Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
A+
A-

Denizli Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Ekonomik yetersizlik nedeniyle geçimini sağlayamayan veya sağlık nedenleriyle hayatını idame ettiremeyen kişilere yardımlarını sunan belediyelerden bir diğeri de Denizli Belediyesi’dir. Özellikle Ramazan aylarında artan yardım dağıtımları merak edilmekte, vatandaşların farklı nedenlerle sene boyunca Denizli Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle sizler için merak edilen Denizli Belediyesi yardım başvurusu detaylarını açıklıyor ve süreci daha kolay hale getiriyoruz.

Denizli Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Tüm Belediyeler gibi il sınırları dahilinde ikamet etmekte olup yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara hem eşya hem gıda hem nakit yardımında bulunan belediyelerden bir diğeri de Denizli Belediyesi’dir. Denizli Belediyesi sosyal yardım kapsamında yoksul kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması için nakit veya nakit yerine geçen kuponlar sağlamakta, ek olarak ayni yardımlarda da bulunmaktadır.

Ayni yardımların kişilerin muhtaç olduğu ihtiyacına göre değişkenlik göstermekte, giyim ürünü, kırtasiye eşyası, mobilya, kitap, gıda kolisi, sıcak yemek veya ilaç ile medikal cihazlar şeklinde verilebilmektedir. Denizli Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapanlar kapsamlı bir değerlendirmeye alınmakta, kişinin ibraz ettiği ihtiyacına göre hangi yardım türünden ne süreyle faydalanacağı belirlenmektedir.

Denizli Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Denizli Belediye’sinin tüm diğer belediyeler gibi yardımlar için belirli kurallara göre gerçekleştirilen bir başvuru süreci bulunmakta, başvuru için kişilerin belirli kriterleri karşılamaları gerekmektedir. Denizli Belediyesi sosyal yardım başvurusu kapsamına dahil olabilecek kişiler şu şekilde listelenebilir:

  • Maddi yetersizlik nedeniyle muhtaç durumda olup, hanesinde her birey için kazanılan aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olduğu vatandaşlar,
  • Öğrenime devam etmekte güçlük çeken ilk, orta ve yükseköğretim öğrencileri,
  • Engellilik veya yaşlılık nedeniyle sosyal ya da çalışma hayatına dahil olamayanlar,
  • Şehit ve gazi aileleri,
  • Hastalık, afet gibi durumlardan dolayı mağdur olanlar

Denizli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kimlik fotokopisi, yerleşim yeri belgesi gibi standart belgelerin haricinde başvurulacak olan Denizli Belediyesi sosyal yardım başvurusu türüne göre farklı belgelerin de temin edilmesi gerekir. Örneğin yoksulluk nedeniyle yardım alacak olanların muhtarlıktan ilgili onay belgesini alması, engellilik nedeniyle yardım alacakların sağlık kurulu raporu alması, şehit ailelerinin şehitlik belgesi sunması veya öğrenim bursu alanların öğrencilik belgesi alması istenmektedir.

Muhtarlıklar veya zabıta birimleri tarafından yapılan tespitlerde yardıma muhtaç olduğu görülen yoksul, engelli, kimsesiz, sokakta kalmış ve düşkün kişilere herhangi bir evrak gerekmeksizin direkt olarak nakdi veya ayni yardım sağlanmakta, bu kişilerde aranan tek kriter Denizli’de ikamet etmeleri olmaktadır.

Maddi veya ayni yardım klasmanında olması fark etmeksizin kişilerin verilen yardımı Belediye binasında şahsen almasının herhangi bir nedenden dolayı mümkün olmadığı durumlarda Belediye kapı kapı gezerek ilgili yardımları ulaştırmaktadır. Denizli Belediyesi yardım başvurusu yapılacağı takdirde de yine sağlık veya yaştan ileri gelen bu imkansızlıklar düşünülerek farklı başvuru kanalları sunulmuştur.

Denizli Büyükşehir Belediye binasının içinde yer alan Sosyal Hizmetler Bürosu gelen vatandaşları taleplerini iletmeleri halinde yönlendirmekte ve başvuruları şahsen kabul etmektedir. Bunun haricinde Belediye’nin resmi internet sitesinden, sosyal medya hesaplarından veya ilgili birimlerin iletişim bilgilerinden de yetkililere ulaşarak Denizli Belediyesi yardım talebinde bulunulabilir.

Ulaştığınız yetkililer sürece dair merak ettiklerinizi yanıtlamakta, başvuru için form temin etmekte, başvuru belgelerini sizden alarak dosya haline getirerek değerlendirmeden sorumlu görevlilere teslim etmektedir. Değerlendirme heyeti neticeye karar verdikten sonra yapılacak yardımın süresi, sıklığı ve türü hakkında bilgi vermek adına yetkililer sizlere ulaşmaktadır.

Denizli Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Denizli Belediyesi yardım başvurusu formu belediyenin resmi sitesinden ve e-devlet üzerinden doldurulmaktadır. Ayrıca belediyeye giderek yardım başvuru formu doldurabilirsiniz.

Denizli Belediyesi yardım başvuru formu doldurulurken sizden kişisel bilgiler ve gelir durumunuzu doldurulmanız istenmektedir. Maddi yardım seviyesinin belirlenmesi için doldurulan başvuru formu yetkililer tarafından incelenmektedir.

Yapılan yardımlar belediyenin bütçesinden karşılandığı için mümkün oldukça ihtiyaç sahibi ailelerin belirlenmesi sağlanmaktadır.

Denizli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yapılan Denizli Belediyesi yardım başvurusu işlemleri sonrasında pek çok kişi için olumlu veya olumsuz yanıt alınıp alınmadığını bilmek son derece önemlidir. Bu amaçla yardım başvurusu için gidilen Belediye birimi yeniden ziyaret edilebilir veya yetkililerle görüşerek bilgi almak için sosyal medya hesapları, telefon numarası ya da mail adresleri kullanılabilir.

Denizli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Denizli Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları için hem talepte bulunmak hem de yapılan başvuruları sorgulamak amacıyla  +90 (258) 280 20 20 numarasını aramak mümkündür. Telefonla görüşme imkanı olmayanların ise Denizli Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için +90 (258) 265 21 37 şeklindeki numaraya kısa mesaj yani SMS göndermesi veya denizli@denizli.bel.tr şeklindeki mail adresine e-posta göndererek ulaşması yine seçenekler arasındadır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Ramazan ayı başta olmak üzere sene boyunca ihtiyaç sahipleri için yoğun bir şekilde çalışarak gıda kolisi dağıtımı yapan Denizli Belediyesi, bu sayede farklı nedenlerden muhtaç durumda olan aileler veya vatandaşlar için sağlıklı beslenme koşulları sağlayabilmektedir.

Denizli Belediyesi gıda yardımı kapsamında dağıtılan kolilerin içerisinde un, makarna, kuru fasulye, nohut, tuz, şeker çay gibi kuru gıdalar ile konservelerin haricinde sabun, deterjan gibi hijyenik ürünler de bulunur. Yardımlar, birimlere yapılan ihbarlar veya şahsen yapılan başvurular neticesinde dağıtılmakta, koli dağıtımı öncesinde kişilerin belirtilen kriterleri karşılıyor olmasına dikkat edilmektedir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi belediyesi gıda yardımı belediyenin sosyal işler müdürlüğü tarafından yapılanmaktadır. Gıda yardımı ve erzak yardımı almak için belediye bizzat başvurabilir yada muhtarlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Denizli Belediyesi maddi durum yetersizliği içinde olan vatandaşlarına geçimlerine destek olmak ve temel ihtiyaçlarını karşılamak adına nakit yardımında bulunmakta, bu yardımlar için başvuru sürecinde kişinin hanesi içerisinde yaşayanların geçimini sağlamakta güçlük çektiğini belgelerle ibraz etmesi gerekmektedir.

Denizli Belediyesi para yardımı kişilerin beyan ettiği banka hesaplarına yapılabileceği gibi ayrıca alışveriş çeki veya kuponu olarak da yapılmakta, böylece temel ihtiyaçların karşılanmasına farklı şekillerde destek sağlanmaktadır.

Yorumlar

  1. Nazan Çankaya dedi ki:

    Maddi ve manevi olarak gıda yardımı da olur yardımcı olursanız sevinirim