Yardım Kartı Başvurusu

İBB Sosyal Destek Kartı Limiti Ne Kadar? Limit Sorgulama

İBB Sosyal Destek Kartı Limiti Ne Kadar? Limit Öğrenme ve Sorgulama 2024 yılında sosyal yardımların artırılması ile beraber merak edilen konuların başında gelmektedir. İstanbul İl sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara yapılan para yardımı İstanbul Kart aracılığı ile kartlarını yüklenmektedir.

Dar gelirli muhtaç aileler İBB yardım kartı bakiye öğrenmek ve sorgulama işlemi ile beraber alış veriş yapmadan önce kart limitlerini ve bakiyelerini nasıl öğrenecekleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

İBB sosyal yardım kartı bakiye limiti öğrenme ve alış veriş yapmadan önce ne kadar limit kaldığını öğrenmek için Sosyal destek kartı (İstanbulkart) uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. İBB Sosyal destek kartı bakiye öğrenmek için https://www.istanbulkart.istanbul/istanbulkart-mobil linke tıklayarak kullanıcı girişi yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda İBB sosyal yardım kartı limiti sorgulama, İBB Sosyal destek kartı limit öğrenme, İBB sosyal yardım kartı limiti ne kadar sorularına ayrıntılı olarak cevap vermeye çalışacağız.

İBB Sosyal Destek Kartı Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin belirlenerek gıda, süt ve nakit para yardımı yapılarak desteklenmesi uzun yıllardır devam etmektedir. Bir dönem sosyal yardımlar koli olarak yapılmasına karşın İstanbul Belediyesinin aldığı karar ile dar gelirli ihtiyaç sahibi kişilere sosyal yardım kartı dağıtılmaya başlandı.

İstanbul kart olarak adlandırılan sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi kişilerin anlaşmalı marketlerden ihtiyaçlarını dilediği gibi almasını sağlamaktadır. Her yıl bu kartlara eklenen bakiyeleri ihtiyacınıza göre harcayabilirsiniz.

İBB Sosyal Destek Yardım Kartı Limiti Ne Kadar 2024

İBB sosyal kartı limiti her yıl değişmesine karşın kartı ilk aldığınız ay hesabınıza 750 TL yükleme yapılır. İBB sosyal yardım kartı limiti ilk yüklemede 750 TL olmasına karşın devam eden aylarda her ay 1500 TL, 2000 TL, 3000 TL ve 4000 TL olacak şekilde yüklenir.

Sosyal yardım kartı limiti belirlenirken hanede yaşayan kişi sayısına göre yardım kartlarına bakiye yüklenir. Yardım kartı size ulaştıktan sonra her ayın 1’inde kartınıza para yüklemesi yapılır. Her ayın başında hesabınıza ödeme yapılmasının yanında Sosyal yardım birimine bağlı ekipleri sizi ziyaret ederek ek ihtiyaçlarını belirlemek ve çocuklarımızın durumunu görmek için ziyaret edebilirler.

İBB Sosyal destek kartı limit öğrenme ve sosyal yardım parasının yatıp yatmadığını İstanbul Senin Mobil uygulamasını yükleyerek öğrenebilirsiniz. İstanbul kart limitini öğrenmek için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/ linke tıklayarak uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Sosyal yarım kartı limiti belirlenirken çocuk sayısı, hane gelir, okuyan çocuk sayısı gibi etkenler kartınıza her ay yüklenecek bakiyenin belirlenmesinde etkilidir.

Ayrıca evinizi ziyaret eden Belediye ekipleri başka ihtiyacınızın olup olmadığını ve gelir durumunda değişiklik olup olmadığına bakacaktır. Ayrıca ihtiyacınız halinde kıyafet desteği, süt desteği gibi ihtiyaçlarınız belirlemektedir.

İstanbul Sosyal Destek Kartı Bakiyesi Sıfırlanır Mı?

İstanbul yardım kartlarına yüklenen bakiyeler kullanılmadığında sıfırlanır mı sorusu bu kartı kullananlar tarafından merak edilmektedir. İBB yardım kartlarına yüklenen bakiyeler kesinlikle sıfırlanmaz. Yardım kartlarına yüklene TL bakiyeleri kartın içinde kalmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Yükseltme

İBB sosyal yardım kartı limit yükseltme işlemini için İstanbul Senin mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gereklidir. İBB sosyal yardım kartı limit yükseltme için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linke tıklayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı limiti öğrenmekiçin İstanbul Senin uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

İBB sosyal Yarım Kartına Ne Kadar Para Yüklenir?

İhtiyaç sahibi İstanbullu ailelere verilen sosyal yardım kartlarına yüklenen bakiyelerin belirlenmesinde ailenin ihtiyaç durumu, ailede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumuna bağlı olarak değişmektedir. Çocuklu ve yardıma muhtaç ailenin durumu alacağı yardımı belirlemektedir. İstanbul yardım kartlarında şu anlık en fazla ilk etapta 400 TL yatırılmaktadır. Devam eden aylarda ise 200 TL ile 750 TL arasında yardım her ay yapılmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı İptal Mi Oldu?

Şu an için ibb sosyal yardım kartlarına tl yüklemesi iptal olmamıştır. Belli dönemlerde belli aralıklarda tl yükleme işlemi devam etmektedir. Genelde sosyal yardımların diğer ayağı olan süt dağıtımı için mesaj gönderiliyordu mesaj gelmemesine bağlı olarak süt dağıtımı için mesaj geliyor du mesaj gelmedi iptal mi sorusu merak edilmektedir. Hem süt dağıtımı hem de nakit yardımı şu anlık halen yürürlüktedir ve iptal olmamıştır.

İstanbul Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İBB sosyal yardım kartlarına yüklenen bakiyelerin online olarak sorgulanmak yada e-Devlet üzerinden incelemek şu an için halen mümkün değildir. Sosyal yardım kartlarına yüklenen bakiyelerin tek sorgulama yollarından biri İstanbul Kart mobil uygulamasını telefonunuza indirmektedir. İstanbul kart sosyal destek kartı bakiye öğrenmek için İstanbul Kart mobil uygulamasını indirmeniz yeterlidir.

Sosyal destek kartı İstanbul Senin uygulamasınıhttps://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru bu link üzerinden telefonunuza indirebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda İBB sosyal yardım kart limiti hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Kiracıyım eşim vefat etti malulen emekli maaşıyla geçiriyorum 2 çocuğum okula gidiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu