Güncel Konular

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Başvurusu ve Başvuru Formu

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yardım Başvurusu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Başvuru Formu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burs Başvuru Formu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Gıda Yardımı, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Para Yardımı detayları yazımızda.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Türkiye Yardım Sevenler Derneği, 88 yıldır din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin her kesimden insana yardım etmeyi sorumluluk bilmiştir. On binlerce gence burs imkanı sağlayarak eğitimine katkıda bulunmuş,

Türkiye’nin çeşitli yerlerine okullar yapmıştır. Engelli bireylere iş olanağı sağlamış, hatıra ormanları oluşturarak binlerce fidan dikmiştir. Derneğin 142 şubesi vardır, yurtiçi ve yurt dışında zor durumda olan insanlara yardımcı olmayı kendine amaç edinmiştir.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yardımları Kimlere Verilir

Verilen yardımlardan herkes faydalanabilmektedir. Yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar şubelere veya genel merkeze bizzat giderek başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra gerekli evraklar ile ilgili görevliler tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Dernek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara her türlü yardımı yapmaktadır. Öğrencilere burs ve eğitim yardımı veren ayrıca dar gelirli vatandaşlara bir çok sosyal yardımda bulunmaktadır.

Acil yardımlar; durumu iyi olmayanlara haftalık erzak ihtiyacını, kış aylarında yakacak ihtiyaçlarını, okul kıyafetlerini alamayanlara verilen yardımlardır.

Olağanüstü yardımlar;  deprem, sel, doğal afetler sonucunda zor durumda olan vatandaşlara verilen yardımlardır.

Sağlık yardımları; Sağlık problemi olan vatandaşların muayene, ilaç giderlerini karşılamak için yapılan yardımlardır.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ve sağlık müdürlüğü ile iş birliği yaparak okullarda beslenme, cilt, diş gibi sağlık taramaları yapılmaktadır.

Burs yardımları; okumakta güçlük çeken üniversite ve lise öğrencilerine verilen yardımlardır.

TYSD Ramazan Gıda Yardımı

Ülkemizin en büyük yardım kuruluşlarından biri olan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Ramazan ayında dar gelirli ailelere gıda kolisi ve erzak paketi yardımı yapmaktadır. Gıda kolisi başvurusunda bulunmak ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği gıda yardımı almak için  0312 431 62 20 numarasını arayabilir yada bu linke https://www.tysd.org.tr/iletisim/ tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Türkiye’de her ilde şubesi bulunan yardımları direk ihtiyaç sahibine ulaştıran Türkiye Yardım Sevenler Derneği bizzat giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yardımları Tek Seferlik Mi

Dernek tarafından verilen yardımların devamlılığı kategorisine göre değişmektedir. Okul çağına gelen çocuklara verilen burslar devamlıdır. Fakat yakacak yardımı gibi yapılan yardımlar kış aylarında verilmektedir.

Bir seferlik yapılan yardımların devamlılığı kurul tarafından değerlendirilecektir. Eğer devamlı olması kabul edilirse ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara kesintisiz yardım sağlanacaktır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Atatürk Eğitim Bursu 2024

Türkiye Yardım Sevenler Derneği her yıl üniversite öğrencilerine Atatürk Eğitim Bursu vermektedir. Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler derneğine merkezine veya şubelerine giderek başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Burs başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları incelenir, daha sonra belirlenen öğrenciler mülakata çağırılır. Daha sonra ise seçilen öğrenciler Atatürk Eğitim Bursundan faydalanabilmektedir.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Atatürk Eğitim Bursu Kimlere Verilir

  • Üniversiteye giden öğrenciler ve ailelerinden destek göremeyenler faydalanabilmektedir.
  • Yurt ücretini karşılayamayanlar, kitap alamayan ve bu gibi diğer giderlerini karşılayamayan öğrenciler faydalanabilmektedir.
  • Ortaöğretimde okuyan öğrenciler de burslardan faydalanabilmektedir. Fakat ortaöğretimde okuyup burs alan öğrencilerin sayısı üniversite öğrencilerine göre daha azdır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Atatürk Eğitim Bursu Devamlı Mıdır?

Bursların devamlı olabilmesi için öğrencilerin alttan dersinin kalmaması gerekmektedir. Sürekli olarak verilen eğitim yardımı bursun kesintiye uğramaması için mutlaka eğitime devam edilmeli ve devamsızlık yapılmamalıdır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Atatürk Eğitim Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

Atatürk Eğitim Bursu’ndan faydalanabilmek için herhangi bir başvuru şartı bulunmamaktadır. Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler derneğin genel merkezine veya şubelerine giderek burs için verilen başvuru formunu doldurmalıdır. https://www.tysd.org.tr/subeler/ linkine tıklayarak derneğin şubelerine erişim sağlayabilirsiniz.

Başvurularda öğrencilerin maddi durumu ve başarı durumu göz önüne alınarak değerlendirme yapılmaktadır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Atatürk Eğitim Bursuna Nasıl Başvurulur?

Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Atatürk Eğitim Bursu’na genel merkeze ya da şubelerine bizzat giderek başvuru yapılabilmektedir. Derneğe gittikten sonra başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formuna güncel ve doğru bilgiler yazılmalıdır. Başvuru formu doldurulduktan sonra detaylı bilgiler verilecektir.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği,  bursu genellikle eylül ve ekim ayları arasında başlamaktadır.

Atatürk Eğitim Bursu Ne Kadar?

Atatürk Eğitim Bursu’na başvurusu yapacak öğrencilerin merak ettiği sorulardan biri de verilecek burs miktarının ne kadar olduğudur.

Dernek gelen bağışlar ile öğrencilere bur imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle aldığı bağışlar analiz edilerek burs miktarını güncellemektedir.

Atatürk Eğitim Bursu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Başvurular bizzat gidilip yapılmaktadır. Başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli evraklar hakkında yetkililer tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Başvuru Formu

Türkiye Yardım Sevenler Derneği tarafından üye olabilmek veya yardım başvurusunda bulunabilmek için doldurulması gereken bir belgedir. Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Türkiye Yardım Sevenler Derneği başvuru formu doldurmak için https://www.tysd.org.tr/iletisim/ linke tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burs Başvuru Formu

Türkiye Yardım Sevenler Derdeği burs başvuru formu mutlaka burs almak isteyen gençler tarafından doldurulması gereklidir. Okuyan gençlere burs imkanı tanıyan TYSD burs için https://www.tysd.org.tr/iletisim/ linke tıklayarak başvuru formu talep edebilirsiniz.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği İletişim Telefon Numarası

Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin merkezi Ankara’dadır. Bu nedenle Ankara’nın iletişim bilgileri yer almaktadır.

Adres : Dr. Mediha Eldem Sok. No:67 Kocatepe Çankaya ANKARA Türkiye

Telefon : 0312 431 62 20, 0312 431 62 21, 0312 431 62 22, 0312 431 62 23, 0312 431 62 24

Faks : 0312 431 62 25

E-Posta : [email protected]

Diğer şubelerin iletişim bilgilerine https://www.tysd.org.tr/subeler/ linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

4 Yorum

  1. Ben 4 çocuk annesiyim Eşimden ayrıyım iki çocuğum okuyor büyük oğlum çalışmıyor ben de hastayım kronik hastalığım var nefes darlığım var Üstelik Anjiyo olacağım Maddi durumum olmadığı için anj olamıyorum tüm faturalarım Elektrik faturalarım her biri 3-4 tane birikmiş çocukların babası onlara bakmıyor bir yardımı yok ne haliniz varsa gör diyor ben de çalışayım uyuyorum dediğim gibi hastayım büyük oğlum da bir çalışmıyor oradan buraya gidiyor Ne olursunuz önce Allah’a sığındım sonra da size sığınıyorum yardım edin gerçekten Allah üzerine yemin ederim çok zor durumdayım

  2. Ben kirada oturuyorum iki tane okuyan çocuğum var üniversite öğrencisi veortaokul öğrencisi yanlız büyütüp okutuyorum ihtiyaçları var karşılayamıyorum doğal gaz yardımı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  3. Depremzedeyiz çadırda kalıyoruz eşim çalışmıyor çocuğuma mama bez alamıyorum nakdi yardıma ihtiyacım var bebeğim küçük 9 aylık lütfen yardım edin

  4. 4tane oğlum var iki evlilik yaptım ilk eşimden 3 tane oğlum var ikinci evliliğimden 1 tane oğlum var ikinci eşimle 10 yıldır ayriyim cezaevindeki oğlum ve diğer çocuklarım için yardım istiyorum çok zor durumdayım evimiz bile yok tanidiklarda kaliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu