Maddi Yardım

Devletten Geri Ödemesiz 15.000 TL Para Yardımı Başvuruları Başladı

Devletten Geri Ödemesiz 15.000 TL Para Yardımı Başvuruları Başladı Ödemeler Kimlik Kartı ile PTT Şubelerinden Çekilecek, E-Devlet 15.000 TL Para Yardımı Başvurusu ve E-Devlet 15.000 TL Para Yardımı Başvuru ekranı detayları yazımızda.

Devletten Geri Ödemesiz 15.000 TL Para Yardımı Başvuruları Başladı; Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği karşılıksız ve geri ödemesi devlet para yardımı ödemeleri PTT aracılığı ile hesaplara yatmaya başladı. Aylık 1250 TL olmak üzere 1 yıl boyunca toplamada 15.000 TL muhtaç ailelere destek verilecektir.

Aile Destek Paketi Programı kapsamında ailelere verilecek 1250 TL Para yardımı başvuruları e-devlet üzerinden yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile yapılacaktır. Başvuruları onaylanan muhtaç ailelere ayrıca çocuk sayısına göre göre aylık 350 TL ile 650 TL arasında çocuk destek bileşeni yardımı verilecektir.

Aile Destek Paketi parası 1250 TL ayrıca Çocuk Destek Bileşeni Yardımı olarak 650 TL para yardımı onaylandığında aylık alacağınız toplam yardım tutarı 1900 TL olacaktır.

Aile Destek Paketi onaylanan kişiler çocuk destek bileşeni paketine başvurmalarına gerek yoktur. Çocuk destek bileşeni yardımı sadece aile destek paketi alan kişilere verilecektir.

Aile Destek Paketi kapsamında muhtaç ailelere verilen para yardımı başvuru nasıl yapılır? Kimlere verilir? nasıl alınır soruların detayları yazımızda.

Aile Destek Programı Nedir?

Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin, Mayıs 2024 döneminde en fazla 12 aylık süre ile muhtaç ailelere verilen para yardımdır. Maddi durumunuz ve gelirinize göre aylık 850 TL ile 1250 TL arasında ödeme PTT aracılığı ile ödenecektir.

Aylık olarak verilen Aile Destek Programı parası başvuru onaylanan kişiler ödemeleri aylık olarak 12 boyunca alacaktır. Aile destek paketi başvurusu onaylanan aileler ayrıca çocuk sayısına göre aylık aylık 650 TL para yardımı alacaktır.

Aile Destek Programından Kimlere Yararlanabilir?

Aile destek programı paketi para yardımı kimlere verilecek sorusuna cevap vermek gerekirse maddi zorluk çeken muhtaç ailelere verilen para yardımı verilecek kişiler ise;

  • Her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan
  • Maddi zorluk içerisinde olan
  • Eşi vefat etmiş dul kadımlar
  • Öksüz ve yetimler
  • Bakıma muhtaç olan yaşlı bireyler
  • Engelli kişiler
  • Kira yaşan ve kirasını ödemekte zorlanan kişiler

Yukarıda söylediğimiz kişilerin yanında hane halkı geliri asgari ücretten düşük olan kişiler devlet tarafından verilen para yardımına başvuruda bulunabilir.

Aile Destek Paketi para yardımına başvuruda bulunacak kişiler Aile Destek Paketi Başvurusu ve E-Devlet Başvuru Formu yazısını okuyabilir.

15.000 TL Para Yardımı Başvuru Şartları

15.000 TL para yardımı başvuru şartları arasında T.C. vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olma şartı yer almaktadır. 15 bin tl para yardımı almak için ayrıca e-devlet üzerinden yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat başvuruda bulunması gereklidir. 15 BİN TL para yardımı başvuru yapacak kişilerin mutlaka hane halkı geliri kişi başına asgari ücretin 3/1 oranından düşük olması gereklidir.

Aile destek paketi programı kapsamında gelir durumunuz göre verilecek aylık para yardımı miktarı ise;

Kişi başına düşen gelir Aylık Destek Tutarı (TL)
450 TL ve altı1.250
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı1.100
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı950
1372,30 TL üzeri ─  1833,45 TL’den az850

E-Devlet Çocuk Destek Bileşeni Başvurusu

1250 TL para yardım başvurusu onaylanan alilere ayrıca ek ödeme olarak çocuk destek bileşeni parası verilecektir. Hanede yaşayan çocuk sayısını göre ek olarak para verilecektir. Çocuk destek bileşeni için alacağınız yardım miktarı ise;

Hanedeki Çocuk SayısıAylık Destek Tutarı (TL)
1-2 çocuklu hanelere350
3 çocuklu hanelere450
4 çocuklu hanelere550
5 ve üzeri sayıda çocuklu hanelere 650

Çocuk destek bileşeni yardımı hakkında detayları bilgi için Çocuk Destek Bileşeni Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu yazımızı okuyabilirsiniz.

E-Devlet 15.000 TL Yardım Başvurusu

E-Devlet 1250 TL yıllık ise toplamda 15.000 TL para yardımı almak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet üzerinden yada ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kimliğiniz ile beraber giderek başvurunu yapabilirsiniz.

E-Devlet 15.000 TL Para Yardımı Başvurusu
E-Devlet 15.000 TL Para Yardımı Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma 15 BİN TL Para Yardımı

Sosyal yardımlaşma 15 BİN TL para yardımı ekonomik zorluk içerisinde olan kişiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile aylık 1250 TL olmak üzerinden 1 yıl verilen para yardımdır. Ödemeler PTT Şubelerinde başvuru yapan kişinin adın yatmaktadır.

Bir Yorum

  1. Babam ak ciğer hastası maddi durumdan dolayı tedavi olamıyor kendisi Azerbaycan’da kalıyor ben kızıyım Türkiye’de evliyim eşim anca zor evini geçindiriyor babama para göndermem lazım lütfen yardım eliniz dokunursa sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu