Yardım Kartı Başvurusu

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama ve Öğrenme (E-Devlet)

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama 2024; Dar gelirli vatandaşlara İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartı maddi durumuz, geliriniz ve sosyal güvence durumunuza bağlı olarak 750 TL ile 2500 TL arasında nakit yardımı yapılmaktadır.

Belediye tarafından yapılan bu yardımlar size verilmiş olan sosyal yardım kartına yüklenmektedir. Belli dönemlerde ara ara harcamaya yapan yada uzun süre kart ile alış veriş yapma imkanı bulamayan bir çok kişi İBB sosyal yardım kartı bakiyesi nasıl öğrenilir ve İBB yardım kartı bakiye öğrenme yollarını merak etmektedir.

İBB yardım kartı başvurusu için İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır yazımızı okuyabilir. Başvuruda bulananlar ise başvuru sonucu sorgulamak için İBB Yardım Kartı Başvuru Sorgulama yazımızı yarım kartına yüklenen bakiyeleri öğrenmek istenler ise İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Ne Zaman Yüklenecek yazımızı inceleyebilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Vakıfbank arasında yapılan anlaşama ile verilen yardım kartını neredeyse tüm marketlerde kullanmamanız mümkün. Aynı şekilde Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerde kalan bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama ve İBB sosyal yardım karı bakiye öğrenmek için Vakıfbank pos cihazı olan her hangi bir markeeten kasa görevlisine sorarak kartınızın içinde ne kadar bakiye kaldığını öğrenebilirsiniz.

İBB yardım kartı bakiye sorgulama ve İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

 • Kasiyer görevlisine sorarak İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama
 • İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama için 444 00 93 yada ALO 153 numarasını aramak

İletişim Hattı ile İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Kartınızın içinde ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek için deneyebileceğin bir diğer yöntem ise 444 00 93 numaralı sosyal hizmetler iletişim hattını arayarak İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye sorgulama yapmanız mümkün. Ayrıca ALO 153 numarasını arayarak kart bakiyesini sorgulayabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama E-Devlet

İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama e-devlet üzerinden yapılır mı sorusuna cevap vermek gerekirse bu yardımı ne yazık ki e-devlet üzerinden sorgulamanız mümkün değildir. İBB yardım kartı bakiye sorgulama için aşağıda anlattığım yöntemleri kullanabilirsiniz.

İBB Yardım Kartı Bakiye Ne Kadar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen İBB yardım kartı bakiye maddi durumunuz ve gelirinize bağlı olarak değişmektedir. Hane haklı geliriniz ne kadar düşükse İBB yardım kartı bakiyeniz buna bağlı olarak değişecektir. İBB yardım kartı bakiyesi 750 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

İBB yardım kartı bakiye limitini öğrenmek için alış veriş yapmadan önce market görevlisine kartınızı göstererek kart içerisinde kalan bakiyeyi yada kartınızı bakiye yüklenip yüklenmediğini öğrenebilirsiniz.

İBB Yardım Kartı Limit  Ne Kadar

Dar gelirli vatandaşların temek gıda maddelerini almalarına imkan tanıyan İBB yardım kartı limiti sizin maddi durumunuza bağlı olarak değişmektedir. Maddi durumunuz, geliriniz, çocuk sayısı çalıp çalışmadığınıza bağlı olarak değişik oranlarda limit kartınıza yüklenir.

İBB yardım kartı kalan limiti öğrenmek için alış veriş yapmadan önce kasiyere rica ederek kartınızda ne kadar bakiye kaldığını öğrenebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli husus ise Vakıfbank pos cihazı olan marketten sorgulama yapmalısınız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Bakiyesi Öğrenme 2024

İBB yardım kartı bakiyesini öğrenmenin iki yolu vardır:

 • Vakıfbank ATM’lerinde
 • Alo 153 Çağrı Merkezi üzerinden

Alo 153 Çağrı Merkezi üzerinden bakiye sorgulama

Alo 153 Çağrı Merkezi üzerinden bakiye sorgulama için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Alo 153’ü arayın.
 2. “Sosyal Yardım” seçeneğini seçin.
 3. “Sosyal Yardım Kartı Bakiyesi Sorgulama” seçeneğini seçin.
 4. T.C. kimlik numaranızı ve adres bilgilerinizi verin.
 5. Bakiyeniz ve son harcamalarınız hakkında bilgi alın.

İBB yardım kartı bakiyenizi öğrenmek için bu iki yöntemden birini kullanabilirsiniz.

4 Yorum

 1. Yardıma ihtiyacı var iki çocuk annesiyim gelirim yok iki çocuk okutuyorum gelirim yok çok ihtiyacım var karta

 2. Ne gibi bir yorum bekliyorsunuz anlamadim efendim sadece basvurmak istedim nakdi yardima

 3. Merhaba benim ikizlerim var evim kira bigelirim yok yardım istiyorum

 4. Durumum yok eşim cezaevinde üç çocugum var sizden yardım talep ediyorum mağdurum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu