Burs Başvurusu

Öğrencilere Ulaşım Desteği Başvurusu ve Başvuru Şartları

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Nedir? Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Kimlere Verilir? Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Başvurusu, Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Ne Zaman? Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Ne Kadar? Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Şartları detayları yazımızda...

Öğrencilere Ulaşım Desteği Başvurusu ve Başvuru Şartları 2024; Üniversite öğrencilere yönelik destekleri tek tek açıklayan hükümet son olarak öğrencilere ulaşım desteği yardımı yapacağını duyurdu. Ulaşım desteği adı altında yılda 2 defa verilecek yol parası ile öğrencileri ve aileleri yol parası derdin kurtaracak.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ulaşım desteği yardımından 150 bin öğrencinin yararlanması hedefleniyor. Ailelerin uzak başka şehirde eğitim gören üniversite öğrencilerine verilecek ulaşım desteği için ödenecek tutar resmi olarak açıklanmadı.

Öğrencilerin yılda 2 defa üniversiteye ve evine gitmesi için verilecek ulaşım desteği ve yol desteği hakkında detaylı bilgi yazımızda…

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Nedir?

Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı başka şehirde okuyan üniversite öğrencilerin yılda 2 defa olmak üzere ailelerinin yanına gitmeleri ve okula dönmeleri için devlet tarafında verilen yol parasıdır. Üniversite eğitimini başka şehirde sürdüren gençlerin yol parası karşılamak için devlet tarafından karşılıksız olarak verilecektir.

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Kimlere Verilir?

Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı aktif olarak okula eğitin ve ikametgah ettiği adresten başka şehirde okuyan öğrencilere verilecektir. Öğrencinin okula devam etme zorunluluğu bulunduğu için okula giden üniversiteli öğrenciler yol parası yardımından yararlanabilirler.

Üniversite öğrencilerine ulaşım desteği yılda en az 150 bin öğreniciye verilmesi hesaplanmaktadır.

Ulaşım Desteği İçin Nereye Başvurulur

Yol parası için ulaşım desteği almak için başvurular bizzat öğrenciler tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kimlik ile beraber gidilerek yapılmaktadır. Şu an için başvurular sadece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile kabul edilmektedir.

Ulaşım Desteği Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Öğrencilere karşılıksız olarak ulaşım desteği için başvurular ikametgah adresine kayın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidilerek yapılması gereklidir. Öğrencilere karşılıksız olarak ulaşım desteği almak isteyen kişiler kimlikleri ile giderek bizzat başvuruda bulunmaları yeterdir.

Ulaşım Desteği Başvurusu E-Devlet

Ulaşım desteği başvurusu e-devlet üzerinden kabul edilmektedir. Ulaşım desteği başvuru için bizzat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile kabul edilmemektedir. Ancak vakfa gidemeyecek olanlar ise e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti bu linke tıklayarak başvurusunu yapabilir. Başvuru sonunda bulunan açıklama kısmına öğrenci olduğunuzu ve ulaşım desteği talep ettiğinizi yazabilirsiniz.

Ulaşım Desteği Başvuru Formu

Ulaşım desteği başvuru formu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gittiğinizde sizden istenen formdur. Ulaşım desteği formu doldurulurken okul ve eğitim bilgilerinizi tam ve eksiksiz olarak doldurmalısınız. Ayrıca aile ve kişisel bilgilerin yanında forma IBAN bilgisini eklemelisiniz.

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Yardımı Ne Zaman

10 Ekim’de yapılan Kabine Toplantısının ardından, ailelerinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerine ulaşım desteği verileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklandıktan sonra bir çok öğrenci ulaşım desteği yardımı ne zaman sorusunu sıklıkla sormaktadır. Bu ay içerisinde başvuru detayları paylaşılacaktır.

Öğrencilere Ulaşım Desteği Yardımı Şartları Nelerdir

Öğrencilerin gider maliyetlerini düşürmek ve ailelerin yanında para harcamadan gitmesi sağlamak için verilen öğrencilere ulaşım desteği yardımı için eğitim öğretimi başka şehirde gören öğrencilere verilecektir. Öğrencilerin okula devam ediyor olması diğer aranan şartlardan biridir.

BAKINIZ >>> Üniversite Öğrencilerine Yol Parası Yardım Başvurusu

Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği İçin Gerekli Belgeler

Devletin öğrencilere verdiği ulaşım desteği için başvuru yaparken sizden bazı belgeler talep edilmektedir.

  • Öğrenci belgesi
  • Kimlik fotokopisi
  • Banka IBAN bilgisi

Öğrenci Ulaşım Desteği Yardımı Ne Kadar

Öğrencilere verilecek ulaşım desteği miktarı resmi olarak açıklanmamasına karşın yerilecek yol parası miktarı yaşadığınız şehirden evinize olan mesafeye bağlı olarak verilecektir. Yaşadığınız şehir ile okul arası mesafe ne kadar uzak ise bu bağlı ulaşım desteği miktarı size yılda 2 defa ödenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu