Maddi Yardım

Evlilik Kredisi Nedir? Başvuru Şartları ve Yaş Sınırı

Evlilik Kredisi Nedir? Başvurusu ve Başvuru Şartları 2024; Devlet tarafından yeni evlenen geçlere beryaz eşya almaları ve yuva kurmalarında destek olmak üzere faizsiz 150 bin TL aile destek kredisi verilecek.

Evlilik hazırlığı yapan gençlerin zorlanmadan 48 Ay vade ile alabilecekleri 150 bin TL devlet destekli evlilik kredi ayrıca evliliğin ilk 2 yılında geri ödemesiz olarak verilmesi planlanmaktadır. Evlenecek gençler tarafından merakla beklenen Aile hesabı kredisi nedir? Aile hesabı başvurusu 2024, yen evlenen kredi yardımıi yeni evlenenlere kredi başvurusu şartları yazımzıda.

İşte tüm destayları ile Yeni evlenenlere kredi başvurusu ve Yeni evlenenlere kredi başvurusu detayları;

Aile Hesabı Kredisi Nedir?

Aile hesabı kredisi evlenecek olan gençlere evlilik hazırlığı için düşük fazile verilen kredilerden biridir. Yeni evlenen gençlerin evlilik hazırlığı yaparken zorlanmadan beyaz eşya ve giderleri için devlet tarafından düşük fazile verilmektedir. Evliliğin ilk 2 yada 3 yılında geri ödemesiz olarak verilen evlilik kredisi ayrıca dilerseniz 48 Ay vade ile ödeme imkanınıza bulunmaktadır.

Yeni Evlenenlere Kredi Desteği Başvurusu Nereye Yapılır?

Yeni evlenenlere kredi desteği başvurusu ilk olarak tüm devlet bankalarında yapmanız mümkün. Ayrıca devlet destekli evlilik kredi başvurularını internetten online olarak mobil bankacılık uygulamasına girerek Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıfbank araculığı ile yapabilirsiniz.

Yeni evlenlere verilecek kredi miktarı 150 bin TL kadar onayladığında banka hesabınıza yatırılacaktır.

Yeni Evlenenlere Kredi Desteği Kimlere Verilir

Yeni evlenenlere ve evlenecek gençlere verilen kredi desteği resmi olarak evlilik hazırlaığı yapan ve bunu belgeyen gençlere verilecektir. Gençlere verilecek evlilik kredisini almak isteyenler mutlaka resmi evlilik işlemlerinin balatıldığını ve bunu belgelemek zorundadırlar.

Evlilik kredisi ayrıca daha yeni evlenmiş kişilerde yararlanabilir.

Yeni Evlenenlere Kredi Desteği Şartları

Yeni evlenenlere kredi desteği başvuru şartlarını taşıyanlara verilen evlilik kredisi almak için belediyeden alınan nikâh tarihli belgeyi ibraz etmeniz gereklidir. Evlilik hazırlığı yapan ve yeterli maddi imkanı olmayan gençlere verilen evlenenlere kredi desteği için ilk olarak belediyeden nikan tarihi aldığınız belgesi sunmanız gereklidir.

Yeni evlenenlere kredi desteği için evlilik işlemlerini başlatmayanlar başvuruda bulunduklarında kredi başvurusu onaylanmayacaktır.

Devletin verdiği evlilik desteği kredisi başvuru şartları için Devletten Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Başvuuru Şartları yazısını okuyabilirsiniz.

Yeni Evlenenlere 150 Bin TL Kredi Desteği Başvurusu Ne Zaman

Yeni evlenenlere 150 Bin TL kredi desteği başvurusu önümüzdeki ay itibari ile başlaması planlanmaktadır. Bakanlık tarafından resmi açıklama yapıldıktan sonra başvurular kabul edilecektir. Özellikle yaz döneminde evlenmeyi planlayan ve yeterli maddi gücü olmayan kişiler 150 bin TL kredi başvurusu yaparak zorlanmadan düğünlerini yapabilirler.

Devletin Yeni Evlenenlere Verdiği Para Ne Kadar?

Devletin yeni evlenenlere verdiği kredi miktarı üst limiti 150.000 TL olarak belirlenmiştir. 150 Bin TL kadar yeni evlenenlere verilen kredi ilk 2 yıl geri ödemesiz ve sıfır faizli olarak verilecektir.

Yeni Evlenenlere Kredi Desteği Faizsiz Mi

Yeni evlenenlere kredi desteği miktarı özellikle evlenencek gençlerin almak istediği kredi türlerinden biridir. Sıfır fazili verilen olan bu kredi için her hangi bir faiz talep edilmeyecek

BAKINIZ : Evlilik Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Banka Evlilik Kredisi Veriyor?

Yeni Evlenenlere Kredi Hangi Bankadan Alınır?

Yeni evlenenlere kredi desteği verecek bankalar arasında Ziraat, Halk Bank ve Vakıf Banka başta olmak üzere İş Bankası, Finans Bank ve diğer bankalardan başvuru yapabilirler.

ÖNEMLİ: Yeni evlenen gençlere ve evlenen hazırlığı yapan kişilere verilecek devlet desteği şu an için tam olarak netleşmemiştir. Resmi açıklama yapıldıktan sonra sizlere detaylı olarak ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Son günlere gündeme gelen sosyal yarıdmların yanında gençlere destek olmak isteyen devletimiz hazırlakları yaptıktan sonra başvuruları kabul edecektir.

Evlilik Kredisi Yaş Sınırı

Devlet destekli evlilik kredi almak için istenen yaş sınırı 18 ile 24 yaş aralığında olması gereklidir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu