Maddi Yardım

Beşir Derneği Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Beşir Derneği Yardım Başvurusu, Beşir Derneği Yardım Başvuru Formu, Beşir Derneği Yardım Başvurusu Sorgulama, Beşir Derneği Yardım Başvurusu, Beşir Derneği Yardım Başvuru Evrakları, Beşir Derneği Whatsapp Numarası detayları yazımızda.

Beşir Derneği Yardım Başvurusu: Hayrınıza Vesile sloganı ile kurulduğu 2011 yılından bu yana birçok sosyal yardım çalışmasına imza atan, ayni ve nakdi yardımlarını yalnızca ülkemizdeki muhtaç ve yoksul vatandaşlara değil de dünya genelindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Beşir Derneği; 2024 yılında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yardım çalışmalarına devam ediyor.

Dünya genelinde insani yardım organizasyonu olarak hizmet sunan Beşir Derneği; gıda ve erzak yardımı, giysi yardımı, eğitim yardımı, barınma yardımı, sağlık yardımı, sosyal ve kültürel yardımlar başta olmak üzere birçok yardım çalışmasını yürütüyor.

Bu yazımızda kısaca Beşir Derneği yardım başvurusu nasıl yapılır? Beşir Derneği tarafından yapılan yardımlar nelerdir? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Beşir Derneği Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Beşir Derneği tarafından yapılan en önemli yardımları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Beşir Deneği Gıda yardımları

Beşir Derneği; gerek ülkemizdeki gerekse yurtdışındaki yoksul ve muhtaç vatandaşlar için gıda yardımı sunuyor.

Gıda Bankacılığı sistemi ile hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan yardım paralarını ihtiyaç sahiplerinin gıda ve erzak ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kullanan Beşir Derneği; gıda yardımı kapsamında yoksul vatandaşlarımız için sıcak yemek dağıtımı, süt ve mama yardımı, ekmek yardımı, alışveriş çeki dağıtımı, et dağıtımı, gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıtımı vb. pek çok yardımda bulunuyor.

Beşir Derneği tarafından yoksul vatandaşların evlerine kadar teslim edilen gıda ve erzak kolilerinde makarna, bulgur, salça, zeytin, peynir vb. gıda ürünleri yer alıyor.

Beşir Derneği’ne ait olan aşevlerinde yoksul vatandaşlar, karınlarını sıcak ev yemekleri ile doyurabiliyor.

Dernek tarafından dağıtılan alışveriş çekleri ile ihtiyaç sahipleri, marketlerden alışveriş yapabiliyor, ihtiyaç duydukları malzemeleri bu çekleri kullanarak, alabiliyorlar.

Beşir Derneği Giyim Yardımı

Beşir Derneği; hayırsever vatandaşlarımız tarafından bağışlanan yardım paraları ile düşkünlerin ve ihtiyaç sahiplerinin giyim ihtiyaçlarını karşılamayı da unutmuyor.

Yapılan giyim yardımı kapsamında çocuklara bayramlık elbiselerin yer aldığı paketler, yeni doğan bebekler için kıyafetler, ihtiyaç sahipleri için kazak, pantolon, mont, kaban, gömlek vb. kıyafetler dağıtılıyor.

Üstelik ihtiyaç sahiplerine tamamen yeni ve kullanılmamış olan kıyafetler dağıtılıyor.

Beşir Derneği Sağlık Yardımları

Beşir Derneği; maddi imkansızlıklar yüzünden tedavisine devam edemeyen, sağlık desteğine ihtiyacı olan yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımıza da sahip çıkmaktan geri kalmıyor.

Sağlık yardımı dahilinde ihtiyaç sahiplerinin ameliyat ihtiyacı karşılanıyor.

Engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye yardımı, protez yardımı, medikal malzeme yardımı, işitme cihazı yardımı vb. yardımlar yapılıyor.

Ülkemizin farklı bölgelerinde sağlık ocakları inşa eden Beşir Derneği; tetkik ve tedavi, rehberlik hizmeti ile hasta vatandaşlarımıza yardımcı oluyor.

Beşir Derneği Barınma Yardımları

Beşir Derneği; barınma yardımı kapsamında yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için çadır yardımı, kira yardımı, odun, kömür ve soba yardımı, fatura yardımı, ev araç ve gereçleri yardımı vb. yardımlarda bulunuyor.

İhtiyaç sahiplerinin elektrik, su ve doğalgaz faturalarının tamamını ya da bir kısmını karşılayan dernek; kira desteği ile kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza maddi yardımda bulunuyor.

Beşir Derneği Eğitim Yardımları

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ileride iyi birer meslek sahibi olabilmeleri adına eğitim yardımları sunan Beşir Derneği; burs yardımları, kırtasiye yardımları, okul ulaşım yardımları, yurt dışı eğitim yardımları ile öğrencilerin yanında yer alıyor.

Beşir Derneği eğitim yardımlarını Gençlik Eğitim ve Kültür Federasyonu üyeleri ile işbirliği çerçevesinde yürütüyor.

Beşir Derneği’nin burs yardımına başvurmak isteyenlerin başvurularını GENÇ KON resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Beşir Derneği Afet ve Acil Yardımlar

Deprem, sel, toprak kayması, hortum, volkan vb. doğal afetler ve kazalar söz konusu olduğunda afetzede vatandaşların yardımına koşan Beşir Derneği; AFAD ile birlikte arama kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Mobil aşevleri, sahra aşevleri ile afetzedelerin gıda ihtiyaçlarını karşılayan Beşir Derneği; çadır yardımı, battaniye yardımı, çocuk bezi yardımı, dezenfektan yardımı, yatak yardımı, para yardımı vb. yardımları ile afetzede vatandaşlarımıza yardım elini uzatıyor.

Beşir Derneği Sosyal ve Kültürel Yardımlar

Meslek edindirme kursları ile gençlerin ileride meslek sahibi olabilmelerine katkıda bulunan Beşir Derneği; düzenlediği konferanslar, seminerler, sosyal ve kültürel etkinlikler ile yardım çalışmalarını milyonlarca kişiye ulaştırmayı hedefliyor.

Kan Kardeşim Projesi, yetim temalı bir film olan Bırakma Beni Sinema Projesi ile insanlara seslenen Beşir Derneği; projeleri ile paylaşmanın ve sevginin önemini vurguluyor.

 Beşir Derneği Yetim Sahipliği Yardımı

Annesini ya da babasını kaybetmiş, yoksul ve muhtaç çocuklar için eğitim, sağlık, gıda ve erzak yardımlarında bulunan Beşir Derneği; sahipsiz ve yoksul çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Hayırsever vatandaşlarımız, 12 yaşına kadar yetim çocuklarının hamisi olarak, yetim çocuklara para yardımında bulunabiliyor.

Endonezya, Somali gibi ülkelerde yetimler için yetimhaneler ve okullar açan Beşir Derneği; yetim sahipliği yardım çalışmalarını dünya genelinde sürdürüyor.

Beşir Derneği Su Kuyusu Yardımları

Beşir Derneği, başta Afrika ülkeleri olmak üzere temiz ve sağlıklı suya erişimde sıkıntı yaşayan kişiler için su kuyuları inşa ediyor.

beşir derneği yardım başvuru formu
Beşir Derneği Yardım Başvurusu

Beşir Derneği Tarafından Yürütülmekte Olan Projeler

Beşir Derneği tarafından yürütülmekte olan pek çok yardım projesi bulunuyor.

Bu projeleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Kardeş Aile Projesi
 • Beşir Destek Kart Projesi
 • Kan Kardeşim Projesi
 • Genç Beşir Projesi
 • Ramazan Ayı Faaliyetleri
 • Sosyal Market Projesi
 • Kardeş Payı Projesi
 • Gönül İftarları Projesi
 • Diğer Projeler

Beşir Derneği Projelerine göz atmak için hemen https://www.besir.org.tr/icerik-kategori/Projelerimiz-12 linkini tıklayabilirsiniz.

Beşir Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Beşir Derneği’nin yardımlarına başvurmak isteyenler, başvurularını derneğin resmi sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Yardım başvurularınızı gerçekleştirmek adına https://www.besir.org.tr/yardim-basvurusu linkini tıklayabilirsiniz.

Beşir Derneği’nin Adana, Adıyaman, Antalya, Çanakkale, Gaziantep, Giresun, Erzurum, Eskişehir gibi pek çok ilimizde temsilcilikleri bulunuyor.

Beşir Derneği yardımlarına size en yakın dernek temsilciliğine giderek de başvurabilirsiniz.

Beşir Derneği temsilciliklerine https://m.besir.org.tr/temsilciliklerimiz linki üzerinden tıklayabilirsiniz.

Beşir Derneği Başvurusu Telefon Numarası

Beşir Derneği yardımlarıyla ilgili olarak detaylı bilgi alabilmek ve ön başvurularınızı gerçekleştirmek adına 0216 354 30 43 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Beşir Derneği Yardım Talebi Formu

Beşir Derneği yardım talebi formunda başvuru sahiplerine aylık kazançlarına, aylık hane kazançlarına, aylık hane giderlerine, iletişim, adres ve kişisel bilgilerine dair sorular yöneltiliyor.

Yardımlar; genellikle işsiz ve muhtaç kişiler için yapılıyor.

Ancak muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar yani hane halkı kişi başı aylık kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar da Beşir Derneği yardımlarına başvurabiliyorlar.

Dernek başvuru sonuçları, kişilerin telefonlarına SMS ile bildirildiğinden kişilerin başvuru formunda güncel telefon bilgilerini paylaşmaları gerekiyor.

Aynı zamanda gıda ve erzak yardımı, odun ve kömür yardımı vb. yardımlar; başvurusu olumlu sonuçlanan hak sahiplerinin ev adreslerine kadar teslim edildiğinden kişilerin başvuru formunda güncel adres bilgilerini paylaşmayı da unutmamaları gerekiyor.

Beşir Derneği Yardımları Kimlere Verilir?

Beşir Derneği; muhtaç ve işsiz, sahipsiz ve kimsesiz kişiler için yardımlarda bulunuyor.

Ülkemizdeki işsiz ve muhtaç vatandaşların yanı sıra muhtaçlık sınırının altında yaşayanların yani hane halkı kişi başı aylık kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olanların da yardım alma şansları bulunuyor.

Engelli vatandaşlar, kronik rahatsızlığı dolayısıyla çalışamayanlar, yetimler, öksüzler, şehit, gazi ve asker yakınları, gelirsiz ve sahipsiz dul kadınlar, afetzede vatandaşlar, 65 yaş üstü kimsesiz ve sahipsiz yaşlılar; Beşir Derneği’nin ayni ya da nakdi yardımlarından faydalanabiliyorlar.

Yani sahipsiz, geçinmekte zorlanan, gıda, barınma, giyim vb. ihtiyaçlarını ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılayamayanlar; Beşir Derneği yardımlarına başvurabiliyorlar.

Ancak başvuru sahiplerinin ve hane bireylerinin üzerine kayıtlı gelir getirici değerli menkul ya da gayrimenkul bulunmaması gerekiyor.

Aksi halde başvuru sahiplerinin başvuruları onaylanmıyor.

Beşir Derneği Whatsapp Numarası

Beşir Derneği yardım ön başvurularınız için derneğe Whatsaap hattı üzerinden de ulaşabilirsiniz.

0530 106 4042 telefon numarası üzerinden dernek yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Beşir Derneği Yardım Kartı

Beşir Derneği tarafından yoksul ve dar gelirli vatandaşlara dağıtılan Beşir Destek Kart isimli yardım kartına yüklenen yardım paraları ile kart sahipleri, derneğin anlaşmalı olduğu marketlerden ve sanal marketlerden alışveriş yapabiliyorlar.

Aynı zamanda vatandaşlar, derneğin anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlardan indirimli alışveriş yapabilme şansını elde ediyorlar.

Kartlara yüklenen yardım paralarının miktarı ise başvurusu onaylanan kart sahiplerinin muhtaçlık durumlarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Beşir Destek Kart ile ilgili olarak detaylı bilgi edinebilmek adına hemen https://m.besir.org.tr/icerik-detay/projelerimiz-12/Besir-Destek-Kart-10175 linkini tıklayabilirsiniz.

Beşir Derneği Yardım Başvurusu Sorgulama

Beşir Derneği yardımlarına başvuranlar, başvuru sonuçlarını dernek resmi sitesi üzerinden görüntüleyebiliyorlar.

Başvuru sonucunu görüntülemek isteyenler, sorgulama işlemini başvuru sayfası üzerinden gerçekleştirebiliyorlar.

Başvuru sonuçlarını derneğe ait olan telefon numarasını arayarak da görüntüleyebiliyorlar.

Dernek temsilciliklerine giderek, başvurularını gerçekleştirenler ise başvurdukları derneğe giderek ya da derneği arayarak, başvuru sonuçlarına dair ayrıntılı bilgi edinebiliyorlar.

Beşir Derneği Whatsapp Numarası

Beşir derneği sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen bir çok kişi beşir derneği whatsapp iletişim numarasını merak etmektedir. Beşir derneği whatsapp iletişim numarası bulunmamaktadır. Beşir derneği yardımlarından yararlanmak ve başvuruda bulunmak içim 0216 375 4042 numarasını arayabilirsiniz.

Beşir Derneği Ne Yardımı Yapıyor?

Yazımızda da belirttiğimiz gibi Beşir Derneği; yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımız için gıda ve erzak yardımı, giysi yardımı, eğitim ve sağlık yardımı, eşya yardımı, para yardımı başta olmak üzere birçok yardımlar sunuyor.

Dernek, yardım çalışmalarını dünya genelinde sürdürüyor.

Beşir Derneği tarafından yürütülmekte olan yardım çalışmalarına ilişkin ayrıntılı bilgi edinebilmek adına hemen https://www.besir.org.tr/icerik-kategori/Faaliyetlerimiz-11 linkini tıklayabilirsiniz.

Beşir Derneği’nden Nasıl Yardım Alabilirim?

Beşir Derneği; gerek resmi sitesi üzerinden gerekse temsilciliklerinden yapılan başvuruları, detaylı bir şekilde değerlendiriyor.

Muhtaç ve yoksul olduğuna yani gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirdiklerinin başvurularını onaylıyor.

Başvuru sonuçları, kişilerin iletişim bilgileri üzerinden kişilere bildiriliyor.

Sonuçlar, derneğin resmi sitesinde de açıklanıyor.

Başvurusu onaylanan hak sahipleri, muhtaçlıkları sona erene dek yardım alabiliyorlar.

Ancak muhtaçlığı sona erenlerin derneğe muhtaçlıklarının sona erdiğine dair mutlaka bilgi vermeleri gerekiyor.

Bu durumda artık ihtiyaç sahibi olmayanlar için yapılan yardımlar, kesiliyor.

Yardımlar, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Beşir Derneği’nden gıda yardımı, giysi yardımı, eğitim ve sağlık yardımı vb. yardımlar almak adına dernek resmi sitesi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Beşir Derneği Bağış Yap

Beşir Derneği’ne resmi sitesi üzerinden bağış yapabiliyorsunuz.

Kredi kartınızla, SMS ile havale yöntemi ile ya da dernek çağrı merkezini arayıp, ihtiyaç sahiplerine maddi yardımda bulunabiliyorsunuz.

SMS ile bağış yapmak için 4042 ya da 4032 telefon numaralarına kısa mesaj gönderebiliyorsunuz.

Hemen bağış yapmak için https://m.besir.org.tr/bagis.php linkini tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Beşir Derneği yardım başvuru detaylarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir; önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

13 Yorum

 1. Ben 4 çocuk annesiyim Eşimden ayrıyım kiracıyım Ben çocuklarıma bakıyordum hastalandım kronik hastalığım var Nefes darlığım var Üstelik Anjiyo olacağım Maddi durumum olmadığı için Anjiyo olamadım iki çocuğum okuyor okul listeleri bile alamadım su faturalarım elektriği faturalarım her biri 3 tane büyükmüş 3 aylık kiramı bile ödeyemedim sizden niye bana yardım etmenizi istiyorum Rica ederim

 2. Mrb ben osmaniye de yaşıyurom çılışmıyurom üç kardeşim evi yıkılmış bende kalıyur lar benim gıda yardımına ihtiyaç vardır

 3. Merhabalr eşimin ailesi depremden yanıma gelmek zorunda kaldılar 2 ev halkını birden ağırlıyorum 4 kişiler
  bırı çocuk kaynanam kronık rahatsız kayınpederım de şeker hastası sizlerden gelecek yardıma da ihtıyacım var

 4. Merhabalar yaptığınız būtūn yardımlarınızı rabbim kabul ve makbul eylesin benim sıkıntım istanbul da kiralar çok pahalı ve ev sahibim bazı bahaneler içinde ..ve benim çıkmamı istiyo.bende istanbulda kiraların pahalıĺığın dolayı istanbuldan taşınmak istiyorum Gerçekten maddi durumum olmadığından dolayı size başvurmak zorunda kaldım inanın ki Lūtfen yardımcı olursanız çok sevinirim….

 5. Yardımcı olun lütfen bebeğim var mama ve bez alicak imkanım yok madurum kiramı ve faturalarimi ödeyecek imkanım yok

 6. Yardım için yazdım lütfen bebeğim var mama ve bez alicak imkanım yok yardımcı olun

 7. Yardıma ihtiyacım var iki çocuk annesi yım gelirim yok eşim evden kaçtı gelirim yok ekmek almaya param yok kardeşim çok madurum

 8. Selamün aleykum 6 yıl önce eşimden bosandim iki oğlum var biri 2 sınıfa gidiyo diyeri küçük çalışabilir durumda değilim evim kira aldığım sed odemesiyoe geçinmeye çalışıyorum lütfen sesimi duyun Allah rızası için evim rutubetli çocuklarım hasta oluyo bakımsız .

 9. Evim kira eşim doğru düzgün calismiyo durumuz düşük 3 tane çocuğum var bi anne olarak sesimi duymanızı istiyom

 10. Benim 4 çocuğum var evim kira eşim serbest meslek kazancı yok gelir yok ben Adıyaman Kahta ilçesinde oturuyorum deprem bölgesinde evimde hasar yok ama maddi durumum yok yardımı almak istiyorum

 11. Merhaba ben osmaniye de yaşiyorum, durumu çok zor ben lütfen gıda ve temizlik malezemleri yardımı istiyorum

 12. 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla ortada kalmışım perişan haldeyim lütfen yardım edin lütfen Allah rızası için yardım edin bana gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum lütfen yardımınıza ihtiyacım var ne yapacağımı bilmiyorum eşim destek olmuyo bana çocuklarımın okul masrafı çok oluyo onların meslenmelerine koyacak birsey bulamiyorum bakkala borcum çok birikti lütfen sesimi duyun artık ne diye bilirim ki size daha ne diyebilirim çocuklarım için sizden yardım. İstiyorum lütfen sesimi duyun yardımınıza ihtiyacım var lütfen Allah rızası için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu