Burs Başvurusu

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Nedir? Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Kimlere Verilir? Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Başvurusu, Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Ne Zaman? Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Ne Kadar? Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Şartları detayları yazımızda...

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı 2024; Üniversite öğrencilere yönelik destekleri tek tek açıklayan hükümet son olarak öğrencilere ulaşım desteği yardımı yapacağını duyurdu. Ulaşım desteği adı altında yılda 2 defa verilecek yol parası ile öğrencileri ve aileleri yol parası derdin kurtaracak.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ulaşım desteği yardımından 150 bin öğrencinin yararlanması hedefleniyor. Ailelerin uzak başka şehirde eğitim gören üniversite öğrencilerine verilecek ulaşım desteği için ödenecek tutar resmi olarak açıklanmadı.

Öğrencilerin yılda 2 defa üniversiteye ve evine gitmesi için verilecek ulaşım desteği ve yol desteği hakkında detaylı bilgi yazımızda…

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Nedir?

Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı başka şehirde okuyan üniversite öğrencilerin yılda 2 defa olmak üzere ailelerinin yanına gitmeleri ve okula dönmeleri için devlet tarafında verilen yol parasıdır. Üniversite eğitimini başka şehirde sürdüren gençlerin yol parası karşılamak için devlet tarafından karşılıksız olarak verilecektir.

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Kimlere Verilir?

Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı aktif olarak okula eğitin ve ikametgah ettiği adresten başka şehirde okuyan öğrencilere verilecektir. Öğrencinin okula devam etme zorunluluğu bulunduğu için okula giden üniversiteli öğrenciler yol parası yardımından yararlanabilirler.

Üniversite öğrencilerine ulaşım desteği yılda en az 150 bin öğreniciye verilmesi hesaplanmaktadır.

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Öğrencilere karşılıksız olarak ulaşım desteği için başvurular ikametgah adresine kayın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidilerek yapılması gereklidir. Öğrencilere karşılıksız olarak ulaşım desteği almak isteyen kişiler kimlikleri ile giderek bizzat başvuruda bulunmaları yeterdir.

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Ne Zaman

10 Ekim’de yapılan Kabine Toplantısının ardından, ailelerinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerine ulaşım desteği verileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklandıktan sonra bir çok öğrenci ulaşım desteği yardımı ne zaman sorusunu sıklıkla sormaktadır. Bu ay içerisinde başvuru detayları paylaşılacaktır.

Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Şartları Nelerdir

Öğrencilerin gider maliyetlerini düşürmek ve ailelerin yanında para harcamadan gitmesi sağlamak için verilen öğrencilere ulaşım desteği yardımı için eğitim öğretimi başka şehirde gören öğrencilere verilecektir. Öğrencilerin okula devam ediyor olması diğer aranan şartlardan biridir.

BAKINIZ >>> Üniversite Öğrencilerine Yol Parası Yardım Başvurusu

Öğrenci Ulaşım Desteği Yardımı Ne Kadar

Öğrencilere verilecek ulaşım desteği miktarı resmi olarak açıklanmamasına karşın yerilecek yol parası miktarı yaşadığınız şehirden evinize olan mesafeye bağlı olarak verilecektir. Yaşadığınız şehir ile okul arası mesafe ne kadar uzak ise bu bağlı ulaşım desteği miktarı size yılda 2 defa ödenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu