Yardım Kartı Başvurusu

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar? Limit Sorgulama işlemi İstanbul’da oturan dar gelirli vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlardır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen İBB yardım kartı bakiyesi sorgulama işlemi yapmak ve kalan bakiyeyi öğrenmek için ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

İBB sosyal yardım kartı limit sorgulama işlemi sadece alış veriş sırasında yada alışveriş yapmadan önce market çalışanı kasiyer tarafından yapılmaktadır. Kalan bakiyeyi öğrenmenin başka bir yolu olmadığından alışveriş yapmadan önce sosyal yardım kartında kalan bakiye sorgulayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda İBB sosyal yardım kartı limiti sorgulama, İBB sosyal yardım kartı limiti ne kadar sorularına ayrıntılı olarak cevap vermeye çalışacağız.

İBB Sosyal Yarım Kartı Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin belirlenerek gıda, süt ve nakit para yardımı yapılarak desteklenmesi uzun yıllardır devam etmektedir. Bir dönem sosyal yardımlar koli olarak yapılmasına karşın İstanbul Belediyesinin aldığı karar ile dar gelirli ihtiyaç sahibi kişilere sosyal yardım kartı dağıtılmaya başlandı.

İstanbul kart olarak adlandırılan sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi kişilerin anlaşmalı marketlerden ihtiyaçlarını dilediği gibi almasını sağlamaktadır. Her yıl bu kartlara eklenen bakiyeleri ihtiyacınıza göre harcayabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar 2022

İBB sosyal kartı limiti her yıl değişmesine karşın kartı ilk aldığınız ay hesabınıza 400 TL yükleme yapılır. İBB sosyal yardım kartı limiti ilk yüklemede 400 TL olmasına karşın devam eden aylarda her ay 4000 TL, 500 TL, 600 TL VE 700 TL olacak şekilde yüklenir.

Sosyal yardım kartı limiti belirlenirken hanede yaşayan kişi sayısına göre yardım kartlarına bakiye yüklenir. Yardım kartı size ulaştıktan sonra her ayın 1’inde kartınıza para yüklemesi yapılır. Her ayın başında hesabınıza ödeme yapılmasının yanında Sosyal yardım birimine bağlı ekipleri sizi ziyaret ederek ek ihtiyaçlarını belirlemek ve çocuklarımızın durumunu görmek için ziyaret edebilirler.

Sosyal yarım kartı limiti belirlenirken çocuk sayısı, hane gelir, okuyan çocuk sayısı gibi etkenler kartınıza her ay yüklenecek bakiyenin belirlenmesinde etkilidir.

Ayrıca evinizi ziyaret eden Belediye ekipleri başka ihtiyacınızın olup olmadığını ve gelir durumunda değişiklik olup olmadığına bakacaktır. Ayrıca ihtiyacınız halinde kıyafet desteği, süt desteği gibi ihtiyaçlarınız belirlemektedir.

İstanbul Sosyal Yardım Kartı Bakiyesi Sıfırlanır Mı?

İstanbul yardım kartlarına yüklenen bakiyeler kullanılmadığında sıfırlanır mı sorusu bu kartı kullananlar tarafından merak edilmektedir. İBB yardım kartlarına yüklenen bakiyeler kesinlikle sıfırlanmaz. Yardım kartlarına yüklene TL bakiyeleri kartın içinde kalmaktadır.

İBB sosyal Yarım Kartına Ne Kadar Para Yüklenir?

İhtiyaç sahibi İstanbullu ailelere verilen sosyal yardım kartlarına yüklenen bakiyelerin belirlenmesinde ailenin ihtiyaç durumu, ailede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumuna bağlı olarak değişmektedir. Çocuklu ve yardıma muhtaç ailenin durumu alacağı yardımı belirlemektedir. İstanbul yardım kartlarında şu anlık en fazla ilk etapta 200 TL yatırılmaktadır. Devam eden aylarda ise 50 TL ile 150 TL arasında yardım her ay yapılmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı İptal Mi Oldu?

Şu an için ibb sosyal yardım kartlarına tl yüklemesi iptal olmamıştır. Belli dönemlerde belli aralıklarda tl yükleme işlemi devam etmektedir. Genelde sosyal yardımların diğer ayağı olan süt dağıtımı için mesaj gönderiliyordu mesaj gelmemesine bağlı olarak süt dağıtımı için mesaj geliyor du mesaj gelmedi iptal mi sorusu merak edilmektedir. Hem süt dağıtımı hem de nakit yardımı şu anlık halen yürürlüktedir ve iptal olmamıştır.

İstanbul Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İBB sosyal yardım kartlarına yüklenen bakiyelerin online olarak sorgulanmak yada e-Devlet üzerinden incelemek şu an için halen mümkün değildir. Sosyal yardım kartlarına yüklenen bakiyelerin tek sorgulama yollarından biri alışveriş yapılacak olan marketten alışveriş sonrası yada alışveriş öncesinde kasiyere rica ederek sorgulama yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda İBB sosyal yardım kart limiti hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kiracıyım eşim vefat etti malulen emekli maaşıyla geçiriyorum 2 çocuğum okula gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu