Yardım Kartı Başvurusu

10 Numara Kart Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu

10 Numara Kart Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu 2024; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 10 Numara Kart banka kartı olarak kullanabileceğiniz gibi sosyal yardım alan kişilere verilecek bu kart ile yardım parası ödemelerini alabileceksiniz.

Özellikle sosyal yardım alan kişilerin rencide olmaması ve toplum içinde onurun kırılmaması için hayata geçirilen 10 Numara kart sosyal yardımların yanında Balıkesir il sınırları içersinde ulaşımda, kredi ve banka kartı özelliği ile kullanılmaktadır.

İşte Balıkesir 10 Numara Kart Nedir? Balıkesir 10 Numara Kart Kimlere Verilir? Balıkesir 10 Numara Kart Başvurusu, Balıkesir 10 Numara Kart Başvuru Formu ve Balıkesir 10 Numara Kart Bakiye Sorgulama detayları yazımzıda.

Balıkesir 10 Numara Kart Nedir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 10 numara kart Balıkesir il sınırları içinde kullanılancak belediyenin kartlarından biridir. Ulaşımdan sosyal yardıma kadar bir çok alanda kullanılacak bu kart ile para yardımı ve naksi yardım alan ailelerin hem rencide olmaması hemde ihtiyaç sahibi ailelere daha hızlı ulaşılması hedeflenmektedir.

10 Numara kart tüm Balıkesir’de yaşayan vatandaşların kullanımına sunulacak ancak sosyal yardım almak için başvuru yapılması gereklidir. Başvuru sonrası uygun görülen kişilere bu kart verilerek her ay yardımları  bu karta yatacaktır.

Balıkesir 10 Numara Kart Kimlere Verilir?

10 Numara kart her hangi bire şart olmakdan herkesin ulaşımda yada belediye hizmtlerinde rahatlıkla kullanabileceği bir karttır. Karta sahip olmak gereken tek önemli kriter Balıkesir il sınırları içerisinde yaşıyor olmak.

Ancak muhtaç dar gelirli ailelerin bu karta sahip olmak için bazı kreterleri talıyor olmaları gereklidir. 10 numara karta sahip olmak isteyen muhtaç aileler bazı şşartları taşımaları gereklidir.

İşte 10 numara kartın ile sosyal yardım alabilecek kişiler;

  • Dar gelirli muhtaç aileler
  • Her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişiler
  • Hane halkı geliri asgari ücretin 3/1 oranında düşük olan kişiler
  • Dul, yetim ve öksüzler
  • En düşük emekli maaşı alan kişiler
  • Çocuk sahibi muhtaç aileler
  • Eşi askere giden dar gelirli aileler
  • Engelli bireyler
  • Universite okuyan başarılı öğrenciler

Ayrıca belediye tarafından yapılacak incele ile uygun görülen kişilere süt yardımı, mama ve bez yardımı ile evlilik desteği başta olmak üzere bir çok sosyal yardım bu kart aracılığı ile yapılacaktır.

Balıkesir 10 Numara Kart Yardımları Nelerdir?

10 NUMARA KART ile sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. İhtiyaç sahibi oluğunu tespit eedilen herkese verilecek bu kart ile ailelere rencide olmadan diledikleri gibi bu kart ihtiyaçlarını giderebilecek.

📌 Dul, yetimlerimiz ile ev kadınlarına yılda bir kez 20.000 TL nakit destek vereceğiz.

📌 Üniversite kazanan ve il dışına giden gençlerimize şehir dışına gidiş dönüş bileti ve konaklama için nakdi yardım sağlayacağız.

📌 Askere gidecek gençlerimize 5000 TL nakdi destek vereceğiz.

📌 Gazilerimize Gaziler Günü’nde 5000 TL nakdi destek vereceğiz.

📌 Yeni evlenen gençlerimize 30.000 TL nakdi destek vereceğiz.

📌 Bebek sahibi olan ailelere mama ve çocuk bezi almaları için aylık 2000 TL nakdi destek vereceğiz.

📌 0-4 yaş arası çocuğu olan ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere aylık 1000 TL nakdi destek vereceğiz.

📌 Emeklilerimize her ay nakdi destek vereceğiz.

📌 Engellilerimize yılbaşında 5000 TL nakdi destek vereceğiz.

📌 Ramazan’da gıda yardımı olarak 2500 TL, kış öncesinde yakacak yardımı olarak 5000 TL yardım yapacağız.

📌 10 NUMARA KART sadece Balıkesir esnafında ve Balıkesir genelinde kullanılabilecek.

Balıkesir 10 Numara Kart Başvurusu

Balıkesir tarafındna hayata geçirilen 10 numara kart ulaşım için kullanılacaksa Balıkesir il sınırları içerisinde bulunan tüm satış noktalarından alınabilir. Balkar yerine alacak bu kart daha donanımlı ve kullanışlı olacağı için belediye bu karta geçiş yapacaktır.

Kart belediye satış noktalarından alınabileceği gibi belediyenin sosyal yardım kartı olarak kullanmak isteyen kişiler bizzat belediyenin sosyal yardımlaşma birimine başvuru yapmaları gereklidir.

Balıkesir 10 Numara Kart Başvurusu için belediyeye gidebileceğiniz gibi 444 40 10 numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Balıkesir 10 Numara Kart Başvuru Formu

Balıkesir 10 Numara Kart Başvuru Formu karta sahip olmak isteyn kişiler tarafından doldurulması gereklidir. Başvuru formunda gelir durumunuz, ailede yaşayan kişi sayısı, hane halkı geliri ve kişisel bilgilerin tam eksiksiz doldurılması gereklidir.

10 Numara Kart Başvuru Formu belediyeye gidilerek yada belediyenni resmi sitesi üzerinden doldurulacaktır. Başvurusu onaylanan kişilere ulaşılarak kartları teslim edilecektir.

Balıkesir 10 Numara Kart Bakiye Sorgulama

10 Numara kart yardım ödemesi alan kişiler yardım paralarının yatıp yatmadığını yada kartların kalan bakiyelerini öğrenmek için kartı tüm ATM’ler kullanarak öğrenebilir. Banka kartı özelliği oluğu için kartınıza para yatırabilir yada dilediğiniz zaman para çekebilirsiniz.

Balıkesir 10 Numara Kart Nerelerde Geçerli

Balıkesir 10 numara kart Balıkesir il sınırları içerisinde bulunan tüm esfanlarda geçerlidir. Ayrıca 10 Numara kart BİM, ŞOK ve A101 mağazalarıda dahip pos cihazı olan her yerde kullanılır.

10 Numara Kart Sosyal Yardım Ne Zaman Yatar

10 Numara Kart Sosyal Yardım parası ödemleri almaya bşlayan kişilere ödemeler her ayın ilk haftası verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu