Güncel Konular

Ramazan Kolisi Veren Yerler, Dernekler ve Kurumlar

Ramazan Kolisi Veren Yerler, Dernekler ve Kurumlar 2024; hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Belediyeler Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi YardımıVakıflar Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi YardımıKızılay Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi Yardımı , Dernekler, Vakıflar ve İş Adamları Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi Yardımı gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Ramazan Kolisi Veren Yerler

İhtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlar için ülkemizde hemen hemen her ihtiyaca yönelik sosyal yardım bulunmaktadır. Bu yardımlar, farklı birçok kurum ve kuruluş tarafından her yıl düzenlenmektedir.

Ülkemizde sosyal yardımlar denince akla gelen ilk kurum ve kuruluşlar; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Belediyeler, Kaymakamlıklar, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kızılay, Dernek ve Vakıflardır.

Ramazan kolisi yardımı da sosyal yardımlar adı altında ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak ve onların en azından bir aylık beslenme ihtiyacını karşılamak için verilmektedir. Ramazan kolisi yardımı ile ramazan ayında pek çok aileye destek olunmakta ve sıcak yemek yeme imkanı sunulmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı ve diğer sosyal yardımları yapan kurum ve kuruluşları gelin birlikte detaylıca inceleyelim…

Belediyeler Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi Yardımı

Belediyeler ülkemizde en çok yardım başvurusunun alındığı kurumlardır. Her yıl belirli bir bütçe ayırarak sosyal yardımlarda bulunan belediyeler 2024 yılında da yardımlarına devam etmektedir.

Sosyal yardım başvuru taleplerini değerlendiren ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için canla başla çalışan belediyeler, imkanı olmayan pek çok aileye destek olmaktadır.

Yakacak yardımı, gıda ve erzak yardımı, eğitim ve burs yardımı, engelli vatandaşlara yönelik yardımlar, yaşlı ve bakıma muhtaç durumda olan kişilere yönelik yardımlar gibi pek çok yardım projesi ile yoksul vatandaşları unutmayan belediyeler, çalışmalarına ramazan kolisi yardımı ile devam etmektedir. Tabi bu noktada kişilerin durumları gösteren belgeleri ibraz etmesi istenebilmektedir. Örneğin engelli bireyin engelli raporu gibi…

Ramazan ayı bereketin, rahmetin ve yardımın ayı olarak ülkemizde her yıl heyecanla beklenen bir aydır. Özellikle yardımlar için fırsat ayı olan ramazanda ramazan kolisi yardımı ile birçok yoksul ailenin evine sıcak yemek imkanı sunulmaktadır. Yoksulları sevindirmek için ramazan kolisi yardımı ile kapı kapı dolaşan ve ihtiyaçlara yetişmeye çalışan belediyeler, bu yıl da çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürmektedir.

Özellikle büyükşehir belediyeleri bu noktada daha fazla mesai harcamaktadırlar. Çünkü kalabalık nüfusta daha çok yoksula yardım eli uzatmak, daha fazla zaman harcamak anlamına gelmektedir.

Başvuru taleplerini değerlendiren belediyeler, bazen durum tespiti yapmak için yoksul ailelerin evlerine de misafir olmaktadır. Böylece gözlemleri ve değerlendirmeleri sonucu hazırladıkları raporlar ile ramazan kolisi yardımı ve diğer yardım başvurularını doğru adreslere teslim edilebilmektedirler.

Ramazan kolisi yardımı ile gıda ve erzak desteğinde bulunan belediyeler, pek çok yoksul aileye umut olmaya devam etmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu 

Ramazan Kolisi Yardımı Yapan Dernekler ve Kurumlar

Sene Ramazan ayında bir çok dernek vakıf ve kurum hazırladığı Ramazan kolisini belediye ve muhtarlık aracılığı ile hanelere dağıtmaktadır. Ramazan kolisi veren yerler, kurumlar ve derneklere ulaşarak sizlerde ramazan kolisi alabilirsiniz.

İşte ramazan kolisi veren yerler ve Ramazan kolisi veren dernekler;

 • Kızılay
 • İHH İnsanı Yardım Vakfı
 • Kızılay
 • İl ve İlçe Belediyeleri
 •  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV)
 • Ahpab Derneği
 • Deniz Feneri
 • Diyanet Vakfı

Yukarıdaki dernek ve kurumların yanında bir çok sosyal sorunluluk projesi kapsamında ramazan kolisi verilmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi Yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı son günlerde en çok estek parası yardımı ile duyulmuştur. Aile destek paketi yardımı kapsamında dar gelirli muhtaç ailelere 1250 TL ile 2500 TL arasında maddi yardım yapmaktadır.

Sadece nakdi yardımlarda bulunmayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aynı zamanda ayni yardımlarda da bulunmaktadır. Gıda ve erzak yardımı, şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı, engelli maaşı yardımı, dul ve yetim aylığı yardımı gibi birçok ayni ve nakdi yardım ile ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı da ramazan ayına yönelik düzenlenen gıda ve erzak yardımıdır. Aslında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda ve erzak yardımını zaten ihtiyaç sahibi vatandaşların başvurması halinde belirli aralıklarla düzenlemektedir. Ama ramazan ayını da fırsat bilerek daha çok yoksul aileye ulaşmak isteyen kurum, ramazan kolisi yardımı adı altında yardım yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Ramazan kolisi yardımını yoksul vatandaşların evlerine kadar götürerek teslim eden kurum temsilcilikleri aynı zamanda aşevi hizmeti ile de sıcak yemek imkanı sunmaktadır. Sıcak yemek imkanı ile yoksul vatandaşın karınlarını doyurmak ve özellikle zorlu kış şartlarında onların içini ısıtmak için var güçleriyle çalışmaktadırlar.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü ülkemizde sosyal yardım yapan diğer bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Yardım ayı olarak bilinen ramazan ayını fırsat bilerek yoksul vatandaşlar için ramazan kolisi hazırlayan kurum, erzak ve gıda yardımı ile pek çok ailenin yüzünü güldürmüştür.

Vakıflar Genel Müdürlüğü; fakirlik maaşı yardımı (fakirlik belgesi ile), öğrencilere burs yardımı, gıda ve erzak yardımı gibi yardımlarla bilinmektedir. Ramazan kolisi yardımı yani gıda ve erzak yardımı da yapan kurum, aynı zamanda aşevi imkanı da sunmaktadır.

Ramazan kolisi yardımını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Vakıflar Genel Müdürlüğü, aşevi ve vakıfevi projesiyle hem sıcak yemek imkanı hem de barınma imkanı sağlayarak yoksul vatandaşlara destek olmaktadır. Kimsesi olmayan ve kalacak yeri olmayan vatandaşlara kucak açan kurum, ramazan ayında da çalışmalarına devam edecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, yoksul vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yaparken bu yardımı aynı zamanda yurtdışındaki vatandaşlarımıza da ulaştırmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi Yardımı

Sosyal yardımlar denince ülkemizde sivil toplum örgütü olan Kızılay başta gelmektedir. 81 ilde bulunan temsilcilikleri ile yardımlarını sürdüren Kızılay, muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürmektedir.

Kızılay, kendi bütçesi ile binlerce yoksul vatandaşa destek olmakta ve ülkemizde çalışmalarına ara vermeden devam eden bir kuruluş olarak hizmet vermektedir. Ayrıca yardımda bulunan ve bunların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını isteyen vatandaşlar için de aracı olmaktadır. Her ilimizde hizmet veren Kızılay, kıyafet yardımı, gıda ve erzak yardımı gibi farklı yardımlarla fakir ailelere destek olmaktadır.

Ramazan ayı yardım ayı olarak bilinen ve her yıl heyecanla, büyük bir mutlulukla karşılanan bir aydır. Kızılay da bu aya özel olarak ramazan kolisi yardımında bulunarak yoksul vatandaşların en azından bir aylık gıda ve erzak masrafını karşılamaktadır.

Kızılay yardımları hakkında ayrıntılı bilgi almak için; https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz linkini kullanabilirsiniz.

Kızılay ramazan kolisi yardım paketinde; un, yağ, şeker, çay, salça, makarna, bulgur, mercimek, zeytin, peynir gibi malzemeler bulunmaktadır. Uzun süreli dayanıklı olan temel gıda ürünleri ve kahvaltılık ürünler ile ramazan kolileri özenle hazırlanmakta ve Kızılay tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarına kadar teslim edilmektedir.

Kızılay Gıda Yardımı ve Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Dernekler, Vakıflar ve İş Adamları Tarafından Yapılan Ramazan Kolisi Yardımı

Ülkemizde faaliyet gösteren farklı isimlerde birçok dernek ve vakıf bulunmaktadır. Ramazan kolisi yardımı yapan bazı dernek ve vakıflar 2024 yılında da bu yardımı ile birçok ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaktadır.

Yoksul vatandaşlar ile yardımsever vatandaşlar arasında adeta bir köprü gibi çalışmakta olan dernek ve vakıflar, ihtiyaç sahiplerine birçok imkan sunmaktadır. Öncelikli olarak ihtiyaçları değerlendiren ve başvuru taleplerini inceleyen dernek ve vakıflar farklı pek çok ihtiyaca yönelik yardımda bulunmaktadır.

Ramazan ayında yapılan ramazan kolisi yardımını ülkemizde hayırsever pek çok iş adamı da yapmaktadır. Ramazan kolisi yardımı ile ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen iş adamları, yoksul vatandaşlara umut olmaya bu yıl da devam etmektedir.

Ramazan kolisi yardımında hemen hemen temel olan tüm gıda malzemeleri bulunmakta ve özenle hazırlanmaktadır. TOÇEV, İnsani İnşa Derneği, Türkiye Sokak Çocukları Vakfı, Boydak Holding, Sabancı, Ağaoğlu, Dedeman Holding gibi birçok dernek, vakıf ve holdingler aracılığı ile iş insanları; yoksullara yönelik yardımlarda bulunmaya devam etmektedir.

Dernek ve Vakıflar ramazan kolisi yardımı dışında ayrıca farklı sosyal yardım hizmetleri ile de çalışmalarına devam etmektedir.

3 Yorum

 1. Meraba maddi durumum yok mağdurum kiraciyim eşim belinden fıdik bir çocugum var sütüne bezine yetiştirdiğim bana yardım ci olurmusunuz

 2. Yardıma ihtiyacım var iki çocuk annesi yım gelirim yok eşim evden kaçtı gelirim yok ekmek almaya param yok Allah rızası için çok madurum bana yardım kolisi

 3. Maddi durumunuz yok kiradayız 5 tane çocuklarım var 3 tanesi okula gidiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu