Belediye Yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama 2024; Yaptığı sosyal yardımları ile ön plana çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi başkent kart, doğal gaz yardımı ve gıda yardımı başta olmak üzere bir çok yardımda bulunmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi dar gelirli ve maddi durumu kötü olan kişilere yaptığı sosyal yardımların ulaştığı kişi sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi başkent kart yardımı ile bir çok hane gıda alış verişini bu kart ile yapmaktadır. Diğer yandan nakit yardımı, kömür, kırtasiye ve doğal gaz yardımı başvurusundan bulunan bir çok kişi Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması nasıl yapılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması telefon numarasını araştırmaktadır.

Sizlere bu yazımızda yardım başvurusunda bulunan kişilerin Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama nasıl yapılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama telefon numarası hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımları arasından özellikle Başkent Kart Yardımı ve Kara Kış Destek Paketi olarak bilinen doğal gaz yardımı oldukça fazla kişinin başvuruda bulunduğu yardımlardan biridir.

Yardım başvurusunda bulunan kişiler yardım sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak etmektedirler. Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama ve yardım kartı bakiye sorgulama için internet üzerinden yada iletişim telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu hakkında bilgi almak için Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz. Belediye tarafından dar gelirli vatandaşlara verilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvuru ve Sorgulama yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca Ankara Belediyesi tarafından yapılan tüm yardımları incelemek için Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ankara Sosyal Yardım Sonucu Sorgulama 2024

Ankara Büyükşehir Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır sorusunun cevabı ise; Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Telefon ederek, Alo 153 destek hattını arayarak yada Mavi Masa aracılığı ile yardım başvurusu sorgulama yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama en kolay yollarından biri Mavi Masa üzerinden başvuru sorgulama işlemidir. İnternet üzerinden hemen Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama için https://mavimasa.ankara.bel.tr/WebBasvuru#/Status linkine tıklayarak cep telefon numaranızı girerek başvuru sorgulama yapabilirsiniz.

Mavi masa üzerinden sorgulama yaparken cep numaranızı girdikten sonra cebinize gelen onay kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Sorgulama sonucu hemen karşınıza çıkacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama E-Devlet

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemi için e-devlet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Anakra Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemi için bu https://www.turkiye.gov.tr/ankara-bb-talep-oneri-basvuru linke tıkladıktan sonra kullanıcı girişi yaparak karşınıza gelen sayfadaki bilgileri doldurarak yardım sorgulama sonucunu öğrenebilirsiniz.

E-devlet üzerinden yardım sorgulama sonucunu ister telefon, ister SMS isterseniz yazılı olarak size bildirilmesini talep edebilirsiniz.

İnternet üzerimden e-devlet yolu ile yapılan başvuruların sonucu ortalama 1 hafta içerisinde size bildirilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart başvurusu sorgulama işlemini, Başkent153 Vatandaş Başvuru Portalı üzerinden yapabilirsiniz.

Başvuru sorgulama işlemi için öncelikle Başkent153 Vatandaş Başvuru Portalı’na giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işlemini veya cep telefonu numaranız ve şifrenizle yapabilirsiniz.

Başvuru sonucunuzu sorgulamak için https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/BasvuruTakip linke tıklayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra “Başvuru Bilgileri” sekmesine tıklayın. Bu sekmede başvurunuzu yaparken kullandığınız kimlik numaranızı ve başvuru numaranızı girin.

Bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayın. Başvurunuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Başvurunuzun durumu şu şekilde olabilir:

  • Başvuru alındı: Başvurunuz alınmış ve değerlendirme sürecine alınmıştır.
  • Başvuru onaylandı: Başvurunuz onaylanmıştır ve kartınız hazırlanmaktadır.
  • Başvuru reddedildi: Başvurunuz reddedilmiştir. Reddedilme sebebini öğrenmek için Başkent153’ü arayabilirsiniz.

Başvuru sorgulama işlemini mobil uygulama üzerinden de yapabilirsiniz. Başkent153 mobil uygulamasını indirdikten sonra, uygulamaya giriş yapın ve “Başvuru Sorgulama” sekmesine tıklayın.

Bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayın. Başvurunuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Ankara’da ikamet eden ve sosyal yardım alan vatandaşlar, Başkent Kart başvurusu yaparak toplu taşıma araçlarında indirimli veya ücretsiz seyahat edebilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Sorgulama işlemini, Başkent153 Vatandaş Başvuru Portalı üzerinden yapabilirsiniz.

Başvuru sorgulama işlemi için öncelikle Başkent153 Vatandaş Başvuru Portalı’na giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden veya cep telefonu numaranız ve şifrenizle yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra “Başvuru Bilgileri” sekmesine tıklayın. Bu sekmede başvurunuzu yaparken kullandığınız kimlik numaranızı ve başvuru numaranızı girin.

Bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayın. Başvurunuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Başvuru sorgulama işlemini mobil uygulama üzerinden de yapabilirsiniz. Başkent153 mobil uygulamasını indirdikten sonra, uygulamaya giriş yapın ve “Başvuru Sorgulama” sekmesine tıklayın. Bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayın. Başvurunuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Telefon Numarası

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardı sorgulama telefon numarası için atayabileceğiniz numara alo 153 hattıdır. Tüm yardımlar hakkında bilgi almak yardım başvurusu yapmak ve yardım sorgulama için ALO 153 Mavi Masa yardım ve destek hattını arayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama için belediye tarafından hizmet veren whatsapp destek hattına mesaj atabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi Whatsapp hattı numarası 0312 153 0000 dilediğini zaman ve saatte ulaşabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama numaraları kısaca;

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama İletişim

ADRES: Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 YENİMAHALLE/ANKARA

TELEFON: 0-312-507-10-00

POSTA KODU: 06430

WEB ADRESİ: [email protected]

E-POSTA: [email protected]

Merkez İletişim:

ADRES: Osmanlı İş Merkezi Yeni Etlik Caddesi No:103 ETLİK-KEÇİÖREN/ANKARA

TELEFON: (0312) 322 11 33

Altındağ Şube:

ADRES: Önder Mahallesi Altunay Caddesi No:70 Siteler İtfaiye İçi ALTINDAĞ/ANKARA

TELEFON: (0312) 348 44 84

Çubuk Şube:

ADRES: Yavuz Selim Mahallesi  PTT Caddesi No:7/A ÇUBUK/ANKARA

TELEFON: (0312) 837 99 29

Sincan Şube:

ADRES: Atatürk Mahallesi Peçenek Caddesi No:116

TELEFON: (0312) 276 22 31

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Mavi Masa

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama yapmak için dilerseniz mavi masa destek hattını arayabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardımı, gıda yardımı, para ve başkent yardımı başvurusunda bulunan dar gelirli kişiler Mavi Masa destek hattını 7 gün/24 saat arayabilirler. Mavi Masa destek hattını aramak için ALO 153 numarasını arayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım kartı bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır bir çok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Belediye tarafından verilen Başkent Kart içerisindeki bakiye ne kadar olduğu alış veriş yapmadan önce merak edilmektedir.

Belli bir dönem kartını kullanmayan yada Başkent karta ne kadar yüklendiğinin bilmeyen kişiler Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım kartı bakiye sorgulama yapmak için çeşitli yollar bulunmaktadır.

Vakıfbank ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile dar gelirli vatandaşlara verilen yardım kartındaki bakiyeyi sorgulamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Market Kasa Görevlisine Sorarak Bakiye Sorgulama: Vakıfbank pos cihazı bulunan marketlerdeki kasa görevlisine rica ederek kartınızda ne kadar bakiye kaldığını anında öğrenebilirsiniz.

Mavi Masa Destek Hattını Arayarak Bakiye Sorgulama; Kartınızda bulunan bakiyeyi sorgulamak için Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı aile yaşam merkezleri giderek sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca mavi masa 153 numarasından başkent kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Ben kartımi aldım bana mesaj gelmiyor yardım paraları yattı diye herkese yatmış bana yattığını bilmiyorum

  2. eşim korona virüsten hayatını kaybetti gelirim az olduğu için başvuru yaptım yetim çocuklarima maddi yardıma ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu