Sosyal Yardımlar

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu 2024; Ülkemizde son dönemlerde birçok insan en temel ihtiyacı olan gıda ihtiyacını bile karşılayamaz duruma gelmiştir. Bu nedenle birçok kişi gıda yardımı yapan kurumları araştırmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı da zor durumda olan, geçim sıkıntısı çeken kişilere gıda yardımı yapmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda, “Diyanet Vakfı gıda yardım başvurusu nasıl yapılır?, Türkiye Diyanet Vakfı gıda yardımı kimlere verilir?, Türkiye Diyanet Vakfı gıda yardımı başvuru şartları nelerdir?” gibi merak edilen soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok kişi, Diyanet Vakfı gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? sorusuna cevap aramaktadır. Diyanet Vakfı her yıl binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa çeşitli yardımlar yapmaktadır. Yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler online olarak hızlı bir şekilde başvuru yapabilecektir.

Diyanet Vakfı yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar kurumun resmi web sitesinden ve e-Devlet sisteminden online olarak başvuru yapabilecektir. Başvuru yapacak olan vatandaşların başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen veya yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 0312 416 90 00 numaralı hattı arayarak veya 0530 918 19 75 numaralı WhatsApp sosyal destek hattına mesaj göndererek bilgi edinebilecektir.

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Başvuru Formu

Diyanet Vakfı yardımlarından faydalanmak isteyen kişilerin doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir. Diyanet Vakfı gıda yardım başvuru formunda başvuru yapan kişiye ait adres bilgileri, aylık haneye giren gelir, hanede yaşayan kişi sayısı ve çocuk sayısı gibi bilgiler istenmektedir.

Diyanet Vakfı gıda yardım başvuru formunu dolduran vatandaşlar eksik ve yanlış bilgi girmemelidir. Eksik veya yanlış bilgi giren vatandaşlar gerçekten ihtiyaç sahibi olsa dahi başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Türkiye Diyanet Vakfı Yardım Talep Formu mutlaka başvuru sırasında doldurulması gereklidir. Türkiye Diyanet Vakfı Yardım Talep Formu doldurduktan sonra form incelenerek uygun görülen ailelere gıda yardımı yapılacaktır.

Diyanet Vakfı yardımlarına başvuruda bulunmak için Diyanet Vakfı Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 yazısını okuyabilirsiniz. Ayrıca Diyanet Vakfı para yardımına başvuruda bulunmak için Diyanet Vakfı Nakdi Para Yardımı Başvurusu 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

Diyanet Vakfı Gıda Yardım Başvurusu Sorgulama

Diyanet Vakfı gıda yardım başvurusunun nasıl sorgulanacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşların başvuru tarihinden itibaren birkaç hafta geçmelidir.

Diyanet Vakfı gıda yardım başvurusu online olarak sorgulanabilmektedir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar e-Devlet sisteminden veya Diyanet Vakfı resmi web sitesinden sorgulama yapabilecektir. Sorgulama yapabilmek için başvuru yapan kişinin T.C. kimlik numarası gereklidir. T.C. kimlik numarası bilinmiyorsa maalesef başvuru sorgulaması yapılması mümkün değildir.

T.C. kimlik numarası dışında başvuru yapan kişinin seri numarası vb. diğer bilgiler de talep edilmektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere bilgilendirme yapılacaktır.

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Kimlere Verilir?

Diyanet Vakfı gıda yardımı zor durumda olan, geçim sıkıntısı yaşayan, yaşlı, engelli, eşinden ayrılan kadınlara, gazi ve şehit akrabalarına verilmektedir. Diyanet Vakfı gıda yardımından faydalanacak olan vatandaşlara yardım kartı verilmektedir. Verilen bu yardım kartına kurum tarafından bakiye yüklenmektedir. Yüklenen bu bakiye ile zor durumda olan vatandaşlar market alışverişi yapabilmektedir.

Yardım kartı ile birlikte, gıda-erzak kolisi dağıtımı da yapılmaktadır. Gıda-erzak kolisi dağıtımı da her yıl düzenli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Diyanet Vakfı gıda yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların ihtiyaç durumunun tespit edilmesi ve diğer konular ile ilgili kişi hakkında bilgi sahibi olmak için bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgelerin eksiksiz olarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Diyanet Vakfı gıda yardım başvurusu için gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Sağlık raporu
 • İkametgah belgesi
 • Maaş bordosu
 • Başvuru yapan kişi kirada oturuyorsa kira belgesi
 • Geçmiş faturalar

Yukarıda belirtilen belgeler olmadan başvuru tamamlanmayacaktır. Belgeler bazen değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kurumu arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diyanet Vakfı Gıda Yardım Kolisi İçinde Neler Var?

Diyanet Vakfı gıda yardım kolisinde bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünler bulunmaktadır. Aşağıda Diyanet vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen gıda kolisi içerisinde bulunan ürünler yer almaktadır.

 • Çay
 • Makarna
 • Un
 • Tuz
 • Salça
 • Şehriye
 • Şeker
 • Yağ

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı İletişim Numarası

Diyanet Vakfı gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar veya yardım başvurusu ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 0312 416 90 00 numaralı hattı arayarak veya 0530 918 19 75 numaralı WhatsApp sosyal destek yazarak bilgi edinebilir.

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

Diyanet Vakfı her yıl zor durumda olan kişilere yardım etmektedir. Bu yardımlar zor durumda olan vatandaşların hayatına bir nebzede olsa katkı sağlamaktadır.

Vakıftan yardım alan kişiler yardımlara kolayca erişebilmektedir. Gıda yardım kolileri her ay PTT aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar Diyanet Vakfı ile iletişime geçerek gıda kolisi ile ilgili bilgi edinebilir.

6 Yorum

 1. Çalışmıyorum Dururum iyi Değil yardımlarinizdan faydalanmak istiyorum gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

 2. 3tane çocuğum var çiğ süt yardımında faydalanıyorum evimiz kira başvuru yaptım kaç kere olumszz neden verilmediğini anlayamıyorum cevrmde ki çoğu kişiye veriliyorr bende almkk istyorumm yardımcı olursanız sevinirim

 3. Beyefendi durumum yok kiracıyım yani yardımınıza ihtiyacım var

 4. Sayın bakanlığımız ramazan oruç ayınız mübarek olsun erzak yardımı bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım

 5. Aylık 5000 lira kira veriyorum eşim asgari ücretle çalışıyor 4 çocuğum var en büyük çocuğum 15 yaşında yatalak ağır engeli en küçük çocuğun fiziki sıkıntıları var sürekli hastanelere gidip geliyoruz destek bekliyorum

 6. Ben epleks hastasıyım yüksek ilaç içiyorum tansiyon var sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Birisi 9 yaşında ilkokul öğrenci 4 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve leptop alamıyorum ihtiyacımız var yardım etmenizi istiyorum. Küçük kız 2.5 yaşında bebek bezi ve lslak medil yardım edin. Sizden eve erzak gıda ve temizlik yardım etmenizi istiyorum. Yardımcı olursanız hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu