Hakkari Belediyesi Yardım Başvurusu

Hakkari Belediyesi Yardım Başvurusu
A+
A-

Hakkari Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Hakkari’de yaşayan ve dar gelirli olup yoksulluk çeken vatandaşlara yardım eli uzatan Hakkari Belediyesi sosyal yardımlar aracılığıyla pek çok haneye umut dağıtmaktadır.

Nakit yardımları veya gıda yardımları için yapılacak olan Hakkari Belediyesi yardım başvurusu süreci merak edilmekte, kişilerin kendine uygun yardımı alabilmesi için önce yetkililere ulaşması gerekmektedir. Sizler için bu rehberimizde il dahilinde dağıtılan farklı yardımları ve bunlara ulaşmak için geçilmesi gereken başvuru sürecini detaylandırıyoruz.

Hakkari Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Tüm belediyeler gibi yapacağı yardımları kişinin eksikliğini duyduğu temel gereksinimler doğrultusunda yapan Hakkari Belediyesi sosyal yardım çeşitleri kapsamında eşya yardımları ile bakım hizmetleri desteğinin yanı sıra para yardımlarında da bulunmaktadır.

Hakkari Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Pek çok dezavantajlı grubu yardım dağıtılan kitlelere dahil ederken, özellikle iş ve geliri olmadığı için yoksulluk çekenlere öncelik veren Hakkari Belediyesi, başvuru yapılan yardım türüne göre farklı zorluklar yaşayanlara yardımcı olmaktadır. Hakkari Belediyesi sosyal yardımları çerçevesinde dağıtılan medikal ürünlerden engelli veya hasta olup kimsesi olmayan ya da sosyal hayatta yer alamayan kişilere dağıtılmakta, gıda yardımları ise muhtaç durumdaki herkes için geçerli olabilmekte, kişilerin evde bakım veya kişisel bakım hizmetleri alması için yaşlılık, kimsesizlik gibi durumlarına belgelerle bakılmaktadır.

Hakkari Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru için şahsen Belediye binasına gitmeniz ve ilgili birimlerden aldığınız formu doldurmanız seçeneklerden biri olurken, ülkemizde son derece aktif  kullanılan e-devlet sistemi de Hakkari Belediyesi yardım başvurusu yapmak için kullanılan platformlardan bir diğeridir. Online erişim rahatlığından faydalanarak başvuruda bulunmak isteyenler vatandaşlar TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapacakları sisteme ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilir. Burada karşınıza çıkan Hakkari Belediyesi yardım başvuru formu ile bilgilerinizi ilettikten sonra ilgili yardımlara ilişkin yetkililerin size ulaşmasını beklemeniz gerekmektedir.

Ek olarak hem mesaj yazarak hem de arayarak bilgi almak ya da talep etmek isteyenler için linki https://www.hakkari.bel.tr/ şeklinde olan resmi web sitesinde farklı butonlar bulunur. Bu site içerisinde üst köşede yer alan WhatsApp Hattı butonuna tıklayarak yetkililerle anlık canlı konuşma yapmanız veya hemen yanında yer alan e-Belediye butonundan online başvuru sayfasına geçmeniz mümkündür. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne telefon ile arayarak bağlanmanız ve taleplerinizi iletmeniz ise bir diğer Hakkari Belediyesi sosyal yardım başvurusu kanalı olmaktadır.

Hakkari Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Şahsen ve yerinde başvuru yapanlar ile e-devlet veya e-belediye sistemleri üzerinden başvuru yapanlar için hazır olarak sunulan bir formu doldurmaları istenir. Bu formda gelir durumuna veya kimlik bilgilerine dair farklı veriler sorgulanır. Başvuruda bulunan vatandaşların formdaki bilgileri hem kendisi hem aynı evi paylaştığı ve sorumlusu olduğu diğer vatandaşlar adına doldurması gerekir.

Bilgiler doğrultusunda inceleme raporu hazırlanacağından bilgilerin tamamen güncel ve doğru olması gerekmekte, Hakkari Belediyesi yardım başvuru formu üzerinde yanlış bilgiye yer vermenin cezai yaptırımları olduğu unutulmamalıdır.

Hakkari Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye’ye ait telefon numaralarını tuşlamanın ve TC kimlik numarası gibi bilgilerin verilmesiyle ekran sorgulaması talep etmenin yanı sıra, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayarak da Hakkari Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Tıpkı başvuru yapmak için de geçerli olduğu üzere işlemlerin güncel durumunu sorgulamak için de kullanılabilecek bir diğer seçenek ise e-devlet yardım başvuru sayfasını tıklamak olacaktır.

Hakkari Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Başvuru talebi iletmek veya yapılan başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için Belediye’ye ait olan 0 (438) 211 61 81 veya 211 60 18 numaralı hatlardan birinin aranması mümkündür. Özellikle yardımlardan mesul olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne direkt olarak ulaşmak isteyenlerse 0506 992 52 44 numaralı hattı tuşlayabilir.

Hakkari Belediyesi Gıda Yardımı

Hakkari Belediyesi’nin kuru gıdadan oluşan erzak kolisi yardımları sayesinde her ay yüzlerce ailenin evinde sağlıkları için son derece önemli olan taze ve sıcak yemeklerin pişmesi sağlanır. Yardıma muhtaç durumda olduğu tespit edilen vatandaşlara nakit yardımı haricinde gönderilen bu koliler, özellikle Ramazan ayında açılan aşevi çadırlarıyla birlikte taze yemek için yapılan mutfak masraflarını azaltmaya bir hayli yardımcı olmaktadır.

Hakkari Belediyesi Maddi Yardım

Yapılan incelemeler neticesinde Hakkari Belediyesi para yardımı almaya uygun görülen vatandaşlar, kendi durumları özelinde veya dönemsel bütçeye bağlı olarak değişken miktarda ya da sürece para yardımı alabilir. Yetkililer bu parayı tek seferlik ya da düzenli olarak, adresinizde veya fiş olarak vatandaşlarına iletmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.