ancak engelli olması nedeniyle çalışamayanlardan sağlık raporu istenmektedir.

Bir diğer örnekte kaza sebebiyle iş ve gelir kaybı yaşayanlardan bu kazaya ilişkin rapor sunması istenecektir. Kendi başvuru nedeniniz özelinde yoksulluk belgesi ve kimlik fotokopisi gibi standart evraklara ek neler istendiğini öğrenmek için verilen numaralardan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu