Güncel Konular

Türkiye’nin En İyi ve En Güzel Huzurevleri (Detaylı Liste)

Türkiye’nin En İyi ve En Güzel Huzurevleri: 60 yaş ve üstündeki yaşlı bireylerin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamlarına devam edebilmelerine yardımcı olmak, yaşlıların sosyalleşebilmelerine katkıda bulunmak adına hizmet veren huzur evleri; yaşlı kişilere aynı zamanda psiko-sosyal destek de sunuyor.

Huzur evlerinde mevcut olan dinlenme salonları, oturma odaları, kafeterya, kütüphane vb. yaşam alanlarında yaşlı bireyler; sosyalleşebiliyorlar.

Zaman zaman etkinliklerin ve eğlencelerin de düzenlendiği huzur evlerinin fiyatları; aylık 1500 TL’den başlayıp, 20 BİN TL’ye kadar yükselebiliyor.

Özel bakıma ihtiyacı olan, sağlık hizmetlerinden yararlanması gereken yaşlı bireyler ise yaşlı bakım merkezlerinde konaklayabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca İstanbul, İzmir ve Ankara’daki en iyi huzurevlerini sizlerle paylaşmaya, huzurevlerine dair merak edilen soruları aydınlatmaya çalışacağız.

Türkiye’nin En İyi ve En Güzel Huzurevleri 2024

Yaşlı bakım merkezi ve huzur evi seçimi yapacak kişilere Türkiye’nin en iyi huzurevi ve Türkiye’nin en güzel huzurevlerini listelemek istiyorum. İstanbul, İzmir ve Ankara bulunan en iyi huzurevleri yazımızda.

İstanbul’un En İyi Huzurevleri

İstanbul’un en iyi huzurevlerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Anadolu Park Huzurevi

İstanbul Beykoz’da yer alan ve Anadolu yakasının en prestijli huzurevleri arasında bulunan Anadolu Park Huzurevi; aynı zamanda geriatrik bakım merkezi olarak da hizmet veriyor.

Yaşlı Takip Sistemi ile yaşlı kişilerin gün içerisinde katıldığı aktivitelerin, aldıkları ilaçların, doktor kontrol sonuçlarının gözlemlendiği video ve fotoğrafları yaşlı yakınlarının erişimine sunan Anadolu Park Huzurevi; fizik tedavi hizmeti de sunuyor.

Fizik tedavi hizmeti kapsamında huzurevinde konaklayanlar; yürüyüş barlarında, açık yürüyüş parkurlarında ve kapalı yürüyüş koridorlarında 7/24 tedavi hizmeti görebiliyorlar.

Yaşlı bireyler; diyetisyenler tarafından hazırlanan, günlük kalori ihtiyaçlarına yönelik sağlıklı besinlerle beslenebiliyorlar.

Aynı zamanda yaşlılara sunulan psikolog hizmeti dahilinde dileyen konuklar; rehabilitasyon programlarına katılabiliyorlar.

Anatolia Park Huzur Evi hizmetine ilişkin ayrıntılı bilgi edinmek adına http://www.anatoliapark.com.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

Akasya Yaşam Merkezi 

Hastaların fizik tedavi, rehabilitasyon ve bakım tedavi alabilecekleri Akasya Yaşam Merkezi; uzman kadrosu ile İstanbul Maltepe’de yaşlı konuklarına otel konforunda hizmet sunuyor.

Acil müdahale ve ambulans hizmetleri de sunan Akasya Yaşam Merkezi; hastane refakat hizmetleri, fizyoterapi hizmeti, yara bakımı, pansuman ve tedavi hizmetleri vb. hizmetleri ile yaşlıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi amaç ediniyor.

Ahşap boyama, kitap okuma, yabancı dil öğrenme vb. faaliyetleri ile sosyal yaşamı da destekleyen Akasya Yaşam Merkezi’ne ilişkin detaylı bilgi alabilmek için hemen http://www.akasyayasammerkezi.com  linkini tıklayabilirsiniz.

Lotus Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Konukların ağız, diş ve vücut bakımlarının bile bakım personelleri tarafından karşılandığı Lotus Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi; İstanbul Ataşehir’de hizmet sunuyor.

Lotus Huzurevinde profesyonel bir ekip tarafından yaşlılar için 7/24 sağlık hizmeti, bakım hizmeti, ücretsiz rehabilitasyon hizmeti, ücretsiz fizik tedavi hizmeti 7/24 konaklama ve beslenme hizmeti veriliyor.

Bakım Hizmetleri dahilinde yaşlıların saç, tırnak, vücut bakımları bakım personellerince karşılanıyor.

Bir Bakım Merkezinden Çok Öte, sloganı ile faaliyetlerine devam eden huzureviyle ilişkin bilgi edinmek adına hemen http://www.lotushuzurevi.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

İstanbul Darüşşafaka Cemiyeti Bakım Evi 

Yaşlıların bol aktiviteli, huzurlu ve konforlu bir ortamda konaklayabilmeleri adına faaliyet gösteren Darüşşafaka Rezidanslarında yaşlılar; lüks bir yaşam sürebiliyorlar.

İstanbul’un en lüks ve en gösterişli bakım evlerinden olan Darüşşafaka Rezidansları’nda yaşlılar, psikososyal servis kapsamında gezilere, konserlere, alışveriş merkezlerine, baleye ve operaya gidebiliyorlar.

İstanbul Maltepe’de hizmet veren Darüşşafaka Cemiyeti’ne ilişkin bilgi alabilmek için http://www.lotushuzurevi.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi

Yaşlı konukların kendilerini aile ortamında yaşıyormuş gibi hissedebilmelerini hedefleyen Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi; diyetisyen hizmeti, gün aşırı doktor kontrolü, hemşire çağrı sistemi, tam zamanlı fizyoterapist ve psikolog vb. hizmetler sunuyor.

Ataşehir’de bulunan Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi’nde bakım ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlılar, profesyonel bakım hizmeti alabiliyorlar.

Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi’yle ilgili ayrıntılı bilgi için hemen https://www.avrasyabakimevi.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

İstanbul’da hizmet veren diğer huzurevlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Artigiana Huzur Evi: http://www.artigiana.org/
 • Ada Yaşlı Bakım Merkezi: https://www.adabakimevi.com/
 • Tatlı Hayat Yaşlı Bakım Evi: https://www.tatlihayatbakimevi.com/
 • Asude Huzurevi: https://www.asudeyasamvesaglikmerkezi.com/
 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi: https://www.bukethuzurevi.com/
 • Özel Hayat Huzur Evi: https://www.ozelhayathuzurevi.com/
 • Kumsal Yaşlı Huzurevi: http://www.kumsalbakimevi.com/
 • Silivri Akçıl Kardeşler Huzurevi: http://akcilkardesler.com/

Ankara’nın En İyi Huzurevleri

Ankara’da hizmet veren yaşlı bakım merkezi ve huzurevlerinde de pek çok profesyonel bakım ve rehabilitasyon hizmeti bulunuyor.

Parkinson, demans, diyabet, felç, koah ve Alzheimer vb. hastalıklara sahip olan yaşlılar; Ankara’daki yaşlı bakım merkezlerinde 24 saat bakım ve sağlık hizmeti alabiliyorlar.

Ankara’nın en iyi huzurevlerini ise aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Yeni Mimoza Huzurevi

Toplam 100 adet yatak kapasitesi ile hizmet sunan Yeni Mimoza Huzurevi, hizmetlerini Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı mevzuatları kapsamında gerçekleştiriyor.

Güncel bilgi ve teknolojiyi kullanıp, kendini geliştiren ve yenileyen Yeni Mimoza Huzurevi; yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmeyi amaç ediniyor.

Hemşire hizmetleri, doktor hizmetleri, fizik tedavi hizmetleri, yatağa bağımlı yaşlı bakımı ve Alzheimer bakımı; huzurevi tarafından sunulan en önemli hizmetler arasında bulunuyor.

Çankaya’da faaliyet gösteren Yeni Mimoza Huzurevi ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek adına hemen https://yenimimoza.com  linkini tıklayabilirsiniz.

Uluçınar Huzurevi ve Bakımevi

Canlar Bize Emanet, sloganı ile yaşlıların her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına hizmet veren Uluçınar huzurevi ve bakımevi; konukların moralini iyileştirmek ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olabilmek adına birçok sosyal aktiviteye imza atıyor.

Huzurevinde mevcut olan hemşire çağırma sistemi sayesinde yaşlılar, kendilerini hasta ve kötü hissettikleri anda sağlık personellerini anlarında yanlarına çağırabiliyorlar.

Tıbbi malzeme ve ilaç tedariki söz konusu olduğunda da en kısa sürede yaşlıların ilaç ve malzeme ihtiyaçlarını karşılayan Uluçınar huzurevi ve bakımevi; tamamen kişilere özel bakım ve beslenme hizmetleri ile de ön plana çıkıyor.

Huzurevi ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilmek adına hemen https://www.ulucinarhuzurevi.com.tr/hizmetler.html linkini tıklayabilirsiniz.

Özel Talya Huzurevi

Çankaya’nın en gözde ve en çok tercih edilen huzurevlerinden biri olan özel Talya huzurevinde 55 yaş üstündeki yaşlılar, konaklayabiliyorlar.

Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü onayı alan 55 yaş altındaki bakıma ihtiyaç duyan kişilerin de huzurevinde konaklama şansı bulunuyor.

Profesyonel konaklama, kişiselbakım, sağlık ve beslenme hizmetleri ile faaliyetlerini sürdüren Özel Talya Huzurevi’ne ilişkin bilgi edinmek adına hemen http://www.talyahuzurevi.com.tr  linkini tıklayabilirsiniz.

Altınçatı Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezleri

1996 yıldan bu yana hizmet veren Altınkaya Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi’nin Altınçatı Gordion ve Altınçatı Yıldız olacak şekilde iki adet şubesi bulunuyor.

Yaşamın Hak Ettiği Özen sloganı ile faaliyet gösteren huzurevi; kişisel bakım, sağlık, beslenme, sosyal psikolojik, fizik tedavi ve rehabilitasyon vb. pek çok kategoride faaliyet gösteriyor.

25 yılı aşkın tecrübesi ile yaşlılara gerekli özeni gösteren Altınçatı Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezleri’ne ilişkin bilgi edinebilmek adına hemen https://altincatihuzurevi.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Nevia Oran Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi

Profesyonel kadrosu ile yaşlıların bakımını gerçekleştiren Nevia Oran Huzurevi; Çankaya’da faaliyet gösteriyor.

Yaşlıların rehabilitasyon ve tedavileri ile ilgilenebilmek adına geriatri ve gerontoloji hizmeti de veren huzurevine ilişkin ayrıntılı bilgi için hemen https://www.neviaoran.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Ankara’da hizmet alabileceğiniz diğer huzurevlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Özel Mia Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi:
 • Özel İrem Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi
 • Gönül Köşküm Huzurevi ve Yaşlıbakım Evi
 • Evimiz Yaşlı Bakım Merkezi:
 • Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi: https://www.ihlamurkonagi.com.tr/
 • Gülhan Doğan Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi: https://gulhandoganhuzurevi.com/
 • Dört Mevsim Yaşam Köşkü Huzurevi: https://www.dmykhuzurevi.com/
 • Özel Altınçatı Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi: https://altincatihuzurevi.com/
 • Süleyman Demirel Huzurevi Sürekli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi: http://cubuk.gov.tr/suleyman-demirel-huzurevi
 • Keçiören Belediyesi Güçsüzler Yurdu: https://www.kecioren.bel.tr/huzurevi_mudurlugu-23-mudurluk.html

İzmir’in En İyi Huzurevleri

Ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’de faaliyet gösteren huzurevlerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Özel İzmir Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi

Kış ve yaz bahçeleri ile yaşlıların kendilerini doğa ile iç içe yaşayabilmelerine fırsat tanıyan Özel İzmir Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi; sertifikalı bakım görevlileri, anında bakım ve yoğun bakım hizmeti ile Bornova’da hizmet sunuyor.

Pek çok etkinliğe ve ziyaret ev sahipliği yapan huzurevi ile ilgili bilgi alabilmek için hemen https://www.izmirhuzurevi.com.tr/etkinlik.html linkini tıklayabilirsiniz.

Bilge Bakım Evi

İzmir Bornova’da hizmet sunan bir diğer huzurevi olan Bilge Bakım Evi; yaşlıların sosyal vakit geçirebileceği sosyal donat alanları, sık sık gerçekleştirdikleri etkinlikleri ile yaşlılara sosyal ve eğlenceli bir yaşam vaat ediyor.

Detaylı bilgi için hemen https://bilgebakimevi.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

İzmir Platin Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Profesyonel ve uzman kadrosu ile Bornova’da hizmet sunan İzmir Platin Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi; palyatif bakım, yoğun bakım sonrası hizmet, fizik tedavi hizmeti, psikolojik destek vb. hizmetleri ile yaşlılara konforlu bir yaşam sunuyor.

Bakım merkezine ilişkin bilgi alabilmek için http://platinhuzurevi.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

Nil Özel Yaşlıbakım ve Huzurevi

Yatalak ve yardımlı beslenme hizmeti almak isteyen yani kendi bakımlarını gerçekleştiremeyen hastaların da konaklayabileceği Nil Özel Yaşlıbakım ve Huzurevi; İzmir Çiğli’de faaliyet gösteriyor.

Detaylı bilgi için hemen https://nilyaslibakimevi.com linkini tıklayabilirsiniz.

Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı olan Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi; 425 yatak kapasitesi ile hizmet sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için hemen https://www.izmir.bel.tr/tr/ZubeydeHanimHuzurevi/62/114 linkini tıklayabilirsiniz.

İzmir’de hizmet alabileceğiniz diğer huzurevlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Özel Gül Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi:
 • Özel Sevgi Yaşlıbakım ve Huzurevi
 • Nevval Salih İşgören Huzurevi: http://www.nevvarsalihisgoren.org.tr/bornova-nevvar-salih-isgoren-huzurevi/
 • Özel Çamlık Yaşlı Bakım ve Huzurevi: https://camlikhuzurevi.business.site/
 • Kalamış Yaşlı Bakımevi:
 • Kardelen Yaşlıbakım ve Huzurevi
 • İzmir Valiliği Buca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi
 • Özel Sevgi2 Huzurevi ve Yaşlıbakım Merkezi
 • Bilge İleri Yaşlı Bakım ve Yaşam Evi: https://bilgebakimevi.com/
 • Duru Huzurevi: https://www.duruhuzurevi.com/

Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi Fiyatları 2024

Özel huzurevi fiyatları; 1500 TL’den başlıyor ve 20 BİN TL’ye kadar yükselebiliyor.

Lüks huzurevlerinde konaklamak isteyenlerin ise aylık 10 BİN-15 BİN TL civarında ödeme yapmaları gerekiyor.

Devlete bağlı olan huzurevlerinde ise maddi durumu olmayanlar, aylık 1300 TL gibi uygun fiyatlara konaklayabiliyorlar.

Yaşlıların bakımlarının da gerçekleştirilip, sağlık hizmetlerinin sunulduğu yaşlı bakımevi fiyatları, huzurevi fiyatlarına nazaran daha yüksek rakamlarda seyrediyor.

Yaşlı bakım ve huzurevi güncel fiyatları için Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi Fiyatları 2024 Güncel Liste yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca ülkemizde hizmet veren en iyi huzurevleri listesini sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Türkiye’nin en iyi huzurevlerine ilişkin sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu