Yardım Kartı Başvurusu

Başkent Kart Bakiye Sorgulama ve Limit Öğrenme

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Bakiye Sorgulama 2024: Ankara’da yaşayan dar gelirli vatandaşlara verilen Başkent Kart yakacak yardımı, gıda yardımı ve kırtasiye yardımı dahil bir çok sosyal yardımın yapıldığı kartlardan biridir.

Dar gelirli vatandaşlara verilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Bakiye ile alış veriş yapabilir, borç ödeyebilir yada bankadan para çekebilirsiniz. Temasız özelliği olan Başkent Kart Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm sosyal yardımlarının tek yerden yapılmasına imkan tanımaktadır.

Bir çok avantajı barından Başkent Kart tüm dünyada ve ülkemizin her yerinden kullanılmaktadır. Her ay hangi bir aidat ücreti bulunmayan Başkent Kart bakiye sorgulama özelikle aylık düzenli olarak sosyal yardım alan kişilerin merak ettiği konulardan biridir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Nedir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Ankara’da yaşayan kişilerin belediyenin tüm hizmetlerinden kolay şekilde yararlanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ankara’da yaşayan kişilerin güvenli alış veriş yapmasına, para çekme, para yatırma ve fatura ödemesine imkan tanımaktadır.

Başkent Kart ön ödemeli kart olmasına karşın tüm pos cihazlarından geçerlidir ve her hangi bir kart aidatı bulunmamaktadır.

Her kesin 10 TL karşılığında alabileceği başkent kart ayrıca sosyal yardım alan kişilere verilerek toplum içerisinde ayrışmadan kullanabilme imkanı vardır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun çerçevesinde Merkez Bankası tarafından faaliyet izni verilen Birleşik Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin altyapısını kurduğu bir kamu hizmetidir

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Nasıl Alınır

Başkent Kart sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız, Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası A-Blok’ta bulunan Başkent Kart bankosundan 10₺ karşılığında teslim alabilirler.

Sosyal destek için Başkent kart almak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle sosyalhizmetler.ankara.bel.tr adresinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan kişilere Başkent Kartları ücretsiz olarak verilecektir.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama

Başkent Kart bakiye sorgulamak ve kartta ne kadar para kaldığını öğrenmek için Bankaların ATM cihazlarından, Başkent Mobil uygulamasındaki “Başkent Cüzdan” menüsünden kartınızı tanımlayarak veya sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan Başkent 153 çağrı merkezini arayarak bakiye sorgulamasını yapabilir, kartınızla ilgili diğer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent kartınızı içerisinde ne kadar para kaldığını sorgulayabileceğiniz en kolay yöntem başkent kart uygulamasına kartınızı tanımlamak yada her hangi bir ATM’den şifrenizi girerek kartınızın içerisinde kalan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama Numarası

Başkent kalan içerisinde kalan bakiye öğrenmek yada sosyal yardım alan kişilerin sosyal yardım parası yada Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardımı ödemesi yatıp yatmadığını sorgulamak için ALO 153 destek hattını arayarak kart içerisinde bakiyeyi öğrenmeleri mümkündür.

Sosyal yardım alan kişilerin başkent kart içerisinde bakiye olup olmadığını sorgulamaları için aynı şekilde ATM ‘den yada Başkent Kart uygulamasını telefonunu indirerek kullanmamaları mümkün.

Başkent Kart başvurusu yaparken verdiğiniz telefon numarasından alo 153 aradığınızda tüm başkent kart işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Başkent Kart Sosyal Yardım Parası Sorgulama

Herkesin kullanımına açık olan bu kart ayrıca herkese verilen kartlar ile aynı olacak şekilde sosyal yardım alan kişilere verilmektedir. Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek sloganı ile dar gelirli vatandaşlara verilen başkent kart Sosyal Destek kartları yasa gereği bahis, kuyum, tekel ve online işlemlere kapalı olarak kullanıma sunulmaktadır.

Sosyal yardım alan kişiler ile diğer kart kullanıcı tasarımı aynı olan Başkent kart tüm market ve bakkalrda geçerli olacaktır.

Ankara Kart Kalan Bakiye Öğrenme

Ankara Kart kalan bakiye öğrenmek için kartınızı aldıktan sonra kart içerisinde şifre ile en yakında ATM’lere giderek bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ankara Kart kalan bakiye tüm banka ATM’lerinde geçerlidir.

Eğer Başkent Kart bakiye sorgulama için ALO 153 numarasını arasanız mutlaka başkent kart kayıtlı numarasından arayarak 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsünden kolayca işlem yapabilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama SMS

Ankara Büyükşehir Belediyesi başkent kart bakiye sorgulama SMS ile yapılmamaktadır. Başkent kart bakiye sorgulamak için dilerseniz ALO 153 hattını arayabilir, Başkent Kart uygulamasını kullanabilir yada en yakında ATM den sorgulayabilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama Telefon Numarası

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım alan kişiler başvurusu onaylandıktan sonra yardım parasının yatıp yatmadığını öğrenmek için Başkent Kart mobil uygulamasından “Kart Detayı” bölümünden hesap hareketlerini ve BAKİYE adımlarını takip ederek öğrenebilirler.

Dilerseniz (“Başkent Cüzdan” kaydı oluşturduğunuz telefon numaranızla) Başkent 153 çağrı merkezini aradıktan sonra 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsünden yapabilirsiniz.

Başkent Kart Kalan Bakiye Öğrenme

Başkent Kart bakiye sorgulamak için Başkent Kart Mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gereklidir. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra Başkent Kartınızı uygulamaya girerek ekleyerek kartta ne kadar para kaldığını ve bakiye sorulama yapabilirsiniz.

İşte Başkent Kart Bakiye Sorgulama;

  • Başkent Mobil uygulamasına kartınızı ekleme işlemini yaptıktan sonra Ana menüden “Başkent Kart” butonuna tıklayın.
  • Cep telefonu numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
  • Tanımlı Kartlarım” kısmına giriş yaparak kartın üzerine tıklayınız
  • Kart Detayı” bölümünden kartınızdaki bakiyeyi ve sosyal yardım parasının yatıp yatmadığını görebilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Öğrenme ATM

ATM’den Başkent Kart Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işleminin yapmak için ortak ATM özelliği olan her hangi bir ATM’den kartınızı şifresi ile giriş yaparak anlık olarak Başkent kart bakiyesini sorgulayabilirsiniz. Başkent kartınızı ATM’ye yerleştirdikten sonra şifrenizi girip bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz.

Başkent Bakiye Ne Zaman Yüklenir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent kart bakiyeleri her ay ve belli dönemlerde olmak üzere iki farklı şekilde ödenmektedir. Kırtasiye yardımı sadece okulların açıldığı ayda verilirken doğalgaz yardımı ödemeleri ise kış ayın verilmektedir. Düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere ödemeler yapıldıktan sonra SMS ile bilgi verilmektedir.

Başkent Kart Şifresi Nasıl Değiştirilir

Başkent kart şifrenizi unuttuysanız yada hatırlamıyorsanız şifre değişikliği yapmak için herhangi bir banka ATM’sinden şifre değişikliği yapabileceğiniz gibi (“Başkent Cüzdan” kaydı oluşturduğunuz telefon numaranızla) Başkent 153 çağrı merkezini arayarak 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsüne girebilir, ilgili yönlendirmelerle şifrenizi kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz.

BENZER KONULAR

Ankara büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu

Başkent Kart Bakiye Bilgisi Bulunamadı

Başkent kart bakiye bilgisi bulunmadı hatası alıyorsanız aşağıdaki sorunlarından dolayı bakiye bilgisi bulunmadı hatası alabilirsiniz.

  • Kartın üzerindeki numarayı doğru yazdığınızdan emin olun
  • Eğer harca yaparken bu hatayı alıyorsanız sosyal yardım kartı için verilen kart bakiyesi sadece gıda ve doğalgaz için kullanılır
  • Kartınıza sosyal yardım parasının yatıp yatmadığını belediyeden yada başkent kart uygulamasından kontrol edin
  • Kartınıza yüklenen bakiyeyi başkent kart mobil uygulamasına bakarak inceleyin

Her hangi bir hata yada sorun almanız durumunda ALO 153 destek hattını arayarak yardım alabilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Görünmüyor

Başkent kart bakiye görünmüyor yada limit görünmüyor sorunu yaşıyorsanız ilk olarak Başken Mobil uygulamasını telefonunuza indirip limitinizi kontrol etmelisiniz. Eğer yükleme yapıldığı halde bakiye görünmüyorsa mutlaka ALO 153 hattını arayarak bakiyenin neden görünmediğini sorabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Bakiye Sorgulama ve Başkent Kart Bakiye Öğrenme hakkında bilgi vermeye çalıştım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu