Belediye Yardımları

Şahinbey Belediyesi Maddi Para Yardımı Başvurusu

Şahinbey Belediyesi Maddi Para Yardımı Başvurusu 2024; Şahinbey Belediyesi yardım başvurusu için yapılması gerekenler oldukça basittir. Gaziantep sınırları içerisinde ikamet eden herkes bu yardıma başvurabilir. Şahinbey Belediyesi bu konuyla özel olarak ilgilenmekte ve ihtiyaç sahibi olan herkesin yardım almasını sağlamak için elinden geleni yapmaktadır.

Şahinbey Belediyesi’nde ikamet eden ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen herkes bu yardımdan yararlanabilmektedir. Bunlara ek olarak dul, yetim, yaşlı, kronik hastalığı bulunan insanlar da hem bu yardımdan hem de diğer ek yardım paketlerinden faydalanabilirler.

Şahinbey Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Engelliler ve bakıma muhtaç olan bireyler için ayrı bir kontenjan yer almaktadır. Bu kontenjandan başvuru sağlanarak engellilerin bakım masraflarını karşılayacak şekilde yardımlar alınabilecektir. Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan yardımlar 4 ana kategori altında toplanmaktadır. Bunlar sırasıyla 1000 TL’lik olan yardımlar, 1500 TL olan yardımlar, 2.000 olan yardımlar ve en son olarak 3.000 TL olan yardımlardır.

Söz konusu yardımlar, yardıma ihtiyaç duyan kişinin en azından temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği düzeyde hazırlanır.  Bunun yanında Şahinbey Belediyesi pek çok öğrenciye de yardımda bulunmaktadır. Şahin Bey Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından yürütülen bu yardımların toplam 15 bin haneye ulaştırılması planlanıyor. Yardımdan yararlanmak isteyen ve web sitesinde bulunan şartları karşılayan bireyler doğrudan belediye binasına gidebilir ya da belediye web sitesi üzerinde yer alan linklerden birine basarak başvuru online tanımlanabilir.

Şahinbey Belediyesi yardımı başvurusu belediyenin resmi sitesinden yada bizzat belediyeye gidilerek yapılmaktadır. Şahin Belediyesi yardım başvuru yapmak için https://www.sahinbey.bel.tr/iletisim linkine tıklabilirsiniz.

Kimler Yardım Başvurusundan Yararlanabilir?

Şahinbey Belediyesi’nin verdiği 1.500 TL’lik yardımdan genellikle bütün yardıma muhtaç vatandaşlar yararlanabilmektedir. Bunun için sadece Gaziantep’te ikamet etmeleri yeterli olacaktır. Engelliler, yaşlılar, dullar, yetimler ise özel kontenjanla bu yardımlardan direkt olarak faydalanabilirler.

Bunun yanında Şahinbey Belediyesi okuyan, not ortalaması belli bir başarı sınırında olan öğrencilere burs şeklinde yardımlar yapabilmektedir. Fakat bunun için öğrencilerin örgün bir eğitimde olması gerekmektedir. Uzaktan ya da açık öğretim okuyan kişilerin burs başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu yardımların yanında belediye yardım kolileri halinde yiyecek ve erzaklar dağıtılmaktadır.

Şahinbey Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımına Başvuru Nereden Yapılır?

Şahinbey Belediyesi Ramazan kolisi yardımına başvuru genellikle e-devlet üzerinden gerçekleştirilir. Diğer bir internet kanalı olarak, Şahinbey Belediyesi web sitesindeki linklerden de yararlanabilir ya da belediyeye bizzat giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.  Başvuru esnasında verdiğiniz iletişim bilgilerinin doğru olduğuna emin olmalısınız. Burada verdiğiniz iletişim bilgileri ile başvurunuzun sonucu size iletilecektir. Ayrıca başvurunuz esnasında yanlış beyan vermemeye dikkat etmelisiniz. Yanlış beyanda bulunan kişiler ve aileleri Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan yardımlardan yararlanamayacaklardır.

Şahinbey Belediyesi Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Şahinbey Belediyesi’nin verdiği yardım kolisi için gerekli olan evraklar şu şekildedir: T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgâh belgesi, engelli bireylerin tam teşekküllü bir hastaneden aldıkları sağlık kurulu raporu, SGK’dan alınabilen ve kişinin işsiz olduğunu gösteren belge, aile bireylerine dair mal beyanı, aile bireylerine ait gelir belgesi, eşi vefat etmiş ve çocuklarının bakmakla yükümlü dul kadınların eşlerine dair ölüm belgeleri, muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi.

Bu belgeler beyanınızda belirttiğiniz durumlara göre hazırlanır. Hepsi zorunlu değildir. Verdiğiniz evraklardaki bilgilerin doğruluğu belediye tarafından hazırlanacak bir teyit ekibi ile adresinize gelinerek kontrol edilecektir. Bu kontrol sayesinde yanlış beyanda bulunan kişilere yardım edilmeyecek, durumu kötü olan vatandaşlara ise ihtiyaç duydukları diğer yardımlar da yapılacaktır.

Şahinbey Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Nasıl Destek Olur?

Şahinbey Belediyesi’nin öğrencileri destek olması Gaziantep sınırları içerisinde yer alan ve üniversite kazanan gençleri kapsar. 2024 yılı itibari ile bu belediye öğrencilere 3000 TL yardım sağlamıştır. Verilen bu para ile öğrencilerin okul ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılaması amaçlanır. Gaziantep’te ikamet edip aynı zamanda Gaziantep’te okuyan öğrenciler bu burstan yararlanabilir.

Şahin Belediyesi burs başvurusu için https://www.sahinbey.bel.tr/duyuru/1/4074/universite-ogrencilerine-3-000-tl-destek linke tıklayarak Şahin Belediyesi yardım başvurusu formu dolrumanız gereklidir.

Şahinbey Belediyesi Üniversite Bursu Nedir?

Şahinbey Belediyesi’nin öğrenci bursu ilçe sınırlarında ikamet eden öğrencileri kapsar. İlçe sınırlarındaki öğrenciler için 200 TL tutarında verilen burstan yararlanılabilmesi için ana kriter öğrencilerin bu ilçede ikamet etmesi ve şehir dışını kazanmış olmasıdır. Bu bursu kazanan öğrenciler kendilerine ait IBAN numarası ile burslarını teslim alabilirler.

Şahinbey Belediyesi Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şahinbey Belediyesi’nin yardımının sorgusu e-devlet veya resmî web sitesi üzerinden yapılabilir. Şahinbey Belediyesi tarafından sunulan burs ve diğer hizmetler ile ilgili tüm işlemlere e-devlet kapısı üzerinden ulaşılabilir. E-devlet kapısında ayrıca belediyeye ait olan internet sitesine direk geçiş linki de bulunur.  E-devlet üzerinden CİMER sistemine ulaşarak kamu kurullarına dilekçe gönderilebilir ve istek ya da şikâyetler dile getirilebilir. Bilgi edinme hakkı kapsamına giren tüm sorgulamalar e-devlet kapısından yapılabilir.

Şahinbey Belediyesi Ayakkabı Dağıtımı

Şahinbey Belediyesi yaptığı yardımlara ek olarak “ayakkabı randevusu” adı altında başka bir yardım daha yapmaktadır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin belediyenin kendi web sayfasına girerek randevu oluşturması gerekir. Belediye toplamda 6 adet spor ayakkabısı hediye edecektir. Bu hediyeler sadece yaz döneminde; ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilmektedir.

Oluşturulan randevunun saatine göre kişilerin bizzat ayakkabı dağıtım noktasında bulunması gereklidir. Ayrıca belediye bazen ayakkabı yardımının yanında öğrenciler için kıyafet ve kırtasiye desteğini de yine randevu sistemi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Şahinbey Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Şahinbey Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu yaparak sizlere düzenli olarak süt yardımından yararlanabilirsiniz. Çocukların gelişimini sağlamak hem de süt içme alışkanlığı kazanmaları için çocuklu ailelere belediyeye başvururak süt yardımından yararlabilir.

Şahinbey Belediyesi süt yardımına başvuruda bulunmak için https://www.sahinbey.bel.tr/iletisim linke tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Şahinbey Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Şahinbey belediyesi dar gelirli muhtaç ailere erzak yardımı ve gıda yardımı yapmaktadır. Her hangi bir sosyal güvencesi ve geliri olmayan yoksul kişilere Şahinbey Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı yapmaktadır. Şahinbey Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu belediyenin resmi sitesinden yapabileceğiniz gibi bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Şahinbey Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı her hangi bir geliri olmayan ve yardımı muhtaç ailelere verilmektedir.

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası

Sahinbey Belediye yardım başvuru telefon numarası ve yardım başvuru sonucu sorgulamak için Adres. Kolejtepe Mahallesi Yeşilcami Cad. No:8 Şahinbey / GAZİANTEP. Telefon. 0 342 232 1111 numarasından iletişime geçebilirsiniz.

3 Yorum

  1. Çok ihtiyacım var yardımlarınıza ihtiyacımız var madi manevi hertürlü üc tane çocuğum var okuyorlar azim mübarek Ramazan günü vallh yetiştiremiyoruz gelirimiz yok herşey çok pahalı bişey alamıyoruz ev kira vallhi bilahi yetiştiremiyoruz ya

  2. Sayın yetkilim evimiz ağır hasarlı olarak görünüyor ve yıkım kararı var ve herhangi bir gelirimiz yok issizim üç çocuğum okuyor ve masraflarını karsilayamiyoruz mümkünse nakdi yardımı istiyoruz saygımız allah’a emanet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu