Belediye Yardımları

HİM İzmir Sosyal Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024; İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi olarak sıkıntılı günler geçiren vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Belediye ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa gıda, fatura, giyecek gibi çeşitli yardımlar yapmaktadır. Belediyeye yardım başvurusunda bulunacak olan vatandaşların gerçekten ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Aşağıda HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunun nasıl yapılacağı, başvuru sorgulamasının nasıl yapılacağı, belediye tarafından verilen yardımlardan kimlerin faydalanabileceği gibi detaylar yer almaktadır.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara gıdadan faturaya kadar çeşitli yardımlar yapmaktadır. Belediye tarafından verilen yardımlara başvurunun nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

Belediye tarafından verilecek yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar online veya bizzat belediye binasına giderek başvuru yapabilmektedir.

Online başvuru yapacak olan vatandaşların https://him.izmir.bel.tr/tr/basvuruformu/6 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir. Başvuru formunda kişiye ait iletişim bilgileri, adres bilgileri, doğum tarihi gibi bilgiler yer almaktadır. Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelemektedir. Bu nedenle başvuru formunda eksik ve yanlış bilgi verilmemesi gerekmektedir.

Başvuru formuna erişim sağlamak isteyen vatandaşlar https://him.izmir.bel.tr/tr/basvuruformu/6 linkine tıklayarak yardım başvurusu yapabilecektir.

Askıda fatura yardım başvuru formuna erişim sağlamak isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/AskidaFatura/Basvuru linkine tıklayarak başvuru formuna erişebilecektir.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonucunun nasıl öğrenileceğini merak etmektedir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar sorgulaması farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına bizzat giderek sorgulama yapabilecektir.

Başvuru sorgulaması online olarak da yapılabilmektedir. Online olarak sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruSorgula linkine tıklayarak “Takip No” ve “Güvenlik kodu” bilgilerini girerek başvuru sorgulaması yapabilecektir.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları İzmir ili sınırlarında ikamet eden, maddi olarak ve sosyal açıdan ekonomik olarak zor durumda olan, yaşlı, kimsesiz, gazi, şehit aileleri, engelli bireyler ve doğal afet gibi nedenlerden dolayı zarar gören vatandaşlara verilmektedir.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli yardımlar yapmaktadır. Aşağıda belediye tarafından verilen yardımların listesi yer almaktadır.

 • Gıda yardımı
 • Nakdi yardım
 • Ulaşım kartı desteği
 • Kıyafet yardımları
 • Eşya yardımları
 • Yakacak yardımları
 • Doğal afet nakdi yardımlar
 • Süt kuzusu yardımı
 • Kırtasiye yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardımlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara nakdi yardım yapmaktadır. Nakdi yardımlar İzmir Büyükşehir tarafından belirlenen şartları karşılayan vatandaşlara verilmektedir. Kurban bayramı, ramazan bayramı gibi özel günlerde zor durumda olan vatandaşlara yardım edilmektedir. Nakdi yardımlardan faydalanmak için gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Kimlik fotokopisi
 • Dilekçe

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara kırtasiye malzemesi yardımı vermektedir. Kırtasiye yardımının amacı öğrenim için temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktır.

Kırtasiye yardımlarından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi öğrencilerin, kendi ve velisinin T.C. kimlik numarası ile okul müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşya Yardımları

Eşya yardımları İzmir ili sınırlarında ikamet eden vatandaşlar, ilgili birimler tarafından gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra eşya yardımı verilmektedir. Eşya yardımından faydalanacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru dilekçesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Giysi Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan kişilere kıyafet yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından verilen yardımlar gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra verilmektedir. Giysi yardımından faydalanmak için bazı belgeler gereklidir. Gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Bizİzmir Giysi Noktalarına gelerek başvuru dilekçesi
 • Kimlik fotokopisi

Bizİzmir Giysi Noktası Adresi: Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi No:14/A Karabağlar/İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi faturasını ödeyemeyen, maddi açıdan zorluk yaşayan vatandaşlara askıda fatura yardımında bulunmaktadır. Bu sayede faturasını ödeyemeyen kişilerin faturaları yardım sever kişiler ve belediye tarafından ödenecektir.

Faturasının ödenmesini isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların, faturalarını Bizİzmir internet adresine giriş yaparak tanımlaması gerekmektedir. Bunun için https://www.bizizmir.com/tr/AskidaFatura/Basvuru linkine tıklayarak sisteme giriş yapması gerekmektedir.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarda bazı belgeler talep edilmektedir. Belediye tarafından belgelerin talep edilmesinin nedeni başvuru yapacak kişilerin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığının saptanması içindir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Engelli bireyler varsa sağlık raporu

Yukarıda belirtilen belgeler yapılacak yardımlara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle yapacağınız yardım başvuru için gerekli belgelerin listesini belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı İletişim Bilgileri

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan ve yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar 444 40 35 numaralı iletişim hattını arayarak bilgi edinebilecektir.

HIM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı Adres Bilgileri

Yardımlar İçin Bürolar

 • Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi) Buca/İZMİR
 • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
 • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)

Bizİzmir Dayanışma Noktaları Başvuru Adresleri

 • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR
 • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Süvari Mahallesi  803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR
 • Kadriye Mahallesi  628 Sokak No:27 Konak / İZMİR
 • Gültepe Kültür Merkezi Millet Mahallesi 2572 Sokak No: 42 Konak / İZMİR
 • Nafiz Gürman Mahallesi Kubilay Caddesi No: 61 Bayraklı / İZMİR

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu