Maddi Yardım

Genç Kart Nedir? Nereden Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

Genç Kart Nedir? Nereden Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Ülkemizde gençlere yönelik olarak ücretsiz yol parası, eğitim desteği ve sosyal yardımların yanında son olarak devreye alınan Genç Kart uygulaması ile 18 yaşını dolduran tüm gençlere verilecek Genç Kart sayesinde 1 yıl boyunca müze, tiyatro, sinema ve kültürel etkinliklere ücretsiz olarak katılabilecek.

Uzun zamandır günceme olan Genç Kart 18 yaşını dolduran tün gençlere ayrım yapılanmadan ücretsiz olarak verilecek. Şimdilik müze, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere ücretsiz olarak kullanma imkanı tanıyan bu kart ile ilerleyen dönemde daha geniş kapsamda kullanılması planlanmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Genç Kart Nedir? Genç Kart Nereden Alınır? Genç Kart Başvuru Şartları 2024 ve Genç Kart Ne İşe Yarar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Genç Kart Nedir?

Genç Kart gençere özel olarak hazırlanan 18 yaşını dolduran gençlere bir çok alanda indirim ve ücretsiz hizmet ve etkiliklere katılmasına olanak sağlayan bir kartdır. Genç kart gençlerin sosyal hayata daha aktif katılmasını ve ücretsiz olarak sinema, tiyatro ve müzelere girmesini sağlamaktadır.

Genç Kart Ne İşe Yarar?

Genç Kart projesi gençlerin sinema, müze ve tiyatro gibi kültürel faaliyetlerden 1 yıl boyunca ücretsiz olarak faydalanması için devereye alınmıştır. Ayrıca kart ile bir çok indirim ve bedava hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Gençlere özel ücretsiz kullanma hakkı tanımlanacağı bir çok kampanayadan indirimli olarak yararlanabilir.

Genç kart 18 yaşınızı doldurğunuz gün hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Gezmeyi seven sosyal etkiliklere ve sinemaya gitmeyi seven gençler için bu kart oldukça faydalı olacaktır.

Genç Kart Nereden Alınır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyuruduğu Genç Kart, 1 yıl boyunca 18 yaşını dolduran gençler tarafından kullanılabilecek. Müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal faaliyetlerden indirimli ya da ücretsiz yararlanılacak.

Zamanla Genç Kart’ın kapsamı genişletilecek. Şu an genç kart için projes kapsamı önümüzde hafta netleşecek.

Genç Kart Başvurusu

Genç Kart başvurusu e-devlet üzerinden yada başka bir kurum üzerinden halen yapılmamaktadır. Başvuru detayları önümüzde hafta netleşecek. Genç kaart başvurusu net olmamakla beraber e-devlet üzerinden başvuru yapılacak ve kartınız evinize gönderilecek.

Genç kart başvurusu açıldığınızda sizlere başvuru detayları hakkında daha net bilgi vereceğim.

Genç Kart Başvuru Şartları

Genç kart başvuru şartları ise başvuru yapacak kişinin mutlaka 18 yaşına girmiş olması gereklidir. Genç kart sahibi olmak için başvuru yapılması şart bulunmaktadır. Okuyan yada okumayan tüm gençler bu karta başvuru yapabilir.

Genç Kart Nerelerde Kullanılır

Genç kart kullanımı alanı yapılan ilk çalışmalar ile beraber müze, sinema, tiyatro ve etkiliklerde kullanılmasına karşın ilerleyen dönemde daha fazla alanda kullanılmaya başlanacak. 18 yaşına giren gençlere verilecek bu kart ile gençler hem ücretisz olarak bir çok etkiliğe katılabileceği gibi bir çok alanda indirim ve bedava kullanım hakkı elde edecektir.

Genç Kart Hangi Müzede Geçerli

Genç kart ülke sınırları içerisinde bulunan tüm müze ve ören yerlerinde ücretsiz olarak kullanılacaktır. Genç kart sahipleri müzeye girdiklerinden kartlarını göstermeleri yeterli olacaktır.

Genç kart ayrıca tüm sinema salonlarıda geçerli olacaktır. 1 yıl boyunca dilediğiniz sinema filmini ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Genç Kart Kaç Yaşında Verilir? Yaş Sınırı

Genç kart yaş sınırı sadece 18 yaşına giren gemçlere verielcektir ve 1 yıl boyunca bu kartı dilediği gibi kullanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu