Belediye Yardımları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Sakarya il sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarına sosyal yardım kartı dağıtarak, yoksul vatandaşlarının da alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ve dar gelirli kişilere 2024 yılında da ayni ve nakdi yardımlar sunuyor.

Afetzedelere, yetim ve yoksul öğrencilere, yaşlılara, kimsesiz ve gelirsiz engellilere, kronik hastalara ve dar gelirlilere gıda ve erzak içeren yardım kolileri dağıtan Sakarya Büyükşehir Belediyesi; mültecilere ve sığınmacılara da yardım eli uzatmayı unutmuyor.

Öyle ki mülteciler ve sığınmacılar bile Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartına başvurabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlarla ilgili olarak merak edilenleri aydınlatmaya, Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ayni ya da nakdi sosyal yardım türlerini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Sosyal destek kartı dağıtımı
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Giyim yardımı
 • Mobilya ve eşya yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Hasta bezi yardımı
 • Engelliler ve kronik hastalar için yapılan yardımlar
 • Yaşlı kimsesizler için yapılan yardımlar
 • Mülteciler ve sığınmacılar için yapılan yardımlar
 • Evde yaşlı ve hasta bakım hizmeti
 • Ev temizlik ve tadilat hizmeti
 • Para yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Şehit, gazi ve muhtaç asker yakınlarına yapılan yardımlar
 • Yoksul dul kadınlara yapılan yardımlar
 • Kira yardımı

İhtiyaç sahiplerine, yoksullara ve muhtaçlara onların onurunu zedelemeden bütçesi doğrultusunda her türlü yardımı yapmaya çalışan Sakarya Büyükşehir Belediyesi; kimsesizlere, yoksul öğrencilere, yoksul ailelere ve başvurusu kabul edilen diğer kişilere aylık 300-400 TL limitlere sahip sosyal yardım kartları dağıtıyor.

Vatandaşlar; bu kartlarla alışveriş mağazalarında ve marketlerde gıda, temizlik malzemesi, kişisel bakım, kıyafet vb. ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Aynı zamanda sosyal destek kartlarındaki limitlerini su, elektrik, doğalgaz, telefon faturası gibi fatura ödemelerini gerçekleştirmek adına da kullanabiliyorlar.

Sosyal yardım kartları ile vatandaşlar, Sakarya’daki marketlerden alışveriş yapabildikleri için Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahipleri için düzenlediği bu yardım kampanyası dahilinde esnafların da kazanmasını sağlamış oluyor.

Özellikle işleri yavaşlayan hatta durma noktasına gelen esnafların işleri de sosyal destek kartı ile yapılan alışverişler sonrasında hızlanmış oluyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, belediye sınırlarında ikamet eden afetzedelere, mültecilere ve sığınmacılara para yardımı, gıda yardımı, sosyal destek kart yardımı, giysi yardımı gibi birçok yardım yapıyor.

Özellikle yangın, deprem vb. doğal afetler yüzünden evini kaybeden kişilere kira yardımında bulunabiliyor.

Yangın sonrası ev eşyaları hasar gören kişilere ise hayır sever vatandaşlar tarafından bağışlanan ev eşyalarını hediye edebiliyor.

Yoksul öğrenciler için eğitim yardımı, kırtasiye yardımı, kıyafet yardımı gibi birçok yardım yapmaktan da geri kalmayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, fakir ailelerin çocuklarının eğitim hayatlarına devam edebilmeleri, iyi bir meslek sahibi olabilmeleri adına onlara yardımcı oluyor.

Çalışkan ve başarılı öğrencilere ve üniversite öğrencilerine burs niteliğinde para yardımı yapabilen belediye, Sakarya il sınırlarındaki aşevleri sayesinde burada pişirilen sıcak yemekleri her gün binlerce evsize, sokak çocuğuna ve muhtaç kişilere dağıtıyor.

Ramazan ayında şehrin farklı yerlerinde ve ilçelerinde düzenlediği Ramazan iftar çadırları ile evsizlerin, kimsesizlerin ve dar gelirlilerin karnını doyuruyor.

Evinin tadilat ve tamirat işlemlerine ayıracak bütçesi olmayan fakir aileler için evde tadilat ve tamirat hizmeti veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi; kirasını ödeyemeyen ailelere de bir miktar nakdi yardım yapıyor.

Kimsesiz ve sahipsiz yaşlıların, engellilerin ve hastaların sağlığını önemseyerek, evde yaşlı ve hasta bakım hizmeti ile yaşlıların ve kronik hastaların sağlık kontrollerini düzenli olarak ücretsiz bir şekilde görevlendirdiği sağlık personellerine yaptırıyor.

Eşinden ayrılmış, eşi vefat etmiş kadınlara ve çocuklarına da yardımcı olan belediye, eşinden ya da ailesinden şiddet gören kadınlara sahip çıkarak, onların yaşam şartlarını iyileştirmeye odaklanıyor.

Yakacak yardımı ile kış aylarında ısınma giderlerine bütçe ayıramayan yoksul vatandaşlarının yüzünü güldüren belediye, hasta bezi yardımı ile başvurusu kabul edilen yaşlılara ve hastalara sağlık yardımı kapsamında düzenli olarak hasta bezi dağıtıyor.

Engellilerin psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmeleri adına onlara ücretsiz psikolojik destek sunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, tekerlekli sandalye, havalı yatak ya da baston gibi engelliler için oldukça önem arz eden medikal cihazları, tıbbi araç gereçleri ya da protez malzemelerini satın alamayan engellilere de yardım ediyor.

Eğitim seti yardımı ile öğrencilere kalem, kitap, defter vb. malzemeler dağıtan, öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaları için anne ve babalarına bir miktar para yardımı yapan belediye, çocukların ayakkabı, önlük, bot, mont gibi giysi ihtiyaçlarını karşılamayı da unutmuyor.

Şehit, gazi ve asker yakınlarını da sık sık ziyaret ederek, onların ekonomik sıkıntı çeken yakınlarına destek olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi; esnafları da unutmayarak, pandemi sürecinde esnafa hijyen malzemeleri, gıda yardım kolileri, bebek bezi ve maması vb. çoğu malzemeleri ücretsiz bir şekilde dağıtıyor.

Düzenli bebek bezi ve bebek maması yardımları ile yeni doğum yapan annelere ve eşlerine sahip çıkan belediye, Hayırlı Olsun hediyesi olarak ailelere hediye ettiği bebek beşiği, bebek battaniyesi vb. hediyeleri ile bebeklerin de rahat etmesini sağlıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sakarya il sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahipleri, belediyenin yardımlarına başvurmak için bağlı oldukları ilçe belediyesine ya da büyükşehir belediyesine bizzat gidebiliyorlar. Belediyeden başvuru için gerekli olan belgeleri öğrenebiliyorlar.

Vatandaşlar; başvuru için gerekli belgeleri toparladıktan sonra bağlı oldukları Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne giderek, gerekli belgeleri ve başvuru formunu teslim etmek suretiyle başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Başvurular, hızlı bir şekilde dijital platformda yani e-devlet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

E-devlet üzerinden yardımlara başvurmayı planlayan kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları gerekiyor.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak için TC kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra Uygulamaya Git seçeneğine tıklamalısınız.

Başvuru formu sayfasına yönlendirildiğinizde başvurmak istediğiniz belediye olarak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni işaretlemelisiniz. Dilerseniz yaşadığınız ilçe belediyesinin yardımlarına da başvuru formu ile başvurabilirsiniz.

Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, başvurmak istediğiniz gıda yardımı, yakacak yardımı vb. sosyal yardım türlerini işaretleyip, başvuru formunuzu gönderebilirsiniz.

Ancak e-devlet üzerinden gerçekleştirilen başvuruların ön başvuru niteliğinde olduğunu daha sonra gerekli belgelerle birlikte Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne gitmeniz gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi belediyenin sınırları içerisinde yaşayan maddi durumu kötü her hangi bir geliri olmayan kişilere düzenli olarak gıda yardımı kolisi vermek yerine sosyal yardım karı vererek kredi kartı geçen tüm marketlerde diledikleri şekilde alış veriş yapmalarına olanak tanımaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı BİM. A101 ve ŞOK marketler dahil tüm marketlerde geçerlidir. Maddi yardım alan ailelerin mağdur ve rencide olmaması için bu kartlar ile dilediğin şekilde kullanabilirsiniz. Sosyal yardım kartı ödemeleri düzenli olarak her ay size verilen karta yatırılmaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi; sosyal yardım kartı dağıtarak, ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyim, temizlik malzemesi vb. ihtiyaçlarını bu kartlardaki limitlerle karşılayabilmelerini sağlıyor.

Başvurusu kabul edilenlerin kartlarına yüklenen limitler; kişilerin muhtaçlık durumlarına ve ailelerindeki kişi sayısına göre değişebiliyor.

Ön başvurular, e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Aynı zamanda başvurularınızı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne giderek, başvuru formu doldurmak suretiyle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi ve belediyenin sizden talep ettiği engelli raporu, borç dokumanı vb. belgeleri de başvuru için Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne giderken yanınızda götürmeniz gerekiyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda ve erzak yardımı başvuruları da e-devletten ya da Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nden yapılabiliyor.

Düzenli gıda ve erzak yardımından yararlanmak isteyen Sakaryalı ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru formunda belirtilen sosyal hizmetler türlerinden mutlaka ‘Erzak ve Gıda Yardımı’ seçeneğini işaretlemeleri gerekiyor.

Başvurusu kabul edilen Sakaryalı ihtiyaç sahiplerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi, belirli aralıklarla 4 kişilik bir ailenin bir aylık gıda ihtiyaçlarını karşılayan yardım kolileri dağıtıyor.

Peynir, zeytin gibi kahvaltılıklarla bulgur, makarna, fasulye gibi yemeklik malzemeleri içeren erzak kolileri belediye görevlileri tarafından Sakaryalı ihtiyaç sahiplerinin ev adreslerine kadar götürülüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğitim ve öğretim çağındaki ilköğretim ve lise öğrencilerinin anne ya da babalarının başvurabileceği Eğitim Yardımı ve Kırtasiye Yardımı dahilinde ebeveynlere Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir miktar para yardımı yapıyor.

Eğitim yardımı ön başvuruları e-devlet üzerinden yapılabiliyor.

Ebeveynler; başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi, öğrencinin son eğitim yılına dair öğrenci belgesi, engelli belgesi, borç raporu vb. belediyeden talep edilebilen diğer belgelerle birlikte eğitim yardımı almak adına Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne başvurabiliyorlar. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sakarya il sınırlarında ikamet eden ve büyükşehir belediyesinin eğitim yardımı, sosyal kart yardımı, erzak ve gıda yardımı gibi farklı yardımlarına başvuran vatandaşlar; Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan telefon numarasını arayarak, başvurularının son durumunu öğrenebiliyorlar.

Aynı zamanda ALO 153 Sakarya Büyükşehir Çözüm Masası’nı aramak suretiyle de her türlü soru, görüş ve taleplerini yetkili kişilere iletebiliyorlar.

Vatandaşlar, sosyal yardım başvurularının son durumunu e-devlet başvuru ve sorgulama sayfası üzerinden de takip edebiliyorlar. Bu amaçla vatandaşların yani başvuru sahiplerinin https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları gerekiyor.

Vatandaşlar, başvurularını gerçekleştirdikleri bağlı oldukları ilçe belediyesine bağlı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne giderek de başvurularının sonucunu öğrenebiliyorlar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sakarya Büyükşehir Belediyesi güncel ayni ve nakdi yardımlarıyla ilgili olarak ayrıntılı bilgi edinmek, başvuru için sizden talep edilen belgeleri ve başvuru şartlarını öğrenmek ya da yardım başvurunuzun sonucunu sorgulamak adına Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 444 4 054 ya da 0264 289 30 00 telefon numaralarından birini arayabilirsiniz.

ALO 153 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’nı arayarak da her türlü talep, başvuru ve önerileriniz için yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı – Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü
Adres: Güllük Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 (eski terminal alanı) / Adapazarı
Tel: 44 44 054 (3751)
e-posta: [email protected]

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunda Sakaryalı başvuru sahiplerinin aylık kazançlarına, aylık giderlerine, aylık fatura ödemelerine dair bazı soruları yanıtlamaları gerekiyor.

Böylelikle Sakaryalı ihtiyaç sahipleri, kendi ekonomik durumlarına ve muhtaçlıklarına dair büyükşehir belediyesine ön bilgi vermiş oluyorlar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bu bilgileri inceleyip, yoksul haneleri tespit ediyor ve muhtaç kişilere yardım etmeye başlıyor.

Bu yüzden de Sakaryalı başvuru sahiplerinin formda mutlaka doğru bilgiler paylaşmaları, büyükşehir belediyesini yanıltmaktan kaçınmaları gerekiyor.

Aksi halde maddi durumu iyi olmasına rağmen yardımlara başvuran ve başvurusu kabul edilen kişilerin yoksul olmadıklarının Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edilmesi halinde belediye, bu kişilere ceza kesiyor.

Ceza kesilen kişilerin aldıkları tüm yardımları faizleriyle birlikte geri ödemeleri gerekiyor.

Aksi halde bu kişiler hakkında belediye, mahkemeye başvuruyor ve dava açıyor. Bu durumda kendisine cezai yaptırım uygulanan kişilerin ödemeleri gereken borçları da katlanarak artıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi; il sınırlarındaki kimsesizlere, düşkünlere, engellilere, sokak çocuklarına, muhtaçlara, yoksullara, dar gelirlilere öncelikli yardımlar götürüyor.

Ayni ya da nakdi yardımlar yaparken mültecileri, sığınmacıları ve afetzedeleri de hiçbir şekilde unutmuyor.

İşsiz gençler, yaşlılar ve yetişkinlerin yanı sıra dar gelirli yani hane kişi başı aylık net ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ünü aşmayan yani asgari ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan kişilere ve ailelerine de yardım ediyor.

Başvuru sahipleri tarafından belediyeye teslim edilen engelli belgesi, fakirlik belgesi, öğrenci belgesi vb. belgeleri inceleyip, yardıma ihtiyacı olan aileleri kararlaştırdıktan sonra onların evlerine komisyon yollayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bu komisyonun hazırladığı rapor ile başvuru sahibinin muhtaçlığına dair bilgi ediniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi; belgeleri, raporu inceleyip, belediye değerlendirme kurulu üyelerinin salt çoğunluğuyla yardım edeceği aileleri ve kişileri kararlaştırıyor ve bir an önce yardım çalışmalarına başlıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

E-devlet ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nden ‘Erzak ve Gıda Yardımı‘ başvurusu yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi e-devlet gıda yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ve e-devlet üzerinden yapılan başvurularda almak istediğiniz yardım türünü Erzak ve Gıda Yardımı işaretlemeyi unutmayınız.

Başvuruları kabul edilen vatandaşların belirli zamanlarda yardım kolisi evlerine teslim edilir. Yardım kolisi 4 kişilik bir ailenin 1 aylık temel mutfak ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak hazırlanmaktadır.

Gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar https://www.sakarya.bel.tr/tr/HizmetRehberi/Detail/67 linke tıklayarak gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Erzak yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar;

– Dilekçe – örnek için tıklayınız –
– Nüfus cüzdan fotokopisi
– Bağlı bulunduğu mahalle muhtarlığından muhtaçlık belgesi
– İstenildiği takdirde diğer kurum ve kuruluşlara ait resmi belgeler (engelli raporu, borç dokümanı)

ile Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne başvurabilirler. İncelemesi yapılan ve muhtaçlığı tespit edilen dar gelirli vatandaşlarımızın dosyaları Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’na gönderilir. Yardım kararı Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu tarafından oy çokluğu alınır. İhtiyaç durumu uygun bulunan vatandaşlarımız Sosyal Marketimizden yararlandırılır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi süt yardımı çocukların gelişimini desteklemek hem de süt içme alışkanlığı kazanmaları için belediye tarafından çocuğu olan hanelere dağıtılmaktadır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi süt yardımı 6 yaşından küçük çocuğu olan kişilerin ALO 153 çözüm masasını aramaları yada belediye sosyal yardım birimine bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Sakarya Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Sakarya Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu, yeni doğan bebekler için ailelere verilen bir destek programıdır. Bu program kapsamında, Sakarya’da ikamet eden doğum yapan tüm nnelerdne doğumdan sonraki 3 ay içerisinde başvuru yapmaları halinde hoş geldin bebek paketi hediye edilir.

Başvuru yapmak isteyen aileler, Sakarya Belediyesi’nin resmi web sitesinden veya e-devlet üzerinden online olarak başvurabilirler.

Sakarya Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu, belediyenin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilmiştir. Bu proje ile belediye, yeni doğan bebeklerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Yardım kolisi başvuruları Çözüm Masası numarası olan ALO 153 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanıp başvurunun açık olması halinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Alınan bilgilerle sisteme kaydedilerek ihtiyaç ailelerin tespit edilmesiyle birlikte yardım kolisi ev adresinize yollanacaktır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurusu için ön ödemeli kart (sosyal yardım kartı) başvurusu yapmanız gerekir. Düzenli olarak yardım almaya hak kazanan vatandaşların yardımları yardım kartlarına düzenli olarak her ay yüklenmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kampanyası

Sakarya Vefa Sosyal Destek Grubu, On binlerce Kişiye Ulaşmaya Devam Ediyor! 112, 155 ya da 156 telefon numaralarını arayarak, ulaşabileceğiniz Sakarya Vefa Sosyal Destek grubu gönüllüleri, pandemi sürecinde on binlerce yardıma ihtiyacı olan kimsesiz yaşlılara ve kronik hastalara yardım etmeye devam ediyor.

Bankaya, eczaneye, pazara ya da markete gönderecek kimsesi olmayan, dışarı çıkmaları da sakıncalı olan kişiler için bankaya gidip para çeken, marketten ve pazardan gıdalar alan, eczaneden ilaç alan Vefa gönüllüleri, tüm bu malzemeleri bu kişilere ev adreslerinde teslim ediyor.

Bu yazımızda kısaca Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına dair merak edilenleri aydınlatmaya çalıştık.

Sizler de Sakarya il sınırlarında ikamet ediyorsanız; Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

 1. merhaba ben esimden bosandim yuzekirk engelli birisiyim uctane cocugum var calisamiyorum bipolar hasdasiyim sizin dssdeginize cok ihtiyacim var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu