Güncel Konular

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS Yardım Ücreti Nasıl Alınır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS Yardım Ücreti Nasıl Alınır? 2023 tarihinde yapılacak olan YKS sınavına giriş ücretlerinin artması öğrencileri düşündürmüştür. Öğrencilere ilk müjde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi sınav giriş ücretini karşılamakta zorlanan öğrencilere   “Sınav ücreti bizden başarı sizden” diyerek seslenmiştir. Bu slogan sınava girecek birçok öğrenci için umut ışığı olmuştur.

Öğrencilere fırsat eşitliği sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında belediye bütçesinden 1 milyar 956 bin 300 TL gibi bir tutar ödenerek öğrencilerin yanında olmuştur.

2023 yılında ise, 15 bin 778 öğrencinin sınav ücretini Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmiştir.

Öğrenciler sınav ücreti yardımından nasıl faydalanabileceğini, sınav ücreti yardım başvurusunun nasıl yapılacağı, başvuru sonuçlarını nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Öğrencilerde merak uyandıran bütün soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

2023 YKS Sınav Ücreti Ne Kadar?

TYT sınavına girecek öğrencilerin ödemesi gereken tutar: 115 TL

AYT- TYT-YDT sınavlarında herhangi bir oturuma girmek isteyen öğrencilerin ödemesi gereken tutar: 230

AYT-TYT-YDT bütün oturumlara girmek isteyen öğrencilerin ödemesi gereken tutar: 345 TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2023 YKS Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Ankara ili sınırlarında ikamet eden ve sınav giriş ücretini karşılayamayacak durumda olan öğrenciler faydalanabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2023 YKS Yardım Ücreti Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek sınav ücretinden faydalanmak isteyen, YKS sınavına girecek öğrencilerin sınav giriş belgelerini en geç 1 Mart 2023 tarihinde saat 17:00’ a kadar https://forms.ankara.bel.tr/ linkine tıklayarak sınav giriş belgesini sisteme yüklemelidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2023 YKS Yardım Ücreti Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından zor durumda olan öğrencilerin sınav ücretini karşılamaktadır. İhtiyacı olan öğrenciler belediye tarafından verilecek sınav ücreti yardım başvurusunun nasıl yapılacağınız araştırmaktadır. Sınav ücreti başvurusu yapmak için https://forms.ankara.bel.tr/ linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunu doldurduktan sonra sınav giriş belgesini sisteme yüklemelidir. Sınav giriş belgesini yüklemeyen öğrencilerin başvuruları değerlendirilmeyecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 202 YKS Yardım Ücreti Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sınav yardımından faydalanmak için doldurulması gereken formdur.

Formda öğrenci adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, veli T.C. kimlik numarası gibi bilgiler bulunmaktadır. Başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Formda yer alan bilgileri doldurmadığınız takdirde yardım ücretinden faydalanmanız imkansızdır. Formu doldurduktan sonra sınav giriş belgesini sisteme yüklemelisiniz.

Başvuru formunda girdiğiniz bilgiler belediye ekipleri tarafından değerlendirilecektir. Eğer yardım başvurunuz olumlu sonuçlanırsa tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2023 YKS Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru sonucu olumlu olan öğrencilerin T.C. kimlik numaraları ile hesaplarına 5 Mart tarihine kadar sınav ücreti ödemesi yapılacaktır. Ücret yatırıldığın başvuru formunda yazdığınız telefon numarasına SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu