Maddi Yardım

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından büyükşehir il sınırlarında ikamet eden tüm yoksul ve dar gelirli kişilerle muhtaçlara dağıtılan sosyal yardım kartı sayesinde aileler; gıda, temizlik malzemesi, kişisel bakım malzemesi vb. birtakım ihtiyaçlarını daha rahat satın alabiliyorlar.

Yoksul ve dar gelirli ailelerin yüzünü güldüren bu uygulama ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi; muhtaç ve yoksullara umut oluyor.

Belirli limitlere sahip olan ve İstanbulkart ismi verilen sosyal yardım kartlarına üniversite öğrencilere de başvurabiliyorlar.

Başvurusu kabul edilen üniversite öğrencilerin İstanbulkart’larına sosyal yardım paralarının yanı sıra eğitim desteği kapsamında hayırseverler tarafından bağışlanan 250 TL eğitim yardımı da yatırılıyor.

Bu yazımızda kısaca İBB sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? İBB sosyal yardım kartı ne işe yarar? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilenleri yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ya da ilçe belediyelerine giden yoksul ve dar gelirli ihtiyaç sahiplerinin başvurabilecekleri sosyal yardım kartı olan İstanbulkart; belirli mağazalarda geçerli olan, post cihazıyla okutulabilen, içerisinde belirli limitleri bulunan alışveriş kartlarını ifade ediyor.

Bankamatik ve kredi kartı şeklinde kullanılabilen İstanbulkart’lara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak, aylık sosyal yardım parası yatırılıyor.

Kartına para yatırılan kişiler; bu para ile BİM, ŞOK, A101 gibi belirli yani İBB anlaşmalı marketlerde alışveriş yapabiliyorlar.

Yani tütün ve alkol malzemeleri dışında anlaşmalı marketlerde satılan tüm malzemeleri bu kartlar sayesinde satın alabiliyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; hak sahibi kişilerin hesaplarına sosyal yardımları her ay düzenli bir şekilde yatırmakla birlikte bazen denetleme yapabiliyor. Yaptığı denetleme ile başvuru sahiplerinin yani yardım almaya hak kazanan kişilerin gerçekten muhtaç yani maddi açıdan zor durumda olup olmadıklarını araştırabiliyor.

İstanbulkart’ların kullanıma kapalı olduğu bu zamanlarda kartlara yatırılmayan paralar ise kartlar açılır açılmaz; kart sahiplerinin İstanbulkart’larına toplu bir şekilde yatırılıyor.

İstanbulkart’a yatırılan paraların miktarı; başvurusu kabul edilen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısına göre değişiklik gösterebiliyor.

Örneğin 4 kişilik bir aile için anne ya da babanın kartına yatırılan limit; 7 kişilik ailenin kartına yatırılan limitten daha yüksek rakamlarda seyrediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; kartlara ailedeki kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık durumuna göre 100 TL, 150 TL, 200 TL, 250 TL, 300 TL gibi farklı rakamlar yükleyebiliyor.

İBB; yoksul ve dar gelirli ailelere sosyal yardım kartı dağıtmanın yanı sıra gıda ve erzak yardımı, kira yardımı, kömür, odun vb. yakacak yardımı, eğitim yardımı, sağlık ve ilaç yardımı gibi birçok yardım da yapıyor.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartlarına başvurmak için bağlı olduğunuz ilçe belediyesine gidebilir ve başvurunuzu burada başvuru formu doldurarak, gerçekleştirebilirsiniz.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı olarak görevine devam eden Kadın Koordinasyon Merkezi’ni arayarak ya da bizzat merkeze giderek de başvuru yapabilirsiniz.

Pandemi sürecinde milyonlarca kişinin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği, sosyal yardımlara dair ayrıntılı bilgi edindiği Beyaz Masa hattını aramak suretiyle de sosyal yardım kartına başvurabilmeniz mümkün!

İBB Sosyal yardım kartına başvuruda bulunmak için ALO153 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa numarasını arayabilir, yetkili kişilerle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 0212 444 00 93 Çağrı Merkezi’ni arayarak da sosyal yardım kartı alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca sosyal yardım kartı başvuru için SEDEP üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Son olarak, e-devlet üzerinden ön başvuru yapabilirsiniz.

Ön başvuru için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamalısınız.

Başvuru formunda başvurmak istediğiniz İstanbul ilçe belediyesini ya da Büyükşehir Belediyesini seçtikten ve formda size yöneltilen tüm soruları eksiksiz yanıtladıktan sonra sosyal yardım türleri menüsü altındaki sosyal yardımlar arasından SOSYAL KART(ÖN ÖDEMELİ) seçeneğini işaretlemelisiniz.

Farklı sosyal yardım türleri arasından ihtiyaç duyduğunuz yardımları da işaretlemek suretiyle diğer yardımlara da kolaylıkla başvurabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı SEDEP Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartına internetten başvuruda bulunmak için Belediyenin sosyal yardım uygulaması olan SEDEP üzerinden online başvuruda bulunabilirsiniz. İBB sosyal yardım kartına başvuruda bulunmak için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linkine tıklayarak sosyal yardım kartına internetten başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Sosyal yardım kartına başvuruda bulunduktan sonra gerekli inceleme sonrası yardım kartınız başvuru esnasında bildirdiğiniz adrese gönderilecek ve ayrıca size SMS ile bilgi verilecektir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formu bizzat belediyelerin sosyal yardımlaşma birimine giderek doldurabileceğiniz gibi internetten online olarak başvuru formu doldurabilirsiniz. İBB sosyal yardım kartı başvuru formu doldurmak için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linke tıklayarak hemen başvuru formunu doldurabilirsiniz.

İBB sosyal yardım kartı başvuru formu doldurulurken mutlaka bilgilerin tam ve eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. TC kimlik no, isim ve doğum tarihi gibi bilgileri doldurduktan sonra gerekli ön tespit sonrası yardım talebiniz incelemeye alınacaktır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Büyükşehir Belediyesi’ne ya da bağlı olduğunuz ilçe belediyesine giderek, bizzat gerçekleştirdiğiniz sosyal yardım kartı başvurularınızın sonuçlarını öğrenmek için belediyeyi ya da ALO153 Beyaz Masa’yı arayabilirsiniz. Ayrıca belediyenin resmi sitesinden başvuru sonucunu sorgulayabilirsiniz.

İBB Sosyal yardım kartı başvuru sorgulamak için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama linke tıklayarak hemen başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz; belediyeye de gidebilirsiniz.

E-devlet üzerinden sosyal yardım kartı başvurunuzun sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım kartı taleplerini yaklaşık 1 ay içerisinde sonuçlandırdığını, başvuru sonuçlarını ise ortalama 3 gün içerisinde başvuru sahiplerine bildirdiğini söyleyebiliriz.

Başvuru sonucunuz; size sms, mail ya da telefon yoluyla da iletebileceğinden İBB sosyal yardım başvuru formunda kişisel bilgilerinizi mutlaka doğru ve eksiksiz paylaşmalı, bilgilerinizin de güncel olduğundan emin olmalısınız.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

Dar gelirli vatandaşlara verilen ibb sosyal yardım kart başvuru yaptıktan sonra başvuru sonuçları 2 hafta içerisinde size SMS ile bildirilmektedir. İBB sosyal yardım kartı başvuru bazı dönemler yoğunluğa bağlı olarak 1 aya kadar uzayabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefonu

İBB sosyal yardım kartı başvurusu telefondan kolayca yapmak için ALO 153 hattını arayabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım destek masası olan Beyaz Masa hem sosyal yardım kartı başvurusu hem de belediyenin diğer yardımlar için arayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek hattı numarası olan Alo 53 numarasının yanında dilerseniz 0212 444 00 93 numarasını aramanız mümkün.

İBB sosyal yardım kartı başvurusu alo 153 aradığınızda yardım kartı yada diğer yardımlara başvuruda bulunmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Yardım talebinde bulunmadan önce bilmeniz gerekenler ise;

 • Sosyal yardım kartı başvurusu yapacak kişinin her hangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması
 • Başvuru yapacak kişinin üstüne kayıt mal yada mülk bulunmamalı
 • Hane halkı geliri yüksek olmamalı
 • Başvuruda bulunacak kişinin 18 yaşından büyük olması

İBB Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

İBB; tüm başvuru sahiplerinin başvurularını olumlu bir şekilde sonuçlandırmıyor.

Önceliğini yoksul, muhtaç, kimsesiz, yetim ve öksüz kişilere, yaşlılara, engellilere, dul kadınlara ve kronik hastalara veriyor.

Hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ü altında olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırlarında ikamet etme şartını taşıyan dar gelirli ve yoksul kişiler; sosyal yardım kartından öncelikli olarak yararlanabiliyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi il sınırlarında yaşayan işsizler yani SGK kaydı bulunmayan ve sigortalı bir işi olmayan muhtaçlar da bu kartlar sayesinde marketlerden alışveriş yapabiliyor, temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında yardım alabiliyorlar.

İBB sosyal yardım kartından kimlerin yararlanabileceğini kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Herhangi bir işi ya da düzenli geliri olmayanlar
 • Eşi vefat etmiş, eşinden ayrılmış ya da eşi cezaevinde olan dul kadınlar
 • Yoksul ailelerin üniversite eğitimi gören çocukları
 • Engelliler, kronik hastalar ve kimsesiz yaşlılar
 • Şehit, gazi ve muhtaç asker yakınları
 • Düzenli bir geliri olmasına rağmen bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı fazla olanlar( aylık hane halkı kişi başı ortalama geliri 940 TL ve altında olanlar)
 • Doğal afetlere maruz kalan afetzedeler
 • Yaşadığı sağlık sorunu yüzünden çalışamaz ve iş göremez halde olanlar
 • Pandemi dolayısıyla işyerini kapatan esnaflar ya da işlerinden geçici ve sürekli olarak çıkarılan pandemi mağdurları

** Başvuru sahiplerinin kendi üzerlerine kayıtlı herhangi bir gayrimenkulleri de olmaması gerekiyor.

Öncelik; işsizlere ve dar gelirlilere veriliyor. Yani sigortalı bir işi olsa dahi evin asgari temel malzemelerini satın almakta ve aile bireylerini geçirmekte zorlananlar da sosyal yardım kartı alabiliyorlar.

Emekli maaşı, engelli maaşı, dul aylığı gibi kendisine maaş bağlanan kişiler de sosyal yardım kartına başvuramıyorlar.

Mülteciler ve sığınmacılar; TC vatandaşlığına geçmiş olma şartıyla İstanbulkart alabiliyorlar.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; sosyal yardım kartına ya da diğer sosyal yardımlara başvuran tüm ihtiyaç sahiplerinden birtakım belgeler talep ediyor.

Bu belgeleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı
 • Aile bireyleri için nüfus kayıt örneği
 • Aile bireyleri için ikametgah belgesi
 • Aile bireyleri için çalışıyor olduklarını ya da çalışmıyor olduklarını gösteren ve SGK’dan alınması gereken belge
 • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
 • SGK’dan alınması gereken gelir belgesi
 • Engelliler için tam teşekküllü bir hastaneden alınması gereken sağlık kurulu raporu
 • Kirada oturan kişiler için kira sözleşmesi

Bu belgelerle başvuru sahiplerinin muhtaç olduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

Talep edilen belgeler; başvuru sahibinin ve ailesinin özel durumuna göre değişebiliyor. Örneğin; doğal afetlere ya da ciddi bir kazaya maruz kalan ve yardıma ihtiyacı olan kişinin bilirkişi raporu teslim etmesi gerekebiliyor.

Belgelerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek adına ALO 153 Beyaz Masa’yı arayabilirsiniz.

İBB Kart Hangi Marketlerde Geçerli 2024

İstanbulkart sahipleri; farklı limitler tanımlanan kartlarını farklı marketlerde kullanabiliyorlar.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi anlaşmalı marketlerde satılan, tütün ve alkol ürünleri haricindeki diğer ihtiyaçları için bu kartlardaki limitleri kullanabiliyorlar.

İstanbulkart’ların hangi marketlerde geçerli olduğunu aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • ŞOK
 • Migros
 • BİM
 • KİM
 • Çağrı Market
 • Rammar
 • Happy Center
 • Carrefoursa
 • UCZ
 • Onur Market

Yukarıdaki marketler zincirlerinde ihtiyaç sahipleri İstanbulkart kullanabiliyorlar. Üstelik kullandıkları limit miktarınca marketlerin düzenlediği kampanyalar doğrultusunda ek puanlar da kazanabiliyorlar.

Kazandıkları ek puanları ise farklı yerlerde kullanabiliyorlar.

Örneğin; Migros alışverişleri sonrası ek puan kazanan dar gelirli ve muhtaç kişiler; bu puanlarını İspark otoparklarında, İBB sosyal tesislerinde, yiyecek ve içecek otomatlarında ve birçok yerde kullanabiliyorlar.

ibb sosyal yardım kartı nasıl alınır

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB; sosyal yardım kartı limitlerini belirlerken başvuru sahibinin maddi gücünü ve muhtaçlık seviyesini göz önünde bulunduruyor.

Aynı zamanda başvuru sahibinin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısını, ailesinde çalışan başka kişinin olup olmadığını, hanedeki aylık ortalama toplam geliri de dikkate alıyor.

Ailenin sosyo-ekonomik gücünü değerlendirmek adına onların ikametgah adreslerine bir de inceleme komisyonu yolluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; inceleme komisyonunun teslim ettiği raporu da değerlendirdikten sonra ailenin İstanbulkart hattına tanımlayacağı limite karar veriyor.

Başvuru sahibinin mağduriyet durumuna göre İstanbulkart’ına İBB tarafından yüklenen limit; 100 TL, 150 TL, 250 TL, 300 TL, 400 TL gibi farklı rakamlarda olabiliyor.

2024 İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İstanbulkart’lara tanımlanan limitler; ihtiyaç sahiplerinin kartına her ayın 1’inde yükleniyor.

İlk yükleme; genellikle Eylül ayında yapılmakla birlikte ilk yüklemede tüm ihtiyaç sahiplerinin hattına 200 TL yükleniyor.

Diğer aylar ise İstanbul Büyükşehir Belediye değerlendirme kurulunun kararlaştırdığı ve onayladığı miktar; kart sahiplerinin kartlarına tanımlanıyor.

Kimi zamanlarda İBB; ihtiyaç sahiplerinin kartlarına para yüklemek yerine bu kişilerin ev adreslerine gıda ve erzak kolileri teslim etmeyi de tercih edebiliyor.

Bu zamanlarda kart sahipleri, İstanbulkart’larını kullanamayabiliyorlar.

Ancak bir süre sonra kartları tekrar aktif hale geliyor ve kartlarındaki limitleri, kullanmaya başlayabiliyorlar.

Kartların kullanıma kapalı olduğu zamanlarda İBB; sonraki yüklemede kartlara toplu miktarda para yatırabiliyor.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiyesi Sıfırlanır mı?

İstanbulkart sahipleri; kartlarındaki limitleri kullanmadıkları takdirde limitlerinin sıfırlanıp sıfırlanmayacağını da merak ediyorlar.

Sosyal yardım parası, yardım kartına belirli aralıklarla ve aylık olarak yükleniyor.

Bir önceki ay ya da aylarda kullanılmayan miktar ise sonraki aya ya da aylara devrediyor.

Yani hiçbir şekilde limit sıfırlanması diye bir şey söz konusu olmuyor.

İhtiyaç sahipleri, kartlarına yüklenen limitleri diledikleri zaman harcayabiliyorlar.

İBB Yardım Kartı Nerelerde Geçerli?

İBB Yardım Kartı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ve gıda alışverişlerinde kullanılabilen bir karttır. Kart, İstanbul ilinde geçerlidir ve aşağıdaki yerlerde kullanılabilir:

 • Marketler: İBB ile sözleşme yapan 39 mağazaya sahip tüm market zincirleri ve unlu mamul şirketlerinde geçerlidir. Bu marketler arasında A101, BİM, Migros, CarrefourSA, Şok, Metro, Hakmar, Onur Market, Happy Center, Süpermarket, Kipa, Bizim Toptan, Real, Özdilek, CarrefourSA Express, Migros Jet, Şok Market, A101 Express, BİM Express, Fırından, Hemen, Yemeksepeti, Getir, Banabi, İstegelsin, Trendyol Yemek gibi marketler yer almaktadır.

 • Sosyal Tesisler: İBB’ye ait sosyal tesislerde de geçerlidir. Bu tesisler arasında İBB Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Halk Kütüphaneleri, Kültür Merkezleri, Kadın ve Aile Çalışma Merkezleri, Çocuk Evleri, Kreşler, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri, Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri, Huzurevi, Yaşlı Yaşam Merkezleri, Engelli Yaşam Merkezleri, Spor Tesisleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı parklar, sosyal tesisler, piknik alanları, mesire yerleri, hayvanat bahçesi, akvaryum, botanik bahçesi gibi tesisler yer almaktadır.

 • İSPARK Otoparkları: İBB’ye ait İSPARK otoparklarında da geçerlidir.

 • Halka Açık Tuvaletler: İBB’ye ait halka açık tuvaletlerde de geçerlidir.

 • İsper: İBB’nin iştiraki olan İsper’e ait bisiklet kiralama sistemi ve bisiklet tamirhanelerinde de geçerlidir.

 • iTaksi: İBB’nin iştiraki olan iTaksi uygulamasıyla taksilerde de geçerlidir.

İBB Yardım Kartı, başvuru sahibinin ve aile üyelerinin gelir durumuna göre belirlenir. Kartın limiti, başvuru sahibinin durumuna göre 1000 TL ile 2500 TL arasında değişebilir.

İBB Tarafından Yapılan Yarımlar Nelerdir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar ihtiyaçlar doğrultusunda nakit, gıda, yiyecek, erzak kolisi anne bebek yardımı, kırtasiye ve eğitim yardımı olarak bir çok yardımda bulunmaktadır.

İBB tarafından yapılan tüm yardımları detaylı incelemek için İBB Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İşte İBB tarafından Yapılan Tüm Yardımlar;

Halk Süt Yardımı

İBB Ekmek Yardımı

İBB Eğitim Destek Yardımı

İBB Anne Bebek Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kartı

İBB Yardım Kolisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İBB Beyaz Masa Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama E-Devlet

İBB kart sahipleri, kartlarında kalan limitleri nasıl sorgulayabileceklerini, sorgulama işleminin e-devlet üzerinden mümkün olup olmadığını da öğrenmek istiyorlar.

Ne yazık ki İBB Kart limit sorgulama işlemi; e-devlet üzerinden gerçekleştirilemiyor.

Kullanıcılar, limitlerini alışveriş yaptıkları marketlerden ya da İstanbulkart dolum noktalarından öğrenebiliyorlar.

İBB Yardım Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım

İBB Yardım Kartınız kaybolursa, öncelikle kartınızın iptal edilmesi için İBB 153 Çağrı Merkezi’ni aramanız gerekmektedir. Çağrı merkezinden kartınızın iptal edilmesini talep edebilir ve yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz.

İBB 153 Çağrı Merkezi’ni aradıktan sonra, kartınızın iptal edilmesi için aşağıdaki bilgileri vermeniz gerekmektedir:

 • Adınız ve soyadınız
 • TC kimlik numaranız
 • Kartınızın numarası
 • Kartınızın üzerinde bulunan güvenlik kodu

Kartınızın iptal edilmesi için gerekli işlemler tamamlandıktan sonra, yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Yeni kartınız, başvurunuzun değerlendirilmesinin ardından size teslim edilecektir.

Bu yazımızda İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kart başvuru sürecine ve İstanbulkart’a dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de İstanbulkart kullanıyorsanız ya da bu sosyal yardım kartına başvurmayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

23 Yorum

 1. İki çocuğum var maması sütü bezi eşim bu pandemide çok hastalk geçirdi doğru dürüst calişmadı hamileyim 3 cüsune evime bişi alamiyom yardım kartına çok ihtiyacım var

 2. İyi günler efendim ben çok zor şartlarda geçiriyorum iki çocuk annesiyim kiraciyim eşimden ayrıldım kimseden desteğim yok alış veriş kartı için yzdimdim kimse bana alışveriş kartı için yardım etmiyor ne yapmam lazim

 3. Merhaba 1 ay önce baş vurdum olumlu sonuçlanmış ne zaman kart elimize ulaşır

  1. Merhaba başvuru için gereklı belge ne istenıyır gelir belgesinş nereden çıkarttınızacaba çalşmıyorm ve sgkda adıma birşey çıkmıyor

 4. Efendım benım kardım yaydır kestıle bende ihtiyaç sahibiyim çalışamıyorum hastayım guvatır ameliyat 3cocuğum var yardımınızı kestiler ama neden sigortam yok elimle eşi sigortalı ayda 250 kartına yatıyor lütfen sesimizi duyun artık

 5. Ben İbb kartı kullanıyordum ama buay yatmadı ndnnini söylemiyorlar iptal olduğunu söylüyorlar ne değiştide benim kartımı iptal ettiler hala aynı maaş hala tek kişi çalışıyor 2 çocuk oluyor Allah kimsenin eline düşürmesin inşallah

 6. Yardıma ihtiyacı var eşim evden kaçtı gelirim yok iki çocuk annesiyim çok ihtiyacım var ekmek almaya param yok karta ihtiyacım var

 7. Merhabalar benim baş vurdugum zaman 1,5seneyi aştı bi kez arandım 6ay sonra belli olucak dediler araştırma aşamasında diye butun bilgilerim var sizde ihtiyacım oldugunu her zaman gelip gore bilirsiniz 1,5senedir umudumu kesmemişim ibb den cvp bekliyorum sizden lütfen

 8. Ben kirada oturuyorum calişanim yok evime bakamiyorum yardim istiyorum çok ihtiyacım var üç çocuğum var kiradayım çalışanın yok lutfen bana yardim edin esenyurt üç evler mahalesi

 9. Eşim işten çıkarıldı çocuk larımı okutamıyoruz yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyoruz fatura mızıödemiyoruz yardım kartı istiyoruz

 10. 2 çocuk annesiyim yardıma ihtiyacım var çocuklarım okula gidiyor servis artı diğer ihtiyaçlarımız eşim çalışıyor ama zor geçınıyoruz hersey çok zor grrcekten bu karta ıhtıyacım var çocuklarımın ıhtıyaçları ıçın yardımlarınızı beklıyorum

 11. Eşim işten çıkarıldı çocuk larımı okutamıyoruz yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyoruz fatura mızıödemiyoruz yardım istiyoruz yaklaşık bir senedir başvurmuşum İstanbul yardım kartı için bekliyor um zurdurumdayız

 12. AVM hastasıyım zor durumdayım ev kira devlet ten aldığım maaş yetmiyor ev sahibi evden çıkarıyor acil yardıma ihtiyacımız var saygılarımla arz ederim

 13. Slm büyüklerim sizden yardım istiyorum evim kira üniversite okuyan kızım var dışarıya bankaya borcum var oduyemiyorum 3yasinda kızım var eşim çalışmıyor oyuzden sizden yardım istiyorum

 14. Market kartima halen yükleme yapilmadı lütfen yardimcı olurmusunuz

 15. İyi günler Ben asgari ücretle çalışıyorum eşim çalışmıyor iki tane çocuk var onlara bakıyor ikiside okula gidiyor eşimin hiç sigortası olmadı bizde ibb kartından yararlanabilirmiyiz acaba tşk eserim

 16. Mrb eşimden ayrıldım 2tane çocuğum var kızım bende oğlum babasından evim kira ve sobalı çalışamıyorum kızım okula gidiyor aylık gelirim kızıma verilen 400 lira nafaka ailem boşandı DİE destek vermiyor sizden ricam bizde yardım edermisiniz

 17. Kiracıyım gelirim yetmiyor daha önce İBB kartım vardı iptal edildi geçimimi sağlayamıyorum tekrar yardım almak istiyorum teşekkür ederim

 18. Eşim çalışmıyor eve bakmıyor çocuklarıma bakmıyor kiraciyim 2 tane çocuğum var geçim yapamıyorum ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum 1 yaşında kızım var ihtiyacını karsiliyamiyorum bende yardım kart almak istiyorum

 19. Selam aleyküm abiler sizden yardım istiyorum evim kira dışarıya bankaya borcum var oduyemiyorum 4yasinda kızım var 21 yasinda kızım var ben sizden nakit istemiyorum alış veriş karti ıstiyorum bana ne olur alışveriş kartı verin tek eşimin aldığı maaş yeterli gelmiyor bunca pahalilikta istediğim kart sadece

 20. Merhabalar benim iki tane kızım var yardıma ihtiyacım var sizd n yardım istiyorum lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 21. Başvuru yaptığım halde yanıt gelmiyor evim kira 2 çocuğum var ihtiyacım var yardıma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu