Belediye Yardımları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Akdeniz’in incisi Antalya, yoğun nüfusu ve dağınık bir alana yayılmasından dolayı hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de ilçe belediyelerinin vatandaşlarına yardımlar ulaştırmak için yoğun çaba gösterdiği illerden biridir. Nakit veya ihtiyaç malzemesi şeklinde yapılan Antalya Belediyesi yardım başvurusu her sene pek çok muhtaç ailenin gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olmaktadır. yapılan

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında tüm güncel bilgiler ve sürece ilişkin merak edilenleri sizler için bu rehberimizde açıklamış bulunuyoruz.

Antalya Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Antalya Belediyesi kendi bünyesinde hizmet vermekte olan Yardım Merkezi, Aşevi ve Servis ağı ile sosyal yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamaktadır. İlde ikamet etmekte olup dilekçe ile daire başkanlığına başvuran kişilere ulaştırılan bu yardımlar farklı kategorilerde değerlendirilmektedir.

Tespit edilen ve personeller tarafından sosyal inceleme raporu hazırlanan ihtiyaç sahipleri, kendisinin en uygun sosyal yardım modelinin “Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu” tarafından belirlenmesini beklemek durumundadır. Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan yardımlar ise giyim eşyası, ev eşyası veya gıda şeklinde olabilmektedir. Yine aynı kurul tarafından temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere, kadınlara, hastalara, yaşlılara ve engelli bireylere de aşevi bünyesinde hazırlanan sıcak yemeklerin günlük olarak dağıtımı yapılmaktadır.

Ayni yardımlar eşya olarak sunulduğundan dolayı veriliş şekli gizliliğe dayanarak ve sabit olmakla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu yapanların alacağı para, alışveriş kartı(sosyal kart), fişi ya da kişi adına açılan banka hesabına para yatırma gibi farklı şekillerde ulaştırılabilmektedir.

 • Yakın zamanda hayat bulan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Halk Süt kampanyası ile 2-5 yaş aralığındaki çocukların aylık süt ihtiyacı,
 • Askıda fatura kampanyası ile maddi imkansızlıklar içerisinde olan vatandaşların su faturalarının gönüllü ödeme yapan vatandaşlarca karşılanması,

yine bilinmesi gereken Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu seçenekleri arasındadır.

Antalya Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yaşadığı ekonomik zorluklar nedeniyle temel yaşam giderlerini karşılamakta güçlük çekenlere ihtiyaçlarını alması için maddi yardımlar sunan Antalya Belediyesi, ayrıca ailesinin sorumluluğunu taşımakta olup rahatsızlıklar nedeniyle çalışamayan kişilere de önemli yardımlar sunmaktadır. Ek olarak;

 • İş veya trafik kazası neticesinde iş yapamaz hale gelenler,
 • Eşi vefat eden veya boşanan kadınlar,
 • Yaşlılık veya engellilik nedeniyle toplumsal yaşamın imkanlarına eşit erişimi olmayanlar,
 • Hane halkı geliri açlık sınırının altında kalan aileler,
 • Pandemi nedeniyle iş kaybı yaşamış ve geçimini sağlayamamakta olanlar,
 • Maddi zorluklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler,

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak ilgili desteği alabilmektedirler.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden ulaşılabilen bir veri tabanına sahip olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, dileyenlerin bu sistem üzerinden, dileyenlerin de Belediye’ye ait resmi web sitesinden başvuru yapmasına imkan tanımaktadır. Daha kısa sürede ve daha kolay şekilde başvuru almayı amaçlayan Belediye yetkilileri online platformlar aracılığıyla bazı formlar ve örnek dilekçe sunmakta, bilgilerini eksiksiz girenleri incelemeye almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için dileyenlerin ve internet erişimi olmayanların ıslak imzalı dilekçeyle ilgili birimi ziyaret etmesi de mümkündür. Belediye binasına başvurarak yazılı şekilde ‘Antalya İlinde ikamet etmekteyim. Sosyal ve ekonomik yetersizlik içerisindeyim. Durumuma uygun Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden yararlanmak istiyorum.’’ şeklinde bir beyanda bulunmanızla birlikte başvuru süreciniz başlatılmaktadır.

Antalya Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yardım başvurusu için yetkililerden belediye binası içerisinde veya Belediye’nin kendi web sitesinde ya da e-devlet portalında ilgili formu bulmanız ve doldurmanız mümkün olmaktadır. Çeşitli iletişim kanallarından dilediğinizi seçerek formu doldurmanız mümkün olmakta, formu inceleyen yetkililer duruma bağlı olarak sizi ek belge temini konusunda yönlendirmektedir.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru yapan vatandaşlar için hangi yardım türünde ve ne miktarda yardım alacağını bilmek son derece önemli olmakta, bu amaçla ‘’www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama’’ linkine tıklamak veya TC kimlik numarası ile e-devlet sayfasına giriş yapmak gerekmektedir. Yardım başvurusunun onaylanması halinde alınacak olan yardım ekran üzerinden görüntülenmekte, yetkililer uygun zaman diliminde yardımı ulaştırmaktadır.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Antalya Belediyesi yetkililerine ulaşarak talepte bulunmak veya yardıma muhtaç vatandaş bildirisi yapmak için kuruma ait 0 (242) 249 54 34 numaralı telefonu aramanız mümkündür. Askıda fatura kampanyası hakkında bilgi almak veya başvuruda bulunmak içinse 185 no’lu telefonu, bu numaraya ulaşılamaz ise 310 12 00 nolu ASAT Çözüm Merkezi hattını ya da0530 676 67 67 WhatsApp ASAT şikayet hattını tuşlamanız gerekmektedir.

Antalya Belediyesi Gıda Yardımı

Kuru gıda kolisi dağıtımıyla pek çok ailenin ekonomik sorunları nedeniyle mahrum kaldığı sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlıklarını kazanmasını sağlayan Antalya Belediyesi gıda yardımı konusunda gün geçtikçe daha çok ilçe ve köye ulaşmaktadır. Erzak kolileri içerisinde pirinç gibi kuru gıdaların yanı sıra salça, yağ gibi yardımcı yemek ürünleri de bulunmakta, böylece her evde sıcak yemek pişmesi amaçlanmaktadır.

Yine gıda yardımı kategorisinde değerlendirilen Antalya Halk Süt Kampanyası ise 2-5 yaş aralığındaki tüm çocukların sağlıklı ve güvenli süte erişimini amaçlamakta ve bu doğrultuda ihtiyaç sahibi ailelere aylık 8 litre süt yardımı ulaştırmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi Başvurusu başvurusu belediyenin resmi sitesinden ve bizzat belediye sosyal hizmetler birime bizzat başvuruda bulunarak alınabilir. Her sene Ramazan ayında ve Kurban Bayramında ramazan kolisi veren belediye ayrıca düzenli yardıma ihtiyaç olan ailelere yardım kartı vermektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı yada erzak yardımı başvurusu sorgulama için bizzat belediye sosyal yardım birime gidebilir yada 0242 249 50 00 numarası arayabilirsiniz. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru sorgulama için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi ve erzak yardımı almak istiyorum diyorsanız Belediyenin sosyal yardımlaşma birimini aramanız gereklidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusunda bulunmak için 444 94 20 telefon numarasını arayabilir yada www.antalya.bel.tr sitesinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Her sene olduğu gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında Korkuteli, Elmalı, Kemer, Kumluca, Serik, Akseki Manavgat, Gazipaşa ve Demre’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımı yapmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı 19 ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt

Antalya Büyükşehir Belediyesi maddi durumu kötü ihtiyaç sahibi ailelere verdiği desteklerden biride Antalya Büyükşehir Belediyesi halk süt yardımıdır. Halk süt yardımında yararlanma isteyen ailelerin  24-60 ay arası çocuğu için Halk süt talep formu doldurmaları yeterlidir.

Anatal Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başvuruda bulunan kişilerin belediye tarafından gerekli incelemeleri yapılmaktan sonra uygun görülmesi halinde düzenli olarak halk süt yardımı yapılacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2-5 yaş arası çocukların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla ücretsiz süt dağıtımı yapmaktadır. Bu yardımdan yararlanmak için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:

 • Çocuğun 2-5 yaş arasında olması
 • Çocuğun ailenin gelir durumunun süt ihtiyacını karşılayamaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu, online olarak veya belediyeye şahsen başvuru yaparak yapılabilmektedir. Online başvuru için Antalya Büyükşehir Belediyesi web sitesindeki “Halk Süt Başvuru Formu” doldurulmalıdır. Şahsen başvuru için ise, başvuru formu belediyenin ilgili biriminden temin edilerek doldurulmalıdır.

Antalya Belediyesi Halk süt yardımı almak için Antalya Büyükşehir Halk Süt talep formunu doldurmaları gereklidir. Halk süt talep formunu doldurmak için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Halk-Sut-Talep-Formu linkini tıklayabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebekleri ve ailelerini sevindirmek için Hoş Geldin Bebek Projesi’ni hayata geçirdi. Bu proje kapsamında, Antalya’da ikamet eden ve yeni doğum yapan ailelere, bebeğin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir hediye paketi verilmektedir. Hediye paketinde, bebek bezi, ıslak mendil, biberon, emzik, battaniye, zıbın, çorap, şapka, eldiven, oyuncak ve kitap gibi ürünler bulunmaktadır. Ayrıca, ailelere bebeğin sağlıklı gelişimi için bilgilendirici broşürler de sunulmaktadır.

Hoş Geldin Bebek Projesi’nden yararlanmak isteyen ailelerin, doğum belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopileri ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe hizmet birimlerine veya web sitesindeki online başvuru formunu doldurarak başvurmaları gerekmektedir. Başvuruların ardından, belediyenin görevlileri aileleri ziyaret ederek hediye paketlerini teslim etmektedir. Bu proje sayesinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni doğan bebeklere ve ailelerine hem maddi hem de manevi destek sağlamaktadır.

Antalya Belediyesi Maddi Yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi maddi durumu kötü olan ailelere maddi yardımda bulunmaktadır. İşsiz olan, her hangi bir geliri bulunmayan ve hane haklı geliri asgari ücretin altında olan kişilere maddi yardım yapmaktadır.

Yardıma muhtaç ailelere herhangi bir şekilde onurlarını zedelemeden ve tam olarak ihtiyaçlarını kendi belirlediği şekilde karşılama imkanı veren Sosyal Kart kampanyası, yine ekonomik açıdan önemli destekler arasında yer almaktadır. Maddi anlamda yeterli kaynakları olmayan ailelere verilen

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

İhtiyaç sahibi ailelere destek veren Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni başlattığı uygulama ile sosyal destek kartı hizmetini devreye aldı. Maddi durumu kötü ailelere diledikleri marketten gıda alış verişi yapma imkanı sağlayan sosyal destek kartı ayrıca ailelerin rencide olmadan alış veriş yapmalarına olanak tanımaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart uygulaması ile sayısı her geçen gün artmakta olan 15.000 aileye ayda 120 TL verilmektedir.

Nakit desteği haricinde askıda fatura kampanyasından faydalanmak veya gönüllü olarak bir başkası adına fatura ödemek isteyenlerinse ‘’www.antalya.bel.tr internet’’ sitesine girerek ASAT’a ait abone bilgilerini yazması ve “Askıdan Fatura Al” butonuna sekmesine tıklaması yeterli olmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunmanız gereklidir. Belediye yetkilileri tarafından yapılan inceleme sonrası uygun görülen haneye yardım kartı verilecektir. Yardım kartı maddi durumunu ve sosyal güvencenize bağlı olarak yapılacak inceleme sonrası uygun görülmesi halinde verilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru sorgulama işlemi belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuru durum sorgulama sayfası üzerinden yapılmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvuru sorgulama için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama linkine tıklayabilirsiniz. Ayrıca 0242 249 50 00 numarası arayarak başvurusu sorgulamasını yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu 2024, Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk süt yardımı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

10 Yorum

 1. Daha once sosyal kartım vardi kesildi tekrardan çıkarmak istiyorum uctane çocuğum var üçünde ogrenci Evim kira geçinemiyorum

 2. 3cocugum var ise ihtiyacım var bulamıyorum yardımcı olursani sevinirim form verdim ama her yerde tecrübe soruyorlar o yüzden maddi yardım nakit yardım istiyorum eşimden atmyriyim ödemem gereken küresi jorclarim var diyemiyorum bana destek olursanız her konu yardımda sevinirim

 3. 3 cocuk annesiyim 1isi engelli evim kira yeni covid atlattık ve eşim çalışamadım maddi ekonomik destek ve gıda desteği istiyorum okullarda açıldı ihtiyaçları karşılamakta zorlaniyoruz

 4. Benim 2cocugum var eşimle ayrimla aşamasındayım ve evim kira belediyeyi aradım bayan diyorki kontrat olmadık sürece hiçbir yardım alamasiniz süt başvurusu yaptım kızım için olmadı neden bizlere yardım edilmiyor

 5. ihtiyaçım vardır ev kira yardımı turumuz yok 3 cocukğum var sosyal kartı maddi yardım verin

 6. Eşimden boşandım 5 yaşında oğlum var yardima ihtiyacım var nakid gıda kart

 7. Merhaba 3 çocugum eşim çölyak ve crohn hastası evim kira kendi epilepsi psikiyatri hastasıyım 2 çocugum okula gidiyor çocuklarımın ne tableti ne evimde İnternet var çocuklarımın okul ihtiyaç larını karşılayamıyoruz ve odun ve gıda yardımı talep ediyorum
  Sosyal kart talep ediyorum evimiz kira geçinemiyoruz

 8. Esimden ayriyim 2 cocugumla birlikte yasiyorum yardima ihtiyacim var yardim istiyorum

 9. 3çocuk annesiyim evim kira eşim cezaevinde ufak çocuğum olduğu için çalışamıyorum yakacak hiçbirşey yok yıkık dökük evlerden odun parçası toplayıp ısınmaya çalışıyoruz. Hiçbir gelirim yok elektrik su faturamı ev kiramı ödeyemiyorum kızım 17 yaşında bulursa günlük yevmiye ye gidiyor şuan oda işsiz çok mağduruz lütfen yardım edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu