Güncel Konular

Başkent Kart Başvurusu ve E-Devlet Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu 2024; Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ve muhtaç vatandaşlara dağıtılan Başkent Kart ile vatandaşlar, anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yapabiliyorlar.

Başkent Kart başvurusu kabul edilen hak sahipleri, kartlarını fatura ödeme, para yatırma ve para çekme işlemlerini gerçekleştirmek üzere de kullanabiliyorlar.

Ankara il sınırlarında ikamet eden, muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşların başvurabilecekleri Başkent Kart’a üye olan işyerleri ise cazip avantajlardan faydalanabiliyorlar.

Bu yazımızda Ankara’da yaşayan ihtiyaç sahipleri tarafından sıklıkla merak edilen ‘Ankara Başkent Kart başvurusu nasıl yapılır? Başkent Kart yardım sorgulama nasıl gerçekleştirilir?’ vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Başkent Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve pandemi yüzünden mağdur olan esnaflara dağıtılmaya başlanan Başkent Kart; içerisinde belirli bir limit bulunan ve vatandaşların bu limitleri kullanarak, alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyan sosyal destek kartına deniliyor.

İhtiyaç sahipleri, kartlarını Türkiye’nin tüm illerinde hatta tüm dünya genelinde kullanabiliyorlar.

Temassız ödeme özelliğine sahip olan bu kart ile alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, işyerlerinde kısacası hemen hemen her yerde alışveriş yapılabiliyor. Kart, akaryakıt istasyonlarında benzin alınırken de kullanılabiliyor.

Başkent Kart sahipleri, kartlarından para çekerek, yardım parasını nakit para olarak da kullanabiliyorlar.

Aynı zamanda kartlarına para yatırabiliyor, kartlarındaki para ile elektrik, su, doğalgaz, telefon vb. faturalarını da kolaylıkla ödeyebiliyorlar.

Başkent kart; kredi kartı olarak da kullanılabiliyor.

Başkent Kart Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

23 Haziran tarihi itibariyle kullanıma sunulan Başkent Kart; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal yardım projeleri arasında bulunuyor.

İhtiyaç sahibi kişiler; https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linki üzerinden kolaylıkla ön başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Başkent kart başvuru linki https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ tıklayarak hemen formu doldurabilirsiniz.

Daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru formu dolduran yani belediyeye giderek, yardım talebinde bulunan ve yardım alan kişiler, Başkent Kart isimli yardım kartından öncelikli şekilde yararlanabiliyorlar.

Vatandaşlar, ALO153 hattını arayarak, başvuruya dair ayrıntılı bilgi edinebiliyorlar.

Ayrıca Başkent Kart satış noktalarımızdan, Başkent Mobil üzerinden ve web sitemizden ön başvuru yaparak sahip olabilirsiniz.

Ankara Başkent Kart Başvuru E-Devlet

Ankara Başkent Kart Başvuru e-devlet üzerinden yapmamanız mümkün. Belediyenin resmi sitesi alo 153 çözüm masasını arayarak başkent kart başvurusunda bulunabileceğiniz gibi e-devlet üzerinden hemen başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Başkent Kart Başvuru Linki

Başkent Kart başvuru linki, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sosyalhizmetler.ankara.bel.tr adresindeki “Başkent Kart Başvuru” sayfasında yer almaktadır. Bu sayfaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Başvuru sayfasında, başvuru sahibinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve başvuru sebebi gibi bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, başvuru sahibinin cep telefonuna bir onay kodu gönderilecektir. Onay kodu girildikten sonra, başvuru tamamlanmış olacaktır.

Başkent Kart başvurusu, çevrimiçi olarak yapılabildiği gibi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binalarında bulunan Başkent Kart başvuru noktalarından da yapılabilmektedir.

Başkent Kart Başvuru Şartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent kart başvuru şartları arasında her hangi bir sosyal güvencenin ve gelirin bulunmaması gereklidir. Yoksul ve dar gelirli vatandaşlara verilen Başkent kart yardımlarından yararlanmak için muhtar yada e-devlet üzerinden fakirlik belgesi alınması gereklidir.

Başkent Kart Kimlere Verilir?

Başkent Kart’a işyeri sahipleri başvurarak, bu kartı kullanmanın avantajlarından yararlanabiliyorlar.

Bu karta pandemi yüzünden maddi zarara uğrayan esnafların yanı sıra ihtiyaç sahibi yani muhtaç ve dar gelirli vatandaşlar da başvurabiliyorlar.

İhtiyaç sahiplerinin başvurularının kabul edilmesi halinde bu karta düzenli olarak, belirli miktarda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yardım parası yatırılıyor.

Muhtaçlık sınırının altında yaşayan Ankaralı vatandaşlar, yani hane halkı kişi başı aylık ortalama net kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olan vatandaşlar, bu karta başvurabiliyorlar.

Yardım kartı, öncelikli olarak muhtaçlara, kimsesizlere, işsizlere, engelli veya kronik hastalara, dul kadınlara, muhtaç asker, şehit ve gazi yakınlarına ve afetzede vatandaşlara veriliyor.

Başkent Kart sahibi olup olamayacağınıza dair detaylı bilgi almak için ALO153 hattını arayabilirsiniz.

Başkent Kart Yardım Sorgulama

Bu karta başvuran ihtiyaç sahipleri, başvurularının olumlu ya da olumsuz sonucunu öğrenmek için ALO153 hattını arayıp, yetkili kişilerden bilgi alabiliyorlar.

Başvurular, ortalama bir ay içerisinde sonuçlanmakla birlikte başvurulardaki yoğunluk durumuna göre bu süre daha da uzun olabiliyor.

Başvuruların olumlu ya da olumsuz sonucu; başvuru sahiplerine başvuru formunda paylaştıkları iletişim bilgileri üzerinden iletiliyor.

Başvuru sahipleri, başvuru sonuçlarını https://mavimasa.ankara.bel.tr/ linki üzerinden de görüntüleyebiliyorlar.

Başkent Kart Başvuru Formu

Yardım başvuru formunda kişilere aylık kazançlarına, kişisel bilgilerine, aylık giderlerine ve iletişim bilgilerine dair sorular yöneltiliyor.

Daha sonra başvuru formları; Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından inceleniyor.

İnternet üzerinden yapılan tüm başvurular, ön başvuru olarak kabul ediliyor.

Başvuru sahiplerinin başvurularının kabul edilebilmesi noktasında formdaki sorulara doğru ve eksiksiz yanıtlar vermeleri gerekiyor.

Başkent Kart Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi başvurular, ortalama bir ayda sonuçlanıyor.

Kimi zaman başvuruların sonuçlanması, birkaç aya kadar uzayabiliyor.

Başkent Kart Nereden Alınır?

Başkent Kart; başvurusu kabul edilen esnafların, işyerlerinin ya da ihtiyaç sahiplerinin ev ya da işyeri adreslerine kadar teslim ediliyor.

Yani başvuru sahiplerinin bu kartı almak için belediyeye gitmeleri gerekmiyor.

Başkent Kart Nerelerde Geçerli?

Başkent Kart; tüm illerde yani Türkiye’nin her yerinde post cihazının mevcut olduğu mağaza, market ve diğer işyerlerinde kullanılabiliyor.

Vatandaşlar bu kartları ile alışveriş yapabiliyor, kartlarından para çekip, kartlarına para yükleyebiliyor, kartlarındaki para ile faturalarını ödeyebiliyor, akaryakıt istasyonlarında bu kartlarını kredi kartı gibi kullanabiliyorlar.

Vatandaşlar, Başkent Kart mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek, para gönderme, fatura ödeme, cüzdan hesabı oluşturma vb. işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Başkent Kart Mobil uygulaması akıllı telefonlara Google Play Store ya da Apple Store üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor.

Başkent Kart Nasıl Kullanılır?

Başkent Kart, temassız ödeme özelliğine sahip bir kart olduğundan alışveriş esnasında herhangi bir şifre kullanımı gerektirmiyor.

Vatandaşlar, temassız ödeme özelliği bulunan post cihazlarının geçerli olduğu tüm market, mağaza ya da diğer işyerlerinde bu kartları post cihazına yaklaştırarak ve birkaç saniye kartlarını bekleterek, kullanabiliyorlar.

Hatta vatandaşlar, kartları ile online alışveriş bile yapabiliyorlar.

Dilerlerse kartın içindeki parayı tek seferde ya da parça parça çekerek de ihtiyaçlarını karşılamak adına bu kartı kullanabiliyorlar.

Başkent Kart Gaz Ödeme Nasıl Yapılır

Dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacı ile başlatılan kara kış destek paketi kapsamından Ankara il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara verilen doğalgaz yardımı kapsamında Başkent Kartınıza yüklenen bakiyeleri doğalgaz faturanızı ödemek için kullanabilir yada ön ödemeli doğalgaz kartınızı bakiye olarak yükleyebilirsiniz.

Başkent kart doğalgaz yardımından yararlanan kişiler gazmatiklerden kartları ile doğalgaz faturalarını ödeyebilir yada ön ödeye bakiyesi yükleyebilirler.

Başkent Kart Doğalgaz Yardımı Nasıl Kullanılır

Başkent kart doğalgaz yardımı kullanımı yaparak gaz matiklerden kartınıza gaz dolumu yapabilir yada doğalgaz faturanızı ödeyebilirsiniz. Gaz matiklerden başkent kart ile fatura ödemek yada kart yüklemesi yapmak için size en yakın kioslara gitmeniz ve başkent kartınızı ile işlem yapmanız gereklidir.

Kartınızı gazmatiklere taktıktan sonra telefon numaranızı giriniz. Açılan yeni sayfada Başkent kart ile ödeme yap tuşuna basın. Başkent kartın arkasındaki barkot numarasını girin ve devam tuşuna basın ve karşınıza gelen bilgileri kontrol edin. Bilgiler doğru ise devam tuşuna basın ve para yükleme adımına geçin doğalgaz ödemeniz

Başkent Kart Limiti Ne Kadar?

İhtiyaç sahiplerinin Başkent kartlarına 500 TL yatırılıyor. Vatandaşlar, kartlarına yüklenen bu parayı kartlarından çekip, nakit olarak da kullanabiliyorlar.

Ankara Sosyal Yardım Kartı Her Ay Yatıyor mu?

Başkent Kart limitleri, 2 ayda 1 güncelleniyor. Yani ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına 2 ayda 1 500 TL yardım parası yatırılıyor.

Ankara Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başvurusu kabul edilen kişilerin kartlarına 500 TL’yi yaklaşık bir ay içerisinde yatırıyor.

Sonraki ödemeler ise iki ayda bir yapılıyor. Bazı durumlarda gecikmeler de yaşanabiliyor.

Uzun süreli gecikmelerde ise kişilerin kartına daha fazla miktarda para yatırılarak, gecikmeler telafi ediliyor.

Başkent Kart Para Sorgulama

Vatandaşlar, Başkent Kart mobil uygulaması üzerinden kartlarında kalan bakiyeyi görüntüleyebiliyorlar.

Aynı zamanda bakiye sorgulama işlemini sms yoluyla da gerçekleştirebiliyorlar.

SMS ile bakiye sorgulama yapmak isteyen vatandaşların telefonlarının sms bölümüne girdikten sonra BAKIYE yazıp, bir boşluk bırakıp, kartlarının son 6 hanesini yazmaları ve bu mesajı 0850 988 99 99’a kısa mesaj olarak göndermeleri gerekiyor.

Başkent Kart Nakit Çekilir mi?

Başkent Kart içerisindeki limitler, nakit para olarak çekilebiliyor.

Başkent Kart Hangi ATM’lerde Geçerli

Başkent Kart Ankara Büyükşehir  Belediyesi ve Vakıfbank ortaklaşa çıkardığı kartlardan biridir. Vakıfbank ortak ATM özelliği ile ortak anlaşmalı ATM’lerde kullanabilirsiniz. Başkent kart bakiye sorgulama limit işlemleri için Vakıfbank ATM lerini kullanabilirsiniz.

Başkent Kart Ne Zaman Gelir

Başkent kart başvurunuz onayladıktan sonra ortalama 1 hafta içerisinde başkent kartınız başvuruda bulunurken verdiğiniz adrese teslim edilir. Oldukça fazla kişi tarafından başvuruda bulunulduğu için bazı dönemler kart tesliminde gecikme yaşanabilir.

Başkent Kart Kaç TL?

Vatandaşlar, herhangi bir kart ücreti ödemeden bu karta sahip olabiliyorlar.

Aynı zamanda kart sahiplerinden hiçbir şekilde üyelik aidatı da talep edilmiyor.

Başkent Kart Para Çekme Nasıl Yapılır

Vatandaşlar, bu kartla para çekebilecekleri gibi para transfer, para yatırma işlemlerini de yapabiliyorlar.

Başkent Kart Hangi Bankadan Para Çekilir?

Başkent Kart sahibi vatandaşlar, kartlarından nakit para çekmek istediklerinde Vakıfbank ATM’lerinden para çekme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Aynı zamanda Vakıfbank ATM’lerinden kartlarında kalan para miktarını da görüntüleyebiliyorlar.

Başkent Kart A101’de Geçerli Mi

Başkent kart A101 dahil bir çok markette geçerlidir. Gıda alışverişi için Başkent kartınızı A101 mağazalarında kullanabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi A101 yardım kartı kullanmak içim şifrenizi bilmeniz yeterlidir.

Başkent Kart Anlaşmalı Marketler

Bir çok market ve mağazada geçerli olan başkent kart geçerli olduğu marketler ise;

 • Anfa
 • Başkent Market
 • Bugsaş
 • Yunus Market
 • Soykan
 • Çelikler
 • Damla

Başkent Kart Limit Nasıl Öğrenilir

Başkent kart limiti öğrenmek için mağazadan alışveriş yapmadan önce kasiyer görevlisinden yardım isteyebilirsiniz. Başkent kart limiti öğrenmek için market görevlisi pos cihazından size kalan bakiye hakkında bilgi verecektir. Ayrıca Başkent kart uygulaması telefonunuza indirerek limit bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Başkent Kart Şifre Nasıl Alınır

Başkent kart şifre öğrenme ve değiştirme işlemi için her hangi bir ATM den bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca  (“Başkent Cüzdan” kaydı oluşturduğunuz telefon numaranızla) Başkent 153 çağrı merkezini arayarak 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsüne şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Ankara Başkent Kart Başvuru Numarası

Ankara başkent kart başvuru ve başvuru sorgulama hakkında tüm sorularınız için 153’ü arayarak 5’i tuşladığınızda detaylı bilgi alabilirsinz.

Başkent Kart Üye İşyeri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başkent Kart’a başvuran işyerleri; birçok avantajdan yararlanabiliyor.

Aynı zamanda ek gelir elde etme şansını da elde ediyorlar.

Kart sahibi vatandaşlar ise üye işyerlerinden alışveriş yaptıklarında cazip indirimlerden faydalanabiliyorlar.

Başkent Kart’a üye olmak isteyen işyeri sahipleri, ön başvuru işlemlerini https://uyeisyeri.ankara.bel.tr/ linki üzerinden hızlıca gerçekleştirebiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi; ihtiyaç sahiplerine eğitim yardımı, öğrenciler için burs yardımı, öğrenciler için kırtasiye yardımı, gıda ve erzak yardımı, eşya yardımı, kira yardımı vb. birçok yardımlarda bulunuyor.

Yapılan en önemli yardımları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Para yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Eğitim ve burs yardımı
 • Giysi yardımı
 • Mobilya ve eşya yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Kira yardımı
 • Başkent Kart sosyal destek kartı yardımı
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Bebek bezi ve bebek maması yardımı
 • Yaşlılar için evde bakım hizmeti
 • Günlük sıcak yemek ve çorba dağıtımı
 • Muhtaç şehit, asker ve gazi yakınları için yapılan yardımlar
 • Engelli vatandaşlar için yapılan yardımlar
 • Kronik hastalar için yapılan yardımlar
 • Diğer yardımlar

Acil para yardımına ihtiyacı olanlar, Büyükşehir Belediyesi’ne nakdi yardım almak adına başvurabiliyorlar.

Yoksul aileler ise çocuklarının eğitim ve kırtasiye masraflarını karşılamak için burs ve eğitim desteği alabiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi; engelli vatandaşlara zaman zaman ücretsiz tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye, baston vb. medikal cihazlar dağıtabiliyor.

Afetzede vatandaşlar için kira ve barınma yardımı, giysi yardımı yapabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi; fakir ailelere düzenli bir şekilde gıda ve erzak yardımı yapmaktan da geri kalmıyor.

Yardım kapsamında her ay binlerce aileye gıda ve erzak içeren koliler dağıtıyor.

başkent kart sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahiplerine Başkent Kart isimli sosyal destek kartı dağıtan Ankara Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ve yoksul vatandaşlara gıda ve erzak yardımı, kömür ve odun yardımı, giysi yardımı, para yardımı, eşya yardımı, aşevi yardımı, kırtasiye yardımı vb. birçok yardımlar da yapıyor.

Ankara il sınırlarında ikamet eden vatandaşlar; Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımlarına bizzat bağlı oldukları ilçe belediyesine giderek, başvurabiliyorlar.

Ya da Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı olan Aile Yaşam Merkezleri veya Kadın Lokallerine giderek de başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Vatandaşların başvuru esnasında başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımları e-devlet platformu üzerinden de başvurulabiliyor.

E-devlet üzerinden TC kimlik no ve e-devlet şifre bilgileriniz ile belediye yardımlarına başvurmak için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalısınız.

Ardından başvuru formunu doldurmalı, başvuracağınız ilçe belediyesini işaretlemesiniz.

Son olarak da sosyal yardım türleri başlığı altında yer alan seçenekler arasından ihtiyacınız olan yardımları işaretlemelisiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sorgulama

Başvuru sorgulama işlemini yukarıdaki e-devlet başvuru ve sorgulama sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak da başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ya da başvurduğunuz ilçe belediyesini arayabilir veya belediyeye bizzat gidebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Merkezleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartına ya da diğer yardımlarına başvurmak için başvuru merkezlerine gidebilirsiniz.

Yani Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı olan Yaşam Merkezleri’ne ya da Kadın Lokallerine giderek, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru merkezlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Ayaş AYM
 • Akyurt AYM
 • Altındağ AYM
 • Araplar AYM
 • Bala Gençlik Merkezi
 • Elmadağ Gençlik Merkezi
 • Kahramankazan AYM
 • Kalecik AYM
 • Kuşcağız AYM
 • Kızılcahamam Gençlik Merkezi
 • Mamak Gençlik Merkezi
 • Ortapınar Yenikent Gençlik Merkezi
 • Yahyalar AYM

Başkent Kart Başvuru Telefon Numarası

Başkent kart başvurusu, Başvuru sorgulama ve aklınıza tkılan tüm sorulara cevap bulmak için 153’ü arayarak 5 ‘e tuşladıktan sonra canlı iletişim kurabilirsiniz. Başkent Kart Başvuru Telefon Numarası 153 dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Başkent Kart Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır

Başkent Kart başvurusu ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir.

Başvuru sonucu, başvuru sahibinin cep telefonuna SMS ile bildirilecektir. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar, Başkent Kart’larını Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası A-Blok’ta bulunan Başkent Kart bankosundan teslim alabilirler.

Bu yazımızda Başkent Kart başvurusuna dair merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Başkent Kart kullanıyorsanız ya da bu karta başvurmayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Başkent Kart hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

17 Yorum

 1. İhtiyaç sahibi yaşı ve hastayım başkent kart formuna ulaşamıyorum yardım edermisiniz

 2. BEn çocuğum için süt yardımın da bulundum çıktı 4 ay oldu getiren olmadı nedenini bilmiyorum mesaj geldi kısa süre zarfında bölge ye ulaştırilacaktir denildi ama gelen giden olmadi

 3. 3 evi olana gelir olana veriyorsunuz bizim gibi garbanlarida surunduruyorsunuz evim kira 3 cocugum var kirtasiye masraflarini bile odemediniz arkadasimin tek cocuk ustelik 3 evi kirada onlRa yardim ettiniz bizede hic birsey vermiyorsunuz cok adaletsiz bir durum bence dalga geciyorlar 300₺ cocugumuz basarili fiye verdiler benim cocugumun basarisi ondan daha fazla ama bizde olun diyorsunuz sağolun

 4. Eşimden ayrı yim iki cocum var ilk okullu ve okul öncesi kirtasiye yardımı ve servis yardimi istiyorum

 5. Bu güne kadar hiç yardım talebinde bulunmadım ilk defa sıkıntıya girdim ve yardım talebinde bulundum fakat tam bir fiyasko ne olumlu nede olumsuz bir cevap verilmedi. Ben Mansur Yavaşın farklı olacağını düşünüyordum fakat yanılmışım. Hepsi aynıymış. Kim gelirse hep kendi çevresine çalışıyor. Gerisinin hiç bir önemi yok.

 6. Eşim işsiz 3 çocuk ikisi okuyor hiç yardım almadım yardımcı olun lütfen.

 7. Gıda süt kırtasiye yardımı kart ekmek yardımı istiyorum durumu iyiler alıyor .

 8. Başkent kartım geli ama yardım parası yatmadı herkese mesaj geliyor bana gelmiyor

 9. başkent karta başvuru yapmak istiyorum ama bir türlü başvuru yapamıyorum yardımcı olurmusunuz

 10. 4 çocuk annesiyim iki tanesi eki kardeşinle ihtiyacımız vazgeçilmez çok zor o da aslanım bedava mı yani vedası Seat Aslan pazara çıkamıyorum halimiz olsa bayan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu