Sosyal Yardımlar

Mersin Halk Kart Başvurusu, Limit Sorgulama, Hangi Marketlerde Geçerli

Mersin Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Sorgulama 2024; Sosyal belediyecilik çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardımlarla muhtaç durumda olup geçimini sağlayamayan vatandaşlara destek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı veya diğer adıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkkart uygulamasıyla ekonomik katkılar sağlamaktadır.

Uygulama titizlikle gerçekleştirilen incelemeler neticesinde yardıma muhtaç durumda olduğu tespit edilen ailelere maddi açıdan yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Sizlere Sosyal Destek Kartı’na ilişkin merak edilenleri aktararak bu sürecin detaylarını öğrenmenize yardımcı oluyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Nedir?

Maddi zorluklar nedeniyle geçimini sağlayamayan vatandaşlara yardım eli uzatan Mersin Belediyesi Sosyal Destek Kartı ile halkının yanında olmaya devam eder. Bu kart elektronik sistemin avantajlarından faydalanmakta, yardıma muhtaç kişilere içlerinde belirli bakiyeler olacak ve düzenli şekilde yükleme yapılabilecek şekilde teslim edilmekte ve market alışverişlerinde kullanılmaktadır.

Marketlerden pek çok temel ihtiyacı karşılamak için kullanılabilen bu kartlar kozmetik veya tütün ile alkol ürünleri almaya izin vermez. Ancak kırtasiyeden giysiye, yiyecekten hijyen ürünlerine kadar pek çok temel gereksinim için ayrılan bütçeye önemli katkılar sağlar.

Mersin Halk Kart Kimlere Verilir?

Talepler ve başvurular neticesinde yardıma muhtaç olup ekonomik açıdan zorluklar içerisinde yaşamını sürmeye çalışan, farklı nedenlerden geliri olmayan ya da geliri asgari yaşam şartları için yetersiz kalan vatandaşlar, Mersin Sosyal Destek Kartı başvurusu yapabilir. Bu kişilerin maddi durumları ve gelirleri oldukça detaylı ve kapsamlı şekilde değerlendirilmekte, Belediye yardım konusunda son derece adil ve eşitlikçi davranmaya özen göstermektedir.

Bu uygulamadan faydalanabilecek bahsedilen gruplar başlıca engelliler, bakacak kimsesi olmayan yaşlılar, eşi askerde olan veya boşanmış ya da vefat etmiş olan kadınlar, afetler nedeniyle iş ve ev hasarına uğrayanlar, gaziler ile şehit yakınları olarak özetlenebilir.

Mersin Belediyesi Halk Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru için dijital platformların kolaylıklarından faydalanan Mersin Belediyesi Sosyal Destek Kartı başvurusu için web sitesinde yer alan sayfaları aktif olarak kullanmaktadır. Başvuruların yoğunluğu nedeniyle hem iş aksamaları hem sosyal mesafe ihlali olmasından yola çıkan yetkililer bu doğrultuda internet üzerinden başvuru kabul etmekte ve doldurulan formları inceleyerek 30 gün içerisinde geri dönüş sağlamaktadır.

Elbette internete erişimi olmayan vatandaşlar da düşünülmekte ve herhangi bir elektronik cihazı olmayanların Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezi’ne ulaşarak başvuru yapması da kabul edilmektedir.

Hem Mersin Belediyesi Halkkart başvurusu yapmak hem de bu konuda bilgi almak için ilgili birimin telefonla aranması da mümkündür. Telefon ile ulaşan vatandaşların kimlik ile iletişim bilgileri alınarak kendilerine geri dönüş sağlanmakta, gerekli ise yetkililer kendisi adına form doldurmaktadır.

Mersin Belediyesi Halk Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Yüz yüze görüşme sağlayarak form doldurmak ve başvuruda bulunmak isteyenler Akdeniz ilçesindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezi’ne gidebilirler. İlçeye uzakta ikamet edenler ise yine taleplerini iletmek için ilçelerde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Şube Müdürlükleri’ne başvurabilmektedir.

Başvurusunu online olarak gerçekleştirecek olanlarınsa https://mersin.bel.tr/sosyal-destek-kart-halk-kart şeklindeki linkten yine aynı şekilde başvuru yapması mümkündür. Telefon açarak bilgi edinmek ya da Mersin Belediyesi Halkkart ile ilgili talepte bulunmak isteyenlerse Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı numarası olan 0324 533 2201 şeklindeki hattı tuşlayabilir.

Mersin Belediyesi Halk Kartı Başvuru Formu

Başvuru için hangi iletişim kanalı tercih edilmiş olursa olsun vatandaşların kendi bilgileri gibi hanesinde yaşayan diğer aile üyeleri ile geçiminden sorumlu olduğu vatandaşların bilgilerini aktardığı bir form doldurması istenir. Bu formda hem özlük bilgileri ve iletişime geçilecek olan telefon ya da adres bilgileri yer almakta hem de istenen yardıma uygunluğu değerlendirmek için gözden geçirilmesi gereken iş ve gelir bilgileri istenmektedir. Formu doldurduktan sonra teslim alan yetkililer ilgili kurula iletmekte ve kontrol sağlanmakta, bu nedenle formun doğru bilgilerle, özenle doldurulması istenmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Sorgulama

Mersin belediyesi halk kart başvurusunda bulunduktan sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezi yetkileri tarafından yapılacak inceleme sonrası gerekli görülen kişilere kartları evlerine teslim edilecektir.

Mersin halk kart başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sonucu cebinize SMS olarak bildirilecektir. Ayrıca başvuru sorgulama için belediyeyi arayabilir yada bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Telefon Numarası

Mersin belediyesi halk kart başvurusu ve başvuru sorgulama dahil aklınıza takılan tüm soruları 444 2 153 numarasından yada whatsaap üzerinden 0324 185 00 00 numarasını arayarak hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Mersin Halk Kart Bakiye Sorgulama

Mersin halk kart bakiyesi sorgulama işlemi alış veriş yapmadan önce kartta ne kadar bakiye öğrenmek isteyenlerin en çok araştırdığı konuların başında gelmektedir. Halk kart bakiyesini sorgulamak için marketlerde alışveriş yapmadan önce kasiyer görevlisini sorarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerden anında bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Mersin Belediyesi Halk Kart Kartı Limit Ne Kadar?

Her ay binlerce kişi tarafından başvuru alan Mersin Sosyal Destek Kartı uygulamasından faydalanmaya hak kazanan vatandaşlar oldukça geniş bir ürün skalasından seçim yaparak alışverişlerini tamamlama imkanına sahiplerdir.

Diledikleri market veya bakkaldan alışveriş yapabilen bu vatandaşların ne kadar harcama yapabileceği yani kartının limiti ise başvurusunun değerlendirilmesi sırasında kararlaştırılmaktadır. İncelemeyle birlikte vatandaşların karta olan ihtiyacına karar verilmekte, bu doğrultuda her ay farklı bakiyeler yüklenmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Anlaşmalı Marketler

Mersin halk kart anlaşmalı marketler ve nerelerde geçerli olduğu bir çok kişi tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Halk kart A101, BİM ve ŞOK dahil neredeyse tüm marketlerde bile geçerlidir. Belediyenin yaptığı anlaşama ile mahalle bakkalında bile halk kartınızı kullanabilirsiniz.

İLGİZİNİZİ ÇEKEBİLİR >>>>> Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Yatacak

Mersin halk kart düzenli olarak yardım alan yada tek seferlik yardım alan bir çok kişi bulunmaktadır. Mersin halk kart tek seferlik yardım alanlara ödemeler Ramazan ayından önce yapılmaktadır. Düzenli olarak yardım alan kişilere ise ödemelerin her ayın son haftası yapılmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Dağıtılacak

Mersin Halk kart başvurusunda bulunduktan sonra başvurunuz olumlu olarak değerlendirilmesi halinde halk kartınızın ortalama 2 hafta içerisinde adresinize teslim edilir.

Mersin Halk Kart Nerelerde Geçerli

Mersin Halk Kart, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yönelik başlatılan bir sosyal yardım projesidir. Halk Kart ile belirlenen limitler dahilinde anlaşmalı marketlerde alışveriş yapılabilir.

Mersin Halk Kart’ın geçerli olduğu yerler şunlardır:

Bakkallar ve Marketler:

  • Mersin genelindeki tüm bakkal ve marketler geçerlidir. Ayrıca Mersin halk kart ŞOK, BİM ve A101 marketlerde geçerlidir.

Anlaşmalı Firmalar:

  • Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu tüm firmalar

Belediye Tesisleri:

  • Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm tesisler

Toplu Taşıma:

  • Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçları

Mersin Büyükşehir Belediyesi halk kart geçen yerler ve marketleri tam listesiiçin TIKLAYINIZ

Mersin Belediyesi Yardım Kartı Gerekli Belgeler

İstenen belgeler arasında kimlik fotokopisi ile başvuru dilekçesi en temelleri olmakla birlikte yüz yüze görüşme esnasında teslim edilecek olan bu belgelere ekler istenebilir. Örnek olarak belediyeden aylık alanlar, dul yardımına başvuranlar, engelliler bu durumlarını gösteren evrakları sunmalıdır.

Telefon ile görüşmede veya yüz yüze başvuruda yetkililer bilgilendirme sağlamakta, vatandaş özelinde gerekecek olan ek evrakları belirtmektedir.

Sizlere aktardığımız Mersin Belediyesi Sosyal Destek Kartı başvurusu süreci detayları ile artık desteklere daha kolay erişebilir, yardımlar için ilgili birimlere kolayca danışabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Ramazan kolisine benimde ihtiyacım var 3çocugum var ve özürlü kaynıma bakıyorum çok Zor durumdayım

  2. Eşim çalışmıyor 4 çocuğum var lütfen bize yardım edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu